254
Avagy a svájci Zepter féle Bioptron cuccok... kinek mi a tapasztalata?
  • Borg
    #1


    A kérdés egyszerű: Kinek vált be, hogyan, és mire?

    Bioptron
    Akár reklám is lehetne a link, de nem annak szánom. Kikerülni úgysem lehet, hiszen az egész móka az "ő" találmányuk (pontosabban egy magyar !! hölgyé, akki anno eladta az ötletet nekik), tehát róluk szól az egész. Állítólag.

    Az egész dolog dióhéjban arról szól, hogy marha régen felfedezték már ugye a napfény jótékony hatását, és ez a lámpa lényegében ugyanezen az elven gyógyít. Azzal a különbséggel, hogy a napfény káros sugarait nem tartalmazza, tehát erősen szűrt, polarizált fényről van szó, ami ráadásul koncentrált. A fény bőrre merőleges sugarai behatolnak a bőrbe, és energizálják a sejteket, gerjesztve őket egy optimális energiaállapot elérésére.

    A sebgyógyítástól kezdve a mélyebb problémákig állítólag mindenre jó hatással van. Én is résztvettem egy ilyen fejtágításon, ahol mindenféle csodasztorikat meséltek róla, de nem tudom mit kell elhinni. Közben meg ingyen kezeltek a lámpával, aminek mondjuk még nulla hatását se érzem eddig. Most hogy stroke-os öreg néni három hónap után ujra tudott járni, meg végstádiumos rákos öregember akinek 1 hetet jósoltak igy még fél évet élt.. hát én csak vigyorogtam ezeken, ugyanakkor én is tapasztaltam dolgokat, amire tényleg működött. A családban van egy kisméretű lámpa, és izületi fájdalmakra, sebekre tényleg hat. Jóval gyorsabban elmúlnak. Én még nem próbáltam ki, de muterék is esküsznek rá, hogy pl derék, hát, nyakfájásra szinte azonnal hat...

    --

    Chromotherapy

    A színterápia már sokkal spirituálisabban hangzik ennél. Lényegében ugyanerre a lámpára színes feltéteket raknak, a szivárvány 7 féle színével, ami a test különböző energiaközpontjaira más-más módon hat. Itt már csakrákról, meg hasonló humbukokról van szó, szal ebben még kevésbé hiszek. Van esetleg valaki, akit sikeresen kezeltek valamivel igy? Vagy vett ilyen készletet magának?

    Nem egy olcsó mulatság, de engem meg lehet győzni tapasztalatokkal. Na nem egy könnyen, de inkább ezt használnám mint egy rakás gyógyszert. Ráadásul ennek ugye a gyógyszerekkel szemben mellékhatása nincs, egész nap lehetne feküdni a legerősebb lámpa alatt, káros hatása akkor se lenne. Megintcsak állítólag. Szóval elég sok számomra az alátámasztatlan, nem utolsó sorban tudományosan sohasem bizonyított állítás a lámpázásról. (speciel még az se nagyon hittem el nekik, hogy tényleg annyi kórháznak, meg szanatóriumnak adományoztak ilyen lámpákat, mert valahogy még erről se hallottam, hogy ezeken a helyeken ilyen húdejó tapasztalatokkal alkalmaznák - főleg MO-n...)
  • leho94
    #2
    Nekem ha fáj a torkom szoktam lámpázni .. Szart se ér de teccik XD
  • R0zs0máK
    #3
    Sőt aranyérre és szemölcsre is jó...hagyjad már, semmi értelme...
  • Borg
    #4
    Próbáltad? Aranyérre? :DD

    [csak elképzeltem ahogy gubbasztasz a lámpa fölött]
  • toretto r34
    #5
    ezek mind hülyeségek és az a baj hogy ezt sokan el is hiszik.
  • Prince of Máté
    #6
    Ja azt mit csinálsz ha hozzád ér a forró lámpa?
  • Borg
    #7
    A lámpa nem forró. A legerősebb lámpa is csak 37 fokos. Pont azért, mert polarizált a fénye.
  • R0zs0máK
    #8
    Altáji szőrtelenítés XDDDDDDD
  • tirpitz
    #9
    Idős rokonunknak is van ilyen kis kézi lámpája, ő is izületeire használja, neki nagyon bejött. Ő használja azt a fényterápiát, és szerinte sokat segít. Mondjuk a fene tudja, hogy az ember csak bebeszéli magának, hogy segíteni fog, és ezért működik, vagy tényleg hatásos.

    "egész nap lehetne feküdni a legerősebb lámpa alatt, káros hatása akkor se lenne" Direkt csipog talán 2-3 percenként, hogy tudd hány percnél tartasz, de nem tudom hogy azért hogy ne "adagold túl", vagy azért mert x perc után már felesleges.
  • toretto r34
    #10
    fényterápia egyik este volt mikor jöttem haza fele és mögöttem megláttam kék és piros fényeket azt mondják ezek nyugtató szinek vagy legalábbis a kék hát én egyböl ideges lettem adtak is egy csekket nehogy elhizzon a pénztárca
  • desigo
    #11
    Allergiára is mintha lámpával világítanának az orrba.
    Az is ilyesmi?
  • Sadist
    #12
    Nagymuternek térdműtét utáni sebe nagyon nehezen akart gyógyulni. A kenőcs szart sem ért, a Bioptron lámpa viszont elég gyorsan, pár nap alatt gyorsan összehúzta a sebet. Úgyhogy a sebgyógyítós része nem biztos, hogy humbug.
  • Mor3llo
    #13
    nem tudom, de én jártam ilyen allergiás fényterápiára, az viszont k'vára bevált.Azt hiszem az viszont lézeres.
  • R0zs0máK
    #14
    Végülis a Star Trek-ben is bekapcsolja a faszi a zseblámpát és begyógyul a seb...XDDDDDDDDDDDDD
  • n003
    #15
    barátnőm is esküszik hogy herpeszre a legjobb :)

    de attól még ez sem csodaszer ;)
  • passatgt
    #16
    placebo fasság
  • Fbn Lx
    #17
    na meg persze jönnek megint az okosak, akik jól megmondják, hogy semmi nem használ csakagyóccer :-/
  • armageddon666
    #18
    mégha placebo is és csak bebeszéli a használó magának hogy használ és ezért használ, nem a végkimenetel számít? vagyishogy használt?
  • Borg
    #19
    Alapvetően én is ilyen hitetlen lennék, de túl sok a pozitiv tapasztalat vele ahhoz, hogy ilyen gyszerűen le lehessen írni. Számomra valahol ott jár, mint a homeopátia. Nekem bizonyos dolgokra bevált az, pedig kurvára nem hittem benne. Ugyanakkor még mindig bennem van, hogy ezek a kis szar golyócskák csak cukorból vannak, és mindössze placebó az egész :)

    Mindenesetre most elhoztam muteréktól a lámpájukat, és teszteltem. Majd kiderül pár nap múlva.
  • SötétBarom
    #20
    Van közös herpeszetek? Hát nem romi? :]
  • Borg
    #21
    Magyar nyelvű, egész jó leírás.
  • toretto r34
    #22
    Ez nem okoskodás csak én nem hiszek abban hogy rámvilágitanak egy zseblámpával és hú de jó már semmi bajom ha ez tényleg olyan jó lenne akkor már mindenhol ezzel foglalkoznának ez szerintem olyan mindt a távgyogyitás elhiszed azt bemeséled magadnak ennyi
  • tigeroo
    #23
    fényből lehet elektromos áramot készíteni, akkor miért ne lehetne jótékony hatása a testünkre?
  • sz4bolcs
    #24
    Barátnőm mondta, hogy Svájcban a háztartások 80%-ában van ilyen lámpa.
    Persze ez is csak azt bizonyítja, hogy nem tudják már mire költeni a pénzüket jódolgukban...
  • Balumann
    #25
    Hát, anyukám mesélt róla mert dolgozott a Zepterben. Sebek kezelésénél mondta, hogy hatásos. De annyit nem nagyon ér amennyiért ott adják.
    Más jótékony hatása is van, de én nemhiszem, hogy napozás nem ugyan olyan jó...
  • Breki33
    #26
    látom sok okos megint értelmeseket ír pl

    #16, #5

    Életükben még nem próbálták ki de írják a hülyeségeket.

    Nekünk van ilyen közepes méretű lámpánk színterápíával.
    Barátnőmnek van kisméretű anyukájának mivel forgalmazta régebben 3-4 fajta.

    Én ritkábban használom de ma pl mindketten használtuk és a barátnőm seb szebb és gyíórsabb begyógyulására.

    Eredmény magáért beszélt, nem csodaszer, de tényleg nagyon sok mindenre jó.
  • Borg
    #27
    Ez mondjuk kétségtelen.
    Elég lol, hogy a nagylámpát 900e-ért, a közepeset 550-ért, a kicsit meg 330-ért akarják adni. Szinek nélkül, az alap lámpákat.
    De hogy most über akció van, és csak 550/336 az áruk, a kicsire persze nincs akció. Ez olyan tipikusan tvshopos szagú dolog :)
    Már csak azért is, mert muterék pár éve svájcból hozatták a kislámpát ismerőssel, és onnan még 50-be se volt.
    Persze mindez a hatásáról mit sem mond el, csak arról hogy mint idehaza mindennek olyan pofátlanul magas az ára, amennyit csak nem szégyellnek.
  • Borg
    #28
    Ennek is megvannak a fokozatai. A kis lámpa állitolag csak pár cm mélyre tud behatolni a fénye, ezért komolyan dolgokra nem is alkalmas mint a sebgyógyítás, meg ilyesmi.
    A szervi problémákra pl már minimum közepes lámpa kell. Valszeg a nagylámpa a leghatásosabb, dehát kinek van arra pénze... mondjuk most a zepterék a fejtágításért cserébe ingyen kezelnek vele, de még akkor se lesz egy elérhető dolog.

    Amire főleg kiváncsi lennék, hogy valóban annyi kórháznak van-e... esetleg akinek rokona kórházban dolgozik, utánaérdeklődhetne.
  • Breki33
    #29
    Hát én úgy tudom a nagyobb lámpa azért jobb mert egyszerre nagyobb területet világíthatsz be, de nem vagyok nagyon otthon benne ilyen szempontból - ha gondolod megkérdezhetem- nekem a kicsi jobban tetszett egyszerűbb volt kezelni mint a mostani monstrumot.

    Két dolog.

    1. nagyon sok kozmetikus használja nem véletlen
    2. Arcra nem lehet bármeddig használni egyszerre max 4-5 csipogás (kislámpánál) ajánlott
  • Borg
    #30
    Btw, a kislámpa miért pont 1p50mp-enként csipog?
  • Breki33
    #31
    én úgy tudom a kislámpa 2 percenként csipog a közepesen pedig lehet állítani


    de megkérdezem a szakértőtől
  • Borg
    #32
    Én lemértem :) 1:50 volt.
  • Balumann
    #33
    Tudtam hogy drága, de hogy ennyire... semmiképp nem szabad a Zeptertől venni.
  • toretto r34
    #34
    hát biztos nem vagyok olyan barom hogy egy lámpáért kiadjak 900 ezret inkább elverem valahol
  • Borg
    #35
    Most látom, hogy a naplóban most hasonló lámpát lehet nyerni. Az a neve, hogy bipolár lámpa. Erről valakinek infoja?
  • Borg
    #36
    Itt egy másik.

    És itt amit nyerni lehet.
    Ezeknek ott a kisméretű bioptronnak megfelelő, 54e Ft, és 48e a szines feltét szett. Még igy is kva drága, de már lényegesen jobb az árfekvés. Kérdés, hogy ez mennyire jó.
  • Breki33
    #37
    honnan tudod, hogy az barom aki olyat használ amiről neked fogalmad sincs mégis leszólod?

    amúgy nem annyi a közepes lámpa elárulom
  • Breki33
    #38
    hivatalosan 2 perc

    de majd énmis lemérem, de itt a közepes van
  • ProGabe #39
    placebo hatás erősen befigyel öreganyámnál is :)

    tipikusan annak az esete,amikor a szakértői vizsgálat eredménye attól függ,hogy ki szponzorálja a tesztelést :\ írni kell a miszbásztöröknek,hogy próbálják ki
  • Morphin
    #40
    Anyum most fog a Zepternél dolgozni...ilyen kislámpa már rég van nálunk kölcsönbe és saját tapasztalat hogy hat...legalábbis sebekre,gyulladásokra egyértelműen pozitiv hatása van.
    Amúgy ezt is magyar ember találta fel illetve fejlesztette tovább...csak hát 20 évvel ezelőtt itthon nemsok remény volt elterjeszteni...eladták az összes licenszt a svájciaknak azok meg szép summát szednek be máig...
    jah és 100k körül van a kis lámpa...közepes 550 legnagyobb meg 1 milka körül...aki ott dolgozik kap kedvezményt...Zepteréknél még ezer olyan dolgot lehet kapni ami "megkönnyíti" az életet, csak nem olcsó. a hitetleneknek meg lehet magyarázni...nem láttak ilyet, nem tapasztalták,nem értem miért kell le"zseblámpázni"