105
  • Zoli007
    #1
    Nem gáz! Olaj! Azért siettek oda az amcsik.
  • Commandante
    #2
    "A fényjelenségeket főként az amatőr csillagászok észlelik"

    inkább mossák le a tácsövek lencséit
  • matt taylor
    #3
    Jó drága lenne az az olaj!:D

    Anno láttam Discoveryn, hogy a Földön a nagyobb meteor becsapodások körül találni sok olajat ( pl: mexikoi öböl)
  • Thrawn
    #4
    Ne becsüld le őket. A felkészültebbek tudományos értékű megfigyeléseket végeznek. A Hold vonzó célpont az amatőrcsillagászok számára, a hivatásosok mintegy "átengedik" az amatőröknek.
  • GABOR16
    #5
    Ugyanmááá ... hiszen aztat mindenki tuggya, hogy azok az Zufók ottan laknak a fényben...
  • Cleanx
    #6
    "Hogy ? Ember a Holdon?
    Hogy mik vannak..
    Emberek, a holdra léptünk!"
    -Dumb and Dumber
  • julius666
    #7
    Sztem szentjánosbogarak repülnek el csak a távcső előtt.
    De az is lehet, hogy a távcső optikájában valami általunk nem ismert jelenség játszódik le, és ezért alapjaitól kell újra felépíteni a fizikát
  • roliika
    #8
    Nem gondoltam volna, hogy itt az SG-n is fogok erről olvasni, ez igazán örömteli dolog! :) Ricsi lesz a kedvenc cikk íróm! :D
  • arrakistor
    #9
    Minden égitest és minden az egész Univerzumban , csakúgy, mint maga az Univerzum is folyamatos növekedésben van. A Föld is...


    A Mars is...


    és a Hold is...
  • neoG
    #10
    ezt mond a pénztárcámnak
  • Doktor Kotász
    #11
    Ha ezt komolyan gondolod, hülye vagy. :-(
  • Anotino
    #12
    zuhanni fognak az ingatlanarak rendesen :)
  • Kornan
    #13
    Már megint. :)
  • LPG
    #14
    Ne vonjátok kétségbe, mert a végén megint belekezd a "bizonyításba".
  • arrakistor
    #15
    dhága bahátom, ha neked ezt még a lenti képeken kívül bizonygatni kell, akkor menjél vissza az óvodába és ott majd meglátod, hogy ami fekete-fehér , "kockás" és gömbölyű, az a focilabda.
  • arrakistor
    #16
  • arrakistor
    #17
    természetesen a növekedés üteme nem, vagy csak alig észrevehető, a Földön földrengések, cunamik , a Holdon pedig a cikkben is szereplő jelenségek által.
  • szasz85
    #18
    A kis animációd szerint a kezdeti állapothoz képest a Föld kb. 10-12-szeres tömegnövekedésen esett át.
    Megmagyaráznád ez mégis hogyan lehetséges ?

    (Azt ne mond hogy ez a többlet meteor becsapódásokból származik mert akkor a kontinensek nem tartanák meg a körvonalaikat)

  • toto66
    #19
    arrakistor aludt a földrajz órán, de lehet, hogy hiányzott, amikor a kontinentális lemezekről tanultak...
  • Chocho
    #20
    Nem csak akkor aludt szerintem... Most is álmodik. :D
  • immovable
    #21

    ehhh mindenhol ezt bizonygatja
    sztem ez vmi hitbeli kérdés nála

    tiszta uri geller
  • Stray
    #22
    Nem szoktam hozzászólni a témákhoz, csak olvasni, de azt észrevettem, hogy arrakistor majd minden űrkutatással foglalkozó témába beteszi ezt az animációt, és mindig erre hivatkozik, mint bizonyítékra.
    Nem tudom, ki hogy van vele, de nekem egy számítógéppel készített animáció, még nem bizonyító erejű...
  • Mr Csé
    #23
    ufo
  • NEXUS6
    #24
    Arrakistor által képviselt elmélet, csak egy elmélet. Ugyan úgy mint ahogy a ma elfogadott elméletek is azok, meg régebben pl. a geocentrikus világegyetem meg ilyenek.

    Ahhoz persze, hogy Arrakistor elméletét igaznak vegyük, szükség van egy csomó jelenleg elfogadott elmélet módosítására.
    Másrtészt ezek az elméletek biztos hogy módosulni is fognak!

    Pl ugye felmerült a kérdés, hogy ha ez a folyamat az animáció szerint játszódott le, akkor honnan került anyag/tömeg a Földbe.

    Jeleneleg a tömeg keletkezésére/alakulására vonatkozó tudományos elméletek bizonyos szempontjából a Bibliában megfogalmazott teremtéselmélettel kb azonos bizonyítottsággal rendelkeznek. Ugyan nem elfogadott tömeg megjelenése kis energiákon, de mivel eleve nem ismerjük ezt a folyamatot nagy energiákon sem ezért ugyan fenntartásokkal lehet fogadni az elméletet, de abszolút kizárni nem lehet!!!!! Aki mást mond az tudománytalan, megalapozatlan kijelentéseket tesz.

    Ha kis szerencsénk van az LHC üzembe helyezéséekor majd már tudunk olyan energia sűrűséget létrehozni, ami a tömeg megjelenésére választ adhat.

    Amúgy a párkeltés jelensége ismert. Szal ha a Föld belsejében valami energia termelő folyamat van és ez olyan környezetben működik, hogy pl a keletkező energiát szállító zéró nyugalmi tömeggel rendelkező fotonok párkeltéssel más részecskéket tudnak létrehozni, akkor a Föld hízása elképzelhető!
  • assdf
    #25
    Én szivesen csinálok egy animációt, ahol egy csiga megdug egy bakkecskét, és akkor majd erre lehet hivatkozni mindig :)
  • toto66
    #26
    Az animáció már csak azért sem helyes, mert a kontinensek alakja nem volt mindig ilyen...
    A Gondvana szétdarabolódása után lett nagyából a maihoz hasonló, de még így is okozott alakváltozásokat a lemezmozgás, (pl.: a Himalája felgyűrődése)...
    Tehát ha összecsúsztatjuk és egy kisebb gömbre húzzuk rá a kontinenseket akkor nem a valóságot kapjuk...
  • toto66
    #27
    Az érdekes, hogy a Földkéreg 1/3- teszi ki a kontinentális alap, tehát valóban hiányozhat anyag, de erre éppen a Hold keletkezése szolgáltatna magyarázatot, mivel érdekes módon a Főldkéreggel megegyező anyag nagy mennyiségben található a Holdat alkotó kőzetek között. Erről már volt cikk az Sg-n.
  • szasz85
    #28
    LOL
    Na lássuk! XD


    Egyéként arrakistor animációja szerint a föld egy kb Merkúr méretű égitest volt, eszerint akkora méretnél már beindul a növekedés már ha számít a méret.

    A Mars is kb Merkúr méretű volt (gondolom csak úgy jött ki az animáció ;)) viszont ugyanannyi idő alatt jóval kisebb növekedésen esett át.



    Az hogy lehet hogy egyforma idő alatt különböző ütemben nőnek az égitestek ?
  • toto66
    #29
    Ezenkívűl vegyük már figyelembe azt a tényt, miszerint, ha egy alma nagyságra kicsinyítenénk a Földet, a kéreg vékonyabb volna az almahéjnál. Ha ugyan ekkora vasgolyón az óceánokkal arányos vízmennyiség lenne rajta és azt megfognánk, nem is éreznénk a kezünkkel nedvesnek!
    Tehát milyen következtetéseket lehet levonni ilyen arányú dolgokból, semmi olyat mint arrakistor!
  • NEXUS6
    #30
    Hát az hogy a Földet almához hasonlítjátok meg ilyenek, az nem igazán tudományos érv.

    Viszont nézzük más szempontból. A Föld dúrván 6*10 a 24-en kg tömegű. Ha egy Merkúr méretű, a Föld tömegének 5%-át kitevő bolygóból fejlődött ki akkor ha azonos növekedést számolunk 4 milliárd évre számolva az dúrván napi 4 milliárd tonna növekedést jelent, ami nem kevés. A kérdés inkább az, hogy észrevennénk-e ha napi 1460 milliárdod résszel növekedne a Föld?
  • toto66
    #31
    Hát nem is annak szántam!
  • toto66
    #32
    Úgy hívják szemléltetés...
  • toto66
    #33
    De ha tágulna a Föld a kéreg pedig nem akkor nem lenne gyűrődés!
  • Epikurosz
    #34
    A Föld mérete éppenséggel csökkent, ugyanis a bolygókeletkezés időszakában sok apró törmelékből sűrűsödött össze.

    A világegyetem persze tágul, de nem úgy, ahogy ez a hülyeség állítja.
  • Csaba42
    #35
    A számból vetted ki a szót. :)
  • Csaba42
    #36
    "A világegyetem persze tágul, de nem úgy, ahogy ez a hülyeség állítja. "
    Na, akkor halljuk a valóságot. Nem is értem, hogy a nagy koponyák miért nem ide jönnek az SG-re; nem kéne éveket elvesztegetniük a tudományos elméleteik bizonyításával, egyszerűen megkérdezhetnének valakit, aki az Igaz Tudás birtokában van, ami mindenkinek bőven elég lenne. :)
  • tomcsa4
    #37
    Hát a tudósok is mondanak olyanokat néha, hogy áhh. Például mindenki emg van győződve róla, hogy tágul a világegyetem. Ezt honnét veszitek/veszik? Honnét lehet megállapítani, hogy tágul egy olyan dologról, aminek nem ismerik a határait? Már ha vannak természetesen (mindennek van határa?:)). HA gömb lenne a világegyetem, akkor (a középpont helyzetének ismerete nélkül) honnét tudják megállapítani, hogy tágul a világegyetem? Mert különböző távolságokat mérnek? És ha mozognak a rendszerek? Meg ezt is bírom: dobálóznak a tudósok a milliókkal, milliárdokkal években, pedig fel se tudják fogni amit mondanak. Csak álmodoznak. Persze hinni jó benne, én is szívesen merülök el az ilyen dolgokba, de mégis nehezen hiszem el. De leeht nem is ez a céljuk...
  • WoHu
    #38
    Fogadni mertem volna, hogy ide is beilleszted ezt az animációt. Ha baromi sok időm lenne, megcsinálnám az ígért animációt amin Kádár János szarja ki a világot, ezzel bizonyítva, hogy azt valóban ő szarta, és a sok hülye "bigbangista" menjen a picsába a gyenge "bizonyítékaival".
    A színvonalat szerintem nem rontanám...
  • SoulHUN
    #39
    Ezt a Föld-felpuffadásos dolgot van aki tényleg elhiszi...? :)) Mi lesz a végén? Nem a nap fog vörös óriássá duzzadni, elnyelve a Merkúrt, a Vénuszt, és felperzselni a földi életet, hanem a Föld fogja elnyelni a Napot? lol :)
    Arrakistor, nagyon kemény vagy. Komolyan..
  • rbr
    #40
    Neal Adams bá sejt valamit. De még mindig szkeptikus vagyok az óceán vízmennyiség keletkezésével. Ugyanis, valahonnét a víznek is létre kellett jönnie, folyamatosan. Különben minden víz alatt nagyon sokáig és akkor azonos gén állományú fák az északi sarkörön elmélete elbukott.