42
A jövő mobilja
  • NeverwinterKING
    #1
    A Morph egy koncepció, mely a nanotechnika kutatások eredményeit felhasználva álmodja meg, hogy milyenek is lehetnek majd a jövő mobiljai. Termeszértésen a legfontosabb, hogy ezek már hajlíthatók, sőt enyhén nyújthatók is lesznek, de talán a legfontosabb tulajdonságuk mégis a hordhatóság, vagyis hogy a jövő mobiljait nem kell zsebre vágni, hiszen a karon csücsülve is hordhatóak lehetnek. Az áttetsző, hajlítható, könnyen tisztítható felületekből építkező készülékek persze egyelőre még csak a távoli jövőt idézik, mégis igen izgalmas látni, egy videón, amint életre kelnek a kissé elrugaszkodott ötletek.

    video

  • BIZ0906
    #2
    Ejha jó elképzelés, de vajon sikerülhet?
  • NeverwinterKING
    #3
    A fejlesztők szerint a készülékben használt megoldások 7 éven belül elérhetőek lesznek, így a Morph megvalósulása nem csupán fikció lehet.

    remélem :)
  • trogerzsiger
    #4
    az árára lezsek kiváncsi.. De azt vettem ki a szövegből, hogy te szabod meg a gombokat hogy nézzenek ki meg ilyenek... ami nem rossz ^^
  • fanka93
    #5
    ageci na ez az,ami neekem sose lesz
    [ de nem is kell neki]
  • NeverwinterKING
    #6
    mindenre meg van a válasz:A kutatók szerint ráadásul a Morphhoz használatos elektronika és az anyagok nemcsak kisebbek és nagyobb tudásúak, hanem olcsóbbak is lesznek a jelenlegieknél.
  • fanka93
    #7
    csak az a nemmind1 hogy a legcsóróbb samsungnál,vagy egy PDA-nal...
  • KILLER2
    #8
    Régebben láttam ezt a videót, hát remélem, hogy megvasólul. Suliba is jól jöhet dolgozatnál. Egy érintésre elővarázsolja a puskát, jön a tanár, akkor meg eltünteted, azt csak karkötő xD
  • akyyy
    #9
    csinálsz pepsi üditő cimkét, amire apróbetüvel ráirod szépen a cuccost, neked a közeledbe lesz, de távolról meg szimpla kólásüvegnek néz ki:D nemrég láttam erről videót, ötletes:D nemsokká vizsgák lehet kipróáblom
  • fanka93
    #10
    amire ez megvalósul,már nem a dolgozathoz fog kellen...
  • akyyy
    #11
    anno volt egy hasonló videó csak az microsoft, és msnezéshez használatos meg netezéshez használatos dolgot mutatott be, de abbol sincs tudtommal semi:(
  • KILLER2
    #12
    Az az ofone vagy mi volt a neve? Mert az katasztrófa volt, ahogy kinézett, egy igazi halva született ötlet.
    Egyéb: Igaz, mire ez lesz, már rég nem lesznek dolgozatok.
  • NeverwinterKING
    #13
    addigra majd másra fogjuk használni
  • akyyy
    #14
    nem az volt. keresem melyik volt az, de nem nagyon találom:D
  • F1re
    #15
    nokia 888
  • szurop
    #16
    A mostani iPhonomnak ilyen lessz az utódja. Nem szeretem a kispályás cuccokat, de ha megveszek egy telót, az legyen überdurva, de használom is míg használható. IPhone előtt is egy D750i volt, mikor megjelent akkor vettem, és mostanáig nyúztam, pár évet kibírt.
  • Máté94
    #17
    Le a kalappal!Ez a "mobil" egyszerűen fantasztikus.Hát ha valaha lessz ilyen akkor nem maradhatok ki belőle.Amit láttam ebbe a videóban az nagyon meggyőző és ha "megfizethető áron lesz.....
    Hát összegezve:nagyon ötletes!:D
  • trogerzsiger
    #18
    lehet szar a szövegértésem
  • NeverwinterKING
    #19
    nem mer ez nem volt az első hszbe :D
  • trogerzsiger
    #20
    akkor helyén van :D
  • fanka93
    #21
    és most übermenő lettél anyuci szerint is kell az "überdurva" mobil?! jah,hát persze,hisz ő vette,bocs
  • Énvagyokazapád
    #22
    csajnak a zsebéből pikkpakk ki lehet lopni ilyen megoldással...
  • KILLER2
    #23
    Hát ja, nem túl okos ötlet.
  • tigeroo
    #24
    nekem meg 20centis a farkam
  • tigeroo
    #25
    amugy amikor még csak a topik címét láttam azthittem hogy valami takonyállagú izé lesz:D
    szerintem hülyeség, a telefon mostmár nemis telefon, hanem státuszszimbólum (kezdve a sonyericsonos buszon döngetőktől)
    de inkább nem akarok flémelni,ez a cucc tökjó meg szupi
  • Máté94
    #26
  • KILLER2
    #27
    Ja, az a baj, hogy aki menő akar lenni, az vesz egy 200000000 ezer Ft-os telefont, azt azzal villog mindenhol, döngeti a buszon a fos zenéjét, stb.
    Mondjuk ezt pont én mondom, mint N95 8GB tulaj, de én nem villogok vele, viszont nagyon kedvelem. Azt szeretem az ilyen telefonokban (remélem a ez a morph izé is ilyen lesz), hogy szinte akárhol akármit meg lehet vele csinálni. Szeretem, hogy nem kell venni MP3-at digitális fényképezőt, esetleg MP4et, GPS-t (mondjuk abba nem a legjobb a teleofn, de amennyit ezt használom benne, nem zavar), meg a sok egyéb cuccot. Itt van egy telefon és bár megvan az ára, minden hordozható izét helyettesít (legalábbis számomra igen).
    Visszatérve a Morph-ra:
    Azt tudom, hogy nagyon fejlődik a technika és a nanotachnikával is próbálkoznak, meg ki tudja, hogy mi lesz itt 7 év múlva, de arra angoyn kíváncsi vagyok, hogy hogyan csinálják meg azt így, hogy a telefon jóformán egy lötyi, amit lehet hajtogatni, meg minden, hogy lesz benne kamera? Mert az még oké, hogy nyomásérzékelés, képernyő, mert ezek nem olyan nagyon extrák hajlékonyban, hiszen már ma is próbálkoznak ilyenekkel, meg még a napelem is elmegy, viszont a kamera, ami azért egy bonyolult szerkezet, azt hogy a fenébe csinálják meg úgy, hogy hajlékony legyen és ennyire vékony? Hát nagoyn kíváncsi vagyok erre a telefonra, hogy mit hogyan oldanak meg benne, feltéve, hogy elkészül addigra. Bár ki tudja, lehet, hogy mire eljön az az idő, ez már mind teljesen természetes lesz.
  • fanka93
    #28
    egyetértek azzal amit írtál!
  • Benc16
    #29
    én azt mondom. ez olyan elsz 10-20 év múlva mitn a telefon. azaz olyan jövője lehet. igen érdekesnek találom. de majd kiderül. várok egyelőre. ez kb olyan most a benzin ennyi, de nem lessz akkor mivan? vízzelhajtásos kocsi... ennyi szal én nagyratartom a tudósokat csak nem rétem. ami lehetne ezer ft az miért 20 millió ft de mind1.

    +fav
  • akyyy
    #30
    én azt az öntisztítódást nem nagyon értem:S
  • NeverwinterKING
    #31
    vhogy lepereg róla a cucc :|
  • KILLER2
    #32
    Gondolom, ha már nanotechnológiás a cucc, akkor a kis szarok leviszik róla, mint valami mozgó szőtszálak vagy hangyák.
  • Énvagyokazapád
    #33
    amugymeg az én hiperszámoloalógépem is napellemmell müködig. :l
  • ScarY MAN
    #34
    de te menővaty
  • Énvagyokazapád
    #35
    ja tényleg :l
  • Super Saiyan
    #36
    víz? az igy is kevés van, hacsak nem jó a sós víz
  • KILLER2
    #37
    Tényleg, vajon ez a morph izé vízálló lesz? Monduk ha mézálló, akkor gondolom vízálló is.
  • Super Saiyan
    #38
    mondjuk a telefonok egyre véknyabbak, elképzelhető ez is :) amugy szerintem vizálló... :D
  • NeverwinterKING
    #39
    kira :|
  • HUN BECSEHELY
    #40
    Hali emberek.Valaki tudna nekem segitteni?Kaptam egy NOKIA 6101-et.Az a Gondom hogy Telefonkódót kér.Próbáltam a NULLÁT,de nem jó.Nem tud valaki egy Progit ami megmutatja?