1878
  • Hmuda
    #1
    Champions Online
    Fejlesztő: Cryptic Studios
    Műfaj: Action MMO
    Hivatalos oldal: champions-online.com

    Lehetőségek:
    - Hi-Octane Excitement: Elvileg ebben a játékban nem körökre osztott vagy "chargin' mi lazors" stílusú lesz a harc, hanem valósidejű. Szóval nem kell állandóan várni, hogy egy skill/erő "újratöltődjön" a következő használathoz.
    - Brains required: Minden ellenség és ellenséges csapat különbejáratú képességekkel rendelkezik, ezért nem lehet egy kombóra hagyatkozni, mindig ki kell tapasztalni, hogy ki ellen mi a megfelelő támadási taktika.
    - Bring friends, make friends: Szokásos friend/guild/group rendszer. Eddig semmi különleges.
    - Total customization, at your fingertips: Na itt van az a pont ahhol BIZTOSAN domborítani fog a játék. Már a City of X játékpárosban is megmutatták, hogy milyen brutális mennyiségű kosztümlehetőséget képesek összehozni a srácok, szóval itt se lesz okunk panaszra, ez biztosra veszem.
    - Your powers, on your terms: na ebben a "feature"-ben úgytűnik kijavítják a CoX játékok egyik nagy hibáját, az erők monotonitását. Ha minden igaz akkor itt már lehet szinezni az erőket és nem kizárólag kék lesz az energiasugár és nem kizárólag zöld a radioaktív-lézerizé.
    - Keep your enemies close: ez a lehetősg ragadta meg legjobban a fantáziámat. Ha tartják magukat hozzá, akkor a játékban lehetőségünk lesz egy saját nemezist kreálni a hősünknek, aki olyan lesz mint teszem azt Batmannek Joker, Pókembernek Doc-Oc, vagy Supermannek Lex Luthor.
    - Bigger and better: szokásos reward rendszer. Megcsinálsz egy nehezebb küldetéssorozatot és kapsz új kosztümdarabokat. A CoX-ban is bevált, itt miért ne válna.
    - Endless exploration: csak a világ nagyságát magyarázza. Fel lehet fedezni a város felhőkarcolóit, a kanadai fagyott pusztaságot, a Holdon levő csillagközi arénát, a vízalatti Lemuriát, és egy Qliphotic névre keresztelt gonosz univerzumot.
    - Evil most foul: csak azt taglalja, hogy milyen veszélyek leselkednek a világra. Szupergonoszok, nagy szörnyek, titkos szervezetek, idegenek, a szokásos.
    - Make your mark: nem részletezik, de elvileg a játékosok tetteinek nyoma marad a világban. Ez egy olyan dolog, hogy sokan igérték már, de szinte sose tartották meg. Szóval ez "hiszem ha látom".
  • Hmuda
    #2
    Screenshotok:

















  • Hmuda
    #3
    Concept artok:















  • Atti12
    #4
    fizetős lesz?
  • Hmuda
    #5
    Fene tudja, mert csak ma jelentették be, de nagyon valószinű.
  • Atti12
    #6
    kár :( Pedig egész jónak néz ki így képek alapján :)
  • sweech
    #7
    pont azért fizetős :)
  • Cat 02 #8
    Ha ingyenes lesz tuti kipróbálom :)
  • tigeroo
    #9
    én az ilyen mmo-k terén nagyon szkeptikus vagyok.
    ha nem fantasy univerzum, akkor én nem érzem olyan "élőnek" a világot, nehezen tudok vele azonosulni :C
    (pedig hej de jó lenne az az EVE...)
  • Hmuda
    #10
    Igen, vannak olyan emberek akik Fantasy-fanok és nem szeretik a Sci-Fi/modern témájú dolgokat és vannak akik meg pont fordítva vélekednek. Én személy szerint az arany középutat képviselem ebben a témában. Imádom a Fantasy-t és a Sci-Fit is. :-)
  • Frosty01
    #11
    hát én pl a játékosok tetteinek nyomát ugy tudnám elképzelni hogy vannak különböző "bossok" amiket ha megölsz soha többet nem jönnek vissza, vagy mittomén, de ezt egyszerüen lehetetlen kivitelezni...
  • Hmuda
    #12
    Gyorsan összedobtam egy bannert.
  • tigeroo
    #13
    azis "nyom", ha kikerülsz egy szégyentáblára, vagy az event nyertesek (stílusosan) plakáton/képregényen jelennének meg.
    de szerintem drasztikus világformálásra nemis lehet számítani...
  • Balintrial
    #14
    jól néz ki
  • Frosty01
    #15
    jah de ez már dög unalom, és szinte minden játékban van már ilyen (mmorpg-kben)
  • Kicsikiraly
    #16
    vagy belerepülsz a földbe, kráter és az ottmarad :) ledöntesz egy épületet vagy ilyesmi. bár akkor egy idő után nem lenne föld se mivel mindenki ezzel szórakozna :D
  • Frosty01
    #17
    mások meg visszaépítik
  • ScarY MAN
    #18
    játszóruhád vedd fel...hozd a vödrödet meg a kislapátodat és kezdj neki xD
  • Broafka
    #19
    miért? sokféle képpen meglehetne oldani a tettek nyomát:
    különleges küldetések
    legerősebb Heroe vagy Villain játékos kinyírása
    NPC-k ölése, vagy megmentése
    poénosabban meg falfirkák készítése az épületekre, vagy ilyesmi :)
  • Broafka
    #20
    kíváncsi vagyok mikor lehet majd vele játszani :)
  • Hmuda
    #21
    Látható nyomot úgy tudok elképzelni, hogy teszem azt minden zónaában van pár olyan épület ami "termeli" a mobokat (titkos kiképzőbázis, robot-üzem, mutánsokat készítő labor, millió más lehetőség). Ha egy nagy csapat összefog akkor talán együttes erővel le lehetne verni a rengeteg ellenséget és egy kitartó frontvonaltologatás után lekapcsolni az épületet, ami ennek hatására valamilyen fizikai jelét adja, hogy kiiktatták és a résztvevő hősök neve megjelene az újságban. Ha elég nehézre csinálják akkor el lehetne érni, hogy ne legyen mindennapos esemény.

    Bár ez most csak egy röpke eszmefuttatás volt, nem tudom hogyan akarják megoldani.
  • Hunnenkoenig
    #22
    Elsö trailer megjelent.

    Hir es trailer az mmogames.hu-n
  • Hmuda
    #23
    Köszönjük a hírt. :-) Valami ilyesmire számítottam első videónál. Egy kis concept art, egy kis mozgókép és kész. A későbbiek amik kifejezetten bemutatók lesznek majd jobban fognak érdekelni. :-)
  • Broafka
    #24
    egyébként, van már egy ehhez hasonló MMO!

    valami Heroes vagy nem tom mi a neve, meg kell csinálnod a saját hősödet egy városban, tudsz repülni is, meg lézer látás meg ilyenek, ki is akartam próbálni, de sajnos csak fizetős részét találtam a játéknak, így nem tettem
  • Hmuda
    #25
    Elvileg van trial hozzá. Amúgy ugyanaz a cég csinálta/csinálja mind a kettőt, szóval nagyjából megmutatja mire lehet számítani, csak nyilván több lesz a CO-ban a lehetőség.
  • Shiwo
    #26
    gondolom ez is fizetős lesz -.-
  • Hmuda
    #27
    Interjú a Massively.com-on.

    Ismét csak köszi az mmogames-nek a hírért.
  • Hmuda
    #28
    Most látom, hogy a korábbi trailer már letölthető HD minőségben is.

    LINK
  • Hmuda
    #29
    Új zóna került bemutatásra Stronghold néven. Ez egy börtön, ami kifejezetten a szuperképességekkel megáldott bűnözőket hivatott elzárni a külvilágtól.

    Location:
    Devil’s Head Mesa, New Mexico

    Constructed:
    1976

    Number of inmates:
    576

    Warden:
    Arthur Wildman

    Assistant Warden:
    Rebecca Rothschild

    Chief of Security:
    Fredrick Grasse












  • Hmuda
    #30
    Története:

    A szuperbűnözés túl nagy méreteket öltött és kénytelenek voltak egy olyan börtönt létrehozni ami képes befogadni és ott tartani a "problémás" egyéneket. Mélyen a föld alá épült és a vastag kőréteg megvédte a szupererők pusztításától, és a bent alkalmazott gátló technológiák leblokkolták a rabok képességeit.

    1990-ben egy hatalmas vihar kiütötte a létesítmény áramellátásának felét, aminek köszönhetően 40 nagyon veszélyes szupergonosz szökött meg (az akkori igazgató lemondott).

    2001-ben a megerősített erődben az új vezetés annyira szigorú volt, hogy mind a rabok, mind az alkalmazottak között ellenérzéseket keltett. Egy elégedetlen őr bosszúból kiszabadította a Grond névre halgató óriást a "forró-hibernációs" koporsójából. Sok őr meghalt a szökés során.

    A jelenlegi vezetés már a modernizációt és válogatott alkalmazottak felvételét szorgalmazza.



    Felépítése:

    Maga a börtön mélyen a föld alatt van, a felszinen találhatóak meg a személyzeti szállások, ellátó létesítmények és a börtönjárművek hangárja. A rabokat a föld alatti cellákban tartják, minél mélyebbre hatolunk, annál veszélyesebb bűnözőket találunk. Legalul találhatóak a "forró-hibernációs" fülkék, ahhol a legveszélyesebb szupergonoszok vanak, folyamatos kómában a büntetésük letöltésének idejéig.



    Új szomszédok:

    Mostanában egyre több aktivitás észlelhető a börtön környékén elterülő sivatagban.

    Az egyik ilyen terület az 51-es körzet, ahhonnan egyre több hír érkezik furcsa lényekről. PRIMUS (gondolom valami jókisfiús szervezet) az Uranium-síkságon létrehozta a Project Greenskin-t, aminek elsődleges feladata Grond elfogása és emellett a közelben végzett atomkisérletek hosszútávú hatásait kutatja.

    A közeli Snake Gulch rancsnak új tulaja van és bárki legyen is az, meglehetősen különös felszereléseket szállíttat ahhoz képest, hogy turistaparadicsomot akar létesíteni. Végül a Burnside nevű elhagyott városkában egyre többször látnak nyugtalan lelkeket bolyongani. Talán tényleg szellemváros lett a szellemvárosból? :P
  • herczeg
    #31
    most épp olyanom volt hogy kicsit utánaolvasak a COnak és itt írt még néhány dolgot ami az elején Hmuda összefoglalójából kimaradt. aki nem tud angolul annak tömören

    - a karaktereknek nem csak ruhájtát tudjuk amjd személyre szabni hanem a mozgását is. (a farkas négy lábról ugrik, mint egy farkas; a telepata nem gyalogol hanem törökülésben lebeg mindenfelé, a robot meg úgy mozog mint egy... izé, robot)

    -plusz még egyedibbé lehet tenni a karakter sebezhető pontokkal. (achilessarok, kryptonit, jégsebzésre tűzsebzésre érzékenyebb, stb.)

    -mindeni megteremti a saját ellentétét. ergo, te rakod össze a saját nemezisedet (ruha, név, szupererők). ha kinyírod az archnezised újjat kell csinálnod (lemész a sarki boltba és kérsz 20 deka archnemezist.)

    -és aminek én a legjobban örülök: az erőid nincsenek egy Archtype-ra korlátozva. megveheted más AT-k skilljeit, bár csak gyengébb verzióba. szóval mostmár tank is idézhet impeket, és defender is hadonászhat katanával, meg lehet sebezhetetlen

    -a dolog cross-platform lesz, szóval a PC-sek revansot vehetnek a PS3-sokon az MGS4 miatt.


    szóval én eddig úgyvoltam hogy inkább CoH, de ez a pár plusz infó átbillentette amit át lehet billenteni...
  • Hmuda
    #32
    Pár új kép:





  • Kreeder44
    #33
    Sziasztok!!! Én is megörültem ennek a csodálatos gamenek :) CoX-ot is imádom de most próbálgatok egyéb mmo-kat is. Pár embernek fenntartása van a gammel, h konzolra is kiadják.... valószínű ezért is lesz valósidő a harcrendszer mert konzolon nehéz megoldani..., de szerintem nem is baj így lesz pörgős a harc, nem mint ha a CoX-ba nem lenne az de nekem így talán jobban is be fog jönni a game :)Nekem most ez a gyöngyszem a love :)
  • Broafka
    #34
    nekem nem tetszik :(
    szerintem csúnyák a figurák, remélem majd távolról nem lesznek ilyen kockák
  • Hmuda
    #35
    Új gonosz szereplő.

    Menton


    A története nagyvonalakban annyi, hogy a Medina család szövetséget kötött a főgonosszal, aki felfedezte, hogy a család két gyermekének látens pszi képességei vannak. Követelések útján megszerezte a gyerekeket. A lánytestvérből egész jó pszi-használó lett, de a fiútestvér annyira erős volt, hogy a mai napig ő a világ legveszélyesebb mentalistája.

    Persze egy ilyen kaliberű egyén nem sokáig tűri, hogy Dr.Destroyer alatt szolgáljon, így a detroiti csata után dezertált a szervezettől, hogy saját maga törjön világuralomra. Bár még egyszer se sikerült neki, mégis sokan félnek, hogy pontosan mennyi befolyása lehet a világ vezetőire.

    Ismertető

    Kissé megalomániás egyén, minden emberi lényt alsóbbrendűnek tekint, még Dr.Destroyert is. Egyedül a huga iránt érez szeretetet.

    Képes tudatokat kontrollálni, abszolút hihető illúziókat kelteni, olvas a gondolatokban, emlékekben és képes megváltoztati azokat, lebéníthatja vagy megvakíthatja az ellenfeleit az agy lebénításával, illetve képes pszichokinetikus pajzsot vagy lökést kreálni. Olyan szinten felerősödött, hogy annyira képes állati vagy akár földönkívüli tudatokat befolyásolni mint az emberit. Emellett megszállhatja az áldozatai tudatát, kitörölve identitásukat és teljesen átvéve az irányítást a testük fölött.

    Ezzel a képességével egy új, fiatalabb, mentálisan erősebb testet szerzett magának miután dezertált Dr.Destroyer szervezetéből. Ezzel a tökéletes álcájával jóideig elkerülte a lebukást, de egy, a Champions-al vívott csata alkalmával elfogták és "forró hibernációra" itélték, amit a Strongholdban tölt.

    A teste ugyan tehetetlen, de vajon az elméje is?



  • Hmuda
    #36
    Egy kis kazal 1UP-os kép.

    Elvileg meg kellene jelenniük, de nem garantálok semmit.

  • kakaoskalacs
    #37
    igeretes
  • Hmuda
    #38
    Három új kép:

  • chefshift
    #39
    Majd jól kipróbáljuk ha kijön jövőre :)
  • Pemack
    #40
    lehet tudni már, hogy havidíjas lesz vagy sem?