136
Internet Explorer 8
  • Carlos HUN
    #1
    Letölthető az Internet Explorer 8!

    Egy január eleji hírünkben még arról számoltunk be, hogy ez év közepén találkozhatunk a böngésző bétájával, ám úgy tűnik közben megváltozott a menetrend.

    Legalábbis erre tippelünk, hiszen a nyolcas böngésző bétája egyenesen a Microsoft oldaláról tölthető le. Az előzetes hírek szerint a Microsoft ismét ráfeküdt a biztonságra, de lényeges pont a fejlesztésnél a szabványoknak való megfelelés, és a hetes verzióban meglévő funkciók bővítése, javítása.




    Aki kipróbálná az új verziót, az kattintson e hír forráshivatkozására! Magyar változatot egyelőre senki ne keressen rajtunk.

    Letöltés Itt!



    Forrás:hocponthu
  • RelakS
    #2
    Ejj... a kis rohadék átment az Acid2 teszten... ideje beszerezni a FF3 bétát tesztelni
  • RelakS
    #3
    Vajon a Microsoft miért nem tud egy épkézláb png kezelő algoritmust megírni?


    Amint középen látható, a .gif és a .png színei eléggé eltérnek egymástól. A bal oldalon egymás mellé raktam a gif és a png képeket, hogy látszódjon, azoknak a színe gyakorlatilag azonos, míg a jobb oldalon az eltérés látszik :S
  • Dodo55
    #4
    A új Microsoftos telepítőket be kéne tiltani, mert súlyosan agysejtroncsoló hatásúak.
    5 percig tölti a frissítést 0 sávszélhasználattal
    ezután megindul tényleg és 10 másodperc alatt letölti
    10 percig telepíti a frissítéseket, amikor még fel se rakta magát a programot
    ezután pedig rámparancsol, hogy restartoljak, mert nem sikerült a telepítés, és különben nem tudja visszaállítani amit elkúrt. De azért azt nem mondja meg mi volt a gond, MAJD RESTART után hajlandó elárulni.

    Komolyan mondom ha valamihez nagyon értek az a számítógép, de azt el nem tudom képzelni, hogy egy Microsoft program telepítőjének miért van 10x annyi időre szüksége.

    De most meg letöltetett velem valami frissítést, ami végre kinyögte, hogy nem az én oprendszerem nyelvéhez való.

    Elmondanátok nektek hogy sikerült feltelepíteni?
  • DjDano
    #5
    Ha anniyra értesz a számítógéphez, akkor tudnod kéne, hogy egy beta telepítő (főleg az ilyen korai beta) még optimalizálatlan.
  • ivjoe
    #6
    Hát ezt tényleg kell optimalizálni. -.-
  • Dodo55
    #7
    ...
    Elmagyaráznád miért kéne már optimalizálni egy telepítőprogramot?
    Annyira megterhelőek lennének az ezer éve használt (ki)tömörítő algoritmusok, meg fájlmásolások, meg registry baszogatások egy mai gépnek? Vagy talán a fájljaimat titokban felindexelő algoritmuson kéne optimalizálni? Az lehet, mert kicsit sem feltűnő, hogy 5 percig kerek 0 a sávszélességhasználatom, miközben azt hazudja, hogy frissítést tölt le.
  • Dodo55
    #8
    Meg ott a biztonsági központ is, ami az arcomba nyúl ha nincs vírusírtóm, ennek ellenére a telepítő nem veszi észre, hogy ott a NOD32, és még elhúz 5 percet a beépített víruskeresőjével.
  • DjDano
    #9
    Egyébként nekem se akar települni... Bár 2 hete gondok vannak a frissítések telepítésével is, állítólag a MS kiadott valami foltozást, ami meggátolja a warez winek frissítését.
  • r4pt0r
    #10
    Ezért kell gyakrak updatelni. pl én az ie8 install közben a pipát kinyomtam, és lásd fent volt max 1 perc alatt a progi. Jó persze az update része nem tökéletes, de nem is kell használni, arra ott a win update. :D
  • Blasta
    #11
    Halovány lila fingom nincs mi a pöcsnek kell IE-vel szenvedni, amikor évek óta több ingyenes, jobb alternatívát lehet használni...

    De ahogy érzitek :))))
  • The Garrett
    #12
    tudod az igazi férfiak IE -t használnak! :D
  • Mr_no_NaMe
    #13
    Most mit pattogtok? Még így is háromszor jobb mint a mostani firefox, tehát nonszensz :D
  • PyRex
    #14
    az lehet, hogy az acid2 teszten átmegy, DE:

    ez az ie8 érdekesen kezeli a dom-ot, meg a css-t :)
    többek között objektumok átlátszósága, objektumok méretezése, mozgatása, pozicionálása, stb. több javascript nem megy vele, ami amúgy eddig az összes böngészben kiválóan működött, szóval valami nem ok...
  • Dzsini
    #15
    Beta - azért adták ki, hogy tesztelje mindenki, és írja meg/küldjön feedbacket hogy mi megy, mi nem megy, stb... aztán majd őszre (szerintem leghamarabb akkor) lesz belőle végleges, addig még pár kör javítgatás.
  • blackgamer
    #16
    és ezzel működik a flash? mert nekem IE7-re az istenért nem akar települni
  • Inquisitor
    #17
    "Ha anniyra értesz a számítógéphez, akkor tudnod kéne, hogy egy beta telepítő (főleg az ilyen korai beta) még optimalizálatlan."

    Ezzel a megállpítással az a gond, hogy kb. összes Windows frissítés is ilyen értelmesen jön le. Teszem azt van 3db frissítés, összesen mondjuk 20MB (se) és ezzel képes 1-3 napra befoglalni a sávszéllességet (???) és a telepítés is néha ilyen 15-40 perc (???), a vicc az, hogy 2007-ben és 2008-ban is jött ki olyan drissítés Xp-hez ami ezt javítja (érted 6-7 év után feltünt nekik!), de temészetesen most is ez megy. Akkor miért kéne elhinnem, hogy "optimalizálatlan" a telepítője ennek? Ráadásul a telepítőnek mióta van köze a kész vagy nem kész szoftverhez? Azokat külön tool-al csinálják, nem? Max. a sajátjuk ennyire gyér?
  • grebber
    #18
    Remélem nem fog annyi memoriát zabálni mint a 7-es.
  • kollektor
    #19
    Még nincs hozzá Add-ons : add-ons
  • a_n_d_r_e_w
    #20
    Van benne pár okos újítás (pl fülek külön processek, ígyha az egyik lehal is, a többi megmarad) De emellett eszméletlen bugos. IE7 bétáival nem volt ennyi bajom.
  • autoszimulator
    #21
    Ez a poén, hogy mikor az ember weblapot csinál, akkor megcsinálja normális böngészőkre, és mikor arra kész, akkor jön az idegesítő IE optimalizálás, mert azon minden teljesen másképp mutat, mint bárhol máshol.. Márpedig a legtöbb ember még mindig IE-t használ sajna...
  • PyRex
    #22
    hát igen...
  • Blasta
    #23
    Az az érdekes, hogy én nemrég a saját oldalam statisztikáján lepődtem meg:

    Firefox: 45,4%
    IE: 38,5%

    Pedig énis abban a hiszemben voltam, hogy a felhasználók nagyja még IE-t használ.
    Vagy csak a fotósok értelmesebbek :D:D:D
  • DJ RX7
    #24
    Opera RULZ! :D
  • MerlinW
    #25
    Azoknak akik "nagyon értenek" hozzá:
    WIN frissítések telepítése (dióhéjban)
    - kliens-szerver autentikáció
    - frissítési napló egyeztetése a regisztrációs adatbázissal
    - frissítési napló egyeztetése a szerverrel
    - rendszeradatok elküldése a szervernek
    - hiányzó új csomagok elküldése a kliensnek
    - letöltött csomagok tárolása az ideiglenes tárolóban
    - letöltött csomagok és a rendszer ellenőrzése (verziók, összeférhetőségek, stb)
    - letöltött csomagok állományainak másolása a rendszerbe (amelyek éppen írhatók)
    - letöltött csomagok eltávolító anyagai a win/installer könyvtárban
    - letöltött csomagok bejegyzése a regisztrációs adatbázisban

    És ez még csak egy átlagos frissítés. Az IExplorer-nek, ami mint tudjuk erősen rendszerszintű alkalmazás, még vagy 20 fentiekhez hasonló kört le kell futnia, mire biztonságosan felmászik a rendszerre.

    Telepíthetnék ezek 5mp alatt is, de akkor meg azért sírna mindenki, mert nem stabil. Linux-al egyébbel ne gyertek, mert azok teljesen más struktúrával rendelkeznek.

    Ha lassu egy telepítés menete, az a leharcolt, nem megfelelően karbantartott rendszernek köszönhető. Reg pucolás, felesleges fájlok, alkalmazások eltávolítása csodákra képes.
  • [HUN]FaTaL
    #26
    "Teszem azt van 3db frissítés, összesen mondjuk 20MB (se) és ezzel képes 1-3 napra befoglalni a sávszéllességet (???)"

    Hát akkor valami nálad nem stimmel az tuti mert nekem mindennel együtt max 1,5 óra a winupdate egy sp2es xpre (ami egy vicc de mégse 3 nap)
  • MerlinW
    #27
    www.windowsupdate.com -oldalt használod? mert ott kb 5 percnek kell lennie.
    Ha a wines update demont hagyod frissíteni az persze hogy lassú. Annak az a dolga, hogy minél lassabban csinálja, azaz hagyjon téged dolgozni, minél kevesebbet zavarja a felhasználót mind erőforrás mind sávszélesség terén.
  • Kicsikiraly
    #28
    nem tudom felfogni mi bajuk az embereknek az IE-vel... én használtam firefoxot, de már túlságosan megszoktam ie-t és ezért arra visszaálltam. semmi (igen, SEMMI) problémám nem akadt eddig vele :S
  • [HUN]FaTaL
    #29
    windowsupdate.microsoft.com jah:)
    a belső automatikus frissítés szolgáltatást ki is szoktma kapcsolni, magamnak frissítem
    5 perc a 130 frissítés a dotnettel együtt? ne viccelj már 5 perc alatt le sem tölti:D

    bajok az ievel: leszarja a szabványt, rá kell klikkelni a flashre és nincs adblock, ennyi bajom van vele:)
  • saitek
    #30
    "nincs adblock"

    Adblock pl. a Firefox-ban sincs (alapból), IE-hez is letölthető pluginként... pl. IE7pro és a különböző IE alapú böngészők pl. Maxthon stb.

  • Dzsini
    #31
    flash klikkre szintén van egy update, XPSP3 és VistaSP1 már tartalmazza, de letölthető függetlenül is.
    IE8 beta pedig már alapból követi az ajánlásokat (ACID2 végigmegy, ACID3-on egyelőre egyik böngésző sem), és van IE7 kompatibilis módja a hisztis weboldalaknak.
  • GregSB
    #32
    Inkább utóbbi :D

    Egyébként annak is betudható az IE óriási fölénye a neten, hogy vállalatoknál ez az alap, és mást sokszor nem is rakhatsz fel. Pl az én fősulim géptermében is alap hogy csak IE van, semmi mással nem tudok netezni ha onnan akarok.

    Ezért teheti meg az Microsoft, hogy magasról tojik az IE fejlesztésére, és fényévekkel le van maradva a konkurenciához képest. Minek erőltessék magukat ha ilyen és hasonló okokból a userek 2/3-ada (lehet ez az adat ma már alacsonyabb, pár éve még ennyi volt) rá van kényszerülve, hogy az ő terméküket használja?
  • GregSB
    #33
    Nálam ez úgy nézett ki hogy XP-n Firefoxot használtam már jó ideje. (gondolom nem kell ecsetelni miért ezt használtam IE6 helyett)

    Utánna vettem tavaly Vistás gépet, amihez alapból járt IE7. Azt kezdtem el használni (lustaság rulez), és pár napig semmi bajom nem is volt vele. Utánna elkezdtek előjönni a baromságai: A Tab-ikonok elkezdtek laggolni (nyitottam egy újat, oldal bejött, ikon rá 2-3 másodpercre jelent meg. Ugyanez fordítva. Ha bezártam egyet az oldal eltűnt, fent a tab meg ottmaradt még pár mp-ig). Na ez még nem volt egy egetverő bug, de azért idegesített. (elég erős gépem van a Vistához mielőtt ezt felvetnéd)

    Utánna viszont állandóan lefagyott ha 3-4 tabnál több volt egyszerre nyitva, sokszor fontos adatok vagy emilek vesztek így oda. Tele lett vele a tököm és felraktam a FF-t, azóta is tökéletesen működik, talán 1x fagyott ki az elmúlt év alatt. Mivel nem vagyok egy nagy böngésző-geek valszeg én is maradtam volna IE-nél, mert egyébként mindent tud amire nekem szükségem van, de szánalmas hogy mennyire instabil. (nálam)
  • MerlinW
    #34
    Ja hogy a teljes update-ra gondolsz friss SP2-re? Az más, az valóban hosszú idő. De sok vacak is van benne.
  • tigeroo
    #35
    használjatok operát, bú.
  • MerlinW
    #36
    Opera nem fizetős már? (nem mintha ingyenes lenne használnám, csak kérdezem)
  • Dzsini
    #37
    A 2005ben megjelent 8.5 óta teljesen ingyenes.
  • PyRex
    #38
    pedig a legjobb böngésző - bár én is idegenkedek tőle, de a szabványokat az követi a leginkább.
  • Dzsini
    #39
    jelenleg Opera9.5 weekly 65 pontot teljesít Acid3-ban, Safari3 beta + Webkit 90/100 - úgyhogy ajánláskövetésben jelenleg nem az Opera a nagyfiú :)
    (Firefox3 nightly 69, Konqueror4 62, IE8b1 17)
    Az Acid2 - mivel a jelen generáció böngészői már gond nélkül renderelik - elavult, feleslegessé vált.
  • PyRex
    #40
    ie7 nem igazán rendereli jól, ff2 sem... beta-kat még nem veszem ide. :)