19
  • sathinel
    #1
    Na a marketingesek a cégnél már a saját embereiket is megtudják vezetni?:D Ezek az emberek szerintem még sivatagban is el tudnának adni pár tonna homokot. Ez dícséretes, de kevesebb pénzt kéne adni a marketingeseknek, és programozóknak adni inkább.
  • bakagaijin
    #2
    Miért adnák a programozóknak? A marketingesek el tudták adni, nem? Majd lesz egy hatalmas bünti, amit majd a sajtó jól körbehordoz, fórumokon jól megköpködik, lesz oprendszer-flame és minden földi jó. Majd a bünti második körben valami nominális összegre zsugorodik, amiről már senki nem fog beszélni. Alig várom :D
  • Sir Quno Jedi
    #3
    Akkó nem lesz aaaannnyi extraprofit és dádá lesz mindenkinek a részvényesek felől!
  • Darth Sith
    #4
    " a Vista Capable matricákat ragasztották."
    lehet, h én vagyok rossz angolból, javítsatok ki ha tévedek, de szerintem ez azt jelenti, hogy (magyartalanul) képes a futtatására/elmegy rajta/elindul. Mert ezen felül van olyan matrica, hogy Win Vista ready illetve designed for win vista, ha jól tudom. És ebből logikusan következik, h amelyiken az van rajta, hogy elfut, azon épphogy elfut, és amelyik úgy lett összerakva, h döcögés mentesen elfusson rajta, azon nem ez a matrica van. Sztem teljesen logikus. Meg az a minimum, h mielőtt valaki közértben vesz kész konfigurációt megkérdezi az eladót, hogy "biztos fog rajta futni?".
  • dez
    #5
    Gondolom, a palacsintát és sz..ral töltve eszed.
  • assdf
    #6
    "Meg az a minimum, h mielőtt valaki közértben vesz kész konfigurációt megkérdezi az eladót, hogy "biztos fog rajta futni?"."

    És erre mi lesz a közértben az eladó válasza? "hát persze rá van irva" ....

    Ezen felül gyakorlatilag szinte minden mai számitógép képes futtatni a vistát (ha megnézed a minimum rendszerigényeket) éppen ezért duplán megtévesztő, hisz igy azt hiszed hog yezen biztos azért van rajta mert ezen már jól fut pedig nem, hanem éppen csak...
    Arról már nem is beszélve hogy ennyi erővel a 20 napos penészes kenyérre is rárakhatnánk a matrciát hogy ehető, végülis ehető egy két "apróságtól" eltekintve...
  • Darth Sith
    #7
    "És erre mi lesz a közértben az eladó válasza? "hát persze rá van irva" ...."
    általában erre az a válasz, hogy "igen ezen elfut, de egy picivel jobb gépen már sokkal jobban futna és csak picivel drágább" --> a drágábbat vetessék, legalább is én ilyesmivel szoktam találkozni. Sztem nem megtévesztő, de ez saját véleményem. Arról nem is beszélve, h kész konfigot max notebook-ból vagyok hajlandó venni, de még azt is jobb összeszereltetni :)
  • Darth Sith
    #8
    pláne a fenti képen lévő matricán is látszik hogy "designed for winXP, Vista capable" azaz, XP-hez lett összeállítva, amelyen az xp tökéletesen fut, és nem vista igényekhez. A vista igényei köztudottan magasabbak az XP-énél, ergo ami XPhez lett összeállítva, nem valószínü h ugyanúgy fogja futtani a Vistat, csak elfut rajta, mert simán "capable" nem designed for Vista. Sztem logikus.
  • sathinel
    #9
    "szemétdombnak minősülő számítógépet is alkalmasnak tartanak"

    na ja nem mindegy hogy épp elindul vagy alkalmas a vasra. Lehet magyarázni de akkor is minden szemétre rákerül már egy vista matrica. És ha nem megy akkor jön a bocsi mért nem olvastál szöveg? ez gáz még ők is elismerik, csak az elvakult ms fanok nem.
  • rigidus
    #10
    A "Designed for Windows 95/98/ME/2000/XP/Vista" matricak is siman felrevezetoek, mert nem azt sugalljak a laikusnak, hogy a gep Windows kompatibilis, hanem azt, hogy az a szamitogep (hardver) kifejezetten Windows operacios rendszerekhez lett tervezve.
  • 0Speed0
    #11
    "...megemlíti, hogy ő is bedőlt a szlogeneknek és emiatt jelenleg egy 2100 dollárba kerülő e-mail kliens nem túl boldog tulajdonosa."
    Ezt most csak én értelmezem úgy, mintha nem tudná legyalulni róla a vistát??
  • assdf
    #12
    Én ezt nem igy látom. Ne abból indulj ki hogy te szakember vagy és tudod mi a kettő között a különbség, hanem hogy rajtad mivül még 99 millió felhasználó aki nem tudja. Számukra egy vista capable megtévesztő lehet főleg ha nem tudja hogy van vista ready matrica is. Mellesleg mint emlitettem ma már gyakorlatilag nem lehet boltban olyan új gépet venni amin nem futna el a vista.
    Innentől kezdve a matrica egyértelmüen megtévesztő hisz minden szarra ráteszik lásd penészes kenyér esete...

    (egyébként meg különben is mi az hog vista képes? bakker lassan majd ráirják az ásványvizre hogy "ivóképes", a kenyérre hogy "ehető", a pohárra hogy "ivó képes". mert ugye a vista capable matrica nem azt jelenti hogy az adot képet direkt vistához fejleztették, kutyaközönséges gépek, amik papiron épphogy teljesitik a vista követelményeit.)
  • NKing
    #13
    Mióta is használ a civilizált világ számítógépet? Azért ennyi idő után már nem ártana, ha az átlagember tudná, mi is az amit megvesz. Nem annyit, hogy ja tesco brutáál Géjmer PC, otthon konnektor meg póver gomb, aztán krájszisz...csak hogy a divatos szólással éljek...
    Ez kb olyan, mintha megvennéd a barnakenyeret a boltban, és reklamálnál, hogy miért nem csokis...
    Szerintem a mai körülmények között igenis kötelező tudnia a felhasználónak. Ha meg nem tudja, kérdezzen olyat, aki tudja. Ha meg nem kérdez, akkor..magára vessen.
  • Adamul
    #14
    Szerintem is megtévesztő a cím (capable = alkalmas, jó képességű) Tehát hogyha én mondjuk xpvel veszem a gépet és az alkalmas a vista futtatására simán hihetném azt h én most használhatom az ultimate extráit, vagy akárcsak az aerot... A logo úgy hangzana helyesen h "Winfos vista HOME BASIC capable" csak ez nem hangzik túl jól...
  • assdf
    #15
    Nem ez olyan mintha a fehér kenyeret festékkel befestenék barnára aztán rátennék a cimkét ohgy ez barna kenyér...
  • Cleawer
    #16
    Nme megy a kocsid? javítsd meg! letetted a műszakivizsgát! ja hogy nem tudod megjavítani ,mert bonyolult? akkor le kelljen neked a kocsi...
    Gondolom kurvára örülnél neki hogy ha egy viz-gáz-fűtésszerelő csak röhögne a telefonba gázszivárgás esetén hogy csinálja meg maga...
    Ugyan ez orvosra: eltört a lábad? gipsz helyett beton és konkrét csizmával ussz a Dunában 1et...

    A barna kenyérre rá van irva hogy barna.A csokira hogy csokis.
    Ezekre rá volt ragasztva hogy futtatja a vistát,és nem az hogy ráfér a vinyójára,de elindulni már nem fog...

    Hogy lehet valaki ennyire sötét?
  • NKing
    #17
    Mit sem változtat ez a tényen, hogy mennyi a számítástechnikai analfabéta a világon...
    Amúgy meg nem kell tudni, hogyan szerelik a kocsit, ahhoz hogy el tudd dönteni, hogy a családi piknikhez nem jó sem a kempingbicikli, sem a Dodge Viper...
    Nyílvánvaló, hogy bizonyos szinten szükség van szakemberre, de ez még nem az a szint... legalábbis nem annak kéne lennie.
    Ha valamit megveszünk, tudnunk kell miaz. Egy épeszű ember nem vesz olyan dolgot, amiről halvány lila ... sincs. Vagy ha mégis, akkor kérdez előtte. De a cikkből úgy tűnik, hogy a problémások nagyrésze csak fogta, be a kosárba, és otthon lepődött meg. Angolul meg tudni kell annyira, hogy a capable az annyit jelent, hogy képes futtatni. Nameg a Vistának se hiába van rendszerigénye feltüntetve. A géphez XP-t adtak, ha Vistát teszel rá, a te felelősséged tudni, hogy az hogy fog működni rajta. Épp úgy nem szól semmi a cimkén arról sem, hogy 32 bites vagy 64 bites vista, aztán lehet, hogy a 64bitessel jól befürdik az illető, mert nem megy rajta az adóbevalló programja... És akkor megint a Microsoft a hibás. A számítástechnika ilyen dolog, tudni kell, és nem bízni...
  • Cleawer
    #18
    Igen, minimálisan érteni kell mindenhez,amire kb a józan paraszti ész a legjobb "szó".
    Sajnos , manapság nem minden igaz ami le van irva,ha igaz is máshogy kell érteni,mert mindent a marketingesek "gyártanak,terveznek,eladnak".Semmi sem az aminek látszik,mindíg megpróbálják rádsózni a szart.(media markt: hülyeazé'... ismerős? ,MS, van pár példa)

    De amikor már a cég dolgozója se érti hogy aza bizonyos matrica miért van rajta ha csak a vinyón fér el a pista,és elindulni már nemfog,ki a hibás?
    A biróság eldönti! De a biróságon kinek lessz igaza? aki többet fizet... sajna
  • AljasGetto
    #19
    Nos, amennyiben sok emberben meglenne a HP-tól mentes (=Házi Pálesz) számítástechnikai paraszt esze, akkor a MediaMarkt, meg Tesco, meg a társai nem tudnának eladni egy gépet sem, mert hülye azért az, aki ott vásárol pl. asztali gépet...