65
\"Egy óra a Földért\" akció
  • Dragooon #1
    nem nagyon találtam ehhez hasonló topikot, gondoltam nyitok egyet.

    rövid történet és pár cikk, csak hogy mindenki tisztában valamilyen szinten legyen miről is van szó:

    "2007-ben még csak az ausztráliai Sydney, idén azonban már szerte a világon több száz nagyváros csatlakozott egy látványos környezetvédő kezdeményezéshez: az Egy óra a Földért akciókeretében március 29-én, helyi idő szerint 20 órakor lekapcsolják a nélkülözhető világítást, így hívják föl a figyelmet a pazarló energiafogyasztásra. Budapest számos fénye is kialszik, és remélhetőleg a magyar lakosság is komolyan részt vesz a megmozdulásban."

    Origo cikk
    Hivatalos oldal

    mit gondoltok róla?
    vannak itt olyan fórumozók, akik lenyomják az áramot?
  • Dragooon #2



    [apro]Sydney az akció alőtt és után, 2007-ben
  • daneszbaby
    #3
    Ez mi?
  • fanka93
    #4
    ezmijez
  • joebacsi
    #5
    kikapcsolod az áramot este 1 órára, és ettől kevesebb esőerdőt vágnak ki, és még a zorrodat is tisztíccsa, vagy valami ilyesmi :)
  • Dragooon #6
    olvassátok el a linkelt cikket
  • Dragooon #7
    :DD
    ja
  • akyyy
    #8
    :D
  • grebber
    #9
    Én sosem értettem az emberek mi a fasznak pazarolják az áramot.
    Értem ezt a kurva boltok elekromos logoira meg kirakataira.Este tökömért kell azoknak menni.
    Egyszer ugyis kinyirjuk a bolygonkat.
  • fanka93
    #10
    és ez Nyíregyházára is vonatkozik? xDD
  • tigeroo
    #11
    az ötlet jópofa, első lépésnek nem is rossz
  • Palinko
    #12
    szerintem meg sokkal királyabb ami tavaly volt az S.O.S. earth vagy valami ilyesmi, egy bazi hosszú koncert sorozat ismert és kevésbé ismert előadókkal, közvetítte a cool tv hát 12 órát biztos néztem de lehet hogy többet is :D
  • fanka93
    #13
    és aki nem kapcsolta le?azzal mivan? lekapcsolta a Szííááéé ?
  • tigeroo
    #14
    a greenpeace emberei fognak fekete (hibrid) limóval parkolni a házatok előtt...
  • Dragooon #15

    az nem kapcsolta le
  • 0Fritz0
    #16
    Kizárt, hogy lekapcsoljam este 20:00-kor az áramot.
    Balázs show maraton lesz!
  • fanka93
    #17
    igen????melyiken?
  • mama2
    #18
    És itt csak a lámpákat kell kikapcsolni, tévét kihúzni, gépet kikapcsolni ilyesmi? Vgay mindent az ég egyadta viágon. Mer ha mindent, akkor ezt nem értem: Ha sydnibe minden elektromos cuccot lekapcsolnak, akkor a gyárak, mefg az ilyenek is lekapcsolnak nem? De hát az nekik több milliós kár:P. Vgay itt most mit kell lekapcsolni, meg kihúzni?
  • desigo
    #19
    :))))))
  • Palinko
    #20
    pl nézd meg azért az út fényeket nem kapcsolták ki! és ez nem kényszer, ez önkéntes... szóval ha kell a gyárnak veszteség akkor lekapcsolhatják, de az nem ilyen látványos...
  • mama2
    #21
    Mondtam a családnak, azt mondták, hogy én nállam lekapcsolhatok mindent, de pk biztos nem fogják:(. Francba:(.
  • gercse
    #22
    amit csak tudsz, és nélkülözhető egy órára
  • mama2
    #23
    Akkor már meg van mit kapcsolok le: tévé kihúz, gép kihúz, hangfal kihúz, egér töltő kihúz, lámpa lekapcs:D. Geci jó:D.
  • Dragooon #24
    és 5 perc után megunod, mi? :D
  • Dragooon #25
    amúgy én szerintem kimegyek vmelyik rakpartra, megpróbálok valami videót csinálni, hátha látványos lesz, ahogy kialszik a díszkivilágítás.
    lánchíd környéke pont jó lesz^^
  • Borg
    #26
    Arról persze senki nem beszél, hogyha valóban mindenki jelentősen csökkentené az áramfogyasztását hirtelen, azzal annyit érnénk el hogy összeomlik az áramszolgáltatás, és jóideig áramszünet lesz, mire mindent újra tudnak éleszteni.

    Még dokumentumfilm is készült erről, hogy az elektromos hálózat, és az erőművek rendszere mennyire sebezhető, és az ilyen jellegű hirtelen változások mekkora gondokat okozhatnak.
  • mama2
    #27
    Wáó, az még jobb, szeretem az áramszünetet, este gyertyánál rémtörténeteket mesélniXDD.
  • tigeroo
    #28
    hát igen...meg azis kérdés, hogy ennek mennyi haszna van.
    mintha egy dohányos 1 napig nem cigizne,majd másnap ugyanúgy pöfögtetne mint azelőtt...
    az ötlet jópofa, csakhát az életmódunkon kellene változtatni, hogy jobb legyen ez a főd
  • schrank
    #29
    és az összes erőmű leég ...
  • fanka93
    #30
    jaja,nekem is ez a véleményem róla milyen különös hogy egy Kínai,vagy Amerikai város se csatlakozott a kampányhoz...
  • Dragooon #31
    hát most (részben) butaságot írtál, mert elég sok amerikai nagyváros csatlakozott a programhoz:

    North America
    Atlanta
    Wilmington
    Saginaw
    Chicago
    Charlotte
    Honolulu
    Houston
    Martha's Vineyard
    Glendale
    Arlington
    Norman
    St. Louis
    Minneapolis
    Denver
    Bridgeport
    San Clemente
    Miami
    Muskegon
    Portland
    Phoenix
    San Francisco
  • Dragooon #32
    hehe

  • fanka93
    #33
    bocs,télleg -ságot írtam,de Kína város télleg nem csatlakozott
  • Borg
    #34
    Buli lesz az biztos.

    Legkésőbb akkor, amikor 21 órakor mindenki visszakapcsol... de lehet erre sor se kerül.
  • berczely
    #35
    Egész magyarországon lessz vagy csak BP-n?
  • joebacsi
    #36
    hmm, asszem áttolom a fősulis cuccaimat a laptopra...jobb a békesség :)
  • mama2
    #37
    Lehet hogy ha itt csongrádon is kikapcsolják, akkor itt se lesz áram? Kurva jó:D.
  • tompka
    #38
    Én csatlakozok ehez! Pc ki, tv ki, lámpa le.
    mp3 lejáccó fülben, kiülök az erkélyre :) és nézen a csillagokat éés várom az űrállomást!!
  • John Cena
    #39
    XD
  • passatgt
    #40
    Egy fehér háttérszínű oldal megjelenítése 74, míg egy feketéé 59 wattba kerül. Ha ehhez hozzávesszük a napi 200 millió Google-keresést, amit megszámítunk átlagosan tíz másodperccel, az napi bő félmillió órányi Google-jelenlétet jelent a világ monitorain. A Google feketére változtatása tehát évi 750 megawattórányi megtakarítást jelentene:)