51
  • who am I 7
    #1
    "Nem érkezett még hozzászólás"
  • DompR
    #2
    Az ufókhoz/terroristákhoz/összeesküvés-elméletekhez semmi köze, miért szólnának hozzá?

    Btw ötletes cucc.
  • valamit
    #3
    az, igen, ötletes. személy szerint én már akár már most is vennék, van ahol jól jönne :)
  • Motoroj
    #4
    Szép és jó.
  • Randal
    #5
    Ez érdekes írás volt:)
    Imádom az ilyen dolgokat, annyira felpörgetik a fantáziámat. A 19-20. századi Amerikai építeszet fantasztikus dolgokat szült. A tipikus amerikai álmot akarták megtestesíteni.
    Nagyon szép, érdekes és ötltes dolgok.
  • Epikurosz
    #6
    Érdekes, de:
    Ma olyan üvegek kellenének, amelyek fényre sötétednek, emellett napcellákként működnek, télen fűtnek, nyáron hűtnek.

    Az ablakoknak beépített érzékelőik vannak, és taszítják a piszkot, és a szúnyogokat.

    Emellett, egy kis keretben jelzik a várható időjárást, és akár képernőként is funkcionálnak, hogy lehessen velük internetezni.
  • n3whous3
    #7
    Első pont igaz
    Második érdekes
    Harmadik inkább lol, mint megvalósítandó...
  • Sir Quno Jedi
    #8
    Mert miért? A háttérvilágítást a nap adja, a prizma szórja egyenletesre és egy műanyag panelban szépen megfér az LCD kijelző (sőt). Nem hülyeség.
  • Zsoltika 007
    #9
    Nagyon jó cikk! Még ilyet!
  • radical
    #10
    Tök jó cikk, gratula!
  • s1tyak
    #11
    http://hetilap.hetek.hu/index.php?cikk=58717
    ez sem rosszabb megoldás
    ráadásul magyar
  • echo
    #12
    szuper cikk!
  • viCtah
    #13
    xDDD
  • viCtah
    #14
    A CS-ből most léptem ki, de mijjjaza TAKE???? xD
  • Epikurosz
    #15
    Az üvegbeton drága, és ki akar üvegkalitkában lakni. Nem vagyunk hollandok, vagy exhibicionisták.
    Létjogosultsága persze van, reprezentatív épületeknél.
  • Aramir
    #16
    Minden 100. 1000. 10000. stb hozzászólás take :D A százezredik hozzászólásnál már eléggé leterhelt volt a topik.
    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1095354848
  • valamit
    #17
    már ma is van olyan "monitor", aminél egy üveglapra vetítik a képet. legalábbis egy MS bemutatón ilyent használtak vagy egy éve. szal a 3. megvalósítható/tt. de ott vannak a repülők HUD-ja is pl.
    a piszok taszítása se lehetetlen elekrosztatikus bevonattal pl. a szúnyogot is nyugodtan meg lehet oldani, a keretbe kell építeni elektromos szúnyogriasztót vagy épp az ablak tisztószerekbe olyan szúnyogriasztó anyagot keverni, ami fentmarad a tisztás után és nem venni észre.
    fényre sötétedű üveg is van. fűthető ablak is van, például kocsikban ez ugyan a lakásablakokban még nem terjedt el, pedig télen lehet, hogy sok pénzt spórolna, nem vinni ki az üveg a meleget. hasonló módon hűteni is lehetne az ablakot, ha a benne futó szál az ablakkeretben például hűtést kapna. azt meg szintén egy az ablakkeretben lévő elektronika figyelhetné, hogy mennyi a kinti hőmérséklet és, hogy épp hűtenie vagy fűtennie kell e az ablakot. ha mondjuk az ablakkeret külső oldala napcella, akkor az talán egy ilyen elektronikát el is tudna működtetni.
  • djw
    #18
    jó cikk de a hír értéke csak annyi, hogy siemens és a 3m egy 1882-ben szabadalmaztatott dolgot akar gyártani...

    ps: a szúnyogtaszító üveg kifejezetten hasznos lenne. Sőt ha más bogarakat is taszítana a kocsimba csak olyan lenne!
  • bandypappa
    #19
    Elég szúnyogtaszító az ablak ha fel van húzva, akkor meg minek bevonat? ha meg le van engedve akkor mi a haszna a szúnyogriasztó üvegnek? Fújd be a Wunderbaumot offal és meg is van oldva!
  • Epikurosz
    #20
    Arra gondoltam, hogy ha kinyitod, akkor is riasszon, de igazad van, minek vesződni a nyitogatással, ha kell legyen félig áteresztő a drága (vagyis diffúziós, szellőzzön rajta keresztül a lakás, amikor az indokolt).
  • MuldR
    #21
    Az ablak ele viragladaba "szunyogriasztos" viragot kell ultetni. Most hirtelen nem tudom a nevet, de kerteszetekben ugyis tudjak mirol van szo.
  • brueni
    #22
    magyarázza már meg valaki, hogy miért kell egy ablaküveget hűteni, fűteni?
    a mai 2-3 üvegrétegű vákuumos, vagy gázos ablakpaneleknek jobb hőszigetelő képességük van mint egy b30-as téglafalnak.
    autónál ok, hogy leolvadjon a pára meg a jég, de mire jó a hűthető üveg, csak energiát zabál...
  • viCtah
    #23
    Hát. elég ingerszegény játék. Marad a cs xd
  • ziipp
    #24
    Jó és érdekes cikk, igaz majdnem súrolta az "ah, nem olvasom tovább határt". :)
  • lapaleves
    #25
    anno sokat gondolkodtam ilyesmin, vastag vályogfalnál pl jól jöhet elirányítani a fényt. persze minden irányba nem lehet.

    nem tudom van-e valami technikai akadálya, de elméletileg vastag falak áthidalására két sor üvegtégla között tükörrel bélelt belső tér is jó lehet. főként gondolom a fényvisszaverő réteg időtállósága a kérdés.

    mindenesetre szerintem tök alap dolog lenne pár egyszerű tükörrel meg egy belül tükrös kéménnyel bevinni a fényt a lakásba. azért annyira még nem foglalná pár nm ablaküveg a tetőn a helyet a rengeteg napkollektor elől...
  • brueni
    #26
    csinálnak ilyet. volt egy sorozat a natgeon ott égy svéd állatorvos házaspár épített házat bele a domb oldalába és a belső részekbe így vitték el a fényt. tuti kis kéró volt, csak sokba került a fealak szigetelése...
  • nickwearby
    #27
    ez nagyon jó, érdekes cikk,
    köszi
  • Epikurosz
    #28
    Na, majd én.

    Azért kell hűteni, fűteni, mert ott hűl, fűt leginkább. És ugy, ha napelemes, akkor nem kerül pluszba.

    A másik: citromfüvet kell ültetni, az riasztja a kis mocskokat.
  • dez
    #29
    Piszoktaszító üvegről volt is már itt cikk, nanotech bevonata volt. Magától sem nagyon tapadt rá semmi, és azt a kicsit is könnyedén levitte a sima víz, pl. eső.
  • dez
    #30
    A cikkben említett cég:
  • valamit
    #31
    van ahol 1 réteg üveg van, ott az igencsak tudja télen hűteni, nyáron fűteni a levegőt. egyébként, ha szigorúan azt vesszük, hogy mi szükség rá, amikor ott van olyan, mint a klíma vagy a radiátor, kazán, akkor persze semmi. meg lehet oldani másképp is. én személy szerint csak Epikurosz felvetéseire válaszoltam, hogy miként lehet megoldani őket.
  • lapaleves
    #32
    ezt nem teljesen értem. az "ott hűl leginkább" igaz lehet, de ha direkt ezt a felületet fűtöd, akkor a nagyobb delta T miatt nagyobb lesz a hőveszteség.

    fűteni meg ugye semmitse fűt, legfeljebb átengedi a napsugarakat, amik a szoba tárgyain elnyelődve azokat melegítik.

    aztán lehet, hogy én értettem félre amit írtál.
  • brueni
    #33
    ettől még baromi drága és viszonylag értelmetllen lenne a fejlesztése.
    ha energiát lehet kinyerni az ablaktáblából az rendben van, támogatom, de egyszerűbb, olcsóbb, kiforrottabb és elterjedtebb a többrétegű, hőszigetelő és visszaverő felülettel ellátott üvegek.
    macska riasztót nem tud valaki, a szúnyoggal nincs gondom...
  • Epikurosz
    #34
    A megoldás:
    - macskagyökér - igaz nem riasztja, hanem vonzza a macskákat, de ha odavonzottad, akkor már csapdába lehet őket ejteni :-)
    - engem csak az izgat, hogy ott van egy szép sima felület, mint ugye az ablaküveg, és nem hasznosítjuk eléggé.

    Amúgy van egy tök egyszerű, bár elég primitív és ahhoz képest drága megoldás is: fóliáztasd be az ablaküveget, és nyáron nem lesz annyira meleg.

    Lásd: www.llumar.com
    UV ellen sem rossz. Kocsira meg egyenesen ajánlott. Nekem már van, nektek úgysincs!
  • JaniUW
    #35
    Na ez a nem semmi oldal. mernokbazis.hu...legalábbis nekem bejön ami feljelentkezés után van.
  • Sanyix
    #36
    Mibajod a macskákkal?
  • babajaga
    #37
    A macskagyökér egérszagú és azt a macst nem vonzza amelyiket nem érdekli az egérszag. A macsok 5%-a ilyen.
  • Epikurosz
    #38
    És téged vonz?
  • uniu
    #39
    Ez nem igaz. A macskagyoker valami iszonyatos szagu novenyi resz, bar nemtom h milyen szaga van az egernek de biztosan nem olyan:) Amugy en teszteltem a cicamon, es nagyon imadja/ak, extazisba kerul tole, a pupillai kitagulnak es ossze-vissza dorgolodik. Lattam mar egerrel is akkor nem igy viselkedett:)

    Epi: egy vilag omlott bennem ossze amikor elolvastam a macskas negativ hozzaallasod...
  • babajaga
    #40
    Mondd meg miért állítasz olyant amit nem tudsz?