35
Milyen fát és hogyan ületssünk?
  • Max7
    #1
    Tavaly nyár vége felé a kerítésünk elött kiirtottuk a bokrot mert melletünk van egy kulturált söröző de sajnos az emberek nem éppen kulturáltak és a bokor tövében végezték el kisebb folyó ügyeiket.

    ugy gondoltuk ültetünk oda 3 fát és körülötte meg befüvezzük, de nem tudjuk eldönteni milyen fát ültessünk! Első szemszögünk a tuja volt mert a kertben is akad belöle és kevés vele a gond és télen nyáron zöld.

    Környezetileg érdekelne hogy milyen fát érdemes ülteni? Tehát melyik fa tisztítaná jobban a levegő! Fenyőnek kicsi a felülete ezért fotoszintetizálása is kisebb! Nyilván nem azt akarom hogy a környéken tiszta legyen a levegő de sok kicsi sokra megy és ha már ezzel is tehetek a környezetért és a globális felmelegedés ellen akkor rászánom azt a kis időt hogy utánna járjak!
  • Reyes
    #2
    Nem tudom, szerintem egy fenyőnek pont az apró tűlevelei miatt nagyobb a felülete, illetve a fenyő marha magasra meg is nő, ha van elég hely a házatok előtt, a tuja meg nem annyira, meg szerintem büdös is:)
  • Max7
    #3
    fenyőt nem akarok mert letördelik az ágait... tapasztalatbó mondom és a tuja is magasra nő ha nem vágják ki a közepét! amugy emg a valagad büdös :DDDD

    Tudod milyen hűs levegőt ad a nyári estéken amikor megfürdetem a tujákat a kerti kútból?
  • Met
    #4
    olyat ültessetek ami hugy álló
  • John Cena
    #5
    SZerintem ügyesen ültessünk:)
  • blackgamer
    #6
    kertészkedés topikban tudnak tanácsot adni
  • Super Saiyan
    #7
    szerintem kaktuszt az elején... aki éppen a "kisebb folyó ügyeit" végzi el, azt jól seggbe rúgni, aztán hadd nyomja bele a kaktuszba
  • Max7
    #8
    általában férfiak intézték folyó ügyeiket :D De azt hiszem meggyőztek a tujával járok a legjobban kicsi de sok felülete van szal minden képpen jót teszek a természetnek is aztán a port is jobban felfogja és télen nyáron zöld nem kell szedni összel a levelet és télen szép mikor a hó ráesik :P
  • Pepsi Twist
    #9
    ez a cucc amit kiirtottatok az utcán volt? na meg ha fát akartok ülteni ehhez mind engedélly kell... Ahhoz is engedély kellet volna hogy kivágjátok a bokrokat... mert közterületen szórakozol :D
  • Max7
    #10
    ööö biztos úr vagy szolíthatom kerületi polármester úrnak van magyarázatom... ööö teciktudni kiszáradt és közveszélyes volt mert a fele az út tesre dölt és az autósoknak kerülgetni kellet a másik fele meg a járdára és a marika néninek két házzal lejebb a szalomozo autok közé kellet lemennie a járdáról mert nem tudta átlépni a kiszáradt és kidölt bokrot.. de az sem elhanyagolható hogy az emberi vizelet és néha napján ürülék veszélyes hulladéknak minősült amit csak ilyen módszerekkel tudtunk elhárítani...


    fa ültetés után:

    itt az ásó meg a kapa ha nem tetszik szedje ki addig megfogom a zakóját
  • Pepsi Twist
    #11
    de ha kimegy a közterület felügyelőtöl valaki és nem úgy néz ki mint ez elött mondjuk 2-3 hónappal ok, aztán keresni kezdi az engedélyt nálatok hogy kivághassátok meg ültethessetek... ha nincs kemény pénz bírság... (én már jártam így csak szólok) ja és ezzel az indokkal kellet volna a közterület felügyelőséghez menni és ők adtak volna engedélyt :)
  • Max7
    #12
    akkor emg tessék:

    kérem szépen megált itt egy teherautó és azt mondták hogy ők az önkormányzatól vannak és ki kell irtaniuk a bokrot mert közveszéles és helyére tuját kell ültetniük hogy potolják a növényeket én nem tudtam semmit tenni inkább belenyugodtam

    na de nem ez a topik lényege :D
  • Pepsi Twist
    #13
    akkor meg azért lesz nagy pénzbírság mert hazudsz :D merthogy elvileg az önkormányzattól jött akkor a közterület felügyelő megy az önkormányzathoz bla bla bla aztán kiderül hogy ők ott sem voltak és puff megint pénz bírság...

    (de én most ezt komolyan mondom hogy engedély kéne)
  • fifi
    #14
    fenyőt nem ajánlanám, csak ha a háztól elég messze van,mert a kis tűlevelek olyan szinten eltömítik az összes esőcsatornát, hogy hihetetlen...
  • Pepsi Twist
    #15
    őő tujáról beszél :D
  • tigeroo
    #16
    de akkor ugyan ott vannak mint a bokornál...én legalábbis arra is hugyoznék :d

  • Pepsi Twist
    #17
    loál
  • Met
    #18
    villanypásztor, arra csak nem hugyoznak (legalább is másodszorra nem)
  • PrasCo
    #19
    Tuja amúgy nem fog kiégni...? (Gy.k.: Elszáradni.)

    Ültessél diófát, de méginkább platánt. Az majd még az aszfaltot is fölszedi.
  • tigeroo
    #20
    Konstruktív hozzászólás:
    Én a diófára szavazok. Az szép nagyra tud megnőni (= sok ág, sok levél, nagy felület a gázcseréhez)
    vagy eperfa:)

    (nagymamámnál voltak ilyen fák...mászni jóvolt rájuk)
  • Max7
    #21
    mi a tuja alját megmetszük kb derékmagasságig... hogyha a kutya hugyozik akkor ne bassza ki az egészet....

    diofa nem bio! levelei nem rohadnak el és a gyökerei is erősek felszedik a járdát meg az útesten sem elhet majd közlekedni és ezért már tényleg megbaxnak! anugy a diofaleve ha lehullik akkor mérger enged ki magából és nem orhad el... így védekezik a diofa hogy más fa ne maradjon meg mellete és így garantálja magának a fényt!

    #13: akkor folytassuk: ne kérem szépen én nem tudtam hogy nem az önkormányzatól vannak

  • madass
    #22
    diofa igen szép nagyra nő jot tesz a sok auto ellen és egy pár év után a dio jo árábol kifolyoan még meg is éri meg meg is köszöni a gondoskodást.

    Ha másért nem azért is ületssünk fát ha valaki születik igen szép dolog az amikor már 20 évesen visszamegy az ember és elmondhatja ezt aznap ültették amikor én születttem
  • Max7
    #23
    jah visszamész mondjuk a fiaddal 25-30 évesen és mutatod... látod ezt a farönköt itt annó egy fa állt amit kivágtak mert a gáz ára olyan magas hogy inkább fával tüzelnek :D
  • madass
    #24
    hát... ez a jövö kérdése fel lehet fogni igy is.
    nem modok elöadot meg szám cimet se mert reklám de van egy olyan dal is hogy 'Abból a fábol vágjátok siromra a keresztet melyet akkor ültettek amikor születtem'
  • Pepsi Twist
    #25
    írtátok a diófát sztem az azért nem jó mert esetleg ha a házuk elött megy valami vezeték a levegőbe az nem tesz jót neki a diófa.... sem semmilyen magas fa
  • Max7
    #26
    Erre szokták alkalmazni hogy amikor a fa eléri azt a magasságot ami kezd közelíteni a vezetékhez akkor kivágják a fa közepét így vagy oldal irányba terebélyesedik amit lehet formázni vagy megáll a növekedésben és eléri végső formályát!
  • stoner27
    #27
    műfenyőt!! szerintem az nem is szennyezi a környezet,ha meg lepisálják a részeg disznók,csak beviszed a házba,lemosod,és kiviszed meginnt,na? igaz milyen lángelme wok?
  • Prank
    #28
    inkább csinálj vízelvezető árkot, az legalább elviszi a vizeletet:)
  • PrasCo
    #29
    Vagy áss le/álcázva telepíts egy nagynyomású kompresszort, ami hőérzékelésre tíz másodperces késleltetéssel ipari erővel kezd fújni 45°-ban fölfelé...
  • Pepsi Twist
    #30
    na ezt nem tuttam de akkor is :D (a fákhoz nem értek, de a jogi dolgokhoz meg ezekhez igen :D) ^^
  • PíszLávJuniti
    #31
    ültess bináris fát!
  • Max7
    #32
    na de emberek ez nem a gumiszoba, műfenyő meg nem is árt meg nem is hazsnál a természetnek és idővel megkopik!
  • stoner27
    #33
    be kell záratni a kocsmát,és így a fa is megmarad,és részegdisznók se fogják lepisálni a fákat :O vagy menj te is inni a kocsmába xD
  • V43 1105
    #34
    Rákérdezek nagy muthernál, nagy kertész meg termelő az öreglány, ejj de finom is a paradicsoma, a paprikája jó gyulai kolbásszal meg kennyérrel !
  • Max7
    #35
    de ha bezárják a kocsmát hogy megyek inni :D