64
Ezt a feladatot kéne megoldanom h ne bukjak meg:S
  • YakooZa
    #1
  • YakooZa
    #2
    üdv.

    aki ész a fizikában vagy mechanikában, dinamikában!

    segitség kellene, ezt kéne megoldanom h ne bukjak meg:/

    aki tud belekezdeni irja le h hogyan..

    thx
  • SMACKDOWN18
    #3
    haver es hol vannak a kepletek??? ami alapjan talan meglehetne oldani
  • karajjj
    #4
    mondjuk egy négyjegyű függvénytáblázatban?
  • YakooZa
    #5
    haver, ha értesz hozzá akkor ugyis tudod a képleteket, ha meg nem akkor viszlát

    énse kaptam több adatot,
  • TommyC
    #6
    fú kárhogy nemtudok segíteni...
    én is mechanikát tanulok, csak statikát ):
  • YakooZa
    #7
    azért kérek itt segítséget, mert 2ikos vagyok, és a tanár oyan bolond, hogy 4edikes feladatot ad fel grafikai munkára.. ien feladatokat órákon nem oldottunk, és a megoldás modját is a kisujjambol kéne kiszopnom..
  • YakooZa
    #8
    aha, ez dinamikai feladat..

    én is tanultam statikát, azt jobban értettem hallod:)
  • gercse
    #9
    jó nagy köt.ög akkor...
    mi is tanultunk hasonlót(még csak elsős vagyok) fizikából, de ilyen feladatot nem kellett megoldanunk, és amit meg is kellett, azt vettük órán...
  • SMACKDOWN18
    #10
    menj el egy privat tanarhoz es mond meg neki szepen hogy oldja meg
  • CaviaR
    #11
    1. A képleteket nyílván nem fogják megadni a feladathoz, onnantól egy óvodás is meg tudná csinálni.
    2. Ha egy fórumon nyitsz topikot h megcsinálják helyetted a feladatot amin egy bukás múlik, akkor valszeg meg is fogsz bukni ha nem változtatsz a hozzáállásodon. Ha most nem is, majd legközelebb, vagy azután. Add fel mert sajnálni fogod az elvesztegetett időt ha kirugnak 4.ben.
    3. Ez egy egyenletes körmozgás feladat használd googlet: "elfordulás szöge", "út a körpályán"
  • YakooZa
    #12
    igen,akik megcsinálják azok ugy csinaljak meg az osztályombol is, már az egyik megigérte aki ugyanezt csinalja hogy beszkenneli nekem.. majd holnap. de nemtudom h ha elfelejti vagy valami,, ezért kérdem itt is h vaki tudja e.
  • CaviaR
    #13
    4. Ja és ez kinematika, nem dinamika (ég és föld)
  • YakooZa
    #14
    ha érteném.. nem irnám ide..te ész
  • pinnacle
    #15
    akkor minek jársz oda b+?
    én se értem a villanytant emg a kurva programoást abba is hagytam a fősulit, megyek gazdaságira...
    ennyi
  • YakooZa
    #16
    hát nem azért iratkoztam be h 2ikban 4edikes felaadatot csinaljak!
    majd ha nyugdujba megy ez a tanár már rendesebben fog menni..
  • Qwerty4
    #17
  • pinnacle
    #18
    nekem első nap, még regisztrációs héten megmutattak egy 3 oldalas programozást, amit összvissz 300 emberből 4 értett...
  • bazza
    #19
    Elég szép emeltszintű feladat :D Viszton ez tényleg száraz kinematika, nézz utána googleban, függvénytáblázatban a körmozgásnak.
  • YakooZa
    #20
    nekem meg megmutattak egy-két szépen letervezett 3dimenziós gépalkatrészt(mert az a szakmám h oan fosokat rajzoljak Solid Edge be) és monták h majd megtanulunk mi is ieneket rajzolni..
    ennyi
  • TommyC
    #21
    ccc
    én se értettem annyira építészeten a statikát, ezért próbálom meg idén az orvosit
  • bardocz
    #22
    ehez nem kéne tudni,hogy a kettes tárcsa sugara mekora az 1-eshez képest?mert ha pl fele lenne akkor úgy vélem ugyan akkora lenne a sebessége az adott pontnak mint a testnek,de így hogy ezt nem tudom eélytelennek érzem magam...
  • Vlala #23
    Tanácsom:Ha Te akarod megmondani a tanárnak, hogy mit tanítson, 1. cseréljetek helyet; 2. hagyd a fenébe az egészet.
  • bardocz
    #24
    ehez pesze az kell,hogy 1-es illetve 3-as henger ugyan akkro legyen
  • bardocz
    #25
    szerintem:
    1-es sugara/2-es sugara*s sebességel mozog

    persze ne várd,hogy egy tizedikes gimnazista ezt megoldja mindenféle adat nélkül,de nekem így tünik logikusnak
  • bardocz
    #26
    jajó,most veszem lszre adatokat
    megpróbálom megfejteni =D
  • bardocz
    #27
    gyorsulása,de hogy melyik...:2/3*10~6.66666
    enyi tellik tőlem úgy érzem
  • TommyC
    #28
    hát ha "A" 45cm-t tesz, az azt jelenti, h 3szor fordítja körbe az 1es-t,mert 1fordulata 15, így a 3*15=45.
    Emiatt 3szor fordul körbe a 2es, aminek a sugara 10cm, így az 30cm-t forgat, ez az a szíjjon áttéve a 3as fogaskereken 2-őt forgat...
  • TommyC
    #29
    a kérdés már csak az, hogy a 45 cm-t az A testre ható gravitációs gyorsulás mennyire gyorsítja fel, és mindez hogy hat az áttételen keresztül az M pontra....
  • Alexease
    #30
    "Egyszeru" feladat, csak oszetett (tipikus osszegzo dolgozat:D).

    - A gyorsulasi kepletbol adott a gyorsulas es az ut, azokbol kiszamolod az idot.
    - 1. kor sugarabol kiszamolod a keruletet, a megadott utbol a kerulete alapjan az elfordulasi szoget.
    - Kiszamolod a 2. kor keruletet, es az elfordulas szovebol kiszamolod a megtett utat;)
    - A 3. kor kerulete mar adott, igy a megtett utbol kiszamolod a 3. kornek az elfordulasi szoget.
    - Igy mar van elfordulasi szoged, megtett utad, idod...;P
    - Ezekbol az adatokbol mar ki tudod szamolni az M pont sebesseget, gyorsulasat, stb.
  • bardocz
    #31
    a sugara 15cm nem a kerülete!
    K=94,24778
    -45=49,24778
    ennek 2/3-a
    32,831853
    enyi utat tesz meg a pont az alatt az idő alatt amíg a test megteszi a 45cm-t
  • TommyC
    #32
    télleg
  • TommyC
    #33
    és nem is fogaskerek
  • bardocz
    #34
    Alex,jó úton járok,meg jól számoltam?szögsebesség sajnos nekem nem megy,azt nem értettem meg,de a szöget már ki lehet számolni adataimból:
    32,831853*100/94,24778~34,84(ez nagyon kerekített)
  • YakooZa
    #35
    ez igy megoldható?komoyan?
  • Pheel
    #36
    Ha tényleg innen vársz segítséget, akkor borítékolom a bukást.
  • YakooZa
    #37
    nem, igazabol a télapótól várok segítséget, de a példa még karácsony előttre kell:S
  • LaszloLedzenyi
    #38
    én ezen túlvagyok már hála az égnek, nem egyszerű az biztos. én autoszerelőként tanultam(tanították) ezt de minden dogámat puskából írtam meg. Ja és az osztály 90 % a se vágta.
    egyébként meg a google a barátod
  • Molnibalage
    #39
    Nem akarlak megsérteni, de ez gimis másodikos koromban meg kellett volna csinálni elvileg mindenkinek. Mai napig nem fogom fel, hogy egyes csajok hogyan mentek át... Szóval hajrá.
  • YakooZa
    #40
    ez gimis fizika könyből vette a mechanika tanár,én 2ikos szakközépiskolába járok, és mi nem tanultunk ilyesmit eddig, szóval nekem meg nem kellett volna tudnom megcsinalni.