52
The Whispered World
  • kirol
    #1
    "Mindig szívesen adok hírt készülő point & click kalandjátékokról, s teszem ezt most is, amikor Daedalic Entertainment készülő játékára igyekszem felhívni a figyelmeteket.

    Habár sokan kezdték el temetni a műfajt, a The Whispered World idén már nem az első, és remélhetőleg nem is az utolsó azon játékok közül, amik a szebb napokat is megélt point & click kalandjátékokat képviselik. Ezúttal a Daedalic Entertainment ugrott fejest egy klikkelgetős kalandjáték fejlesztésébe.

    A történet középpontjában Sadwick, a fura kinézetű bohóc áll, aki szülei vándorcirkuszának oszlopos tagjaként járja a világot. Ez az élet azonban nem elégíti ki teljes mértékben minden vágyát. Egy éjszaka furcsa álmot lát, melyben egy rejtélyes alak veszélyes utazásra küldi őt az ismeretlenbe. Itt csöppenünk bele a történetbe, és vehetjük át Sadwick irányítását egy már jól megszokott, de megunhatatlan point & click kalandjáték keretein belül. Hősünknek lesz egy hűséges segítőtársa is Spock, a kukac személyében (ki hogy becézi ugyebár...). Az eddig ismert képekhez most két új kedvcsináló is csatlakozott, melyekre azt kell hogy mondjam, hogy a profizmus legfelső fokát képviselik ezekkel a mesterien kivitelezett, kézzel készült rajzokkal.

    Az új képeken látható ódon ingaóra is a játékban található rengeteg ötletes feladat egyikét ábrázolja, kivitelezése szemet gyönyörködtető. A másik képen pedig egy szereplő nélküli őszi tájképet láthatunk, a maga egyedülálló szépségében. Nekem személy szerint nagyon hiányoznak ezek a fajta játékok, de a The Whispered Worldre év végéig még biztosan várnunk kell."






    Hát nagyon szép, és hangulatos!
  • PíszLávJuniti
    #2
    felső kép grafikája nagyon ott van
  • Shiwo
    #3
    fúú..ez mikor jön ki ?
  • Pistike 007
    #4
    "a The Whispered Worldre év végéig még biztosan várnunk kell"
    :))
  • Shiwo
    #5
    jah bocs :) ott már a képekre tapadt a szemem :D
  • Olcsy
    #6
    Ühüm.És ez milyen játék?Olyan mint amikor el kell menekülni egy szobából, csak szebb grafikával?
  • Shiwo
    #7
    valami olyasmi.. ha mond neked valamit az a játékcím, hogy Monkey's Island, Grim Fandango, Leisure Suit Larry, akkor képben lehetsz, hogy milyen játék is lesz ez..
  • Olcsy
    #8
    Jah...Akk sajna nem érdekel ez a játék...
  • MerlinW
    #9
    Jajh, ezek a nagyon fiatalok...:)
  • Shiwo
    #10
    nahja..csak a csilli-villi 3d és az agyatlan hentelés..
  • Atti12
    #11
    Grim Fandango az mekkora játék volt :)). Első játék volt amit megvedtem ;)
  • RAZOR27
    #12
    azért ne általánosítsunk...
  • Shiwo
    #13
    tisztelet a kivételeknek..kár hogy kevesen vannak
  • ZsZso
    #14
    Vááá te jó ég, milyen képek. Ha a hangulat is olyan jó lesz mint ezek a rajzok, akkor top gamma lesz a kalandjátékok kedvelőinek. Mert ugye jól tudjuk, hogy a grafika nem minden ...

    Köszi szépen Kirol, hogy felhivtad figyelmem a játékra, bevéstem az agyamba a játék nevét!
  • kirol
    #15
    A hivatalos oldal szerint a megjelenés 2008 Q4.
  • Shiwo
    #16
    jöhetne lassan
  • Shiwo
    #17
    hivatalos oldal

    1-2 "új" képpel
  • kirol
    #18
    Hát ez se nagyon fog 2008 Q4-ben megjelenni!

  • Shiwo
    #19
    "For which platforms will The Whispered World be released?

    The PC version will be released in German-speaking territories in the first quarter of 2009. Other territories will follow shortly afterwards. A version for Nintendo DS is also in development."
  • kirol
    #20
    Az jó lenne ha németül most jönne.
  • Shiwo
    #21
    hát, én nem tok németül, de lehet mire kijönne az angol, addigra valaki készítene a németből magyarítást :)
  • kirol
    #22
    De honnan van ez a hír? Nem honlapján nincs is német nyelv? Akkor hogy jönne előbb arra?
  • Shiwo
    #23
    a hivatalos oldalon a news szekcióban írja , hogy van FAQ

    a FAQ-ban írja amit bemásoltam, s linket is ad a német nyelvü oldalára a játéknak (http://www.the-whispered-world.de)
  • Shiwo
    #24
    ill lényegében a .de meg a .com végződésü tök ugyanaz, és jobb fent váltani is lehet a német nyelvre (most vettem észre)
  • kirol
    #25
    A Deep Silver megszerezte a tavalyi GDC-n bejelentett Whispered World kiadási jogait. A kézzel rajzolt kalandjáték még idén megjelenik!

    A The Whispered World főhőse Sadwick, a bohóc lesz, aki évek óta utazik a világ minden táján fellépő családi vándorcirkusszal. A folyamatos utazás azonban nem elégíti ki, és eltökélten keresi élete igazi értelmét... A játék a Deep Silver jóvoltából Németországban még májusban megjelenhet, az EU többi tagállamába viszont kicsivel később, valamikor ősszel érkezik csak. A bejelentés mellé egy új kép érkezett. [GK]



  • Shiwo
    #26
    a hivatalos honlapon (#17-as kommentben a linkje) bővült a galéria pár új screenshottal
  • kirol
    #27
    2009 Június 12-én jelenik meg talán.
  • kirol
    #28
    Meg is jelent német nyelven.
  • kirol
    #29
    Aranyos másolásvédelem van rajta! :D
  • kirol
    #30
    Beszarás, ránézésre nem tudom megcsinálni! :D
    Muszáj lesz kockát csinálni!
  • totyak
    #31
    Mit kell csinálni a legelején a kockákkal, már a hajam szétáll, de nem bírok továbbmenni? Egyszerűen nem értem a szisztémát.
  • kirol
    #32
    Mert az a másolásvédelem!

    De segítek: Kocka

    Jó munkát!
  • totyak
    #33
    Huh, nagyon nagy köszönet érte. Még jó, hogy így laposban is ki tudom nézni, hogy melyik jel kell a kérdőjelbe, nem kell ragasztgatnom a kockát (vagy mit).
  • Evin
    #34
    Ragasztva sem olyan egyszerű, mert nemcsak a a szimbólum számít, hanem annak "iránya" is.
  • kirol
    #35
    Ja! Én is csodálkoztam, hogy ő így is látja. Én bevallom az 5 évvel ezelőtti 1 év ábrázoló geometria tanulmányommal se tudtam lapról megmondani.

    Bár játszani nem játszottam vele, csak elindítottam. Na meg megitattam a csigát, de itt nem tudom mit kell csinálni. Időm se volt, és így abbamaradt.

    Ti hogy álltok?
  • Evin
    #36
    Én kimentem, és szólt a fickó, hogy azt a bazi nagy állatot ne bántsam, hadd aludjon.
    Valahogy nem fogott meg, de lehet, hogy a több évnyi kényszer német-tanulás utóhatása vagy komolyabban el kellene mélyednem benne.
  • kirol
    #37
    Amúgy nekem is elsőre az az érzésem, hogy nem fogott meg. De én se adtam egyenlőre sok esélyt neki az tény. De még adok majd az tuti.

    Bár hétvégén jön a Black Mirror 2, ami tuti jobb lesz mint ez. Meg így sincs elég idő, majd egyszer. :)

  • totyak
    #38
    Nekem viszont nagyon tetszik a játék, szerintem nagyon ötletes. Viszonylag jól megértem a történetet is, úgyhogy nincs gond. Nem értem, hogy miért kellene összeragasztgatni a kockákat. Simán ki lehet nézni a jeleket laposban is. Olyan még csak egyszer volt, hogy a három lehetőséget egymás után elrontottem, pedig már jónéhányszor beléptem a játékba. Elég jól haladok, általában ki lehet találni, hogy mi a teendő.
  • Evin
    #39
    Erre csak egy magyarázat van: nekünk sz@r a térlátásunk. :)
  • kirol
    #40
    Én 2x indítottam el, és pont olyan párosítást kér, hogy a lehető legtávolabb volt egymástól a két alakzat.