45
Network Marketing, többszintű értékesítés, hálózati kereskedelem
  • Lipi1980
    #1
    A fenti fogalom első hallásra idegennek tűnik, és másodikra is. Az MLM rendszer lényege, hogy az értékesítés személyesen és több szinten történik. A rendszer lényegében egy független termékforgalmazókból álló hálózat, mely a terméket vagy szolgáltatást közvetlenül – direkt módon – juttatja el a fogyasztókhoz.

    Az MLM alapötlete: egy termék elégedett fogyasztója a terméket továbbajánlja, ezért jutalékot kap, s amennyiben azok, akiknek továbbajánlotta szintén sikeresen továbbajánlják a terméket, azok jutalékából is jutalékot kap. Ily módon egy sikeres, többszintű fogyasztói/ügynöki hálózatot maga alá építő egyén komoly jövedelemre tehet szert, sőt egy ponton túl már nem is kell foglalkoznia termékeladással, mivel a hálózatban lévő eladások jutalékaiból is komoly jövedelemre tesz szert.

    Akinek így első olvasatra nem a piramisjáték jut eszébe, az nem ismeri a piramisjátékot?
    Az MLM és a piramisjáték (pilótajáték) közötti első és legfontosabb különbség az, hogy a MLM-ben a hálózatépítés mögött árucsere is történik.
    Valóban az MLM egy olyan kereskedelmi forma, amely a fogyasztót érdekelté teszi a terjesztésben, éppen ezért hatékony, mert bejut a "burokba", a személyes kapcsolatok alapján.

    Az MLM-mel több könyv is foglalkozik. Én eddig Robert T. Kiyosaki 3 könyvét olvastam el, és rengeteg okos dolgot olvastam bennük. Azért nem írok ide címeket, mert magad is rájuk bukkanhatsz, ha a kereső beírod a „Kiyosaki” és a „Gazda papa, szegény papa” szavakat…

    Azt is el kell hogy mondjam, hogy már a – tökéletes üzletnek kikiáltott és oly sokak által istenített – Amway-es emberkék engem is megtaláltak, és voltam is egy-két előadáson, de nem igazán fogott meg az egész ottani történet. Köszönhetően annak, hogy az ottani emberkék úgy viselkedtek, mintha az Amway fantasztikus mosóporát az ő agyukon tesztelték volna. Mintha a belépésnek az lenne a feltétele, hogy venni kell egy ilyen mosóport, és az agyadon kell először kipróbálni…

    Célom az, hogy aki megnyitja ezt a topikot, akkor az ÉRTELMES HOZZÁSZÓLÁSOK (pozitív vagy negatív tapasztalatok bennlévők, kilépettek tapasztalatai) alapján egyre szélesebb képet kaphasson erről az új üzleti lehetőségről. Nem akarok senkit rábeszélni, vagy lebeszélni!
  • homeless
    #2
    Szánalmasnak tartom, ez nem igazi munka. Az egy tévhit, hogy átbaszás az egész, meg nem lehet jól keresni vele. Nagyon jól lehet vele keresni, sokkal jobban mint IGAZI/HASZNOS munkával, de csak addig amíg terjed az egész. Ha már sokan vannak akkor kibasznak veled meg ilyenek. Nekem a családban van olyan aki ilyennel foglalkozott, és 4-500K tiszta haszon meg volt havonta, ahogy elkezdte egyre több ember csinálni szépen lement 20-30k-ra. Áhh de szánalom ez az egész, én inkább éhenhalnék minthogy ilyennel keressek pénzt.
  • PyRex
    #3
    Én az FLP-t kezdtem el, sikeres is voltam benne (de csak nagyon rövid ideig, mert abbahagytam). Azért hagytam abba, mert amit Te is észrevettél az Amway-es barátaidnál: olyan, mintha agymosáson mennének keresztül. Én is ilyen voltam. Csak annak éltem, csak arról tudtam beszélni, semmi más nem érdekelt, csak embereket keresni, stb. Ami még közrejátszott az abbahagyásban: a sok ferdítés és hazugság. Ebbe most nem mennék bele, a saját topicjában leírtam minden ezzel kapcsolatos véleményem. De egy biztos: a mi országunk túl kicsi szerintem az MLM-hez. Persze ettől még sokan keresnek sok pénzt vele, mint mással is egyébként.
  • DJviolin
    #4
    Egyszer volt már ilyen topik, és akkor sem aratott osztatlan közönségsikert.

    Szerény magánvéleményem, hogy pilótajáték és kész.
  • Tinman #5
    Az összes DM-est meg az egyéb ilyen értékesítőst fellőném a Holdba. Ott áruljanak.
  • 0Fritz0
    #6
    MLM = Legalizált pilótajáték.

    Kérem kapcsolja ki.
  • fanka93
    #7
    überfoshadék
  • fifi
    #8
    és akkor szerinted miben nyilvánul meg az MLM korszakalkotó helyénvalósága?
  • NessieGraf
    #9
    Tisztelettel kis hozzáfűzés:

    Az MLM valóban munka. Ugyanúgy, mint a bolti kereskedelem. Aki ezt pilótajátéknak tartja, az ugyanezt elmondhatja a gyártó-beszállító-nagykereskedő-kiskereskedő láncról is. Ugyanaz a felépítés, csak abból a fogyasztó nem kaphat hasznot, hanem csak az, aki bekerült abba a körbe.

    Az MLM, ha valaki meg tudja tartani a helyes arányokat, nagyon kellemes megélhetési mód. És út a szabadsághoz. Mert nincs röghöz kötöttség. Kínában betiltották az MLM hálózatokat, mert akadályozta a tömegek szándékos nyomorban tartását. Ezt Európában nem lehet megtenni. Ezért terjesztik a pilótajáték sztorit, hogy lejárassák.

    Aki csak abban tud gondolkodni... - agymosás - az nem tartja meg a helyes arányokat. Ugyanolyan függőségi problémái lesznek, mintha számítógép, Internet, cigi, alkohol, szex lenne a tárgya.

    Erről nem a rendszer tehet, hanem azok, akik folyamatosan sulykolják az emberek fejébe: "Mindig ezt csináld! Mindenkinek tarts bemutatót!" Egy végtelen egyszerű megoldás keveseknek jut eszébe:

    - Én most ezzel foglalkozom. Ezt és ezt lehet nálam beszerezni. (Mint egy bolt reklámja? Igen.) Ezután azoknak kell bemutatót tartani, akik ezt kérik. És azoknak eladni, akik rendelnek.

    Mellette nem elfelejteni: Mindenki ismeri a Coca Colát. És mégis reklámoz? JÉÉÉÉ! Nem másról beszél, hanem arról, amiből él? NAHÁT!!!

    Ébresztő emberek! Nem mindenki kereskedő. Nem mindenki akar ismerősökön, ismeretleneken segíteni. Ezt tudomásul kell venni. Ettől az MLM nem lenézendő. Aki helyből pilótázza az esett át az igazi agymosáson.
  • kraawz
    #10
    MLM = avon,oriflame,amyway
  • sz4bolcs
    #11
    "Kínában betiltották az MLM hálózatokat, mert akadályozta a tömegek szándékos nyomorban tartását."

    <>

    "Nem mindenki akar ismerősökön, ismeretleneken segíteni. "

    Már az első mondat is ellentmondás, mert miben segítene az MLM abban, hogy kihúzza a kínaiakat a szarból?
    De a második idézett mondattal összevetve már komikus is ez az egész..
  • homeless
    #12
    "Ugyanaz a felépítés, csak abból a fogyasztó nem kaphat hasznot"

    Remélem ezt te sem gondolod komolyan.
    1. Kúrvára nem ugyanaz a felépítés. mlm-nél így néz ki: gyártó->beszállító->hittérítő->hittérítő->hittérítő->hittérítő->és ez megy a végtelenségig. Ez neked ugyanaz a felépítés?

    2. Az mlm-es szarokból se kap a fogyasztó hasznot, hanem csak az aki belépett. A legtöbb ilyen szarnál úgy is lehet vásárolni, hogy nem lépsz be.

    3. Ha logikusan végigondolnád, akkor rájönnél, hogy a fogyasztónak nem is kéne hasznot kapnia. Mert minek? Miért jobb az, hogy veszek egy almát 50 Ft-ért és 10-et visszakapok jutalék formájában, mintha vennék egy almát 40 Ft-ért?

    Az a baj az mlm-el, hogy elhitetik, hogy mindenki milliomos lesz belőle. Mutogatják a meggazdagodott embereket, meg elmondják, hogy mióta beléptek vettek 2 bmw-t meg most épít 200 négyzetméteres lakást a 18 éves lányának meg hasonló baromságok. Ez még igaz is. Mert egyesek tényleg szarrá keresték magukat. De beülnek az emberek az előadásra és pár %-uk elhiszi, hogy 2 év múlva már ő is milliomos lesz, holott most még munkanélküli és semmilyen szakképzettsége sincs. lol. De az igazság az, hogy csak annak fog jól menni akinek gecisok ismerőse van és elég ügyes, vagy az elején lépett be. Ez kb 1%. A maradék 99% meg vagy kilép vagy gürizik állandóan, hogy belépjenek hozzá(kb mint a hittérítő szektások), leégeti magát az ismerősei előtt csakhogy elérje azt az álmot amit az előadáson kínáltak neki, de ez soha nem fog skierülni.

    Nekem az a bizonyos családtagom szerencsés volt, mert csak 5-6 embert léptetett be, soha nem tartott előadásokat, alig adott el valamit közvetlenül, de viszont dőlt a lé mert az az 5 ember akkora hálózatot épített ki mint a szar. kb 1 évig tartott ez az állapot utána rohamosan elkezdett hanyatlani és nem is erőltette tovább. Ja és ez akkor volt amikor az mlm-nek még nem volt ilyen rossz hírneve, akkor még könyebb volt az embereket hülyére venni.

    Én akkor is azt mondom, hogy ez nem egy tisztességes munka.
  • fanka93
    #13
    mennyit keresett wele úgy összvissz az ismerősöd/rokonod ?
  • NessieGraf
    #14
    Örülök, hogy sokan reagáltatok a hozzászólásomra. Főleg, hogy a szokásos módon: nem ismer, nem gondolkodik, válaszol, nert ragaszkodik a sablonjaihoz. :D

    Itt az átlagéletkor nem éri el éveim számának a felét, de fiatalabb és rugalmasabb vagyok, mint az itteni többség. Kösz a bíztatást! Sziasztok.
  • 0Fritz0
    #15
    Örülök, hogy reagáltál a hozzászólásainkra. Főleg, hogy a szokásos módon: nem ismer, nem gondolkodik, válaszol, mert ragaszkodik a sablonjaihoz. :D

    Miből gondolod, hogy rajtad kívül senki sem ismeri az isteni tudás kegyes fényét és hogy csak neked tapasztalod az MLM-el kapcsolatban? :)
  • cSuwwi
    #16
    Már volt róla szó nálunk is: itt
    200 komment alatt ketten is osztották az észt, akik ebben benne vannak, hogy ez milyen jó. Az egyik persze sose mondott számadatot, hogy mennyire éri meg, a másik legalább a földön járt, és pár tízezret mondott, amivel viszont nem biztos hogy megéri a vesződést. Érvek-ellenérvek, akit érdekel olvassa át, érdemes :]
  • Met
    #17
    link
  • NessieGraf
    #18
    A válasz nemcsak neked szólt. A valós számadatok, valós hálózatok ügyében Tonk Emilt, vagy az MLM szövetséget célszerű megkeresni. Mindenkinek, döntés előtt.

    Az MLM hálózatokra egyébként két dolog igaz: Csak az keres aki rendszeresen dolgozik. Mindenki kiesik, aki erőszakos és azt hiszi, ebből azonnal megél.

    Magam részéről próbáltam, egy időben görcsölés nélkül, kb. heti 10 óra munkával eljutottam a havi 100-150 eFt rendszeres bevételig. Itt beesett egy emberi tényező: az irígység. Nem engem irigyeltek, hanem egymás előrehaladásának mértékét, pl: Ő két hónappal később lépett be, mint én, és alőrébb van, mint én. Akkor nem csinálom tovább! Szerintem ez mindenki magánügye. Nem kívánok senki személyes pszichés fejlődésével saját problémaként törődni.

    Jelenleg nem MLM módszerrel dolgozom, hanem egy eddig ismeretlen üzleti módszerrel. Ahol mindenki tudja, mi a feladata. Havi két nap. Rendszeres, azonos mértékű bevétel. Az első évben 70 eFt nettó, a második évtől 200 eFt nettó/hó. Mindegy, hogy a sor elején, vagy a végén vagyok. De az a rendszer is hasonlóan épül a csatlakozások szempontkából, mint az MLM. A különbség: ingyenes, korlátozott csatlakozói létszám, vásárolni csak olyat kell, amit akkor is vennék, ha nem lennék ott.
  • homeless
    #19
    nettó 500k volt a legtöbb de 300k mindig megvolt. De emiatt senki ne vágjon bele, mert hatalmas szerencse kell hozzá.
  • homeless
    #20
    Mond már el, hogy ennek a "munkának" mi a haszna? Milyen hasznos dolgot csinálsz azon kívül, hogy az alattad lévő loserek után kapod a jutalékot? Szerintem szégyen. Meg mi ez, hogy nem ismerem? ááá hagyjuk....
  • NessieGraf
    #21
    Speciális reklám. A reklámozó fizeti a díjat, mint az újságnak, stb... Magya élelmiszereket, termékeket, szolgáltatásokat, cégeket ajánlok az érdeklődők figyelmébe. Hasznos, vagy felesleges döntsd el magad.
  • fanka93
    #22
    végülis nincs benne semmi megterhelő,fizika szempontból
  • NessieGraf
    #23
    És a magyar gazdaság és családok támogatása számomra nem ellenszenves.
  • Vlala #24
    És véleményed szerint ez miben különbözik az ún. piramisjáték elvétől?

    Engem próbáltak anno bnelerángatni az FLP-be, el is veszítettem néhány barátnak hitt ewgyént emiatt, amikor már az ötödik "haver" kezdi "Jóssz sörözni?" helyett "Nem veszel fogkrémet?"-tel a beszélgetést, az már egy kissé bicskanyitogató.

    Az MLM lényege az, ami az Xpangóé, vagy a többi "ÚJ" online pénzkereseti lehetőségé: Idegesítsd azzal közeli-távoli ismerőseidet, amíg be nem másznak alád a hálózatba.
  • Sadist
    #25
    Gondolom csak és kizárólag magyar terméket forgalmaznak...
  • Lipi1980
    #26
    Örülök, hogy röpke 9 óra alatt ennyien reagáltatok, és (egy-két kivételtől eltekintve) normális hozzászólásokat olvastam. Köszönet

    Az MLM-ben (úgy hogy egyátalán nem vagyok benne) az tetszik és azt látom benne okos ötletnek, amit éppen sokan piramis-játéknak titulálnak, és ezért rögtön minden kapcsolatot lezárnak az illetővel és teljesen hülyének nézik, mert azt hiszi, hogy kemény munka nélkül is lehet pénzt keresni!

    Akik kételkednek a MLM működőképességében, azoknak ajánlom, hogy olvassanak el egy-két Kiyosaki könyvet (szinte mindegy, hogy melyiket), és gondolkozzanak el egy kicsit a témán.
    Persze ehhez nyitottnak is kell lenni új dolgokra.
    Én amikor először találkoztam az MLM-mel (4-5 éve) akkor teljesen hülyeségnek tartottam, de nem hagyott nyugodni a dolog. Azóta voltam már egy pár előadáson, és maga az MLM rendszer szinpatikus, de az Amway alatt lévő rendszer többszöri találkozás után sem lett szimpatikus!
    Amint megtalálom magamnak a megfelelő MLM rendszert nem fogok éveket hezitálni...
  • Phat Smoker
    #27
    ... Áhh de szánalom ez az egész, én inkább éhenhalnék minthogy ilyennel keressek pénzt...

    Okos gyerek, halj éhen nyugodtan! ;-)
  • homeless
    #28
    "Okos gyerek, halj éhen nyugodtan! ;-)"

    Nem fogok és még a becsületem is megmarad, hogy normális munkával keresem a kenyerem.
  • Lipi1980
    #29
    Pont ez a baj az emberek 99%-ával!!!
    Miért nem normális az ami új???
    Illetve nekünk magyaroknak új, hiszen az MLM a tengeren túlon már több, mint 50 éve ismert!
    Vagy annyira be vagyunk szűkülve, hogy semmi újat nem akarunk kipróbálni és csak hajtani a bejáratott mókuskereket?
  • fifi
    #30
    gatyamadzagpengetés...

    én MLM-el kapcsolatban soha, de soha semmilyen érdembeli munkával párhuzamot vonni nem tudtam... mind ilyen üzletkötő-mobilbankár-házielőadás-hallgasdmeg a tanulócédét blablabla történetek.
    hallgattam a nagy lózungokat a gyémánt-platina-poliészter szintű tagokról, akik 77989856564659millió forintot keresnek ezzel a tuti biznisszel naponta. Mégsem talákoztam még egy olyan emberrel sem, aki mondjuk ideáll egy Alteával, és azt mondja: igen ezt tisztán a 7-8 év alatt összeAmwayezett pénzemből vettem...
  • homeless
    #31
    Persze már megint ez a magyar beszűkültség duma. Ja mi vagyunk beszűkülve azért tiltották már be nálunk sokkal fejletteb országokban. Már előre látom, hogy jönnek az összeesküvés elméletek hogy azért tiltották be, hogy nehogy kiszorítsa a normális értékesítést. LOOL. Ezzel csak az a gáz, hogy az összes nagy cég leszarja ezt a bullshitet, kb a termékek 0,00000001%-a van ilyen formában értékesítva. Majd pont ettől fognak beszarni a kormányok. Ha annyira jó, akkor a coca-cola, samsung, stb miért nem így értékesítik a cuccaikat? Nem kéne reklámra költeniük, milyen jó lenne. Ez nem munka. Ez egy pótcselekvés a munkanélkülieknek, és kb az 1%-uknak bejön, őket mutogatják előadásokon, a maradék 99%-ról meg hallgat mindenki.

    Amúgy nekünk magyaroknak sem új. Utálja már mindenki mint a szart...
  • Sadist
    #32
    És 50 év alatt hogy a fenébe nem terjedt még el, ha annyira jó? Az MLM-el eladott termékek a teljes áruforgalomnak csak egy molyfingnyi részét teszik ki, vajon miért?
    A piramisjáték meg ott van a dologban, hogy a bevételek egy igen jelentős része az új belépő tagokból van, akiknek induló csomagot, vagy ilyen-olyan tagsági díjat kell fizetniük. Az a pénz meg szépen vándorol felfelé.
  • Magic Boy
    #33
    VAN már ilyen témájú topik.
    Miért nem használjátok a keresőt?
  • Magic Boy
    #34
    Ez így nem igaz uyanis az Avon és az Oriflame nem MLM az Amway (ahogy az FLP is) meg csak a rendes MLM cégeket járatja le.
  • Magic Boy
    #35
    Csak Magyarországon nincs elterjedve.
    Külföldön egyre nagyobb százalékot tesz ki az értékesítésben.
  • Magic Boy
    #36
    A normálisabb ML cégeknél nincs tagdíj és a belépőcsomag is csak 20000Ft körül van.
    Honnan lenne ebből pénz?
    A pénz abból van, hogy a termékek ár érték aránya sokkal jobb, mint a hagyományos kereskedelemben kaphatóké.
  • fifi
    #37
    "A pénz abból van, hogy a termékek ár érték aránya sokkal "
    a forgalmazóknak, és a fa/piramis/miskulancia tetején csücsölők szemszögéből nézve jóhogy :D...
    állítólag az Amway mosogatószer azért 5-6K, mert 20-ad hígításban is oldja a zsírt... na most próbálj egy teszkós 200forintos mosogatószerrel 20-ad hígításban mosogatni, mi lesz az eredmény? súgok: ugyanúgy oldja a zsírt...
    csodák nincsenek... el kell menni normális munkahelyre dolgozni...

    ja két kérdés: tudsz nekem áfás számlát adni, ha veszek nálad valamit? és amúgy az adóbevallásodban hol van feltüntetve az MLM-es tevékenységből befolyt kess adója?
  • Magic Boy
    #38
    Tudok áfás számlát adni.
    És mivell vállalkozó vagyok így adózom is utána.
  • fifi
    #39
    köszi...
  • Magic Boy
    #40
    Én is ezeket a termékeket használom, mert tényleg jók.
    Hidd el, hogy annál nincs jobb érzés amikor odajön hozzám valaki könnyes szemmel, hogy az orvos azt mondta, hogy ez a korral jár vagy ezzel együtt kell élni vagy ez nem gyógyítható vagy stb..., de ő nem adta fel és az általam javasolt terméknek a hatására tünetmentes lett (a magyar jog szerint nem írhatom, hogy meggyógyult).
    Én nem azt a párszáz forintot számolom amit egy terméken nyerek.
    Én azért csinálom, mert a segítségével olyan embereknek tudok segíteni akiknek az orvos nem.