31
Karikák a szem alatt, te hogyan tünteted el?
  • tigeroo
    #1
    Hi!
    A téma adott...itt lehet beszélgetni a "pandamaci-effektusról" :-D
    Én mostanában vettem észre hogy eléggé karikás a szemem már délutánra,az alvás, uborkapakolás stb. nem segit...
    (Pedig egyre kevesebbet erőltetem a szemem : olvasást, számítógépezést értem ezalatt)
    Nektek van valami módszeretek vagy gyógyír arra hogy eltüntessétek a monoklit?:)

  • n3whous3
    #2
    Sokszor mosd meg tiszta vízzel az arcod, szemed, frissítsd fel, jót tesz neki és egy kicsit el is tűnteti a karikákat...
  • bardocz
    #3
    vegyél fel heggesztőszemüveget
  • tigeroo
    #4
    jah édesapám szokott kötekedni mindig hogy "namivan, egész nap hegesztettél"?:DDD
  • LasCar16
    #5
    hason szoktál aludni? :D mert az is az egyik kiváltó ok, hideg víz,frissítés oké, plusz használj vmi krémet
  • haxoror
    #6
    Aludj még többet.

    ...vagy vegyél egy napszemüveget
  • Breki33
    #7
    Nem pont csak erre hanem fáradt szemre kivörösödött szemre gyulladásra a legjobb a bórvíz.

    Utánna olyan jó érzés pihentnek érzem a szemem esetleges viszketés is elmúlik és sokkal jobb mint a szemcseppek meg ilyesmik.

    És sokkal olcsóbb, kb 100 forint havonta.
  • V43 1105
    #8
    Ne verekedj annyit xD
  • Loál János #9
    Kisgyermek korom óta karikásak a szemeim.
    Anno sokfélét mondtak rá. Vérszegénység, kialvatlanság, valaki annyit reagált rá, hogy majd elmúlik, ha nagy leszek. :-| HÁT NEM!
  • Goruck
    #10
    PhotoShop....az kell ide, meg több pihenés a szemnek és a megfelelő fény, azaz természetes fény, amiből mostanában nemsok jutott nekünk, de itt a tavasz
  • w77d
    #11
    a karikás szem lehet szív és vérnyomás probléma is. nekem az utóbbi van és igen karikásak tudnak lenni a szemeim
  • ElectricalTech
    #12
    hordj napszemuveget vagy sminkelj ;)
  • tigeroo
    #13
    nekem is mondtak már sokfélét...több vizet kell inni, máj/veseprobléma is lehet ,szemüveg, vitaminok stb...
  • John Cena
    #14
    takard el a szemedet és vegyél vak vezető kutyát..:D
  • PíszLávJuniti
    #15
    nekem a nap zavajra mostanában
  • bardocz
    #16
    az nekem mindig zavarja,tököm televan,hogy nem tudok baseballsapka nékkül menni sehova ha süt a nap
  • Taibi
    #17
    Addig örülj amíg csak a szemed karikás és nem a szád!
  • bakvarnyu
    #18
    netezzél hajnalokig, akkor majd jó lesz
  • kas123
    #19
    Sokan, mikor reggel belenéznek a tükörbe, kiáltanak fel így: Úristen, milyen karikás a szemem! Általánosan elterjedt nézet, hogy a szem körüli barnás, vagy mályvaszínű karikákat, árkokat kizárólag a fáradtság okozza.

    Valóban ennek legfőbb jele, azonban nem csupán ez lehet az oka, s nem csak pihenéssel kell kezelni. Okozhatja emésztési probléma, illetve a szem körüli, bőr alatti hajszálerek keringési problémája. Előbbinek más tünetei is vannak, így a karikás szem könnyen összefüggésbe hozható ezzel a problémával, és az emésztés javításával a karikák is eltűnnek. A szem körüli hajszálerek működése már szorosabb összefüggésben van a fáradtsággal, stresszel, sőt az alkoholos állapottal, illetve a túlzott dohányzással.

    A pihenés, az alkoholfogyasztás és a dohányzás mérsékelése mellett hatásos szerek, trükkök vannak a hajszálerek frissítésére.

    Egyrészt speciális krémek, zselék kaphatók melyeket finoman, a szem belső sarkától kifele haladva, több vékony rétegben, egymás után kell a bőrbe masszírozni, erős nyomkodás nélkül. Rendszeresen használandó, hiszen a karikás szem lehet öröklött adottság is.

    Alkalomszerű előfordulásnál forraljuk fel 2 filter teát (normál fekete, vagy kamilla tea), hűtsük le, s tegyük 10 percre a két szem alatti karikára. Ugyanilyen hasznos lehet a búzavirágvízbe mártott vattapamacs a szemre, szintén 10-15 percre.
  • Sadist
    #20
    nemis karikás a szemed, hazug :@
  • Sadist
    #21

    haverotok -.-
  • Tinman #22
    Aham, kár, hogy ezek a szemek "táskásak" a karikás szem egész más.
  • madass
    #23
  • Dave John
    #24
    -Mért karikás az ördög szeme?
    -???
    -Mert sosem alszik :o
  • Sephirot T
    #25
    Én örököltem apámtól és nagyapámtól,nekik is ugyanolyan karikás a szemük mindíg mint nekem hehe
  • Gladiator
    #26
    Nekem kozmetikus azt mondta, hogy vmi szar lerakódik ott, és naponta egy olyan öt percet vmi testápolóval, vagy akármivel, lényeg, hogy csússzon, bentről kifele kell maszírozni a bőrt, így feloldódnak azok a cuccok. nem tom működik-e, egyszer csináltam meg, aztán meguntam. most vettem ilyen l'orealos krémet amit a TV-ben is reklámoznak, elméletileg kifejezetten jó erre. egy napja használom, sok tapasztalatom még nincs.
  • The Garrett
    #27
    origo.hu idevágó cikke
  • Z
    #28
    Ezt akartam írni én is. Állítólag gyomor, vagy más belső szervi probléma is gyakran forrása az ilyesminek.
  • Hajnalcat
    #29
    Barátomé is az, de nekem meg így tetszik. ^^

  • Landor
    #30
    horsztápper :D
  • ElectricalTech
    #31
    Ha szar rakodik le a szemed alatt, az mar regen rossz.