38
Elzárt élet
  • timantes
    #1
    ( ne keverjük ide a szektát, elborult depressziós emberek lelki világát!! )

    Bizonyára vagyunk egy páran akik elgondolkodtak azon, milyen is lehet egy kolostorban leélni az életünket.

    Magyarországon rengeteg(!!!) kolostor található, vannak közte elég modern és régimódi életmódot előtérbe helyező rendek.

    Itt megvitathatjuk, hogy érdemes e bevonulni , ha igen akkor miért , ha nem akkor miért nem valamint a többi érdekességet is, vagy az emberek miért csatlakoznak , miért van ez a sok szerzetes akik elzártan töltik az életük 99%át....




  • kakaoskalacs
    #2
    van olyan pap-i rend is amelybe ha belépsz némaságot kell fogadni örök életre ! :C
  • Muki100
    #3
    Minek gondolkodni egy egész életen át ha a legvégén nem válthatod őket valóra?
  • trogerzsiger
    #4
    abba szerintem faszán beleőrül az ember
  • hunbasser
    #5
    gondolom olyan emberek csatlakoznak,akiknek nincsenek céljaik és hozzátartozóik. én tuti nem bírnám ki egy kolostorban
  • kakaoskalacs
    #6
    de mér irni irhatsz :D
  • Kicsikiraly
    #7
    tapasztalatból beszélsz, mi? :D
  • madass
    #8
    üdv testvéreim jahh ez itt mást jelent :D
  • trogerzsiger
    #9
    az igaz, de szerintem olyan emberesen meghülyülsz
  • timantes
    #10
    hát az nem semmi
  • stoner27
    #11
    "Bizonyára vagyunk egy páran akik elgondolkodtak azon, milyen is lehet egy kolostorban leélni az életünket." két szóval lehetne kifejezni: KIBASZOTT SZAR
  • hunbasser
    #12
    kipróbáltad már? :P
  • Miskolc88
    #13
    Én csak annnnnyiiiiiiiit mondok hogy DOHOS,GYERE KI!!!!!!!!!!!xD
  • GVG
    #14
    sztem nagyon lehangolóak az ilyen kolostorok...

    akkor már inkább a buddhista szerzetesek mert ök harcművészeteket tanulnak stb.
  • kakaoskalacs
    #15
    meg fuveznek :) remélem
  • unranked
    #16
    Érdekes tapasztalat lehet, bezárva élni. Nekem az egésszel csak az a bajom, hogy nem hiszek Istenben.
  • Brolly
    #17
    hát nem tudom, sztem még mindig jobb mint az utcán élni...
    ha egyszer kiszorulók a társadalom peremére és az utcán fogok kikötni, akkor lehet kipróbálom, ha nem teccik megyek vissza az utcára:)
  • Rage47
    #18
    lehetsz buddhista is:D
  • unranked
    #19
    Az nincs korhoz kötve ? De egyébként az inkább közelebb áll hozzám, mint a Biblia. Szabad gondolkodás, és megvilágosodás :)
  • kakaoskalacs
    #20
    de itt be vannak zárva ki se jönnek soha az épuletbol?
    vagy egy istenhata mögötti helyen van az egesz ? :D
  • csgery
    #21
    És hogyha fáj a fogam akko kézjelekkel ordítozok?:D
  • Narxis
    #22
  • kakaoskalacs
    #23
    ezek ki vannak képezve sztem hogy türjenek minden fájdalmat :D
  • csgery
    #24
    Jahh, értem:D
  • dartonita
    #25
    Nem hiszem h kozuletek tul sok lenne aki vallasos.Az talan segitene megerteni is mit jelent ezeknek az embereknek Istenhez valo kozelseg eletmodban es a sajatos ertekrendben.
    A 13eves szintu postokat meg inkabb nem veszem figyelembe.
    Amig nem azok dominalnak +fav.Kivancsi vagyok lesz e kompetens hozzaszolo.
  • Mirk
    #26
    hát te nagyon okos gyerek vagy, remélem valaki megjutalmaz

    én már gondolkoztam rajta, milyen lehet kolostorban élni, és kicsit más véleményre jutottam. persze ez attól függ milyen a jelenlegi élete az embernek: ha valakinek arany élete van, és nincs gondja semmivel, nyilván nem akar bevonulni egy kolostorba.
    #5: vagy akiknek két választásuk volt: kolostorba mennek, vagy hajléktalanok lesznek. a kolostorban kapsz kaját, tetőt a fejed fölé, csak dolgoznod kell érte, meg elmondani 2 imát. nem túl nagy ár
  • Hajnalcat
    #27
    Néha jó lenne egy kolostorba bevonulni.... de komolyan. Nekem tetszik az a hely. Nagyon szép. Nyugalom és csend van, nem szidnak le minden nap, nem kiabálnak veled, csak a béke honol. És ki lehet menni, sétálni a kertbe annélkül, hogy a szomszéd azt bámulná, hogy miért nézed egész nap a tájat. Egyes emberek ezt nem értik meg, hogy néha szüksége lenne az embernek nyugalomra ...
  • Voltan
    #28
    Ráadásul nincsenek elzárva a külvilágtól. Ez nem börtön. Jó, nyilván szombat esténként nem mennek el bulizni és berúgni, de egyébként nem az elzárás a lényege.
  • Mirk
    #29
    És persze a külvilág nem bulizást és berúgást jelent. Csak ezt kevesen értik meg. Nem az AZ ÉLET, amit ők élnek vagy annak tekintenek. Van aki semmi pénzért nem menne kolostorba, és van aki nem menne bulizni
  • Voltan
    #30
    Persze.
    Mondjuk én kipróbálnám 1-2 hónapra. De sajna asszem, az így nem megy :D
    Marad a bulizás, a nők, meg a pia :((
    Bár most szakdogát írok, úgyhogy most inkább a kolostor :D
  • Atomreaktor
    #31
    azért gondolom ez nem úgy működik, hogy becsöngetsz a kapun és fel vagy véve.
  • bens
    #32
    én 2004-ben kiköltöztem a nyáriszünetben 2 hónapra egy hindu kolostorba, ami messze van a várostól, egy templomból áll, és egy úgynevezett asramból, ahol laknak a szerzetesek. az egyik szerzetes jó barátom, így kipróbálhattam milyen ott az élet. 2 hónapig csak az ottlakókat láttam, ott dolgoztam, jártam istentiszteletre reggel, este. amit nehéz volt az elején megszokni az a hajnali fél5-ös ébresztőt. amikor hazaköltöztem a végén, az első ami eszembe jutott, hogy milyen aljasak az emberek egymással a városi civilizációban. egymáson taposnak, szemrebbenés nélkül hazudnak mindenkinek önző érdekekből, 2 méterenként felesleges, élethez szükségtelen cikkeket hirdető plakátok rondítják a környezetet... kb mintha a pokolba estem volna vissza. érdekes élmény, az elején nehéz megszokni, de érdemes kipróbálni akinek van rá lehetősége, és egy kis ideje. hatalmas és egyértelmű kontraszt van a két életforma közt, amit csak úgy vesz észre valaki, ha kipróbálja azt az életet is. azóta is foglalkoztat a gondolat, hogy ha vége az egyetemnek, végleg kiköltözök. olyan mintha felébredne az ember. ez az élet amit itt élünk a városokban ez egy borzalom, semmi olyannal nem foglalkozunk ami kell az emberi léleknek. reklámokkal tömik az agyunk reggeltől estig, és semmit nem csinálunk amitől úgy igazán lenyugszik az elménk. ezen a témán felesleges is gondolkozni, ki kell próbálni milyen a váltás, addig úgysem tud senki semmit róla.
  • Atomreaktor
    #33
    hát azért szerintem annyira nem egyszerű a helyzet, hogy a városban élni borzalom, nem csak a reklámokból áll a világ. rendkívül összetett a társadalom és az élet, sokan próbálták megérteni, de még senkinek sem sikerült:) szerintem mindenki meg tudja találni a maga békéjét helytől függetlenül! a városban, meg máshol is bele vagy kényszerítve, hogy dolgozz, és ne magadnak, mert nem a napi betevőt termeled a földeden, hanem azért dolgozol, hogy néhány kiváltságos tömve legyen pénzzel. ezért cserébe eléd is dobnak egy kis alamizsnát, amiből megveheted a legújabb mp3 lejátszót, meg az lcd tv-t... de ez az ördögi körforgás az élet velejárója, soha nem fog megszűnni, pl. az ókorban sem volt másként, a középkorban sem és most sem. ugyanaz a lemez... és a munka világában nem tudnak az emberek leülni egy fa tövébe és órákat elmélkedni. persze ha nagyon akarnák megtehetnék... szóval egy kolostorban más az élet persze, de ez nem adatik meg mindenkinek. a nép meg tehetne ellene, hogy ne egy tárgyakból álló haszontalan tömegként tekintsenek rájuk...
  • Atomreaktor
    #34
    de egy "feljebb" álló szemében senkik az "alatta" lévők, nincsenek személyek, érzelmek, egyedi emberek, csak az értéktelen tömeg. és amíg a tömeg hagyja, hogy annak is nézzék addig nem fog változni semmi. tehát pl. nem fizetnek valahol túlórát, de mégis mindenki ott van még egy órával is a munkaidő lejárta után. és nem azért, mert szereti csinálni, hanem mert benne van az ősi ösztönökben a szolgálatkészség. de ha minden egyes ember felállna a munkaidő végén, akkor nem tudná a főnök kirúgni őket, mert akiket a helyükre felvesz, azok is felállnának a munkaidő végén... és kénytelen lenne fizetni... dehát ez csak ábránd, ez sosem fog megtörténni:) helyette, aki feláll, azt jól kirúgja és jön helyette egy másik szolgálatkész emberke... így megy ez, ilyen a világ, bele kell törődni:) persze ez csak egy példa volt, meg csak az én szemszögem, mindenki máshogy látja a dolgot.
  • bens
    #35
    amíg nem próbáltam ki én is ezt hittem
  • stoner27
    #36
    jó majd rájössz
  • gz8
    #37
    bocsi az offért

  • Atomreaktor
    #38
    igen, de attól még, hogy elvonulsz egy kolostorba nem változik meg a külvilág. csak bezárkózól, de kinnt minden marad ugyanúgy. kicsit önzőnek is mondhatnánk, hogy valakik milyen jól élnek "odabennt". mert oda sem juthat be mindenki. oda is kiváltságok kellenek. a népesség szaporodása miatt pedig sohasem fog jobbra fordulni semmi, szerintem ha csak pármillió ember élne az egész földön, akkor is egymásnak esnének.