22
Java alapu infra tv távirányító mobilra
  • Rihi87
    #1
    Helló!

    Szeretném segítségeteket kérni hogy létezik e java alapú tv távirányító infrával rendelkező mobilra. Kerestem elég sokat, de csak pda-ra, illetve symbianos telókra találtam. :( Megéri tovább keresgélni, vagy java-s mobilokra nem lehet ilyen progit írni?

    Köszi a segítségeteket!

    Üdv: Rihi87
  • davidka003
    #2
    Nincs és nem is lesz.
    Még ha lenne ilyen program akkor is csak 1-2cm-ről tudnád kapcsolgatni a TV-t.
  • SMACKDOWN18
    #3
    szt. nem en is ugy tudom hogy csak symbian meg PDA-nal lehet ezt hasznalni
    java nem ellege megbizhato szoftware erre. Mert is hivjak symbianos telonak mert okos telefon.
  • SMACKDOWN18
    #4
    Bluetoothra jovona ha lenne de eloszor is bekellene vezetni a tv-kbe a bluetoothot
  • John Cena
    #5
    haveromnak van valami nokia telefonja azt izé 1-2m tudja kapcsolgatn iaTV-t vele stb. nem tom menynire atémáhotz jön de hasonló:P
  • 5c0rp330n
    #6
    Symbianra van csak tudtommal. kb 3 méterig visz el. a régi telóm infrája cirka 30 centiig volt csak hajlandó fileátvitelre, ez is lehet probléma. mindenesetre felejtsd el. vegyél egy univerzális távirányítót pátszáz ft-ért ha azért kell. ha menőzni kell, vegyél egy infrás S60 telót, ha megér annyit..
  • zoli91
    #7
    Régen nokiámra tettem egy ilyen progit(symbianos) ami müködött is ugy másfél méterröl, de szvsz hülyeség, java-s meg sztem nincs
  • Rihi87
    #8
    Köszi a tájékoztatást.... Nokia 3630-ra volt egy ilyen progi, onnan gondoltam hátha van... Volt nálam egy hp pda, ahhoz gyárilag adtak egy progit amit miután felraktad a pda-ra, betaníthattál vele tv, rádió, erősítő stb távirányítóját és infrán szépen működött is. Valami ilyennek örültem volna java-ban... :D

    Köszi még1x a segítő hsz-ket!
  • KILLER2
    #9
    Jól mondják itt, java-s az nincs. Symvbianos van, én azt már próbáltam. Jellemző, hogy az én TVm nem volt az adatbázisába és ahogy sikerült kezdenem vele valamit, első gombnyomásra lenullázta az összes beállított csatornát, de az élvezet fokozásának érdekében még a nyelvet is átállította oroszra. Azóta nem próbálkoztam vele xD
  • Prince of Máté
    #10
    Az attól függ melyik TV-vel próbálod!
    AZ én thomsonommal alig akart működni, de egy philipssel méterekről is szuperált, rögtön kapcsolt mint egy rendes TV irányító.
  • Super Saiyan
    #11
    valaki feltöltené azt a java-sat vhova pls? :D
  • Landor
    #12
  • Miskolc88
    #13
    lol
  • spy803
    #14
    Valaki megtenné, hogy a symbianosat elküldené/feltöltené valahova? Ki akarom próbálni. :)
  • John Cena
    #15
    nekem is kellene és az Sony ericsson-ra jó??
  • 5c0rp330n
    #16
    attól függ. de ha így kérdezed, akkor kizártnak tartom, hogy jó lenne a tiédre.
  • torcipepe
    #17
    Sony-Ericsson K800i-ra keresek tv távirányítót.
    + ha a régi tv-m falról visszaverődve is kapcsolt távirányítóval, akkor egy telefon infrája is biztos működni fog szemből 2-3 méteres távolságból.
  • Landor
    #18
    javaból nem férsz hozzá az infraporthoz
  • Peetboy
    #19
    Ez nagyon LOL. Miért kéne a mobillal a tv-t átkapcsolni. Akkor miért nem keresel olyan TV távirányítót amivel meg telefonálni lehet?

    Ez kábé olyan mint ha igazi egérrel akarnánk használni a PC-t.
  • BARLANGI
    #20
    HA VALAKINEK KELL TÁVIRÁNYÍTÓ NÉZZEN BE HOZZÁNK.
    www.profibolt.hu
  • ZilogR
    #21
    Ha van infód oszd meg légyszives, éppen ilyen kellene nekem is!
    De a Nokia Symbian-os vagy régebbi Nokia telók is szóba jöhetnek.
    Hasonlóan Palm, PSION.

    Előre is köszi!
  • Kalash17
    #22
    Sziasztok!Talán nem a legjobb helyre írok, de akadhat valaki akinek lesz tippje, szóval:

    Egy PNV-57-es éjjellátóhoz szeretnék infra világítást.Már sok videot nézegettem, és meg is találtam volna a számomra legmegfelelőbb módszert.Van egy fókuszálható fényű LED taktikai lámpám, ez elé kellene szűrőt raknom.Láttam videot, ahol hasonló lámpák elé raktak valamilyen szűrőt, igen elterjedt pl a filmnegatív is, de nálam valamiért nem válik be, egyáltalán nem sugároz infrát, csak a hagyományos izzós lámpáknál, ami pedig nekem nem jó, mert legalább 50 m hatótáv kellene...

    Ha valaki tudna megoldást bármilyen infravető előállítására az kérem tájékoztasson.A kritérium az említett 50 m és a kompakt méret lenne...Köszönöm előre is!