17
  • sanner011
    #2
    "A másik Sony-találmány, a mosolykereső addig késlelteti a zár kioldását, amíg a fénykép alanya el nem mosolyogja magát, ami által minden fotóról boldog arcok tekintenek vissza." - Ez beteg dolog, még a Sony-tól is. :D

    Amúgy ez az arcfelismerés mire jó?
  • Cat #3
    A fókusz arra áll rá, ott biztosan éles lesz a kép.
  • Möci
    #4
    Igen, és mi van, ha madarat vagy oroszlánt fényképezek?!

    Ez a "mosolykeresés funkció" annyira irreális, hogy szerintem csak kacsa.
  • vaddiszno
    #5
    Az 1/2.5 inch meretu szenzornak hatarozottan jot tesz a pixelszam noveles es a lencse is kepes kirajzolni ezt a felbontast. ...de aggodalomra semmi ok a bijonzzz mna az megold mindent a kicsi varazslok szep szinesre es kontrasztosra csinaljak a kepet, reszleteket meg 9/13 v 10/15 centi meretben ugyse keres senki. ...es ajanlom mindenkinek az almazold szinu es illatu verziot hoviragokkal rajta, mert most az a meno. .....hat ha mosolyog az oroszlan akkor felismeri, es maris kuldi a parancsot h arra kell fokuszolni..
  • MolniGee
    #6
    Nem értem én azt a megvárja még mosolyog dolgot. Annak, aki a gépet használja, nics szeme? Nem látja hogy bazz nem mosolyog a figura, akkor nem lövöm el addig? Vagy nem tud rászolni hogy csííz, és klikk?
    Vagy hogy van ez?
    Mi lesz a következő? Megvárja a gép, amíg a fotó alany felveszi a megfelelő pozíciót? Milyen jó lesz, lerakom a gépet, ő meg magától csinálja a képeket, én meg elmegyek megiszok addig egy sört :)
  • Lateralus
    #7
    Ez úgy van, hogy a népes családi fotón kis szerencsével megpróbálhatjátok kiküszöbölni, hogy pont akkor exponál, amikor valaki éppen nem mosolygott. Állványra teszed, beállítod és nem időre "sül el", hanem, amikor minden arc mosolyra húzódik. Ennyi.
  • babajaga
    #8
    Nem kacsa ez, csak egyszerűen OLTÁRI HÜLYESÉG!
  • babajaga
    #9
    A következő nagy dobás a pulikutya fényképezőgép. Összetereli a delikvenseket és megkettyinti őket.
  • kacsi01
    #10
    Tök' jó pofa ez a mosolyfelismerő cucc, játszogattam valamelyik este vele. Meglepő, de működik is.. érdekes lehet a software amit fabrikáltak hozzá.
  • cloud.strife
    #11
    Milenne: mivel nem érzékel arcot a képen, nem kapcsol be ez a funkció.
  • zolo
    #12
    Amiről nem ír a cikk:
    Vajon ismeri már a Raw formátumot?
  • Balumann
    #13
    Nyilván be és ki kapcsolható az a funkció...
  • Lateralus
    #14
    Nem
  • BCS pixel
    #15
    ISO 6400
  • Kovász
    #16
    Én ezt a kihajtható kijelzőt nem értem... mert tök jó dolog, de akkor miért nem lehet már minden irányba elforgatni, mint a canon S gépeken???
  • Gerygrey
    #17
    ...automatikusan megkülönbözteti egymástól a gyermek- és felnőttarcokat. A másik Sony-találmány, a mosolykereső...

    Még mindig hiányolom, hogy a kutyát és a macskát is megkülönböztessék ezek a gépek.

    De inkább az olyan jellegű fotós cikkeket és teszteket hiányolom az SG-ről, amilyenek régebben voltak, nem csak a semmitmondó katalógus-szövegek copypasztáját.