45
  • NEXUS6
    #1
    Hú ebből milyen jó kis sci-fi horror lesz pár év múlva!;)
  • Epikurosz
    #2
    Igen, de előtte lesz egy PhD dolgozat.
  • willcox
    #3
    "A világűr tele van nagy energiájú, fénysebességgel száguldozó részecskékkel" - ezek szerint nem csak a fény képes fénysebességgel menni?

    Ha valakinek káprázik a szeme, azt pl. nem részecske okozza.
  • Déta
    #4
    "világűr tele van nagy energiájú, fénysebességgel száguldozó részecskékkel,"
    Igen. Fénynek hívják, vagy fotonoknak... Ami ennél lassabb azok a sugárzások, amik ennél gyorsabbak... Hát, állítólag léteznek a tachionok... De tudja a tök.
  • willcox
    #5
    lehet, hogy be kéne hozzád íratkoznom egy tanfolyamra. Te bizony tudod, hogy mi a különbség a krumpli és a burgonya, a bicikli és a kerékpár, stb. között. LOL!
  • Wilddog
    #6
    Fogalmazzunk úgy, hogy egyelőre csak ezekről tudunk, illetve sejtünk valamit. Attól hogy nem tudonk valamiről még létezhet vagyis miért ne létezhetnének fénysebességgel mozgó más részecskék is?
  • Librarian
    #7
    Ehh, tökmindegy most mit hiszünk 100-1000 év múlva úgyis ki leszünk röhögve (ha lesz még aki kiröhöghet) hogy fotonokban hittünk, hihi. :-)p
  • Praetor
    #8
    Ufó, mi...?
  • Adenoma
    #9
    ott a pont
  • neoG
    #10
    de csak akkor tudnak nevetni,ha van min!szal előbb ki kell találni.Különben 100 év múlva találják ki, és 200 év múlva vihorásznak:)))
  • Epikurosz
    #11
    Hol a pont? Keresem, de nem találom?
  • iko
    #12
    Az aztékokat sem szokták kinevetni pedig ők is elég korán kezdték a felfedezéseket. A dilettáns "szakemberek" a röhejesek.
  • Loverman
    #13
    omg, idióta
  • GABOR16
    #14
    Áááá... ez belemegy az agyamba... belemegy az agyamba... gyereki! GYEREKI, te-te FÉNYCSÍRA!!.. ÁÁÁÁ... Mindenhol fények, foltok... minden vibrál... és még szaglik is... ááá... de büdös... vagy jó szagú?.. nem tudom... olyan fura... és még a hangos is most erősebben szólnak... egyenesen dalolnak egy operában... és azok a reflektorok megvakítanak... KAPCSOLJÁK MÁR KI!!! ... mindenhol fények... az agyamba megy... az agyamra megy... nem bírom... túl sok fény... napok óta nem hagynak aludni... a fények... a szagok.. a HANGOK! ...
    ...Ég veled világ.. jobb lesz neked nélkülem... BUMM...

    (Főhősünk idegösszeomlása közepette főbe lőtte magát mert jöttek azok a részecskék és nem bírta )
  • roliika
    #15
    3 dolog számomra nem világos.

    Egy részecske ...tehát 1 db, hogy okozhat ilyen durva reakciót? A DNS molekulához képest egy igen kicsi részről van szó ugye.

    Második számú kérdés, milyen részecske ha átmegy az ólmon? (Tök jó lenne ilyet létrehozni, zavarmentes nagy hatótávú kommunikációt lehetne megvalósítani).

    Hármas...aszongggya nagyrészét megszűri a Föld mágneses tere. És amit nem? Látott már itt a Földön valaki ilyen villanásokat? Milyen részecske az ami fönt egy ólom doboz sem szűr meg, fénysebességgel halad...vagyis hát max ezt tudjuk mérni, a Földhöz érve megíjjed és holmi mágnesesség jól megszűri?

    Lehet tök evidens dolgok de nem értem....pláne így 7 óra körül. :D
  • Polllen
    #16
    Ennek az evidens része az, hogy fizika...:) a többi elég bonyolult és hosszadalmas magyarázatot igényelne...
  • Dany007
    #17
    v.színü, hogy valami töltéssel rendelkező részecske nem ? Ha már a mágneses mező taszítja...
    Amit én nem értek az ilyeneknél az az, hogy az Einstein álltal bevezetett képletek szerint fénysebesség közelében iszonyatosan megnő a tömeg! Ezt ki is lehet ugye számolni, hogy mekkora sebeséggel mennyivel. Na most akkor ez itt hogy van?
    Mert ugye van az elektron pl, annak is van tömege, és elvileg fénysebességhez közeli sebeséggel halad. Akkor mért nem nő meg irdatlanul a tömege? Vagy már eleve ezt a megnövekedett tömeget tudjuk mérni?
  • willcox
    #18
    Üres lózungok helyett tudsz mást is? Mert ez így nulla értékű tartalom volt.
  • willcox
    #19
    Tegyünk már különbséget az elektromos és a mágneses mező között.
  • Daffit
    #20
    Einstein egy hatalmas agy volt, aki rengeteget tett a világ jobb megismeréséért. De ma már egyre több elmélet, illetve bizonyíték keletkezik, ami megcáfolja vagy kissé eltérően magyarázza a feltevéseit.
  • szasz85
    #21
    Akkor talán ideje lenne elkezdened.
  • teddybear
    #22
    1. a szem a felépítésénél fogva, ideális helyzetben akár egy fotont is képes érzékelni. Ebben az esetben úgy működik, mint a részecskefizikusok ködkamrája.
    2. Ami átmegy az ólmon, az semleges töltésű, nagy energiájú részecske, neutron, vagy neutrínó.
    3. a kozmikus sugárzás összetett sugárzás. A töltéssel rendelkező részét(alfa, és béta sugárzás) a Föld mágneses tere eltéríti a pólusok felé, ahol ütközik a magas légkörrel és elnyelődik. A gammasugár részének többségét a levegő nyeli el. Egy része meg észlelhető a háttérsugárzásban.
  • chungey
    #23
    Én pl érzékeny vagyok a napkitörésre... pár éve vettem észre a kapcsolatot a "rémálmok" és a napszél közt. Egyszer bejelentettek egy nagyobb napkitörést, szarul is aludtam, reggel melóban körbekérdeztem hát 6-ból 3 szintén nagyon rosszul aludt. Szerencsére évente csak 1-2 alkalom van, de rögtön tudom hogy napkitörés volt. Ezt tessék elhinni!! :PPP
  • torcipepe
    #24
    m=m0/sqrt(1-(v2/c2)) v sebességgel mozgó test tömege
    m0-nyugalmi tömeg, v2, c2 -sebesség négyzetek, sqrt-négyzetgyök, benne van a fügvénytáblázatban. ha v=c akkor 0-val való osztás, ha v>c akkor a gyök alatt negatív szám áll...
    meg voltam előadáson a CERN LEP gyorsítójáról, ott is elmondták, hogy jelzett a detektor két ütközés között is. nagy valószínűséggel külső sugárzásból származó részecske 100m mélyen a föld alatt.
  • pex
    #25
    teddybear, jo amit irsz, de had egeszitsem ki a masodik pontot.
    Az olmon nem csak a semleges reszecskek mehetnek at, hanem a nagy energiaju muonok is, csak legfeljebb lelassulnak kicsit.
  • arfer
    #26
    Régebben olvastam arról, hogy a kozmikus sugárzás egy részecskéjének irgalmatlan nagy lehet az energiája. A rekorder részecske állítólag olyan energiával csapódott be, mint egy jól megütött teniszlabada. Azért gondolom, nem kell ecsetelni a méretbeli különbségeket... Rákeresve a témára:

    http://newsroom.ucla.edu/portal/ucla/high-energy-particles-from-violent-40249.aspx?link_page_rss=40249
    http://www.mines.edu/All_about/public/auger_collaboration.html
  • Sanyix
    #27
    "a valóságban nem létező - szagokat érezhetnek, vagy rejtélyes hangokat hallhatnak, ami ha pont egy bonyolult leszállási manővernél következik be, ahol minden pillanat feszült figyelmet kíván, akkor igen drámai következményekkel járhat."

    Kár hogy a 30 éves űrsikló is fullautomatán végzi a légkörbe lépést (és szárnyas járművel való légkörbe lépésnél bonyoltultabb manőver nincs az űrutazásban), mert így nem lehet terjeszteni ezt a rémhírt. Sőt az űrhajósok akár alhatnának is marsraszállás közben :)
  • Sanyix
    #28
    (Na de hogy ez mitől lett válasz, azt nemtudom)
  • Kenyér001
    #29
    "a valóságban nem létező - szagokat érezhetnek"
    Nemtudom ti szoktátok e tapasztalni, de én igen... Ha eléggé erősen beütöm a fejem egy pillanatra egy furcsa meghatározhatatlan szagot érzek, de aztán el is múlik azonnal. Az ütés hatására is keletkezhet ilyesfajta reakció, vagy ez teljesen más?
  • Chocho
    #30
    Ez is a cikkek színvonalát minősíti... Az SG mostanában tele van olyan írásokkal, melyek szemmel láthatóan szenzációhajhász hülyeségek, s melyek tényekként tálalnak puszta feltételezéseket, esetleg komoly következtetéseket vonnak le egy-egy apróságból. Jó példa erre a kristálykoponyás cikk is, ahol két gagyibb koponya vizsgálata után kijelenti a cikk, hogy "hamisítványok a kristálykoponyák". Még ha a kutatók fogalmaztak is így, akkor is felelőtlenség ilyen cikkeket írni. Itt meg szimplán hibák vannak... Ehh...
  • lordofchaos
    #31
    Hát nem tudom szerintem a relativitáselméleteket egyelőre még nem cáfolta meg semmi max kiegészítette
  • lordofchaos
    #32
    Az elektromágneses sugárzások fénysebességgel terjednek, csak a frekvenciájuk különbözik.
  • lordofchaos
    #33
    Igazad van, a kristálykoponyákat a dimenzióutazó ufonauták hozták ide és az űrhajósok is mindannyiszor ufókat láttak
  • roliika
    #34
    Köszönöm maci. :)))
  • Chocho
    #35
    Látszik, hogy Te is tipikusan az a zsenifajta vagy, aki nem tud olvasni... Mondtam én ilyet valahol? Én nem emlékszem... Idióta...
  • who am I 7
    #36
    "zsenifajta vagy, aki nem tud olvasni"

    Csak nekem, nem "fér" össze ez a kettő?

    "hónapokig tartó Mars-utazásnál azonban már egészen más lehet "

    Álmodik a nyomor...JAJA, TEljesen más, mivel nem tér vissza a delikvens, rgo teljesen mind1, milyen HOSSZÚTÁVÚ HATÁSAI LEHET, két fénnyalábnak az éjszaka kellős közepén
  • bvalek2
    #37
    Einstein egy hatalmas agy volt, aki rengeteget tett a világ jobb megismeréséért. De ma már egyre több elmélet, illetve bizonyíték keletkezik, ami megcáfolja vagy kissé eltérően magyarázza a feltevéseit.

    Lenne kedves erre te vagy valaki konkrét példát írni? Úgy, hogy írja Einstein feltevését, és rá a cáfolatot.

    Köszönöm.
  • Epikurosz
    #38
    OFF

    Jó hírem van!
    Elhagytuk Ámérikát!
    Simor Bandi bácsi MNB-elnöknek a havi fizetése 16 millió Ft., az amcsi FED-elnök ezzel szemben csak 2.325.000 Ft.-ot keres. Le vannak maradva.
  • bvalek2
    #39
    Amerikai felső tisztviselőknek rendszerint van mellékkeresete. Nem a fizetésből élnek, azt szokás szerint jótékony célra ajánlják fel. A washingtoni egy római típusú adminisztráció. Aki tudja hogy ez mit jelent, az nem kezdi el dicsérni őket a jótékonykodásért...
  • Doktor Kotász
    #40
    Te meg feleslegesen fikázod az SG-t.
    Van amikor van miért, de most nincs.
    A felvillanásos jelenséget évtizedek óta ismerik.

    Elvileg ezért sem használhatnak fenn az űrben korszerű chipeket.
    Már olyan keskeny a csíkszélesség, hogy egy tranzisztor pár tucat atomnál nem szélesebb, így egy ilyen részecske úgy nyitja és zárja a félvezető kapukat, ahogyan a kedve tartja, így regiszterek billennek át, stb.
    Régi, 20 éves technológiát kell alkalmazniuk, ahol vastagabb a csíkszélesség, hogy ne zavarják az áramköröket a világürből érkező részecskék.