49
A zene, tánc, jó-rossz vélemények
  • Dragooon #1
    szervusztok ^^
    nos.nem láttam még ilyen témát, és kíváncsi vagyok az itteni emberek véleményeire, ezzel a stílussal/tánccal kapcsolatban.

    egy kicsit idézni fogok egy oldalról, csak hogy egyszerűbb legyen elmesélni mi is ez:




    "Ismeritek Daddy Yenkee Gasolina című számát? Az reggaeton. És ha egy mondattal akarnám jellemezni, akkor azt mondanám, az amerikai hip-hop és a jamaikai reggae egyvelege spanyol szöveggel fűszerezve.

    Alapja a reggae, ami az 1970es években Panamában tűnt fel először, köszönhetően a jamaikából bevándorlóknak, akik a Panama csatorna kibővítése miatt jöttek az országba dolgozni. Ez a zenei stílus keveredett a helybéli ritmusokkal. A ’80as években már egész latin amerikában hallgatták ezt a zenét Vico C, El General és más dj-k jóvoltából, igaz akkor még underground stílusként. A ’90es években Puerto Rico-i zenészek az eredetileg jamaikai szövegeket spanyolra fordították, majd a panamai stílusú hangzással párosították, így jött létre a reggaeton. A 90-évektől azok a New York-ban élő zenészek, akik a Dominikai Köztársaságból és Puerto Ricoból származtak, népszerűsítették a reggaeton zenét az Újvilágban, végül egész latin amerikában, az USA-ban és a Spanyolországban is igen rövid idő alatt elterjedt a salsa elemeivel keverve. Az első nemzetközi slágerlistás szám 1989-ben Gaby „Meneaito”-ja volt, amely az 1990 években több remixet élt át. 1999-ben a panamai El General „Bailo con el General” albuma Grammy Díjat kapott, album kategóriában. A széleskörű ismeretséget a reggaeton zenének mégis a dominikai producer páros Luny Tunes remixei hozták meg. N.O.R.E. "Oye mi canto" című slágere után számtalan remixet csináltak több világhírű előadó számaiból is, mint pl: Sean Paul, Nina Sky, Jay Z, Shakira, Snoop Dog és Usher. Egy reggaeton előadó Tego Calderón, 50 Cents "P.I.M.P." és "In da club" című számának elkészítette spanyol rap változatát, ami nagy sikert ért el a spanyol nyelvterületeken. 2005-ben Ricky Martin „Life” című albumán vendégművészként szerepeltek többek közt Julio Voltio az "I am", Luny Tunes a "Qué más da" (ez a szám később a Latin Grammy táncdal kategóriájában nyert) és Daddy Yankee a "Drop it on me" című számban. Ebben az évben R. Kelly "TP3 (Reloaded)" albumán és Paris Hiltons single "Stars are blind" című számában szintén szerepeltek közreműködőként Wisin y Yandel és Luny Tunes.

    2006 –ban Nelly Furtado felkérte a Puerto Rico-i reggaeton sztárt a Calle 13 a „ No Hay Igual” című számának remixéhez. 2006 végén már Magyarország is megnyitotta kapuit eme stílus előtt, ugyanis hazánkba látogatott a legjobb kubai reggaeton együttes, az Eddy-K.


    Maga a tánc csak úgy ismert, mint „Perreo”, ami a lányok erotikus, ütemes csípőmozgására utal, miközben a fiúk hátulról követik az ütemet. Ahogy a rap meghonosodott Amerikában, a reggaeton úgy vált népszerűvé a latin amerikai fiatalok körében. Ma már szerte a világon hallgatják és táncolják ezt a stílust Amerikától, Európán át, Kínáig. A számok szövegei nagyon sokszínűek. Szólnak a politikáról, a szerelemről, az utcai életről és a szexről."
  • Dragooon #2
    Tánc:
    ebben egy fiatal csaj táncol egyedül
    itt meg egy latin-amerikai pár
  • hunbasser
    #3
    van a sulinkban egy costa ricai cserediák,amikor mondta nekünk a reggaetont,azt se tudtuk mi az :DDDDDDDddd aztán hazajöttem,mondom megnézem már mi a rák ez,onnantól már tudtam mi ez,csak még így sosem hallottam ezt a műfajt...
  • Dragooon #4
    és hogy tetszik?


    mellesleg az a baj, hogy vannak zenéim, de "Szám 01" stb címen és hát abban is reménykedem, hogy van egy-két olyan fórumozó aki gyakran hallgat ilyet és akkor mond egy-két számot.
    mondjuk aki keres aaz talál, csak hát...:)
  • hunbasser
    #5
    hát,nem újdonság mondom,csak a nevét nem tudtam ennek a műfajnak :) amúgy nem rossz zene,jó kis táncolós,táncparkettenmegb*szós zene :)))
  • Dragooon #6
    jah, jó esteledik, nem fogtam fel mit írtál... :D
    na hát igen, de lehet szolidabban is.. gondolom én
  • hunbasser
    #7
    lehet,de az már nem az "igazi" reggaeton :D
  • Dragooon #8
    jah, valami visszafogott európai változat..:D
    condolom costa ricai srác nem mondott zenékt, vagy legalább is nem emlékszel rájuk...?
  • hunbasser
    #9
    háátööö,mutatott órán 1-2 zenét,de az valami válogatás cd-ről volt.ha gondolod beszélhetek vele,és akkor majd mond pár jó zenét.
  • Dragooon #10
    annak nagyon örülnék
    köszie
  • sweech
    #11
    itt nézz szét, esetleg
  • ldavid
    #12
    szerintem nem rossz, bár nekem elég kevés szám tetszik
    ez, ez és ez pl. bejön
  • broman191
    #13
    Don Omar és Khriz Y Angel számai szinte mindig jók :)
  • offkorz
    #14
    nemrossz zene ez.don omar zenéi általában tetszenek amúgyis.^^
  • offkorz
    #15
    #12-re akartam ezt.
    és úgy az egészról a véleményem,hogy nemrossz,van amelyik tetszik nagyon.ja és a tánc pedig dúrva.amit drag linkelt,az egész jó :D:DD
  • PJack
    #16
    hát nekem ez a stílus baromira nem jön be.
    de ha nektek tetszik, szeressétek.
  • Dragooon #17
    áhh köszi, ezt átnyálazom most
  • hunbasser
    #18
    na,beszéltem a costa ricai sráccal,és ő ezeket mondta

    Dady Yankee
    Wisin y Yandel
    Tito El -Bambino
    Zion
  • broman191
    #19
    [csekkeli majd ]
  • Dragooon #20
    na, tök jó, ezeknek utána nézek
    köszie
  • Dragooon #21
    btw csütörtökön lesz beszédművelés órámon 3 perces beszéd, reggaetonról fogok beszélni :-oo
    ezt most csak úgy megjegyeztem, nem várok semmi reakciót :-c
  • tigeroo
    #22
    a beszédedet feltöltöd?
    kíváncsi vagyok rá:)

  • broman191
    #23
    De ugye spanyolul? :D
  • Dragooon #24
    igazából semmi érdekes nincs benne, az első hsz-ből szedtem az infókat..:)
    szóval azt mondom el kb ami abban van^^
    plusz belecsempésztem hunbasser véleményét, miszerint mindez amolyan táncparketten megbaszós zene
  • Dragooon #25
    persze, :_D
    méghozzá panamai akcentussal
  • broman191
    #26
  • broman191
    #27
    Ez milyen komoly :D
  • Dragooon #28
    ez nem tetszik :D
  • Dragooon #29
    amúgy jól sikerült (5)
  • broman191
    #30
    Nagy arc ez a Yaviah :D Mit szóltak az előadáshoz? ^^
  • Dragooon #31


    a témaválasztáűs fantasztikus, "jó volt, hogy olyanról beszéltem, amiről látszik, hogy tényleg érdekel"
    :DD
    a hibáim csak beszédben voltak, pl elfogyalevegő, stbstb :D



    amúgy, ma voltam egy hip-hop versenyen pasaréti sportcsarnokban (plakát), jó volt egy-két reggaetont hallani :)
  • broman191
    #32
    Magyarul vagy eredeti nyelven? :D [verseny]
  • Dragooon #33
    http://www.reggaetonline.tv/
  • Dragooon #34
    mi? :D
  • broman191
    #35
    "jó volt egy-két reggaetont hallani :)" + #32
  • broman191
    #36
    zsír :)
  • Dragooon #37
    jahh jó. lassú már az agyam így estefelé.. :D srry
    eredeti nyelven, spanyolul. meg volt olyan, ami angolul volt

    #2-ban lévő második videóban hallható szám is volt oo)


    magyar reggaeton milyen lehet :--ooo :DD
  • broman191
    #38
    Majd kialakul itthon is :D :O
  • Dragooon #39
    úgy legyen oo)
    csak ne magyarul ne magyarul jjaaahhj :-o
  • broman191
    #40
    Yó sok ingyenesen letölthető album. :)))