491
bizony
  • degenerator
    #1
    kezdésnek egy hír
  • nandorb
    #2
    tuti topik
  • nandorb
    #3
    hamis hir
  • pinnacle
    #4
    nem agresszivabbak, csak most nagyobb a media felhajtasa...
    régen is volt, csak nem került ekkora rivaldafénybe
  • pinnacle
    #5
    nem ahmis
    benne volt az összes hiradoba...
  • bracsek #6
    Inkább punnyadtabb tanárok, én tanár lennék hátratett kézzel sírásra kényszeríteném az egészet, csak higfos(bocsánat a kifejezésért) tanárokkal lehet hülyeségeket elkövetni
  • nandorb
    #7
    miert is ne hajigalja amikor otthon semmi jora nem nevelik
  • nandorb
    #8
    a szulei meg ki tudja a tanarok egy ressze megerdemelne a teglat is
  • tarti19
    #9
    jogos sok arc elkanászodik és nem is baj ha valahol szigorú a tnaár de közbe jó arc is:)
    pl. nálunka tesitanár jó arc volt de ha hülyék voltunk jól megfingatott minket:D
  • nandorb
    #10
    minalunk meg torna tanarno allandoan okoskodik szoval nem jo arc a mezogazdasagi technika tanar az tud aztan viccelodni azon meg egy diak sose tudott kifogni
  • whiskeyman
    #11
    aha nálatok lehet, nálunk 1-2 kokszi a fejre volt a menő még ált. suliban, gimiben már nem voltunk olyan parasztok, egyetemen/fősulin meg már leszarják ha dumálsz, úgyis megbuksz a vizsgán
  • degenerator
    #12
    azért meglepődnétek, mi megy némelyik kisebb falu iskolájában, ahol túlnyomórészt muzsikusok laknak. uncsitesóm tanár volt pár évig egy iylen helyen, meglepő dolgokat mesélt.
  • pinnacle
    #13
    háát nem is gimiről beszélek...
  • MaSzKa
    #14
    náluk is előfordulet ez az régen a suliba :D

    pl lezúztuk az egész épületet :D
  • Gerygrey
    #15
    Az a baj manapság az országban, hogyha az ilyen hírek 90%-ánál nem felejtek ki egy apró kis tényt az elkövetőkkel kapcsolatban, akkor rasszista, és kirekesztő vagyok.

    Meg kellene szüntetni a sok problémát elfedő PC gondolkodásmódot, és tudomásul venni hogy igenis vannak romaspecifikus problémák, és foglalkozni kell vele.

    Egyébként mi is égettünk tankönyvet a WC-ben, meg dobáltunk ki vízzel teli zacskót a tanterem ablakából az utcára, de egy tanárt tettlegesen bántalmazni nem jutott volna eszébe senkinek, mégha gyűlöltünk is egy-egy tanarat.
  • Czdano
    #16
    Egy tavalyi fegyelmi tárgyaláson már döntöttek kizárásáról, lett volna befogadó intézmény is, ám a szülők bíróságon támadták meg a döntést. A bíróság pedig a szülőknek adott igazat, így a lány továbbra is az iskola tanulója maradhatott.
  • autoszimulator
    #17
    Ez szerintem nem agresszió függő.. Persze néhány sarkalatos kivétel van, mikor valaki megüt egy tanárt, az mondjuk alapból valamiféle kezelésre szorul szerintem. A szóbeli odamondogatások, kréta és tampon (lol) dobálás nem az agresszió része... Valakik igy akarnak érvényesülni, ha máshogy nem megy, ezt valószínűleg ki is növik, a módszereik pedig a korosztályukhoz tartozó.. Nekünk is olyan módszereink voltak általános suliban, ami akkor a szüleinket megbotránkoztatták, mert mondjuk leveleztél órán, ezért behívatta szüleid az igazgató.. Manapság már ez a tamponnal való dobálás, mobiltelefonnal való videókészítés...
    Attól meg hogy kötelező neki oda járni, még meg lehet nevelni egy picit az ilyen söpredéket, aki iskolában gizdul, mivel valószínűleg tudja, hogy a tanár nem ütheti meg... Próbálja ezt ki utcán, vagy ott nem meri, mert esetleg választ is kap?
    És a következmények sincsenek eltúlozva, mert maximum kirugják egy ilyenért, és megy másik suliba. Hol itt a késztetőerő, hogy bizony normális leszek, mert ezen sok múlik? Sehol.
  • htr93
    #18
    Én is az vagyok. Szerintem a normálisabb fajtából. Sohasem verekedtem.(csak a bátyámmal, de hát...) Meg állíólag okos vagyok, meg ilyenek...

    Eggyébként én is utálom a fajtámat. főleg azokat a buszmegállósakat.
    És tényleg velük vannak a legtöb bproblémák, szerintem ők húzzák le az országot...

    Meg ha már itt tartunk megemlíteném az "előítéleteket", amiket én sem kerhezek el. MÁr kicsit nagyon elegem van belőlük.
  • Taranov
    #19
    Ez igaz, de nem normális helyzet, hogy a tanárok helyett katonákat vagy biztonsági őröket kell az osztályokba küldeni, mert egyéb esetben nem lehet dolgozni.
  • Hegi90
    #20
    Nemigaz, hogy mindig megkell egy olyan topikot nyitni, amiről a média elterli Józsi bácsi figyelmét a valódi problémákról....

    Szá nal mas.
  • Aspyrin
    #21
    Nincs meg az alapvető TISZTELET a tanárokkal szemben sem.
    Ha a kedves szülő képtelen csemetéjét (inkább tuskóját) fegyelmezni már gyerekkorban, akkor innentől kezdve miről is beszélünk?
  • Taranov
    #22
    Sajnos senkivel szemben nincs meg az alapvető tisztelet, és tényleg nagyon nehéz lesz így kordában tartani bizonyos embereket. Az lesz ennek a vége, hogy ott, ahol épp nincs egy rendőr, aki megrendszabályozza a dzsonikat, anarchia lesz.
  • Spaw
    #23
    a tisztelet,a beilleszkedés, és a megfelelő neveltetés hiánya.sajnos ez egy elég sokrétű probléma egy bizonyos társadalmi rétegen belül.amíg ezt nem kezelik a politikusaink súlyponti kérdésként, ez csak dúrvább lesz.és így van anarchia lesz.
  • JackMeadow
    #24
    erről szól a média... azért van az arengete WC-pairnak se használnám ujságpapir,
  • TC3
    #25
    Az a gond, hogy a nemrég életbelépett rendelettel totál megszüntették a nevelési lehetőséget. Most már a legtöbb gyerek azthiszi, hogy azt csinálhat, amit csak akar. És senkise tehet ellene. Ha a szülő szépszóval nem tudja rendre és fegyelemre utasítani, akkor marad a pofon, és akkor mehet a gyerek bíróságra, és a gyereknek kedveznek. VICC!
    És nam a média lett jobb, hanem a törvény óta egy év telt el, éás azóta azthiszi a sok szaros, hogy nem lehet semmitse tenni.
    A tanárok viszont nem tehetnek semmit. Régebben kaptál egy kokit, vagy megtépték a füled, és máris azt tetted, amit kellett. Most meg nemcsinálhat semmitse, mert akkor bíróság. Minden suliba volt egy-két gyerek, aki kezelhetetlen volt, és a fegyelmezés ellenére beleszart mindenbe, de akkor eltanácsolták a suliból, és ha ennek ellenére máshol is ezt csinálta, akkor nevelő intézet. Meg is oldódtak ezek a gondok. Ma ez nem így működik, most nemlehet semmitse tenni, és az állam-se fog tudni. Már törvénytörlésen gondolkodnak. És én 1000%-osan támogatom az eltörlést.
  • Unreal1942
    #26
    A média húzza fel a dolgot,de ettől még akadnak gondok! Régen is voltak hasonló esetek csak akkoriban a tanár lekurhatott egy fülest gond nélkül. Ma meg a nagy liberalizmusban azt csinál a gyerek amit akar a tanár gyakorlatilag tehetetlen!
    Általános iskolában én sokkal szigorúbb szabályokat vezettetnék be mint ami most van! Mert ha otthon nem, valahol kéne a gyereknek a legfogékonyabb korban rendet tanulnia!
    Egyenruha! No mobil,mp3 stb.! Következetes jutalmkazás negatív és pozitív irányba is! Aki nem bírja azt meg elzavarni egy afrikai gyémántbányába gyerekmunkásnak!
  • guardian hero
    #27
    Nem a média húzza fel a dolgot, és régen nem voltak ilyenek. Tudom, mert édesanyám 30 éve tanít, tisztában vagyok vele, milyen állapotok vannak az iskolákban. Egyszerűen _semmilyen_ lehetősége nincs a tanároknak a fegyelmezésre, és ezzel a kölykök is tisztában vannak. Az iskolákban anarchia van, és a legtöbb szülő nagy ívben szarik az egészre.

    Közben meg az egész oktatási rendszer romokban hever, nulla koncepció a rendszerváltás óta, a tanári pálya megbecsültsége mélyponton, és még azt is el kell viselni, hogy utolsó kis taknyok azt csinálhatnak az emberrel, amit csak akarnak.
  • Spaw
    #28
    alapvetően egyetértek veled,csak egy dologban nem. a tanár feladata nem a nevelés, hanem a tanítás. egyrészt azért mert egy osztálynyi gyereket nehéz egyszerre nevelni, másrészt meg a nevelést sokkal előbb kell elkezdeni mint ahogy a gyerek a tanár kezei közé kerül. én inkább törvényt módosítanék, mégpedíg úgy hogy a még kiskorú vagy tanköteles gyerek tetteiért is a szülő legyen a felelős.tehát pl. ha a gyerek közfeladatot ellátó személy(tanár)sérelmére valamit elkövet,akkor is a szülő legyen érte a felelős.talán egy két szülő a büntetéstől félve próbálná megnevelni a gyerekét.persze ez csak fikció,nyilván ilyen törvény sohasem lesz. egyébként mindezt gyakorló apaként mondom.
  • Fabio Capello
    #29
    Nem a tanár feladata a nevelés, a hiba a szülőkben keresendő... Ha az iskolában ilyen, otthon hogy viselkedik a szüleivel?
  • bigfoot
    #30
    cigányok, ennyi
  • Taranov
    #31
    A verekedők lehet, hogy cigányok, de annak idején az én sulimban is nagyon nehéz dolguk volt a tanároknak, főleg a rendes tanároknak.
    Egyszerűen a kölykök nem értenek a szép szóból, és ahogy pl. az állatokat is jól lehet nevelni egy-egy jelentéktelen pofonnal (nem kell, hogy fájdalmas legyen), úgy bizonyos gyerekeket is csak ezzel lehet.
    Engem egyszer pofozott meg az apám, de azután soha, senkinek nem lett volna oka megtenni, és azt kell mondanom, hogy nem lettem ettől a pofontól lelkibeteg vagy pszichopata.
  • NeoMaN
    #32
    hát ennyi, nem is tudom mit kell ragozni...
  • trident
    #33
    Ilyen szélsőséges baromságot már többen mondtak, kezdve Süveges Évával, jószívvel kívánom neked, hogy te tanítsd az ilyen előembereket.
  • Hegi90
    #34
    ennyi
  • mrzed001
    #35
    Nem az a legdurvább, hogy egy gyerek tanárra támad (bár ez is kiveri a biztosítékot rassztól függetlenül), hanem hogy a tanárnak (vagy pl a bokszoló diáknak, illetve az összes ott tanulónak) félnie kell a gyerek galerijétől, családjától, rendőrségtől-bíróságtól, ombudsmantól, lerasszistázástól ... ha meg meri védeni magát.
    Na eeeeeeez dúúúúúúrva.
  • TC3
    #36
    Szerintem Te elvagy tévedve! /már bocs/
    Ismerek olyan gyereket, aki a suliba normál szolíd cuccba indul el, megy a barátnőhöz, felveszi a kurvás szerkót, és úgy beszél, min egy kocsis. Mire anyuka hazaér, megint átvedlik a cuki kisgyerekké.
    Meg a szülő olyankór mit tegyen szerinted, ha egy 13-15 éves gyereknek azt mondja hétvégén, hogy 22:00-ra otthon vagy, és rá 2 napra ér haza, és ha megakarod büntetni, magasról leszarja? És ha úgy dönt, hogy nincs kedve suliba menni, akkor nem megy el, hiába vagy ott elötte, nem készülődik, és nem is érdekli, akármit mondasz?
    Nagyon sok olyan probléma van a világba, ami eddig nemjutott ki az otthonokból, és most kezdenek ezek a dolgok kiszivárogni!
    Nem minden esetbe a szülőt kell hibáztatni!!!
    Van az a gyerek akinek 1* elég elmondani valamit, van akinek 5-6-8 eset kell, van akinek rohatt mindegy hányszor mondod, van akinek a szépszó nem elég, van akinek a verés /egy pofon, vagy igény szerint:)/ kell hogy eljusson a tudatáig, és van akinek totál nemhat semmit. És ez legtöbbszőr nem a szülőn múlik.
    Én nem szégyelem, de hasonló "nevelési" gondokkal küzdök, és már 8 éve szinte minden variációt kipróbáltunk. Nálunk a fő probléma az, hogy ha kell, akkor az egész családot összeugrasztja, csak hogy elérje amit akar.
    És én mit tehetek róla? A nevelési tanácsadóse tud tenni semmit, és rohatt sok ilyen esettel találkoznak, és szerintük is a drasztikus megoldással lehet csak valamit csinálni, mert elöbb-utól ennek szülőverés lesz a vége! /és ez nem vicc/
  • TC3
    #37
    Jut eszembe:
    Bennem nagyon sokszor felmerül az a kérdés, hogy oké, hogy van szervezet, aki az alkoholista, drogos CSALÁDVERŐ embertől védi a gyereket, és a családot, viszont egy nagy kérdésem van:
    Hol van az a szervezet, aki a gyerektől védi meg a családot????? /és ez nem vicc/
    Már foglalkoznak a témával, hogy sok családot a gyerek viselkedése tesz tönkre, és hogy családokba a szülő lesz depi azért, mert a gyerek lelkileg terrorizálja.
    Erről senkise beszél!
  • II Rocky II
    #38
    itt a szülö a hibája..megkell nevelni a gyereket és kész.annyi hogy kis korban rákell szólni,nem pedig ejnye-benye...
  • Aspyrin
    #39
    Valóban nem minden esetben de(szerintem) nagy százalékban a szülők hibája a neveletlen gyerek, amire még rásegít a társadalom tehetetlensége is.
    Engem is foglalkoztat a téma mivel pár éven belül gyereket szeretnénk, és látom a családomon belül hogyan hat az iskola a fiatalokra..
    Az erőszakot én is elítélem, de az "atyai pofont" még nem tartom bűncselekménynek. Az állatvilágban sokkal keményebb példákkal is találkozhatunk. Persze nem szeretném az emberiséget hozzájuk hasonlítani...pedig..
  • Spaw
    #40
    ez nekem? ha igen az alattam lévő 2 hozzászolóval hasonló a véleményem.