2319
banner.jpg\"
  • strebacom
    #1
    Ahogy közeledik az Nvidia legújabb generációs GeForce kártyáinak a megjelenése, úgy szivárognak ki a GT200-as elnevezésű chippel kapcsolatos információk. A G80-as mag után következő G92-vel az Nvidia nem igazán lépett előre, sőt, maguk is elismerték hogy az, a gyártástechnológián kívül nem sokban különbözik elődjétől, a G80-tól. A GT200-as chip viszont újabb mérföldkő lehet a GeForce kártyák fejlesztésében, ugyanis a kitudódott technikai tulajdonságok alapján igencsak ütős kártyákat hegesztenek Santa Clara-ban, melyek megjelenése Június közepén várható.

    A GeForce GTX 280 / GeForce 9900 GTX tulajdonságai:

    512bites memória busz
    1024 MB GDDR3-as memória
    PCI-Express 2.0 kompatibilitás
    DirectX 10 és OpenGL 2.1 támogatás
    PhysX támogatás
    Legalább 240 Stream processzor
    Körülbelül 500 dolláros ár...

    A GeForce 260 / GeForce 9900 GTS (?) tulajdonságai:

    448 bites memória busz
    896 MB GDDR3-as memória
    PCI-Express 2.0 kompatibilitás
    DirectX 10 és OpenGL 2.1 támogatás
    PhysX támogatás
    192 Stream processzor
    Körülbelül 400 dolláros ár...



    Forrás: TCMagazine/ Cybergen.
  • NEOreg3
    #2
    van geforce 9 topik
  • szucsy89
    #3
    hát én még vagy 3 szériával le vagyok maradva, úgyhogy van mit behoznom:P
  • strebacom
    #4
    Az a 9-es ez meg a 2xx-as vagy szerinted ugyanaz, a gét GPU...??
  • strebacom
    #5
    Áááá majd veszel egy 200-asat és már be is hoztad...
  • strebacom
    #6
    Nem is olyan régen elismerte az NVIDIA, hogy bizony kártyáik elnevezése egy kissé bonyolult és megtévesztő lehet a nagyközönség számára. A sok GT, GTX, GS nem sokat mond az egyszeri vásárlónak, főleg ha figyelembe vesszük, hogy néha a magasabb számozással megjelenő kártya GS jelzéssel, lassabb mint egy alacsonyabb számmal, de GTX jelöléssel árusított eszköz.

    A helyzeten változtatott az NVIDIA, és az AMD módszerét követve ők is új, egyszerűbb számozást vezettek be legújabb fejlesztésük piacra dobásakor. A zászlóshajó - tehát a gyorsabb - kártya így a Geforce GTX 280 nevet kapja a keresztségben, míg kistestvére pedig - amiről mindenki azt hitte, hogy a 9900GT nevet kapja - Geforce GTX 260 néven fog megjelenni.

    A gyártó közleményében kifejtette, hogy az új rendszerrel szeretné, ha a vásárlók számára jóval egyértelműbbek lennének a kártyák, tisztábban és gyorsabban kideríthető lenne, ki milyen eszközt szeretne vásárolni a meglévő igényeihez...
  • NEOreg3
    #7
    ha nem 9900 lesz a neve akkor jól van-.-
  • strebacom
    #8
  • Solten
    #9
    Logikailag szerintem megint követi a G92-t... Csak átnevezik 2**-ra... :)
  • strebacom
    #10
    Hát reméljük nem nekem az 512bites memória busz tetszik nagyon de majd meglátjuk mit tud...
  • [HUN]FaTaL
    #11
    Hát ez még mindig feltupírozott 8xxx:/

    GDDR3 mint az őskorban, DX10.0:D
  • Solten
    #12
    Mi?? GDDR3 lesz?

    Nah, nem lesz egy fogyasztásbajnok...
  • Solten
    #13
    Olvastam olyan pletyit is hogy GDDR5...
  • [HUN]FaTaL
    #14
    #1

    És több oldalon is olvastam már hogy GDDR3 lesz.
  • Barny
    #15
    DDR3 lesz...XD
  • Solten
    #16
    Phöhh, tudod mennyi ún. forrást jelöltek már meg? De ez a DDR3 nvidiáéktól nem hihetetlen.
  • [HUN]FaTaL
    #17
    Szerintem GDDR3 lesz. pf:/
  • Solten
    #18
    Több mint valószínű, már bebizonyosodott hogy nem kenyerük a technológiai fejlődés (DX pl, G80 vs G92+klónjai).
  • trogerzsiger
    #19
    Ati jobb
  • zoolee
    #20
    Pff...ja, kukábahajításra.
  • Hecker007
    #21
    tényleg van mikor jobb az ati, képminőségben mindenkép, de nekem pölö az XTX-em sok mindenben veri haver 88GTS-ét(512-es) is, nehéz a döntés, igazából attól függ hogy ki mire akarja használni és mi a fontosabb neki...
  • trogerzsiger
    #22
    Najó ezt inkább szerintem nem lehet így eldönteni. Van amelikyben ez teljesít jobban van amelyikben az. Tehát a tömeg dönt szerintem. Meg elég patkány lépés az nvidia részéről hogy beng jön az új széria, éd elég drágán mérik
  • Hecker007
    #23
    ezzel egyet értek teljesen, nem értem miért nem lehet olcsóbban adni az új kártyákat, hogy legyen pénze esetleg az egyszerű embernek is rá...
  • armageddon666
    #24
    drága előállítási költség? illetve arra számítanak hogy mindent ver, akkor meg adhatják drágán ^^ nem jótékonysági szervezet :C

    engem jobban zavar ez a megállnak a technikában hozzáállás :S DX10.1 is azért nincs mert "minekaz?!" ... pedig úgy megnéznék egy izombrutál nVidia karit GDDR5-tel, DX10.1-el meg hasonlókkal ^^
  • [HUN]FaTaL
    #25
    Remélem a HD3870 ütni fog:)
  • [HUN]FaTaL
    #26
    4870:D
  • armageddon666
    #27
    énis ^^ decsak azért mert talán észbekap az nvidia akkor :K ha más nem árai lemennek XD
  • NeoMaN
    #28
    ára is....
  • [HUN]FaTaL
    #29
    Olcsóbb lesz mint a csoda 2xx széria:)
  • armageddon666
    #30
    én ponthogy drágábbnak olvastam :\
  • n3whous3
    #31
    Nekem egy 8600GTS is megfelelne
  • [HUN]FaTaL
    #32
    Pedig amit olvastam, olcsóbb lesz:)
  • davidka003
    #33
    Az a legszarabb kártya a földön ár/érték arányban.
    9600 GT/8800 GT a bestbuy ha Nvidiás vagy.
    Ma már elég olcsón összelehet rakni egy ütős konfigot.
  • [HUN]FaTaL
    #34
    Ez mondjuk GameStar így nem biztos hogy hiteles:

    "A júniusban megjelenő két új termék ára igen kellemesen fogja érinteni a hazai közönséget is, ahol a nagy többség nem vásárol százezer forintnál is drágább kártyákat. A gyorsabb RV770XT 512 megabájt memóriával szerelt megjelenítő javasolt ára 229 dollár, ami képességeihez mérten egyáltalán nem nevezhető soknak. A kistestvér - az RV770Pro - pedig 200 dollár alatti induló árával szintén nagyon csábító lehet mindenki számára."
  • [HUN]FaTaL
    #35
    PCWorld:

    Rövid táblázatban összefoglalva:

    * HD4850 256MB GDDR3: <$200
    * HD4850 512MB GDDR3: $229
    * HD4850 512MB GDDR5: $249-269
    * HD4870 1GB GDDR5: $329-349
    * HD4870 x2: $499
  • strebacom
    #36
    GeForce GTX 280/260: továbbra sincs DirectX 10.1 támogatás

    Az NVIDIA továbbra sem látja szükségét annak, hogy legújabb grafikus vezérlőit DirectX 10.1 támogatással ruházza fel, ami azt jelenti, hogy a GeForce GTX 280/260 kártyák -- a 9000-es szériához hasonlóan -- technológiai arzenáljából is hiányozni fog, holott az AMD az ATI Radeon HD 3870 és HD 3850 személyében már tavaly november óta büszkélkedhet DX10.1-es videokártyával, és természetesen az RV770-alapú utódok, a HD 4870 és HD 4850 is "tudni" fogja ezt.



    Mivel a DirectX 10.1-et használó játékok száma gyakorlatilag nulla, ezért az NVIDIA-nál elsősorban a teljesítmény növelésére helyezték a hangsúlyt, ami valljuk be, rájuk is fér, hiszen a 9000-es széria egy-két modellt leszámítva, messze nem lett olyan sikeres, mint amilyenek a 8000-es GeForce-ok voltak. Ezt elsősorban az árnyalóenységek számának megemelésével és a memóriabusz sebességének növelésével akarják elérni.

    Azt, hogy ez miképpen sikerült, és hogy versenyképes megoldás lesz-e a szintén júniusban debütáló ATI Radeon HD 4800-asokkal szemben, hamarosan választ kapunk. Azt azért zárásképpen tegyük hozzá, hogy a DX10.1 elterjedését az NVIDIA erősen befolyásolja, gondoljunk csak az Assassin's Creed esetére, mely ugyan eredetileg támogatta a DirectX 10.1-et, azonban ezt egy "hibajavító" frissítés formájában száműzték belőle.

    Forrás: TechConnect Magazine/HOC
  • trogerzsiger
    #37
    Kár hogy ők irányítják a piacot :/ na de jöhetne egy két dx10.1 játék, és essenek pofára :-)
  • Solten
    #38
  • [HUN]FaTaL
    #39
    sajnos kár igen:( tényleg jöhetne valami dx10.1 stuff:D
  • zoolee
    #40
    Mit szólod le?!
    Amíg nincs only dx10 gamma, addíg dx10.1 se lesz, addíg meg qrva fölös, és inkább a sebesség a fontos..