24
  • Palinko
    #1
    csoda jó alig tud járni rögtön focizzunk vele...
  • WoHu
    #2
    Azt eddig is sejtettem, hogy Magyarországon így működik a foci, de hogy már robotéknál is...
  • metaljesus
    #3
    egy videó azért jó lett volna
  • metaljesus
    #4
    nem szóltam :D
  • kernerster
    #5
    tudom hogy én leszek az akinek semmi sem elég, de akkor is: ez még mindig kissé "darabosnak" tűnik....mármint a járása
  • dez
    #6
    Jé, továbbfejlesztették a vödörfejűt, kapott egy formatervezett fejet.
  • gombabácsi
    #7
    hát a Bigdog komolyabbnak tűnik
    http://youtube.com/watch?v=mpBG-nSRcrQ
  • lapaleves
    #8
    egyik vidi
    másik vidi

    ráadás vidi
  • lapaleves
    #9
    a fejlesztés korábbi eredményei. a 'flame' mellett az előbb linkelt vidik vannak.
  • dez
    #10
    Úgy tűnik, van oka ott lábatlankodni az ipségek a gépezet mellett: a 3. videón 2x is dőlni készül oldalra 3 lépés után. :P
  • dez
    #11
    Igen, már volt szerencsém linkelni az egyiket.
  • nenad
    #12
    videót keresek én is
  • rhonkhan
    #13
    jó kis lépegető robot, viszont azt nem értem, hogy miért nem 4 láb? a 4 láb sokkal gyorsabb, stabilabb
    amúgy a videókon látszik hogy kissé instabil
  • akoshun
    #14
    rhonkhan:
    valószínűleg pont ez volt a cél. Ha stabilat akarta volna akkor akár lánctalp is lehetett volna.
    ugy általában meg csak annyit, hogy elég jó eredmény, mert rohadt nehéz megoldani két lábbal az egyensúlyozást. Most az ilyen focizást meg mittudomént hagyjuk,,, a lényeg hogy menni tud, az is jó már. Amúgy vmeik tévén láttam ilyen versenyt, minél egyedibben mozgó robotokat kellett tervezni. Sok volt a lánctalpas-kerekes, ők vették a legjobban az akadályokat, de különdíjat kapott egy kis izé, ami folyamatosan ugrált és így nem vesztette el az egyensúlyát... aranyos volt :) de ez már jó rég volt.
  • dez
    #15
    És sikerült már megtalálnod a #8-as hozzászólást? :P
  • dez
    #16
    Éppen azért instabil, mert nincs semmi dinamikus egyensúlyozás.
  • dez
    #17
    Legfeljebb valami egyszerű.
  • HUmanEmber41st
    #18
    Hmmm miért is linux kernel vezérli az egészet??
    Biztosan nem hóembert akartak vele vezérelni.. :D
  • nenad
    #19
    hehe, köszi
  • plumpy
    #20
    És Asimo a Hondától?
    Az csak egy idióta szutyok?
    Az legalább nem instabil, tud lépcsőn járni, futni, használja a kezeit, tud a kezében vinni dolgokat, kiskocsit tolni, hátra lépkedni, másfelé nézni, mint amerre megy... Na az fejlett. De hogy ez lenne a legfejlettebb?
  • kvp
    #21
    "És Asimo a Hondától? Az csak egy idióta szutyok?"

    A weboldalukon pont arrol beszelnek, hogy az a statikus stabilitasra epulo megoldas, ami az ipari robotokbol szarmazik. Egy asimo mintajara jaro robotot osszehozni egyebkent nem olyan nagy feladat. Az altalam epitett kis ketlabu pl. fent van az index egyik cikkeben is. (1 het melo munka utan, kb. 12 ezer forint, alapanyagok a varos boltjaibol ami eppen raktaron volt)

    A cikkben emlitett robot arrol szol, hogy dinamikus jarast kovet, tehat ugy egyensulyoz mint az ember. Ezt sokkal nehezebb modellezni es megcsinalni hozza a mechanikat. Az en robotom pl. akarmeddig tud egylabon alni, de ha megbotlik akkor akkorat esik mint asimo mikor megcsuszott a lepcson. (ugy vittek le a szinpadrol)
  • Epikurosz
    #22
    VIII. utas a halál
  • dez
    #23
    Tegyük hozzá, csak mozgásirányban (előre-hátra) egyensúlyoz (azt sem emberi szinten), oldalirányban nem. (Ezért akar eldőlni lépten-nyomon.)

    Elég messze vannak még az I, robot (a film) robotjai... (Jobb is.)
  • karmicsek
    #24
    Hát egy pizi még hiányzik de már jár (hatna).