69
  • Nagy01
    #1
    Mennyiért lehet repülni fapadossal párizsba?:D Úgy illetékkel meg mindennel.:D Oda vissza?:P
  • GyuriX2572
    #2
    Olyan repülő kell, ami kiveszi a vízbűl azoxigéjnt!
  • BlackRose
    #3
    2000-ben a 20k dollár több volt mint ma a 40k :)
  • BlackRose
    #4
    különben aki jól csinálja az nyereséges... http://en.wikipedia.org/wiki/Southwest_Airlines

    csak sajnos ellenségei vannak és nagyon komolyan támadják főleg "biztonsági" vádakal... még akkor is ha: "Southwest has had three major incidents of note and has NEVER had a passenger fatality due to an accident."

    de hát emlékezzünk csak vissza pl. annak idején mit műveltek Howard Hughes-al és a Trans World Airlines-al (TWA)...
  • JTBM
    #5
    A megoldás rém egyszerű: emelni kell a repjegy árát...
  • akoshun
    #6
    "A megoldás rém egyszerű: emelni kell a repjegy árát..."

    és ezzel nylván el tudjáék csábítani a fapadosoktól az utasokat. Többet fizetni még jobb:p
  • Sanyix
    #7
    miért egy i-vel kezdődő nevű termékcsaládnál bevált, bár ott a fapadosra csábítanak, de többet kell fizetni érte még ha ugyanaz is.
  • kukacos
    #8
    Hát ebben a helyzetben a fapadosok is csak úgy tudják majd fenntartani az alacsony áraikat, ha a fapadok mellé evezők (szárnyak?) is kerülnek, a stewardess kezébe pedig korbács. Néhány elég csinos, de nem az én műfajom :)
  • vax
    #9
    Hát azért az elég durva. 120-150 e dollár oda vissza a benzin ktg. 24-30 mill ft.
  • Epikurosz
    #10
    Mármint a korbács vagy aki suhogtatja (nem a te műfajod)?
    :-)
  • okosan gyerekek
    #11
    Majd az USA fixálja a helyzetet;)
    Egy kis WTC, meg egy kis Madridi robbantás, aztán már lehet is intézkedni.
  • kazmerke
    #12
    "Az Air France-KLM április 22-étől a megtett távolságtól függő, 2-10 eurós üzemanyagpótdíjat vezetett be járatain, azzal az ígérettel, hogy ezt fokozatosan csökkenti, ha 100, illetve 95 dollár alá csökken a nyersolaj hordónkénti ára."

    Erre (a közeljövőben) komolyan látnak esélyt? :S
  • geli13
    #13
    $81200 = 13 millió Egy fapados járat newyorkba 250ezer. Vagyis 52 ember már fedezi az üzemanyagot. Miről beszélünk? Biztos sok a villanyszámla, vagy inkább lyukasak a zsebek...
  • geli13
    #14
    Jah, azt kifelejtettem hogy a Boeing 767 3osztályon 220-245 embert tud vinni...
  • syn7h37ic
    #15
    Nem csak az üzemenyag költség jön egy repülésre rá, hanem az időszakos javítási költség, és egyéb fenntartási költségek.
  • immovable
    #16
    így van :S
  • szombi
    #17
    Jah, szerintem vissza kéne térni a légcsavaros gépekhez.
    Tudom, hangosabb meg lassabb, de sokkal-sokkal kevesebbet eszik minr egy sugárhajtású.

    És növelni kéne tovább az egy géppel szállított utasok számát, nem kell elsőosztály,
    akinek luxus kell az fizesse meg, ne a harmadosztályos utasok!!!!!!
  • sokadikgab
    #18
    A mult heten jartam meg Parizst, Pozsonybol SKY-al 5750SK (kb.180Euro) 2 szemelyre oda vissza.
  • mad mind
    #19
    Utaztál már 12-24 órát túrista osztályon? Ha igen tudod, hogy csak a teljesen átlagos méretű embereknek kényelmes. Ha kicsit magasabb, vagy esteleg kövérebb vagy, már kényelmetlen. Nekem 13 órás utam volt úgy, hogy a térdem végig az előttem ülő székének a hátuljához nyomódott. mondhatom kényelmes volt.
    Nem kell a sok osztály, de az se megoldás, hogy 160 centis emberekre méretezik a lábteret.
  • mad mind
    #20
    Hupsz, az előző írásom szombinak ment.
  • Cat #21
    A repülő amortizációját is fizetni kell valamiből, meg a pilóták bérét, az ügyfélszolgálatosokat stb.
  • bvalek2
    #22
    Nyilván nem megoldhatatlan problémáról van szó, vannak akiknek jó jön az a helyzet. A lényeg hogy luxus lesz az utazás. Megint röghöz kötnek minket.
  • Sir Quno Jedi
    #23
    Nem kell repülgetni mindenfelé! Azzal, hogy megnőnek a szállítási költségek (és nem csak repülőn) végre értelmét veszti az a címeres baromság, hogy más kontinensekről szerzünk be olyan termékeket (sőt munkaerőt), amit magunk is elő tudnunk állítani/megtermelni stb. Bezonyám. Meg kéne tanulni önállóan is talpon maradni a saját házunk táján és lassan a multik is hiába vesznek piacot nálunk, ha a gyártást nem a közelben, vagy itt oldják meg, mert nem fogja megéri szállítgatni x-ezer kilómétereket a szaros áruikat. Hmmm. Nem lesz könnyű, de van benne valami. Ha a gyártás az országban/kontinensen marad, máris lesz munkahely és adóbevétel, meg hasonló szépségek.

    Már csak a keletiekkel kell(ene) valahogy versenyezni, de az persze nem megy...
  • JoeYi
    #24
    ugyan-ugyan, nem kell a pánik :D Már 50 éve jósolják, hogy egyszer elfogy az olaj, és mikor majd tényleg elkezd fogyni, akkor mindenki ijedtem fog beszélni hogy "Dehát nekünk senki nem mondta, hogy elfog fogyni" :D

    Meg amúgyis, tök jó elektromos hajtású léghajóink vannak, no meg újra divatba jöhetnek a tengerjáró hajók, akár aom hajtással is :D Legalább lassul kicsit ez a rohadt pörgős élet. (L)New Shiny World
  • lapaleves
    #25
    azért vannak ott még költségek, például a reptér használata. a fapadosoknál már igy is csak kiterelik a turisztokat a repzajhoz, nincs igazi kapu meg flancos dolgok. még busz se, ha a reptér elég kicsi.

    a wizz már kaját is csak kredit kártya megvillogtatásával ad. a lufthansán legalább van warsteiner, meg a regionálison is adnak legalább kis elemózsiát.

    ahogy néztem a lábtér erősen gépfüggő, de akinek ilyen gondjai vannak az próbáljon vészkijáratos helyet foglalni, ott jellemzően több a hely. pl pont a lufthansa vezette be nem tom mikor az érintőképernyős jegykiadókat, ha nincs feladandó poggyász csak nyomkodja az ember és pontosan ki lehet választani a kivánt ülőhelyet, mint a moziban. mondjuk ha jól rémlik a vészkijáratok pont nincsenek jelölve...
  • BlackRose
    #26
    Legalább fele az adó. Neked a zsebedre és a légitársaságnak zsebére is. Ami pedig a kis lábteret stb. illeti... mit mondjak én 2m magas vagyok és jóval 100kg felül... szóval már akár 5 órás útnál is megszoktam vadulni. Csak azt nem értem miért nincs 1-2 sor a "túlméretezetteknek"... valamikor pedig volt, repűlőben, autóbuszban, és persze vendéglőben is volt néhány nagyobb szék vagy pad... ma vagy átlagméret vagy találd fel magad, mert nincs tőbbé üzleti filozófia és a kliens egyáltalán nem fontos csak a pénz amit kliens nélkül is meglehet már keresni a bankoknak és a monetáris politikának köszönve.
  • Turdus
    #27
    Így van. Nehogy má' szabadok legyenek... Ennek az egész pánikkeltésnek ellentmond pl ez is
  • greg971
    #28
    érdekes .. én meg csak azt hallom hogy PL a londoni repülőtér a nagy forgalmat már alig tudja ellátni kapacitással , egymást érik a fel és leszálló járatok ..

    a hidrogénhajtás nagyon szép és jó .. mely energiaforrást használva akarsz előállítani hidrogént barátom ? .. mert a napcellákat máris kilőheted , mert iszonyat drága ... az atomerőműveket is , hiszen az energiafogyasztás max 40%-át fedezik , és újakat valahogy nem akarnak építeni . A környezetvédelem az egyik legdrágább dolog elhihetitek ... nagyon meg kell fizetnetek az árát :D
  • szasz85
    #29
    Azt hiszem ez pont ide vonatkozik.
  • NEXUS6
    #30
  • Kagemusha
    #31
    ...hm, egyetlen embernek tűnt fel, hogy tulajdonképpen az olajról szól a cikk?
    ...abba belegondoltatok, hogy ha ott drága az olaj, nekünk is az lesz?
    ...ahogy minden más is drágulni fog?
  • Komolytalan
    #32
    Akkor már inkább léghajó. Annál nem kell (jelentős) energiát pazarolni arra, hogy a levegőben maradjon, mivel a fajsúlya kb megegyezik a repülési magasságában lévő levegő fajsúlyával, max időjárási tényezők miatt kell piciket korrigálni. Szóval fogyasztásban verhetetlen, mivel csak a haladáskor keletkező légellenállást kell leküzdenie a hajtásnak + az emelkedés/süllyedéshez kell felhajtó/"lehajtó" erőre pazarolni a naftát, haladáskor erre nincs szükség. Igaz nem túl gyors, de most is lehet venni egy jobb autó áráért olyat ami 150km/h körül megy, és 1-2 tonnát tud szállítani is. Mondjuk az igaz, hogy inkább hajóval vethető össze kényelmi, és sebesség szempontjából is. Apropó: hajó?
  • Wilddog
    #33
    Hajóval nehezebben szállnak be terroristák a felhőkarcolókba.
  • JoeYi
    #34
    Azzal nem is kell, mert önmagában több embert szállít a queen mary2, mint egy átlag karcoló :)

    Na jó, ez nem vicces, és kívánom, hogy sose jusson ez a terroristák eszébe.
  • Gerygrey
    #35
    Mennyiért lehet repülni fapadossal párizsba?:D Úgy illetékkel meg mindennel.:D Oda vissza?:P

    Én most repülök május 14-én, 80 oda-vissza illetékekkel együtt két embernek. De a legolcsóbb lehetőség amit találtam, május utolsó napjain oda és június 2 vagy 3 vissza, az 40-ből meglett volna kettőnknek.

    Itt egy nagyon jó oldal ahol összehasonlíthatod az árakat, és rögtön meg is veheted a jegyeket.
  • who am I 7
    #36
    Mármint, az "ál"terroristák"...
  • remark #37
    Milyen szamitas szerint? Inflaciot nezve "csak" kb. 25k-ra jon ki.
  • BlackRose
    #38
    Haha hivatalos inflációval (amelybe nem számítják az energiát és az élelmiszert és még sok minden mást), vagy reálisal? Egyébként a napokban olvastam egy cikket amely szerint az üzemanyag ára (mármint az USA-ban) pont annyi mint 1950-ben volt (amikor 30 l zabáltak a Fordok és a Chevy-k) csak éppen annyival több amennyivel most nagyobb az adó. http://mises.org/story/2940

    Persze ez is a hivatalos inflációval számolva, a reálisal még most is ingyen van az üzemanyag. Többek között ezért is szúrtuk el a környezetünket a klímát... és ezért is van akkora pazarolás mindenfelé.
  • szvini
    #39
    Muha nekünk még jobb repjegyünk van :)
    Sky-nál sikerült vennünk akciósan 20ezer Ft-ért Bécs-Párizs, oda vissza 2 személyre jegyet.

    Már csak Bécsbe kell eljutni :)
  • brueni
    #40
    hát mire bécsbe kirepülsz, az is jó pénz :-)