16
  • Gabe Dearborne
    #1
    Na végre egy normális kompakt.
  • mikloss
    #2
    Nekem is tetszik. Ennyi pénzért(300 dollár) simán megéri. Már csak az SD kártyahely hiányzana belőle(Sony MS :S).
  • fade2black
    #3
    ez pont nem az...... csak, hogy egyet mondjak: A széleslátó totális hiánya.
  • babajaga
    #4
    "diavetítés üzemmódban például többféle zenei aláfestés közül lehet választani,"

    Az nagyon kell.
  • BCS pixel
    #5
    Én inkább egy ISO 50-es kezdő értéknek örülnék.
  • babajaga
    #6
    "A nagy fókusztávolságú lencsék miatt kiemelt hangsúlyt kap a kézremegés kiküszöbölése,"

    Meg amiatt is hogy nem lehet vele archoz szorítva fényképezni. Ezt a baromságot miért kell terjeszteni?
  • MolniGee
    #7
    Csináltak biztos közvéleménykutatást, hogy használják e az emberek a kukucskát, és mivel kb 80% nem használja, ezért nem rakják bele.

    Lassan kivesznek minden jót a gépekből, és rakna bele helyette vigyor felismerőt, meg zenei aláfestést, meg 10megapixelt, meg iso 3200at....
  • babajaga
    #8
    Ezek szerint a fényképezőgépet használók 80%-ának fogalma sincs alapvető fotós ismeretekhez. Szomorúúúú!
  • magyarvok
    #9
    Már miért lenne szomorú?
    Az emberek nagy része nem akar profi fotós lenni, nem érdekli őket ez a téma, csupán meg akarják örökíteni életük fontos eseményeit.
  • babajaga
    #10
    Nem kell ahhoz profi fotósnak lenni hogy valaki felfogja a kereső előnyeit. Autót is lehet visszapillantótükör nélkül vezetni.
  • babajaga
    #11
    Semmiféle közvéleménykutatást a fényképezőgépgyártók soha nem végeztek.
  • G_ArchAngel #12
  • AljasGetto
    #13
    Aham...és milyen keresőt teszel egy 10x zoomátfogású kompakt gépre?
    a. "sima" kereső, ami csak zoom nélkül egyezik a azzal, amit fotózól, szóval felejtős
    b. olyan, ami vele zoomol az optikával: na azt megnéném, ha csinálnának egy olyat, ami bírná követni 10x zoomig...
    c. a digitálissal az a baj, hogy leginkább pont azért kellene a kereső, mert a kijelzett képnek van késése, és egy gyorsabban mozgó témánál (pl. egy repülőgép, ha már van ekkora zoomod) már ez gondot okozhat - és a mai gép hátulján lévő nagy kijelzőkkel amúgy sem szokott gond lenni még erős fényben sem
    d. tükörreflexes, na ez okés lenne, csak akkor már más kategóriában járunk...

    Amúgy meg nem értem a fintorgást: ez egy KOMPAKT gép, ami arról szól, hogy akár ott van mindig nálad, meglátsz valamit, lefotózod, elteszed a géped, mindezt pillanatok alatt, és készítettél vele egy elfogadható képet. Elég lenne egy exponáló gomb rájuk, de mivel szoftveresen nem áll semmiből beletenni a parasztvakító zenei aláfestést sem, ezért ezzel (is) próbálnak jobbnak mutatkozni a konkurenciánál.

    Én most egy Canon SX-100-at használok, természetesen meg vannak a korlátai, ilyen picike optikáktól nem kell csodát várni, de gyorsan, kényelmesen lehet használni, és az optika szélső állásainál is tűrhető a képe.

  • babajaga
    #14
    Milyen kereső van az ilyen 10-12x-es zoomú gépeken, többek között épp a Sony korábbi gépein?
  • smv
    #15
    EVF
  • Timber
    #16
    Es ennek is annyira ratyi kepminosege lesz mint a H9-nek? :D