327
az amatőr rallye sport hazánkban
  • csm
    #1
    kíváncsi vagyok mekkora sikere lesz ennek a topiknak. aki kijár ilyen versenyekre,esetleg műveli is,azok megbeszélhetik itt az ezzel kapcsolatos tapasztalataikat. Nem,nem fér bele a Rally-topikba,ott teljesen másról szól a dolog,VB,OB , itt meg nem.
  • Csabesz6
    #2
    Támogatom a témát:)!
    Bár nem ralizok,de ha tehetem nézem.Nagyon szeretem.Ja és van egy ezerkettesem, a dunaparti ökörködésd nevezhetjük amatőr ralinak?:-D
    [poén]
  • csm
    #3
    valahol el kell kezdeni :D
    ha benevezel egy versenyre,és elindulsz,megteszel pár métert,az már amatőr rallye :D de azért lehet ezt komolyabban is művelni... :)
  • Csabesz6
    #4
    :)
    Az aláírásodban szereplő gépjárművel rendelkezel?
  • csm
    #5
    rendelkezem,birtoklom,használom :)
  • bardocz
    #6
    Ismerős mesélt róla,hogy menyivel élvezetesebb a sok lelkes és báto versenyzőt nézni,mint a profikat,akik nem kockáztatnak anyit mint amatőrök,meg nem olyan bátrak:)
    Remélem egyszer kijutok egy ilyen versenyre.
  • csm
    #7
    ez így van,és már ott tartunk hogy több a néző amatőrbe,mint magasabb osztályokban.
  • ba32107
    #8
    Bátyám rendszeresen versenyzik egy Lada 2106-al, teljesen amatőr szinten. Pécs környéki versenyeken szokott indulni. Most így konkrétan semmi nem jut eszembe amit ideírhatnék, kérdezzetek ha akartok :D
  • csm
    #9
    arrafelé elég komoly szinten folyik a dolog :) nem az a bordó fekete?
  • Csabesz6
    #10
    tetszik a neved:D!

    BA3 21013 rulz:D
  • bardocz
    #11
    Hát remélem ki tudok jutni majd egyre,budapest rally prológot szoktam látni,anyiból(tavalyi aszem) siralmas volt,hogy 1 autó volt ami nagyon látványosan ment,pug 205 valami b csopot replika lehetett,de az nem indult a versenyen aszem,csak pályát gumizott,az igazán látványosak mega ladák,subaru alig volt,tele van mitshubishikkel:)
  • pajti
    #12
    Én is kibróbálnám magamat egy amatőr versenyen:) Szerintetek lehet MO.on verseny autót bérelni akár 1 versenyre? Nem kell a WRC-kre gondolni.. Még egy lepukkant astra is jó lenne csak legyen benne cső.
  • csm
    #13
    lehet. nekünk is van kocsi,amit ha jönne valaki,akár bérbe is vehetné :D de könnyedén találsz ilyet,duen.hu stb.
  • csm
    #14
    naigen,sok pénzes megveszi az evo-t és nemtud vele mit kezdeni. egy idő után viszont már a ladák is unalmasak...
  • ba32107
    #15
    nem, ez:
  • csm
    #16
    naaa,ez már elég komoly gép :)
  • ladarevolution
    #17
    Legalábbis annak tűnik :) A versenyautónak a "szíve" és "lelke" a lényeg. :)

    Itt van pl egy amatőr rally bárki nevezhetett:
    (Győri egyetem parkoló, 2008)
  • ladarevolution
    #18
    nem tom mért nem látszik, de itt van akkor a link:

    http://uk.youtube.com/watch?v=FMRILB6RvV0
  • ladarevolution
    #19
    És akkor normálisan
    http://uk.youtube.com/watch?v=FMRILB6RvV0
  • csm
    #20
    ügyeskezű srác :)
  • Csabesz6
    #21
    Diffi gyári, nem?Szépen elforog az ívbelső.Nagyon szépen tolja neki.
  • bardocz
    #22
    Ladákat élvezem,mert nem látok belőlük túl sokat,sak ez az évi egy alkalom van nekem:)
    Amúgy tényleg viccesek az evosok,ahogy viszafordítóba úgy fordulnak,mintha sinen mennének,semmi kézifék,vagy csúsztatás,inkább kezdené olcsóbb kocsival,és lenne pénze gumira
  • bardocz
    #23
    Nagyon jól nyomja a srác!Gyönyörüen csúsztatja a kocsit.
  • ladarevolution
    #24
    Ott voltam nézőként, de nem ismerem a srácot meg a kocsiját.
    A diffi valszeg széria, a váltó meg vagy R-es vagy tolókerekes a hangból ítélve.

    Az a jó az ilyen versenyekbe, h 1000-1500huf-ért benevezhet bár ki, és sokan csak az élvezet miatt neveznek, a nézőknek autóznak nem számítanak a másodpercek... (Ladáknál főleg nem mert pl egy széria Mini egy guminyikkantás nélkül végiggurul és megy egy időt amit egy hátsókerekessel esélytelen akármilyen tuning van benne:)
  • soma22
    #25
    naggyon durván bánik a járgánnyal, elismerésem!
  • SuperCharger
    #26
    Csak ilyen parkolós szlalom szinten törtenik ez az amatõr rallye, vagy rendeznek esetleg az igazihoz hasonló, aszfaltos, poros utas ralikat is?
  • csm
    #27
    hát ez a parkolós szlalom ugye szlalom,de megfér a topikba :) amatőr rallikat rendeznek murván és aszfalton is, Kurd-Lengyel szakasz közt,stb. jómagam murvás versenyeken indulok.
  • toretto r34
    #28
    Van sokféle például balfék rally, frt kupa, bala rallyi meg még lehetne sororlni és ezek jók és élvezetesek szoktak lenni én is épitgetek egy ladát amivel amatörködni fogok mert nincs háttér másra jobbra
  • csm
    #29
    pontosan,ebből én még balán nem indultam,balféken a következő héten is ottleszek ha minden jól megy :)
  • bardocz
    #30
    Menyibe kerül megépíteni egy ilyen autót?Ismerős már régebben akart,csak letettek róla,meg mondjuk ő nem akar ladát,mert azt mondja nem tudná elvezetni,de szerintem menne neki:)
  • csm
    #31
    100 ezer és 5millió között.
  • bardocz
    #32
    És egy közel 100 lovas,bukókeretes(vagy ez kötelező?),sok pontos biztonsági öves autó kb menyi?Gondolom 100ezer egy alap lada
  • Csabesz6
    #33
    műszaki, minden papír nélkül 15ezer egy lada:)
    legalábbis az enyém annyi volt
  • fanka93
    #34
    bukókeret szvsz még amatőr raliban is kötelező
  • fanka93
    #35
    amúgy egy teljesen felnyomott(tehát bukókeret,sportgumi,felni,sport difi stb..) meg egy 1200-es lada mennyiből lehet meg?
  • bardocz
    #36
    És ha beleraksz bukócsövet,akkor versenyezhetsz vele?
  • Csabesz6
    #37
    Bráháháháháháháá:D
    A kis sárgával?soha!:D
    Ugy rohad, hogy lassan frédi béni autó lesz,szép lyuk van a a szőnyeg alatt...egyszer egy ág akadt be a seggébe, a csomagtartoba ha benézel, látod a földet:).Ez csak dunaparti bohóckodásra van, illetve egy kis rutiszerzésre, vezetgetni, ökörködni, bütykölni.Mert ugyebár autóbuzi vagyok:).Volt már karbiszétszedés, hátsó munkahengerek cseréje, karbitömités csere, ilyenek.Ja meg hátra felment két "terepgumi":D. Egy ezeréves taurus, mély mintákkal, és öregapám sierrájára való téligumi.Csak lada felnire kellett húzni.És rengeeg kaland volt már vele:D...Aztán vagy beindul vagy nem...töltés az nincs egy ideje( szénkefék cserélve lettek a generátorban, "új", vagyis mindeképp az elözönél jobb állapotu ékszíjt tettünk bele.szóval sztem vezetékhiba.)
    pöfög, durrog, de megy.a váltója pazar, a kuplung elkezdet csúszni mostanság.Benzin kell bele azán irány a part!Meg ugye a hétvégi bütykölések...jó muri.És 15ezer forintért bőven megérte...nekem...
  • bardocz
    #38
    Ha ilyen helyen laknék,még én is vennék egyet,csak innen az ötödikről szar lenne levinni,meg eltolni egy olyan helyre ahol ökörködhetek vele:D
  • Csabesz6
    #39
    Sajnos egy éve városban lakom...szóval csak hétvégén meg szünetekben lehetek apummal és az autóval...
  • csm
    #40
    nem mindenhol az,saját felelősségre mehetsz cső nélkül is.