87
  • roliika
    #1
    Mindmeghaluunk!!!! Wááááááááá!

    UI.: Egyszer mindenki.
  • AranyKéz
    #2
    Neked minél előbb kellene.
  • ScarY MAN
    #3
    vilagjarvany...naes? ha eljon akkor mar oly mind1...okkoskodhat mindenki, meg kuzdhet az eleteert... nc... emberiseg=vilagjarvany.
  • BlackRose
    #4
    Még hány ilyen katasztrófa-forgatókönyvel kell az embereket rémíteni. Persze, hogy minden megtörténhet, legyünk óvatosak és felelősek, inkább saját magunkra vigyázzunk mint, hogy egy idióta "majd az állam mindent elintéz" emberek legyünk. Soha ennyire felkészülve nem voltunk és soha ennyire messze sem áltunk egy ilyen katasztrófától mint most, és mégis most rémítik az embereket a legjobban.

    Ja és még valamit... ha már a meghalást emlegetitek... a legjobb nagyon betegen meghalni, ha az ember nem nagyon beteg akkor mi értelme meghalni? :)
  • toto66
    #5
    Nos én úgygondolom inkább a megelőzésre költsék a pénzt, de a "mű pánik" lehet hogy a tényleges veszélyhelyzetek kezelésétől von el pénzt energiát...
    Magyarországon 2008-ban egy megyeszékhelyen (ahol lakom) és 40Km-es körzetében 4 mentő tud kiállni egyszerre, na ez már a katasztrófához vezető út...
    Gondolj bele egy mire lehet elég ez ha valami nagyobb baj következik be!

    A madár infulenza: Eddig 335 emberi fertőzést regisztráltak, amelyek több mint 60 százaléka halálos kimenetelű volt.
    Na ennél több ember hal meg attól, hogy fejére esik egy kókuszdió...
    Nem azt mondom, hogy ne készüljenek fel rá, de hiába lesz ha nincs meg az alapvető eszköz se a katasztrófák kezelésére! A magyar egészségügyből kivonul az állam, de ha úgy járunk mint az iparunk privatizációjával azt hiszem nem Afrikába mennek majd ebolát vizsgálni... Mi leszünk (vagyunk?) Európa négerei...
  • entreri
    #6
    Pár éve amikor indult ez az egész hepaj, volt hír arról, hogy itt Magyarországon fejlesztettek ki ellenanyagot. Még Gyurcsány is elment a gyárba, és ott is hagyott néhány milliót(milliárdot?). Azt mondta, hogy innentől beindul a biznisz, mindenki tőlünk veszi majd az anyagot. Lett ebből valami? Ha beüt a ménykű lesz nekünk ellenanyagunk?
  • roliika
    #7
    De gyökér vagy!
  • roliika
    #8
    Jav..ez AranyKéznek szólt :DD
  • Csaba42
    #9
    Kiwi vagyok, legközelebb milyen általános dologgal rémisztgetnek... Már van meteorit, világháború, fekete-lyuk, űrlények, most világjárvány, legközelebb talán visszajönnek a dínók?

    Ja, és a címről: csak idő kérdése egy meteorit, csak idő kérdése egy háború, csak idő kérdése egy gonosz faj felbukkanása, stb.
  • smv
    #10
    A-a. A szmogba fulladunk bele mind! :D Ez lesz a következő.
    Ja, és kihagytad a felmelegedést...
  • tnm #11
    és eleve csak idő kérdése, hogy kifussunk az időből
  • ParadoxH
    #12
    Nagyon körülményes és tartalmas cikk - mégtöbb ilyet!
  • Epikurosz
    #13
    + a náciveszéllyel való riogatás.

    Közben meg a hannibálok a kapuinkat döngetik már.
  • ScarY MAN
    #14
    amúgy Discoveryn meg egy musor.... valami 10 nemtommi...es multkor z emberi fajt kihalasarol volt 10 lehetoseg ... robotok leigaznak meg hasonlo xD nah... az a musor buntet xD
  • Epikurosz
    #15
    "még Gyurcsány is elment a gyárba"

    Na, ja.
    Kóka takarékos autót, Gyurcsány felfutó gyógyszeripart, Horváth Ágnes meg könnyű álmot ígért.
  • Loverman
    #16
    Orbán meg az egészet egyszerre;)
    Én sosem tudtam mi olyan nagy dolog az influenzával, egyszer kaptam el 4 éves koromban, azóta soha... Persze a madárinfluenza egészen más dolog.
  • avman
    #17
    csak idő kérdése, h megfektetem dzsesszikaalbát. de tényleg. talán pár év múlva, vagy a következő életünkben, ha guppik leszünk egy akváriumban.
  • NEXUS6
    #18
    Amúgy van itt már pandémia: tüdőgyulladásban, TBC-ben, léguti fertőzésekben a világon évente meghalnak vagy 6 millióan, aztán az AIDS is feljövőben van kb 4 millió, malária 1-2 millió, stb. De ezek nálunk nem annyira gyakoriak, bár ezek azért nagyban lealázzák azokat az országokat, ahol meg igen. Nálunk a korházi fertőzés a divat, de erről nem szoktunk sokat beszélni ugye.

    Aztán azt se felejtsük el, hogy hála a globalizációnak szezononként 1-2 influenza törzs keresztül megy a teljes lakosságon, szal mire jönne egy magas latalitású változat, már mindenki nagyjából védve van ellene.
    A pandémiához viszont a megfelelő víruson kívül még 2 dolog kell:
    - legyengült szervezetű emberek tömegei
    - szétvert, impotens közegészségügy
    A világháború után azért mindkettő másik feltétel is adott volt. Ha ez a pandémiával való riasztás, azt jelenti, hogy Pártunk és Kormányunk ezeket is biztosítani fogja, akkor asszem én is elkezdek félni.

    Amúgy a új virusok ellen van egy dolog ami bizonyítottan védelmet nyújt (új vírus ellen pl. nincs védőoltás, merthogy új! érted?!), és ez a C vitamin!!!
    De nem a Hitler orvosai által a Moszkva alá vonuló csapatok ellátására megállapított napi minimális 60mg, hanem olyan 1-2 g, vagy több!!!
  • assdf
    #19
    Én úgy hallottam hogy a c vitamin túladagolás sem egészséges...
  • Epikurosz
    #20
    Ha sok vizet iszol, az sem egészséges.
  • Gaillard
    #21
    Nem kell ide világjárvány, elég a magyar átlagéletkort (nyugdíjkorhatárt meg sem közelítik a férfiak) vagy a népesség fogyást és az etnikai összetétel módosulást alapul véve egy valóban Új Magyarországra felkészülni, bár ez kb. annyira lesz kedvező, mint az ezzel kampányolok áldásos tevékenysége.
  • Loverman
    #22
    Lol. te el is hiszed amit írsz? és miért is van az "új" nagy betűvel? Szerintem nem olyan nagy probléma ez az egész. Az átlag fiatal pároknak 28 évesen már van 2 gyerekük, nálunk egyáltalán nem olyan durva még a kerrierizmus mint máshol. Csak azt kéne elintézni valahogy hogy az a sok aki meghal, ne az összes életkor-rétegből legyen, hanem csak a legidősebből... És rögtön egy fiatalodó társadalmunk lenne, akkor is ha több ember hal meg mint születik. Így legalább még gyorsabb a folyamat. Akinek meg nem tetszik Magyarország, az tényleg elmehet. Az ironikus az hogy ezt nem Gyurcsány mondta, hanem csak válaszolt azoknak a cégeknek, akik azzal fenyegetőztek hogy kimennek Mo-ról ha rosszak lesznek az adótörvények. Úgyhogy a sok bőrfejú aki az ilyen Gyurcsány-videókra veri, tévhitben van. A saját honfitársaik mondták először hogy "elmegyünk", nem Gyurcsány azt hogy "el lehet menni".
  • NEXUS6
    #23
    Hát ez az, hogy hallottad, de valszeg sehol sem láttad. Kb 20 dkg-ot nyugodtan megehetsz belőle, csak akkor már lehet, hogy tényleg kilyukad a gyomrod.;) Amúgy vesekő ellen kifejezetten ajánlott, merhogy azt is szokják mondani, hogy követ okoz.
  • Epikurosz
    #24
    Nem csak ő, én is elhiszem, amit ő írt, mert fedi a valóságot.
  • rigidus
    #25
    > Én úgy hallottam hogy a c vitamin túladagolás sem egészséges...

    Valoban nem mert hasmenest okoz.

    Egyebkent az 1-2g az valoban az a mennyiseg amit mindenkinek !kotelezoen! szednie kellene, de a javasolt napi adag az az amit az egyen szervezete elbir. Ez mindenkinel mas es idorol-idore vagy mas testi allapotoktol (pl. betegseg, stressz, trhesseg, stb) fuggoen valtozhat is. Szent-Gyorgyi Albert pl. idosebb koraban napi 8g-ot szedett.

    Ha rendszeresen fogyasztana mindenki toredekere zsugorodna az egeszsegugyi intezmenyek terhelese es tobbek kozott a gyogyszerigeny is. Persze nyilavan nem ez a cel.
  • Epikurosz
    #26
    C vitaminból a napi javasolt adag az egészségügyileg javasolt 60 mg 2-3-szorosa. A 60 mg arra elég, hogy ne betegedj meg skorbutban, a kb. 250 mg már betegséget is megelőz.

    Túlterheléses időszakban a napi 500 mg bőven elég.

    Heveny influenza esetén ezt az adagot lehet növelni napi 2 mg-ra, kb. 5 napig, bőséges folyadélbevitel mellett.

    A sok C-vitamin amúgy simán kiürül a szervezetből, előtte cukorrá alakul, így a túladagolásnak semmi értelme nincs. Hosszú távon pedig vesekövet okozhat akár a napi 1 g is.
  • rigidus
    #27
    > Amúgy a új virusok ellen van egy dolog ami bizonyítottan védelmet nyújt (új vírus ellen pl. nincs védőoltás, merthogy új! érted?!), és ez a C vitamin!!!

    Azert azt tegyuk hozza, hogy ez nem mindig van igy, viszont a tenyen tovabbra sem valtoztat, hogy a megfelelo mennyiseu napi C vitamin adag az elengedhetetlen az immunrendszer, idegrendszer, sejtek optimalis mukodesehez, stb, osszessegeben pedig az egeszseg megovasahoz.
  • Epikurosz
    #28
    Azt ugye mondanom sem kell, hogy a c-vitamint gyümiben, zöldségben érdemes bevinni, mert jobban felszívódik, és érzed is, hogy hol a határ.
  • rigidus
    #29
    > A sok C-vitamin amúgy simán kiürül a szervezetből, előtte cukorrá alakul

    Ha a szervezet egyaltalan feldolgozza. Mert ha nincs ra szuksege, akkor az ugyanugy C vitaminkent tavozik. (Egyebkent ez az ami hasmenest okozhat.)

    Meg azert csinal az meg mast is amig a cukorgyartassal foglalatoskodik, ugyanis ez az egyik legfontosabb antioxidans. Az elo szervezetre pedig ugy fejti ki a hatasat, hogy az - egyebkent folyamatos - oxidacios folyamatok kozben letrejovo szabadgyokoket lekoti, igy azokhoz mar mas elemek, molekulak nem tudnak kapcsolodni. Pl. egy olyan szervezetben ahol szabadgyokok nincsenek ott a csupan DNS-sel rendelkezo virusok semmit sem tudnak kezdeni, hiszen nincs mihez kapcsolodniuk. Termeszetesen ilyen csak elmeletben letezik, mert a C vitamin sem kepes barmilyen szabadgyokot megkotni. Erre vannak mas jellegu taplalekkiegeszito antioxidansok is (pl. E vitamin, Q10, stb).


    > így a túladagolásnak semmi értelme nincs.

    Hat akar igy van akar nem, a tuladagolasnak sehogy sincs ertelme.

    > Hosszú távon pedig vesekövet okozhat akár a napi 1 g is.

    Errol azert szinten megoszlanak a velemenyek. A vesekovet a kemeny viz es a magas vastartalom okozza elsosorban. En speciel kemeny viz fogyasztasatol hamar eljutottam a vesehomokig, akkoriban nem szedtem C vitamint sem. Azota persze mar szurom a vizet es eleg joideje fogyasztok napi min 1-4g C vitamint, kutya bajom. Ha elkezdenek megint meszkoves vizet inni 1-2 honap mulva mar javaban kuzdenek a kavicsokkal.
  • Gaillard
    #30
    A nagybetű az álszent kampány szövegnek szólt. Az átlag párok 28 évesen 2 gyerekkel példát gondolom valamilyen statisztikából veszed, mert az általam ismertek (rokonok, munkahely, iskola) körében ez közel sem helytálló, bár én budapesti vagyok, s lehet, hogy ez vidéken máshogy van. Egy biztos, hogy ha az általad finoman is védett mai Magyarországban becsületesen élsz, akkor - függetlenül a karrierizmustól - több gyereket nagyon nehezen lehet eltartani és útnak indítani, főleg úgy, hogy mögöttet nincs vagyon a sikeres "privatizáció" után.
    Függetlenül a párt hovatartozásról, az egész ország egy nagy átverősdi és ügyeskedősdi szisztémára épül kellően nagy álszent szinezettel, s kellően átfűtött egoizmussal. Nem csoda, hogy körölöttünk jóval többet léptek előre más országok.

    A cikkre visszatérve - ismerve az egészségügyünk mechanizmusait már több, mint egy évtizede belülről - a legnagyobb gond hosszabb távon a kellően szakképzet egészségügyi szakember gárda megtartása lesz. Ezzel a minimál TB - maximál színvonal elvárás párhuzammal nem sokáig lehet húzni: nevetséges fizetések, heti 40 óránál jóval többet dolgozó fásult emberek az eü. ellátásban. Persze az eszközök, berendezések, gyógyszerek elég gyorsan nyugati áron kerültek/kerülnek beszerzésre a rendszerbe, kellően "megtámogatott" közbeszerzésekkel.

    A szolidaritás alapú TB-ről beszélnek folyamatosan, holott a gyakorlatban ez meg csak lelkiismereti alapon működik. Jelenleg havi alig több, mint 4 ezer Ft-ért meg lehet váltani az "ingyenes" eü. ellátási jogosultságot, függetlenül, hogy valójában milyen is az anyagi helyzeted. Havi többszázezeres, milliós jövedelem után is fizethetsz vállalkozási formában minimál TB-t (max. ha egy picit becsületes vagy, akkor annak kétszeresét és EHO-t bizonyos mértékig) és ugyanazt megkapod, mint azok, akik munkavállalóként a munkáltatók által rájuk költött összegből a 60-70%-ot rögtön visszacsengetnek a közösbe és a maradék 30-40%-ot viszik haza nettó fizetésként, amiből majd pedig szintén még bőven adóznak (áfa, fogyasztási, jövedéki adó, helyi adó, vizit díj, kamatadó, stb.).
    A szolidaritás alapnak a legfőbb eleme hiányzik, a szolidaritás, azaz a tehetősebbek nagyobb (saját költségeiken felüli) teher vállalása. Egy BKV-n zötyögő multinál dolgozó szalagmunkás vagy egy pedagógus több TB-t fizet, mint az ő jövedelmük többszöröséből élő minimál TB-s "szürkézők".

    A magyar egészségügy sínylette meg azt az ollót, ami már hosszú évek óta nyílik, azaz
    - egyre többet és többet lenyúló, a közösből kivevő politikai elit és kapcsolódó gazdasági érdekkör
    - a jövedelmükhöz képest egyre kevesebbet fizető tehetősebb, rafkós emberek
    és maradt egy réteg, ami minden terhet visz.
    Mivel az eü. az egyik legpénzigényesebb ágazat, így itt hatványozottan jelennek meg a problémák az olló mind két oldaláról (pazarlás, lopás - minimál TB).
  • kernerster
    #31
    SZÉPEN SZÓLTÁL
  • DompR
    #32
    Azért ha csak C-vitaminnal mindent meg lehetne előzni, már másoknak is eszébe jutott volna...
  • NEXUS6
    #33
    Ha már a politikánál tartunk, akkor nekem az a véleményem az egészről, hogy a rencerváltásnál el kellett volna dönteni, hogy mit akarunk: keketeurópasvájcát, vagy kiskínát. Az elsőt magas bérek, fejlett szolgáltatás, magas szinvonalú oktatás és egészségügy jellemzi, a másodikat az ország totális lerablása, minimális munkabérek, zéró érdekképviselet stb.

    Namost nagyjaink végig keleteurópasvájcáról dumáltak, de valójában ezt a kínai bóvlit adták el nekünk. de még azt sem, mert ahhoz meg túl magasak a munkabérek, szal csak a spekulánstőke jön, legalább is addig amíg a tőzsdéből, meg a kibaxott nyerészkedő, az emberek utolsó filérjeit is leraboló bankok jó kis profitot adnak.

    Ha a jövedelmek negyed feleakkorák, mint az EU átlag, akkor abból nem fogunk ám EU szintű EÜ rendszert, oktatást stb fenntartani.

    Elvtársak! Ahogy Ferencjóska elvtárs is mondta: irány a Balkán!
  • NEXUS6
    #34
    Szent-Györgyinek eszébe jutott, kapott is valami díjat érte, ha jól emléxem!;)
  • Epikurosz
    #35
    Megkezdődött a kampány? :-)

    Nekem ezekben a kérdésekben egy következetes álláspontom van, amely alapvető elvekből következik.
    Az egyik alapvető elv az élősködés és a kizsákmányolás elutasítása.
    Alkalmazzuk ezt az egészségügyi ellátásra.
    Az alapjogon járó ingyenes orvosi ellátás azért van kudarcra ítélve, mert nem ösztönzi az egyéni felelősségérzetet.
    Sok ember él egészségtelenül, akiknek ha ezt felemlegetik, akkor az a válasz, hogy az ő életük, semmi közöd hozzá, de az ő kórházi kezelésük költségeit már a közös kasszából kell állni. Ez érvényes a nyugdíjrendszerre és a munkanélküli, valamint a szociális segélyezési rendszerre is. Ezek olyan terheket rónak az adófizetőkre, amelyek ma Magyarországon már elviselhetetlenek.

    Én a gépjárműbiztosítások terén ma már kellően meghonosodott kötelező és casco biztosítások rendszerét példaértékűnek tartom. Üzleti alapon működnek, és viszonylag jól működnek.

    Ezt a rendszert kell bevezetni a fentebb említett területeken is.

    A kormánykoalíció és a parlamenti ellenzék között amúgy összekacinstás van a háttérben, ugyanis az ellenzék nemzeti érdekre hivatkozva ellenzi az üzleti modellt (kivéve ugye az MDF-et), míg az MSZP-SZDSZ szörnypáros attól fél, hogy babusgatott cigányjai ingyenes eü.ellátás (+segélyek, stb.) nélkül maradnak.
  • NEXUS6
    #36
    Igazad van!

    Csak az, hogy ki mikor hal meg egyéni szocprobléma. Az viszont, hogy a hajléktalan a Moszkva térről antibiotikum rezisztens kórokozó fajok kitenyésztésére használja inkubátorként magát, az meg közegészségügy. Amikor bezárják azokat a korházakat, ahol az ilyen rezisztens TBC-vel megáldott emberkéket szakszerűen kezelgetik, azzal téged, egészséges életmódot folytató tisztalelkű adó és TB fizetőt is veszélyeztetnek.

    Amúgy az egészségügy kérdése pont olyan mint anno a magyarigazolványé, a népszabvazásnak semmi jelentősége, minden eldőlt, és minden csak cirkusz a népnek. És valójában őszinte érzésű, valóban jólelkű magyar ember senkinek és mindenkinek igazat tud adni, de hogy mi van valójában azt még a jóistenke se tudja megmondani!

    Amúgy, ha a fizetésünk ott lenne mint az Eu-s átlag, akkor az adófizetők röhögve elbírnák azt a terhet amit a többi tehetetlen "élősködő", mondjuk mint anyám, aki rokkant nyugdíjas, jelent a dógozónak.
  • jhetedikj
    #37
    De hosszú lett ez a cikk.
    Le merném fogadni,hogy ehhez valamelyik gyógyszergyárnak vagy valakiknek másoknak is köze van,hogy ez a cikk most pont ide került!
  • kacsi01
    #38
    Tényleg azt gondolod hogy a moszkva téri "inkubátor" ugyanolyan ellátást kap a kórházban ha beviteti magát, mint egy "normál" honfitársa? :) ahha..
  • Gaillard
    #39
    Sok mindenben igazad adok Neked.
    Sajnos tökéletes társadalmi-gazdasági rendszer nincs, az ember alapvető tulajdonságai miatt.

    Azt viszont meg kell jegyeznem, hogy nem minden az életmódból fakad, bár annak elég jelentős szerepe van. Ez elég összetett, kb. mint az időjárás:)

    Az egészségügyi reformnak említett változtatás ebben a formában teljesen értelmetlen, de ezt most talán nem fejteném ki, mert elég hosszadalmas lenne.

    Szerintem alapvető probléma - a már említett politikai és gazdasági elit érdekérvényesítésén kívül - az egészségügyünkben és a társadalmunkban, hogy nincs kellő preferenciája sem az egészségügynek/egészségnek, sem az oktatásnak. Ez nagyjából abból következik, hogy úm. ingyenes mindenkinek, viszont aki megtehetné, az sem hajlandó rendesen fizetni érte (a közösbe), mert úgy sem kérik számon, illetve kibujik alóla a kiskapukon.

    Igazából az egymásra mutogatás megy. Az egyik fél azt mondja, ha fejesek mindent ellopnak én nem fizetek (még a valósan felmerülő saját költségeit sem, a progresszív adózás, ill. szolidaritás alapú TB fizetés pedig végképp illúzió, inkább még én is lopok egy picit - gázártomgatás, iskolai étkeztetés, támogatott hitel, stb. a rá nem szorulóknak, csak papíron igazán szegényeknek), míg a másik oldal pedig erre úgy reagál, hogy akkor én még többet szedek be, mert hát lopni mindig kell, hogy jól éljünk. Természetesen ennek a levét a tisztességben és becsületben élő szívják meg, de nagyon, sőt még ezért megvetést is kapnak (Hát, ha ilyen vagy gyerek, Te miért nem csinálod...).

    Előbb eszik egy kicsit jobb módú család 4 "olcsó" Big Mc menüt vagy tankolja tele a több milliós új járgányt vagy welness hotelben lubickol a hétvégén, minthogy valamit is letegyen az asztalra, mondjuk járulékot fizessen legalább olyan mértékben, hogy abból a saját ellátásának költségeire fedezet lehessen biztosítani.

    Szóval az egészségügyi renszer egy nagyon jó kis reprezentáns mintája a mai társadalmi, gazdasági működésünknek.
  • Anteris
    #40
    jaj istenem, annyira de annyira vágynak már egyes körök egy rohadt nagy járványra!