1379
A song of Ice and Fire
  • Sephi
    #1
    Hat gyerekek, en nem reg kaptam meg az elso konyvet a sorozatbol :

    A Game Of Thrones

    neven. Elkeztem olvasni es azota sem tudom lerakni. Kepzeljetek el egy Gyuruk Ura szintu tortenetet csak kicsit magasabb szinten.

    Az elejen meg nagyon kodos volt, mert sajnos borzalmasan sok a szereplo es igy konnyen el lehet teveszteni, nem mindig tudod kirol olvasol. De ahogy haladsz elore az iro figyel arra, hogy mindig utaljon midnekire, igy a 200-adik oldalnal mar azon kaptam magam, hogy a szereplok 90% mar felismerem. Aztan persze megtalam a konyv vegenel a csaladfakat.

    A mese nagyon sok nemes csaladrol szol es a kiralyrol. A sarkanyok kihaltak es a magia eltunt veluk egyutt. Egy olyan vilagban jatszodik ahol a nyar es tel tobb evekig tart. Jelenleg sok evig nyar volt es most jon a rideg tel.

    Nagyon izgalmas a konyv mert sokmindenre utal mi lesz a jovoben. Jelenleg a otodik resznel tart a sorozat amiket tutira el fogom olvasni sorba, ahogy az idom engedi.

    Szeretnem tudni ki olvasssa/olvasta mar a sorozatot, hogy errol beszelgessunk.


    George R.R. Martin

  • Sephi
    #2
    Bocs, hogy nem ekezetekkel irtam, de itteni gepen nincs olyan :(
  • kakaoskalacs
    #3
    és ez magyar nyelvü?
  • Sephi
    #4
    Gondolom A trónok játéka ... (itt már van ékezet) :D
  • QuippeR
    #5
    Trónok harca.

    egyébként magyarul nehézkes a beszerzése, mert jó ideje elfogyott az első kiadás, és még nincs újabb. pedig sok jót hallottam már róla, lehet beszerzem angolul.
  • Sephi
    #6
    Sajnos sokan nem ismerik, pedig mar tobb mint 10 eves a mese. Fergeteges.
  • Daffit
    #7
    FERGETEGES könyv. Most kezdtem el olvasni másodszor (1 éve olvastam ki az eddig megjelenteket) de még így is nagyokat koppan az állam. Martin bácsi nagyot alkotott. Egy gond van az egésszel: szeretem a fantasy könyveket, de Martin olyan magasra tette fel a lécet, hogy a többi író műve már csak gyerekmese.
    e-bookként meg lehet találni, igaz az nem legális. Már egy ideje keresem az első könyvet, de tényleg nehéz találni. Az Alexandria kiadó már egy éve igérgeti, hogy újra nyomja.
  • tigeroo
    #8
    és ezeket magyarul hol lehet beszerezni? vmi weboldalt nyomjatok már be:D
  • Narxis
    #9
    Könyvesboltban.
  • Sephi
    #10
    Most kezdtem el a masodik konyvet. Sajnos meg mindig van egy ket olyan szereplo, akit nem tudok hova tenni pedig ismeros a nevuk.
  • Daffit
    #11
    Kikre gondolsz? Egyébként a 3. és 4. könyvben lesznek új szereplők is. Pl. nekem Jaime Lannister nagyon szimpatikus lett, miután... na de legyen ez titok :D
  • Sephi
    #12
    Van meloba egy kollegam aki agyon szpoilerezte nekem az elso konyvet... szal ne spoilerezze :DDD

    Masodik konyv elso Davos chapter-nel tartokk jelenleg.

    Az a vicc, hogy nem lehet megunni, mert tobb szalon futt a tortenet, es mindegyik erdekesebb mint az elozo :D

    Lannister-ek nekem borzalmasan unszimpatikusak... es Stark-ekkal vagyok, oket szeretem. Egyetlen kedvenc Lannister-em van es pedig Tyrion :D Jol odabaszott Jonas Slyn-t nek :PPPP (remelem jol irtam le a nevet)
  • Daffit
    #13
    Az a jó George Martin-ban, hogy nagyon kidolgozta a karaktereket és a könyvben sokan fognak jellemváltozáson átmenni. Na meg senki sem halhatatlan. Ugye Eddard?
    Tyriont sokan szeretik. Én csak a 3. könyvben kedveltem meg. Ő lesz nagyon kemény és fog odab*szni.
  • Sephi
    #14
    Harmadik kötetnél vagyok!!!

    Amúgy négy részes, de igaz, hogy George hét részesre tervezi?
  • Daffit
    #15
    Hét kötetre tervezi, amiből már jöhetne az ötödik. A címen találsz némi infót, illetve itt fogja jelezni ha kész. Annyi biztos, hogy egyszerre írja a könyveket, csak majd szét lesznek osztva a sok karakter miatt több könyvre.
  • Sephi
    #16
    Az zavar, hogy mar megint eltevedtem az olvasaban. Harmadik konyvnel vagok, es fogalmam sincs kik azok akik Arya-t es Gendry-t "elfogtak" :( es hogy hova es kihez akarjak elvinni...
  • Sephi
    #17
    Huha, eleg erdekesen kezdodik a negyedik konnyv...

    SPOILER

    Kicsit kikeszit, hogy elkezdte kizarni a regi szereploket es egybol egy csomo ujjat mutat be. Mintha teljesen mas vilagban kerultem... de ez nem feltetlenul rossz...

    Erdekes DORNE :)

    Sajnalattal lattam amikor atlapoztam, hogy mar nincs kulon Tyrion... pedig o volt nekem a kedvencem :P

  • Daffit
    #18
    Sajnos csak akövetkező kötetben lesz Tyrion meg néhány más karakter (ami még mindig nem jött ki ). De van néhány nagyon érdekes karakter, nagyon jó les Cersai is, ebben a kötetben fog kiderülni, hogy mekkora egy hataloméhes ringyó
  • Sephi
    #19
    "hogy mekkora egy hataloméhes ringyó"

    Ezt mar tudtuk eddig is :DDD
  • Daffit
    #20
    Igen, de most belelátunk a fejébe is. Szal' még buta is mellé.
  • Sephi
    #21
    Na hala az egnek visszatert a regi szereplokhoz szal most mar lenyugodtam :D
  • Sephi
    #22
    MARTIN, GEORGE R.R.: A Storm of Swords 2: Blood and Gold

    Ez micsoda?

    Vagy regebben ket reszben volt kiadva a harmadik kotet?
  • Daffit
    #23
    Igen, volt néhány kiadás, ahol a harmadik kötetet két részben adták ki.
  • Sephi
    #24
    Mar megijedtem :(
  • Sephi
    #25
    Nem tudja valaki, hogy mikor jelenik mar meg a A dance with dragons ???
  • Daffit
    #26
    Sajnos nem :(
  • Sephi
    #27
    OMG :

    OMG
  • Daffit
    #28
    Hú ez jó! Már beszélt Martin bácsi, hogy tárgyalgatott a könyv tv-sorozat terveiről. Ezek szerint ez is meglesz, bár én jobban örülnék, ha végre kiadná a hiányzó részeket.

  • Sephi
    #29
    Majd kiderul. Kivancsi leszek a szereplo gardara!
  • Sephi
    #30
    The Game
  • Daffit
    #31
    Az Alexandria könyváruházban újra kaphatóak a könyvek, közel 3e Ft darab áron. Mind a négy kötet kapható.
  • balee4
    #32
    Én meg is vettem nemrég mind a 4et, jelenleg a 2. kötetet olvasom, lenyűgöző, letehetetlen olvasmány.
    Nem tudni, arról vmit, mikor érkezik az 5. kötet?
  • Daffit
    #33
    Bárcsak tudnám...
  • Sephi
    #34
    Az a vicc, hogy most jon Septemberbe... allitolag. Majd irok linket ahogy elo lehet rendelni.

    En mar kaparom a falat...
  • balee4
    #35
    Tényleg, és nálunk is megjelenik? (persze magyarul)
  • Thibi
    #36
    Angolul sem valószínű,hogy az idén megjelenik. Ugyanis még nincs kész. Majd ha GRR Martin a honlapján kiírja,hogy 'its done' ,utána pár hónap nyomdai munkálatok után jön csak ki. Az amazonon évek óta előrendelhető az ötödik kötet, csak a megjelenés dátumát tologatják mindíg vagy fél évvel. Az előző kötet is éveket csúszott.
  • Thibi
    #37
    Az író honlapja:
    http://www.georgerrmartin.com/
  • balee4
    #38
    Egyébként az előző köteteknél a magyar megjelenésre mennyit kellett várni?
  • Thibi
    #39
    Trónok harca : 1996 - 2003
    Királyok csatája: 1998 - 2003
    Kardok vihara : 2000 - 2004
    Varjak lakomája : 2005 november - 2007 május
    Egy-másfél évet gondolom megint várni kell. lehet hogy a tv sorozatot hamarabb látjuk. Alakulgat a pilot szereplőgárdája
    http://winter-is-coming.blogspot.com/2001/01/cast-so-far.html
  • balee4
    #40
    Atya isten, 3-4 éves várakozási idő azért nem kéne.