323
  • Turmoil
    #1
    Szeretnék én is sok pénzért hülyeségekkel foglalkozni. De nekem csak a kevés pénzért fontosabb dolgok jutnak...
  • Tinman #2
    Persze, meg a Föld az Univerzum középpontja és lapos

    Kiváló és érdekes cikk, reménykedjünk ;-)
  • Apocalipto
    #3
    Tudtommal az LHC már rég működik
  • Apocalipto
    #4
    Hehe
  • KM
    #5
    Barlangban?
  • orkaman
    #6
    és reméljük az így létrehozott feketelyuk nem kell önálló életre.

    néha elcsodálkozom, hogy vesznek meberek bátorságot arra hogy az egész emberiség életét kockáztassák.

    persze lehet hülyeséget beszélek, de tekitettel arra mennyire bizonytalanul fogalmaznak avval kapcsolatosan hogy mit várnak ettől a LHC projekttől, hát....
  • orkaman
    #7
    emberek*
  • Csaba42
    #8
    Nyugalom, emberek! Majd mindjárt jönnek az SG-s professzorok, és jól kiokítanak mindenkit a témában. Lehet, hogy még a könyveik után kutakodnak otthon, de hamar itt lesznek, hogy megint összevesszenek, kinek van igaza. :)
  • xizor
    #9
    #3 már asszem 2005 óta indítgatják, de azok még mindig csak tesztek voltak, hogy minden rendben van-e, meg hasonlók.teljes erővel még nem próbálták ki egyszer se

    #6 a zöldek szoktak ezzel jönni, hogy részecskegyorsító = világvége.legrosszabb esetben igazuk van, de szerintem jobban féljünk attól egy tégla agyoncsap az utcán.
  • Garou
    #10
    Hm, tehát nemsokára beindítanak egy 27km-es fémgyűrűt, amiben csaknem fénysebességgel ütköztetnek kis részecskéket, aztán meglátjuk mi lesz. :) Mennyi az esély rá, hogy hallunk majd egy nagy durranást, mikor Európa nyugati részét véletlenül kidetonálják világűrbe?
  • Lacc
    #11
    Kb. semennyi.
  • sanner011
    #12
    Jaja, én is azt néztem, még csak ennyi komment...
  • uwu
    #13
    Alig várom.
    Miközben olvasgatom a hsz-eket, néha kicsordul a könnyem a röhögéstől akkor marhaságokat szoktah írni.
  • Apocalipto
    #14
    Forrás index.hu (szal nem nagyon lehet hinni nekik, de ez most igaz )

    "Az LHC (Large Hadron Collider) névre hallgató gyorsító a legnagyobb, amit valaha építettek. Az átmérő kerület 27 kilométer, megépítése 3,5 milliárd svájci frankba, azaz 525 milliárd forintba került, és nagyjából arra szolgál, amire a neve is utal: részecskéket gyorsítanak vele, aztán ezeket ütköztetik egymással, vagy valamilyen tárggyal. A tudósok abban bíznak, hogy az LHC segítségével megfejthetik az univerzum keletkezésének titkát. Egyes szakértők szerint viszont a bekapcsolás pillanatában stabil feketelyukat hoz létre a szerkezet, rosszabb esetben nemcsak a Földet, de az egész világegyetemet elpusztíthatja, egyetlen pillanat alatt. A cucc északnyugatra van a svájci Genftől, szóval Magyarország simán megsemmisül, ha baj lesz.

    Egyébként ez egyáltalán nem vicces."
  • kernerster
    #15
    Arrakistor, hol vagy?????
  • assdf
    #16
    "Egyes szakértők szerint viszont a bekapcsolás pillanatában stabil feketelyukat hoz létre a szerkezet, rosszabb esetben nemcsak a Földet, de az egész világegyetemet elpusztíthatja, egyetlen pillanat alatt. A cucc északnyugatra van a svájci Genftől, szóval Magyarország simán megsemmisül, ha baj lesz."

    Nem tételezünk fel egy kicsit túl sokat magunkról???

    Egyébként meg semmi pánik hisz 50 éve kitört az atomháború, az olaj már 30 éve elfogyott, 15 éve kihalt az emberiség fele kergemarhakórban, a másik fele 2 éve madárinfluenzba, aki meg még ezt is túlélte az a globális felmelegedésben...

    Na csak ennyit a "szakértők" jóslatairól, én meg most biztos a marsról irok ide...
  • Tinman #17
    "Mennyi az esély rá, hogy hallunk majd egy nagy durranást, mikor Európa nyugati részét véletlenül kidetonálják világűrbe?"

    O, zéró, semennyi.

    Egyszerű: Energia kell hozzá. Ok, hogy két kis pötty részecskét egymásnak ütköztetnek ill. majdnem egymásnak ütköztetnek, de ha lenyomják az energiaellátást, akkor az esetlegesen létrehozott feketelyuk összeomlik... mindenhez energia kell, az meg ugye nem vész el...
  • NKing
    #18
    És mi a garancia arra, hogy a létrejött fekete lyuk nem válik önellátóvá azáltal, hogy a környezet anyagát és energiáit magába nyeli?
    Ez az idő hurok emlékeztet egy filmre...amikor ugyanaz a nap ismétlődött végtelenül, amíg le nem állították a kísérletet, ami kiváltotta. De mi van, ha nem lesz egy napnyi idő? Mi lenne, ha mindig ugyanaz az 1 nanoszekundum ismétlődne? A világ átmenne egy "állóképbe". Pech
  • leonaprofi
    #19
    Azért az elég durva,hogy ott 527 milliárdból építettek 27 kilométeres csövet,amiben részecskék szaladgálnak.Itthon pedig ugyanennyiből egy 10 kilométeres alagutat,amiben max a levegőrészecskék fognak szaladgálni.Ez azért elég irónikus.
  • arrakistor
    #20
    nagyot röhögnék ha az LHC beindításakor valahol ott németországban , az LHChez közel visszaállna a Náci németország , a határ fele már csak a DDR-ig menne vissza az idő itt pedig maradna minden a "régi"-ben
  • kriszwells
    #21
    Hi! nem a Kizökkent idő című filmre gondolsz? egyébként aki olvatam Dan Brown Anygalok és démonok könyvét, abban is téma az LHC, CERN... :) hogy mi lesz, majd meglátjuk
    remélem az lesz, hogy amikor beindítják az LHC-t, élő közvetítésben fog menni és majd mindenki fezsülten figyel, mint mikor a holdra léptek, az idő "megáll" és aztán várunk várunk, és nem történik semmi, aztán ennyi, mindenki csalódott, hogy semmi látványos érdekes nem történt. Vagy a másik véglet, hogy az adás megszakad, kinézünk az ablakon és "hallunk majd egy nagy durranást, mikor Európa nyugati részét véletlenül kidetonálják világűrbe"
  • peterx
    #22
    Miért akarunk mi ennyire időt utazni? Nem veszélyes egy kicsit ha sikerülne? Szerintem ezt nagyon nem kéne feltalálni...
  • kriszwells
    #23
    aki olvastA .. :)
  • kriszwells
    #24
    a "remélme az lesz" ezzel arra céloztam, hogy a tv-ben mutatják, nem arra, hogy esetleg világvége meg haosnlók, annak nem örülnék én se :)
  • arrakistor
    #25
    Nem. Növekszik az univerzum.. Növekszenek a kőzetbolygók is abban az előrefele haladő téridőben amelyben élünk... nagy energiakoncentrátumú fekete lyukak belsejében a téridő kifordul, az idő visszafele halad és a tér negatív , inverz ... a fehér lyukak anyaga táplálja belülről az inverz téridők égitestjeinek növededését...

  • Caro
    #26
    Én nem aggódnék, igaz hogy elég nagy energiájú részecskékkel fognak dolgozni, de a Földet még ennél is nagyobb energiájú gamma-fotonok érik időnként. Ha lehetne ebből baj, már rég megtörtént volna :) Viszont a téma érdekes, de azért én nem fűznék túl sok reményt hozzá. Azt mondják, lehet meglesz a Higgs-bozon, de van aki szerint nem, és majd még erősebb gyorsítót kell majd építeni. A mérési eredményeink viszont nagyban hozzá fognak járulni az ismereteinkhez, ez az, ami biztos.
  • arrakistor
    #27
    magyarázat: mit látunk az univerzumból? azt látjuk, hogy a külseje fele egyre gyorsuló ütemben tágul... míg a legkülső galaxisok tőlünk már majdnem fénysebességgel távolodnak... na akkor elmondom akkor mi ez tulajdonképpen..

    az egész ismert univerzumunk gyakorlatilag egy egyre szűkükő fekete lyuk szinguláris pontjában foglal helyet, amelyben a téridő visszafele zajlik le a külső univerzumhoz képest.. az univerzumunk tehát nem tágul , hanem szűkül, és a téridőnk valójában visszafele halad, ám ezt mi, mint az anyag szerves részesei nem érzékeljük. Az univerzumunknak valójában két széle van. Mindkét esetben a fénysebesség átlépésénél következik be fordulat. Az egyik széle ott van , valahol a legkülső galaxison túl, a másik széle pedig minden fekete lyuk eseményhorizontján van. Az idő is mint a tér is relatív, az hogy milyen irányban halad, nem érzékelhető a résztvevője számára, mint ahogy a távolság, és a méter is mind relatív és valójában irracionális fogalmak. Következésképpen az olyan egyenletek mint a sűrűség, de még a tömeg is nem letező fogalmak, és az egész ismert fizika is a továbbiakban : álltudomány.
  • Hegi90
    #28
    Az LHC svájcban van, illetve a francia-svájci határon.
    Egybkt az antianyagról még nem is bezzéltek, mert elméletileg olyat is lehet vele csinálni.
    MI azaz anti anyag? A star trekben azzal megy a zűrhajó!! Egybkt: az anyag ellentetje, más pólusokkal, tulajdonságokkal. Tárolása: mágneses térben.
    Hozzávalók: egy csipetnyi energia nyaláb, egy konyhai részecskegyorsító, és 10 atomerőmű.
    Jóétvágyat!
  • arrakistor
    #29
    konklúzió: legyen világosság... minthogy minden így kezdődött, a fénysebesség átlépésével jött létre egy külső univerzum szupernóva robbanánásából, és fekete lyukká roskadásából, a mi nagy bummunk. az univerzum végtelen kerekét egyszer Isten keze lendítette be, és az egyetlen támpont amelyet egyre bizonyosabban kijelenthet a modern és egyre modernebb tudomány.
  • willcox
    #30
    Én már régen tudok időutazni. Sajnos csak időben előre, és azt sem gyorsan. 60 perc alatt pont egy órát megyek előre az időben...
    Nagy pofára esések lesznek majd, ha ez a nagy cső beindul. Nem lesz ott sem fekete lyuk (egyáltalán az is kérdéses, hogy van-e ilyen, vagy csak ugyanolyan fantazmagória, mint sok más egyéb), nem lesz féregjárat, és egyéb agyament dolog.
  • arrakistor
    #31
    az antianyag egy inverz téridejű részecske, gyakorlatilag egy komplett fekete lyuk, vagy egy komplett univerzum, ha úgy tetszik... a relatív térideje visszafele zajlik le a mi téridőnkben kb. 10 kvadriliószor gyorsabban. tehát egyetlen másodperc alatt születik egy nagy bummal majd meghal.
  • Csaba42
    #32
    Csak egy gond van. Az ember is az univerzum része, mint minden tárgyunk, azaz ha növekszik, akkor vele együtt minden növekszik, vagyis semmit sem veszünk belőle észre (1 m 1 m marad). De ha az idő negatívba fordul (vagyis visszafelé halad) egy erős itroponmag-izotóp hasadás miatt (amit a kőzet dinamikus növekedése okoz), akkor a felgyülemlő tér-erőkoncentrátum miatt n=ß*sin(pi÷260°) Jyllk-nyi inverz-téridő csükkenés keletkezik. Mindent összevetve, ha sikerülni fog egy fekete lyukat előállítani, akkor egyből bírósághoz fog fordulni, hogy minden ember rasszista, mert a bőre színe miatt elítélik, megvetik, száműzik. Tehát megint jön egy jó kis világgazdasági válság, összeomlik a tőzsde, becsapódik a Földbe egy meteorit, és a szerencsés túlélők a marslakók rabszolgái lesznek életük végéig, hacsak... de ez már egy másik történet. :)
  • Caro
    #33
    A CERN-ben van antiproton-lassító, meg tárolnak is ott valamennyi antihidrogéne, de még nem holnapra lesznek róla mérési eredményeink :) Persze egy-két dolgot tudunk, de még sokat nem.
  • kriszwells
    #34
    Te is olvastad akkor :)
    ANtianyag az van egyébként is nem, legalábis keletkezik, gondoljunk csak néhány orvisdiagnosztikai eszközre, PET pl. pozitron-emissziós tomográf, a pozitron is az elektron antianyagpárja, vagy nem jól tudom?
  • Csaba42
    #35
    Hát miért nem ezzel kezdted azonnal! Így már érthető! Sőt, a mocskos kormány éjjel-nappal hazudott, áltudományt integráltak a fejünkbe már élvezredek óta, ezzel is megszilárdítva a későbbi uralmukat, ezért vannak már 2002 óta hatalmon. Globális összeesküvés!!!
  • Hegi90
    #36
    Így van, csak én érthetően fogalmaztam a publikum számára :D
  • Csirke4
    #37
    Nem akarok feketelyukat .
    Vagy mégis?

    Mivan ha kijövünk belőle valahol máshol? Rögtön felfedezhetnénk új bolygókat?xD
  • Csirke4
    #38
    Állókép :O
    Sztem semmit nem vennél észre belőle mivelhogy nem lennének gondolataid.
    Stílusosan: Nem lenne IDŐD meglepődni. :D
  • Csaba42
    #39
    Egyébként csak megsúgom, hogy azzal, hogy "Az idő is mint a tér is relatív, az hogy milyen irányban halad, nem érzékelhető a résztvevője számára, mint ahogy a távolság, és a méter is mind relatív és valójában irracionális fogalmak." nem tárazott be senki a spanyol viaszból, ezt már a dinoszauruszok is tudták. Ugyanis az, hogy bármilyen távolságnál van kisebb/nagyobb, hogy sosincs vége a számoknak, hogy se eleje és se vége nincs az időnek, az pont azért van, hogy az őrületbe kergesse az embert. Ezért találták ki a nagyon okos Szíriusz B-ről jött-ment jótevők, hogy "legyen adott 1 méter hosszú gyökér", "legyen adott 1 kg tömegű lábas", "legyen adott 1 liter víz", és legyen rá 60 perced, hogy rágyere, hülyére veszünk benneteket az áltudományunkkal. :)
  • Csaba42
    #40
    Tehát a matematika is áltudomány, hazugság, éjjel-nappal, remélem teccikértenilévénhogy.