28
  • bertino
    #1
    tiszta szerencse, hogy nincs egy ismerősöm se németországban, eszem ágában se lesz többé esetleg oda kinézni, akár nyaralás szempontjából sem.
  • Bluh
    #2
    Egyetértek.Szerintem amit mostanában csinál a német kormány az enyhén szólva is túl reagálás, minden túlreagálása.Lassan elfog jutni oda ahol régebben volt csak most nem a zsidók lesznek az üldözöttek hanem a terroristagyanús személyek. Persze egy kormánynak megkell védenie a polgárokat a gond inkább az hogy a terroristagyanús személy kifejezés elég sok emberre alkalmazható ha kellő képpen tág értelemben nézzük. Úgy gondolom hogy amit csinálnak az előbb utóbb vissza fog ütni rájuk, hiszen már kezdenek átesni a ló másik oldalára ezzel a sok korlátozással lehallgatással ellenőrzéssel meg kitudja még mivel. Remélem nemfognak bekattani és ha még is akkor az unió rájukszól majd valamikor.
  • feri79
    #3
    "A Skype fejlesztői egyelőre elzárkóznak a nyilatkozattételtől"
    Azért el lehet képzelni, hogy mit gondolnak erről. Ha nem zavarná őket, hogy le lehet hallgatni a beszélgetéseket akkor most se menne kódolt formában. Ezért szerintem, ha sikerül feltörni a kódolást akkor a következő verzióban már másikat, erősebbet fognak használni. Nem tudom milyen titkosítást használnak, de mivel a cikk szerint egy elterjedt titkosításról van szó nem csak a SkyPE-nek okozna gondot, ha a titkosító algoritmus törhető lenne.
  • Mcsiv
    #4
    Legjobb emlékezetem szerint ssl-t használnak és magát az ssl-t még nem sikerült ezidáig senkinek sem feltörnie. (Igaz voltak olyanok, akiknek sikerült visszafejteniük egy egy kódolt üzenetet, de ott nem magában az SSL-ben, hanem az ssl-en alapulo szolgáltatásban volt a hiba)
  • PepeLopez
    #5
    Szerintem, ahogy a telefontársaságoknál és egyes szervertermekbe már ben van a lehallgatást segítő, rendőrséget kiszolgáló technika, kereskedelmi szoftverek sem fogják elkerülni a sorsukat, lesz rá majd jó eus törvény. ;)
  • htmm
    #6
    Majd a csúnya terroristagyanús személyek egy vpn mögé felhúznak egy asterisket, és telefonálnak tovább, esetleg további titkosítással...
  • wednes
    #7
    Mi ez a fene nagy terrorista hajhászat Németországba, ezt mivel indokolják?
    Volt valami merénylet, fenyegetés mostanába?
    Híradót nem nagyon nézek, azért kérdem :)
  • arty
    #8
    Minden napra egy hír a náci németországról :(
  • item
    #9
    Azért ez elég dúrva hogy a kormány minden retorzió nélkül megbízhat cégeket titkosító megoldások feltörésére. Én a skype-ot fejlesztők helyében egy erősebb algoritmusra vagy erőteljesebb megoldásra térnék át a közeljövőben. Most csak gondoljatok bele a programot úgy reklámozzák hogy titkosított csatornán kommunikál,namost ha netán sikerülne feltöretnük ezzel a céggel, mi a garancia arra hogy más kormány nem fog hasonló lépéseket tenni?? Ez már a személyiségi jogok megalázása nem ?? Meg innentől bárkit lehallgathatnak attól függetlenül hogy terorrista gyanús vagy nem. Kész káosz az egész.
  • Vorpal
    #10
    Nekem azért gyanus, hogy erről ilyen nyiltan beszélnek.
    Gondolkodtunk már a német telkom és a skype kapcsolatáról?
    A reklám az reklám - ha fel akarnák törni nem nagypofával megirnák először.
  • kernerster
    #11
    állati pont ezt olvasom
  • sathinel
    #12
    jah kezdem én is így érezni. Nagyon szeretik a totális diktatúrát úgy néz ki.
  • szacsi
    #13
    olvasd mar el a cikket, hivatalosan nem publikus a dolog...
  • rigidus
    #14
    Elmondtam mar tobbszor, hogy VOIP-t nem igy hallgatnak le, hanem telepitett kemszoftverekkel. Ez az egesz hir egy hatalmas csali nem mas, hogy bunszervezetek tapadjanak ra a VIOP rendszerekre, mivel azok sokkal olcsobban hallgathatok le.

    Ugye nyilvan nem kell horribilis eves illeteket fizetni telefonszolgaltatoknak es a kutya sem tudja meg ha egy allami szervezet eppen erre fanyalodik. Ennyi, egy nagy kamu az egesz.
  • rigidus
    #15
    VIOP rendszerekre - VOIP rendszerekre
  • Vorpal
    #16
    másodszor nem hivatalos ugye?
  • Vorpal
    #17
    Ezzel nem értek egyet - a legkényelmesebb módszer a
    Man in the middle módszer,és ezt állam bácsi minden nélkül megteheti.
    Mig egyes klienseket hosszas becserkészés után lehet lehallgatni,
    addig ezzel a módszerrel egész államokat lehet - lásd Echelon.
    Ergo : nem - nemkamu - tottális ellenőrzés.
  • arrakistor
    #18
    " ... ezeket pedig egyáltalán nem könnyű visszafejteni..."

    még jó hogy nem sikerült feltörni... asszimetrikus kódolást a majdnem lehetetlen és b*zi nehéz között vagy inkább az elb*szott bonyolult és a teljesen lehetetlen közt lehet csak visszafejteni a technika mai állása szerint 40 csillió év alatt.
    Okos programozók pedig nem azért írták meg az elkódolási algoritmust hogy okostojás zsírfejű megfigyelő politikusok belepöffeszkedjenek a monitoromba.
  • arrakistor
    #19
    nem úgy megy az hogy egyszercsak elfingja magát egy ilyen okostojás megfigyeltetési miniszter hogy mostantól meg kell figyeltettettettettettettettetni a Szkájpizókat.... muhahahaha
  • Vorpal
    #20
    Mert tudjuk, hogy a politikusok milyen okosak
  • NessieGraf
    #21
    Hát remélem nem sikerül nekik. A fejlesztőket se kényszeríteni. Ez a terrorista kamuduma borzalom. Valószínűleg nem véletlen, hogy pont nekik volt Franz Kaffkájuk. Akinek az idevágó könyvcíme: A megfigyelők megfigyelőjének megfigyeléséről.

    De szívesen lenne bármelyikünk a megfejtésre szakosodott hivatásos hacker cég helyében. Asszem nem kormánymegbízással büntetik a dolgot - bár egy ilyen hivatalos megbízás jogi precedens is lehet (ha megbízás kiadható rá, szerződéssel szabad, ugye). Viszont ahogy olvason a hozzászólásokat, néhány hétre elég jól fizető meló.
  • quentit
    #22
    Németországból már jó régóta érkeznek a megdöbbentő hírek.

    "tiszta szerencse, hogy nincs egy ismerősöm se németországban, eszem ágában se lesz többé esetleg oda kinézni, akár nyaralás szempontjából sem."
    Szívemből beszélsz bárcsak mindenki így gondolkozna...
  • sathinel
    #23
    A régi náci németországba sem sok embernek volt kedve kirándulni. Ugatnak kínára, meg más országokra hogy mit csinálnak, közben ugyanúgy gondolkoznak mint ahogy a diktatúrákban szokás. Nemsokárra elektronikus pórázt is felszereltetnének szerintem ami rögzíti hol,mikor, mit csináltam.
  • sathinel
    #25
    túristák özönlöttek németekhez? nem róluk mondom hanem hozzájuk nem szívesen megy így az ember. Kb a diktatrák rendőrségei álmodtak ilyesmiről. Minden megengedett lessz nálluk az gáz. Kb mint amerikában ahol hónapokra lecsukhatnak, magyarázat nélkül a terrorizmusra fogva az egésszet.
  • pedrohsi
    #26
    jah, félreértettem - manapság nem lehet tudni, hogy a -ba/-be valójában -ban/-ben akar-e lenni vagy sem :)
  • arrakistor
    #27
    Nyugott lehetsz hogy nem fog sikerülni a német gagyi fakabátoknak a Skype-s fiúkat befűzni hogy mostantól nekik hajtsák a vizet, vagy ha mégis akkor van kb. 5296178567863753764578 Skypehoz hasonló vagy majdnem ugyanolyan program pl.: Freecall ami még ráadásul többet tud , vagy legalább ugyanazt és ugyanúgy és akkor elmehetnek az ilyen gyökér fakabátok az édesanyjukkal ... egy szép melegházba.
  • sarkiroka
    #28
    http://szabadszaj.extra.hu/index.php?page=100
    avagy a világkormány bemutatkozik
    3 órányi videó, mindenki eldöntheti hogy elhiszi vagy sem, mindenesetre a második/harmadik rész igencsak elgondolkodtató ilyen hírek kapcsán