90
Shutdown day május 3.!!! ne használjatok pct, mp3lejátszót, gpst, pdat, konzolt, és ne nézzetek tévét!
  • trogerzsiger
    #1
    No emberek, sztem szálljatok be ti is.. Itt úgy is tbén paintball nap szal..
    link
  • autoszimulator
    #2
    én kibirom, de a munkáltató kevésbé
  • trogerzsiger
    #3
    szombati nap, szünet.
  • Palinko
    #4
    mindig a PC seken akarnak spórolni? :D
  • Petka
    #5
    talán az mp3 lejátszó szennyezi a környezetet vagy túl sok áramot fogyaszt?
  • N1ggA
    #6
    "Shutdown day május 3.!!! ne használjatok pct, mp3lejátszót, gpst, pdat, konzolt, és ne nézzetek tévét!"

    Kizárt dolog :)
  • trogerzsiger
    #7
    de ha egyszerre több száz ezren használják.
  • autoszimulator
    #8
    Iskolában lehet szünet :D
  • Petka
    #9
    Akkor ennyi erővel a telefont is ki kéne kapcsolni
  • Dave0092
    #10
    lofaszt. majd ilyen szarságért nemfogok gépezni mi :D
  • passatgt
    #11
    nem, csak egy informatikai fórumon a számítógéppel kapcsolatos dolgoknak nyitnak topikot
  • VRSDM
    #12
    szerinted az mp3-am, gps-em, pda-m, pc-m mennyit fogyaszt? mondjuk egy klímához képest? :D számold ki átlagba hány ezer watt csak a klíma :) meg fogsz lepődni, vagy ne is használjak melegvizet? jaaa mert a gáz is drága ? és szennyez? ezek csak jól néznek ki de hasznuk semmi... :C

    főleg ha a megtakarított pénzt fegyverekre (is) költik :P
  • Pheel
    #13
    Bírom ezeket a kampánynapokat. Nehogy már más döntse el helyettem, hogy mit csinálok aznap! És ha elmegyek a kiccsaláddal kirándulni (mint ahogy el is fogok), akkor ne kapcsoljam be a rádiót a kocsiban se? ROTFL

    Akinek ennyi ideje van ezekre a baromságokra, az menjen inkább követ törni a bányába!
  • Petka
    #14
    Az tény, hogy ha jó idő van, akkor takarodjon ki mindenki a szabadba és ne a gép előtt görnyedjen, de, ha szakadni fog az eső, én biztos nem fogok egy gyertya mellett kuksolni.
  • pTk
    #15
    Basszus, ez egy kezdeményezés hogy az emberek észrevegyék hogy kicsit jobban oda kéne figyelni a környezetre, senki nem akarja megmondani hogy mit csinálj , csak ha egyetértesz ezzel akkor kikapcsolod/ vagy nem, de pl odafigyelsz hogy kikapcsolod a gépet mikor nem kell, stb stb.

    Amugy 15 számítógép annyi CO2-t termel közvetetten mint egy kocsi (állítólag).
  • tnm #16
    be kell rúgni előző este nagyon alaposan, és fel se kelni 3-án. mindenki boldog. :D
  • Dave0092
    #17
    Elpusztul a föld nemtom hány millio év mulva mert sokat gépezünk, és ezért ne gépezzek :D? hát szarok bele 100 évnél ugyse élek többet aztmeg kikell élvezni...
  • Petka
    #18
    a számítógépet még megértem, de hogy egy mp3 lejátszó meg gps... Azért ne essünk már túlzásokba
  • pTk
    #19
    Ja amugy hirtelen aszittem hogy ez arról az 1 óráról szól ami nemrég volt, elfelejtettem hogy még nincs május :)
    A mondandóm attól még érvényes.

    És persze, en se fogom egy napig hanyagolni a tvt, gépet, mp3at, meg szerintem senki, de ez nem is arról szól, csak hogy a sok hülye tvnéző igy felháborodjon, és ráébredjen, hogy elég nagy az energiafogyasztásunk. Te is igy felháborodsz, pedig senki nem mondta, hogy kötelező.
  • autoszimulator
    #20
    Szerintem te csak ne menjél sehova túrázni, mert a kocsi kipufogógáza tönkreteszi az ózont :D Csak arra nem gondol senki, hogy nem nekünk kellene ám a nagy spórolásokat tolni, mert az igazi nagyfogyasztók nem mi vagyunk, és a nagy környezetszennyezők sem..
  • n3whous3
    #21
    Mármint az erőmű termel annyi CO2-t 15 gép fenntartására, mint egy kocsi :)
  • passatgt
    #22
    írta, hogy közvetetten
  • F1re
    #23
    en csak akkor birnam ki ha majus 3. egesz nap nem lennek ithon de olyan nincs max par orara tuti ithon leszek akkor meg nem birom ki hogy vagy ne TVzek vagy ne gepezzek :D szal vagy PC vagy TV :D olyan nincs hogy 1ik se:D
  • Aspyrin
    #24
    Kicsit egészítsük ki és máris Sabbathot tarthatunk! :DDDD
  • trogerzsiger
    #25
    miva?:D
  • Aspyrin
    #26
    Zsidó ünnep. Minden héten szombaton tartják az "Úr napját". Ilyenkor nem dolgozhatnak, nem használhatnak elektromos eszközöket (gyertyát gyújtanak este, stb.).
  • Pheel
    #27
    Olyan ez, mint az autómentes nap. Rohadj bent a házban egész hétvégén, mert valami barom kitalálta, hogy ez milyen jó kampány.
    Ha csak a figyelemfelkeltés a célja, akkor használjanak rá már jól bevált módszereket, mint a cikkírás, meg a híradó.

    Másrészt ott volt az a hülye ausztrál találmány az egy órás kapcsoljlemindent kampány. Na a sok okos lekapcsolta a 15 wattos takarékos izzóját, hogy ne termeljen közvetetten CO2-t, és HELYETTE gyertyafényben ült egy órát.
    Talán nem kell hozzá gépészmérnöknek lenni, hogy kitaláljuk, hogy melyiknek nagyobb a CO2 kibocsátása...
    Barmok.
  • nandorb
    #28
    hat nalam az nem fog menni mert en 30-2,3-ig kint leszek a termeszetben es amikor haza jovok furdeni es szamitogepezni fogok........
  • nandorb
    #29
    majalis
  • Pheel
    #30
    Én lengyelhonban leszek. Ott használhatok áramot vagy nemzetközileg tilos? Röhögök kínomban...
  • DanielT
    #31
    Ja, végülis a gyertyák nagyobb kárt tesznek mint az atomerőművek nem? :D
  • Pheel
    #32
    Számítási mód kérdése. Mindenesetre 15W energia előállítása mondjuk egy ezredfordulat egy működő erőmű turbinájának, ami nagyjából nulla mg CO2-nek felel meg...
  • Pheel
    #33
    De lehet, hogy túloztam, és nem kell neki ekkora mozgás hozzá.. :-P
  • trogerzsiger
    #34
    hmmmm már tiszta

    Pheel, szerintem ilyenkor derül ki hogy mennyire függünk az energiától.. egy napot sokan nem birnak ki nélküle. Ki mondta hogy gyertyánál kell ülni? ez most elsősorban a gépekről szól.
  • Doomista
    #35
    nem birnám ki azt a szombatot gé nélkül,ha a márol lenne szo,akkor simán.
  • Doomista
    #36
    +p ...
  • csgery
    #37
    ebbe az egészbe csak az ütközik bele, hogy:
    - egy szerver nem fog azért leállni, h 20 embernek akik szervezik jólegyen.
    - ha valaki inkább elmegy kirándulni, és olyan helyre megy, ahol még nem járt a legtöbbje már GPS-t fog használni.
    - a telefonok ugyanúgy fognak működni, mert fogadok, hogy a szervezők is fognak beszélni egymással mobilon, hogy mivan....
    - egy mp3 lejtászó nemtudom mióta nagyítja pl az Ózonlyukat, vagy rongálja a környezetet....
    - ugyanez a PDA GPS ről is elmondható.
    - ha majd 24 óra után mindenki bekapcsol mindent, akkor a millió egyszáz PC, tv meg minden ha bekapcsol, mindenfele áramszünet lesz, mert nagyon sokan leterhelik az egész hálózatot.

    Szal végülis jóötlet, hogy tegyünk valamit a környezet érdekében, de inkább menjünk szemetet szedni mp3 lejátszóval meg GPS sel, minthogy csináljunk egy értelmetlen dolgot, amit fogadok hogy az emberek fele nem fog betartani.
  • nandorb
    #38
    mi majaliskor egy rakas fat vagunk ki es avval tuzelunk szoval nem mindegy mivel teszunk kart a termeszetben. pcvel,mp3al,stb. vel lenyegtelen
  • desigo
    #39
    ha az USÁban 5 percre lekapcsolnák az összes klímát máris megspórolnák az egész ország áramellátását pár évig...
  • tnm #40
    melyik országát?