10
  • metaljesus
    #1
    az egyik szakértő így gondolja, a másik meg úgy. akkor meg?
    csak hogy példát is hozzak: a mai napig nincs például teljes egyetértés Horthy-ról, Kádárról, stb.
  • Szeszmester
    #2
    Akkor ezt írják le.
  • zola2000
    #3
    Az hogy nincs egyetértés csak politika. Azok az emberek vannak ma hatalmon, mint az előző rendszerben is, érthető hogy Kádárt megpróbálják kimosni, Horthyt meg befeketíteni.
  • Csi9aa
    #4
    Ez azért sok területen nem így van.
    A történelem potenciálisan az a tudomány amit mindenki a szája ízére akar igazítani, mindig is így volt. Korrekt az lenne, ha külföldi, objektív szakértőkkel nézetnék át az ilyen kérdéseket. Persze az eredeti források is hajlamosak ellentmondani egymásnak, hiszen a legtöbb távolról sem objektív (gondolj csak pl. a mai netes "hírmédiumokra" - mekkora torz hülyeség kerekedne belőle ha 200 év múlva a kuruc.info vagy az index.hu adatbázisából írnák a történelemkönyvet?)
  • zola2000
    #5
    Mi a baj a kuruc infóval, szerintem jó, sokat lehet rajta röhögni ^_^
  • Csi9aa
    #6
    Ja, röhögni igen :D
  • Cleawer
    #7
    Mindegyik humán tárgy nézőpont kérdése ezért eltérőek a nézőpontok/vélemények,de ezek mellett vannak még más tudományok is. A 2*2=7 et nehezebb lenne megmagyarázni mint a jelen politikai kultúrát.
    Amiről hallottam hogy vanak olyan emberek(vallás?) akik azt hiszik hogy a föld 6000 éves,nos,ott lehetnek még eltérések a nézetekben,de azon nem lehet vitázni...
  • ziipp
    #8
    Érdekes kezdeményezés... Számomra ezzel inkább elveszik a Wikipedia hitelessége, mert pont abban volt/van az ereje, hogy nincs rajta cenzúra. Igaz, ez néha érdekes dolgokat eredményez. :D

    Kuruc.info-val szerintem semmi gáz nincsen, egy radikális oldal azt ennyi... Néhány dologban igazuk is van amúgy!
  • Csi9aa
    #9
    Hát... a cikkek 99%-a "mindenki zsidó, mindenki kommunista, mi meg megmondjuk xy ügyről mit gondolj, mert az helyes amit mi gondolunk", olvashatatlan szövegezéssel és nevetséges stílussal... Néha véletlenül beletrafálnak az igazságba, de ez többnyire a "mindenki ellen vagyunk" álláspontjuk eredménye... A dakar rally pl. szerintük egy magyar föld ellen irányuló támadás... hadd ne kommentáljam.
  • zola2000
    #10
    Hát ja, nagyjából...