41
Windows Experience Index - Hány pontot adott a gépedre a Vista?
  • [HUN]FaTaL
    #1
    Arra gondoltam hogy ide lehetne gyűjteni hogy kinek hány pontot adott a Vista a gépére, így aki hardvervásárlás előtt áll esetleg átnézheti ezt a topicot, az értékelésből valamennyire le lehet szűrni a teljesítményt.

    Kezdeném is az őslelet gépemmel:D

    Processzor - Intel P4 Prescott 2,8GHZ - 4,1
    Memória - 1GB DDR400 - 4,5
    VGA Aero - Sapphire x1300@650/800 - 4,9
    VGA Játék - Sapphire x1300@650/800 - 4,4
    HDD - Samsung 320GB SATA - 5,7
  • Monoton
    #2
    Proci - Amd Am2 3800+ - 4,4
    Memoria - 1GB DDR(asszem 600as) - 4,5
    Aero - GEforce 7600 GS 512 ram - 4,8
    játékra - GEforce 7600 GS 512 ram - 4,8
    HDD - 250GB - 5,5
  • [HUN]FaTaL
    #3
    Én egy x1650pro ddr2 értékeire lennék kiváncsi
  • [HUN]FaTaL
    #4
    jöhet persze más is (bocsi a sok üziért):)
  • passatgt
    #5
    Processzor - Intel P8 Prescott 7,1GHZ - 124,6
    Memória - 65GB DDR5400 - 1620,5
    VGA Aero - Sapphire z1300grandturismo - 823,9
    VGA Játék - Sapphire z1300grandturismo - 4234,4
    HDD - Samsung 320TB SATA 523 - 3515,7
  • Frosty01
    #6
    fúdekemény vaty :O
  • G_ArchAngel #7
    mi ez a sz*r, mobiltelefon?
  • G_ArchAngel #8
    * Two 3.2GHz Quad-Core Intel Xeon
    * 32GB (8x4GB)
    * NVIDIA Quadro FX 5600 1.5GB GDDR3
    * Four 300GB 15,000-rpm SAS 3Gb/s
    * Two 16x SuperDrives
    * AirPort Extreme Card (Wi-Fi)
    * Quad Channel 4GB Fibre Channel PCI Express Card
    * Mac Pro RAID Card
    * Two Apple Cinema HD Display (30" flat panel)

    Vista said: GODLIKE!
  • Narxis
    #9
    5.9
  • precision
    #10
    dejo topik...
  • Hedgehunter #11
    5.7....
    (hazudik)
  • Beast Machine
    #12
    ez egy tipikusan "kinek nagyobb a farka" topig. Grat.
  • Beygír Gücü
    #13
    fasság :|
  • Zsolo007
    #14
    Vicces, nekem is pont ez jutott eszembe, mikor először megláttam a vistában ezt a "funkciót".
  • Frosty01
    #15
    mi alapján pontoz?
    minél drágább a bódban, anál több ponty?
  • Narxis
    #16
    Jaja. :D
  • G_ArchAngel #17
    aha, anál több...:)
  • davidka003
    #18
    Processzor: 5,6
    Memória: 5,9
    Videókártya: 5,9
    Játékra szolgáló videókártya: 5,4
    Elsődleges merevlemez: 5,2

    A gép az aláírásomban.
  • tigeroo
    #19
    kiakadt a számláló bazmeg!
  • GregSB
    #20
    Lehetek a barátod?
  • timantes
    #21
    az én WE Indexem: 7,5
  • NeoMaN
    #22
    zárja már be valaki...
  • passatgt
    #23
    köszyke
  • kakaoskalacs
    #24
    nemhasznalok vistat
  • SLICK
    #25
    Úgy tűnik apuci mégsem tudott elég erős gépet venni nektek karácsonyra :c
  • Narxis
    #26
    5.9
  • Alwares
    #27
    3,2 :D A procim nagyon lehúzza a gépet sajna....
  • Cat 02 #28
    #24
  • Dark Angel 666
    #29
    Én sem használok , nincs rá szükségem
  • Emmegki
    #30
    Amikor a vista fent volt, stabil 1-est írt.

    Írhatta volna inkább, hogy ő képtelen normálisan futni.
  • Bakter393
    #31
    Asus p5b delux,Core2 Duo E6850 3 GHz, Gforce 8600Gt 512ram,Kingmax 800mhz 4×1gb:
    Processzor 5.4 pont
    Memória 5.7 pont
    Videókártya 5.9 pont
    Játékraszolg. 5.5 pont
    Merevlemez 5.6 pont

    Amúgy hozzáteszem 2gb ramnál 5.6 pont volt 7600 gt ugyanezt a pontot irta és Core2 Duo E6600 2.4 GHz procimnál 5.3 pont volt ugyhogy hiába fejlesztettem sokat nem adott rá.szerintem ez nem valós,de hozzá teszem 1 éve használok vistát és semmi gondom nemvolt még vele az XP-t már ujjra kelett volna raknom.

  • Bakter393
    #32
    Szerintam azért,hogy ne csak netezésre használd a gépedet.
  • pali78
    #33
    Ahan
  • Wiseman
    #34
    Üdv mindenkinek!

    Én is csak gratulálni tudok ehhez a nagyszerű topichoz.

    Kedves Vista felhasználók! Egy gyors kérdésem lenne... Csak azért használjátok, hogy elmondhassátok hogy én Vistát használok, vagy van valami más oka is?

    Milyen jó is lehet, hogy az én gépem 0,2 ponttal többet ad a végén, mint másnak, közben meg ha pl megy egy CD írás, akkor halott az egész gép a szar OPrendszer miatt. Milyen jó is lehet napokig bújni a fórumokat, hogy vajon hogy kell 1 programot megbütykölni, hogy Vista alatt is azt csinálja amit kellene neki.

    Csak nevetni tudok... A Vista tipikusan azoknak való, akik ki akarnak tünni a tömegből. Tudjátok mit? Tegyetek fel 64 bites Vistát, na az az igazi kihívás, azzal lehet igazán menőzni :)

    Aki használná is szeretné a gépét, nem csak mutogatni, az az első adandó alkalommal lecseréli az OPrendszert XP-re. A többiek pedig itt maradnak, és mindig beírnak egy kicsivel nagyobb számot, mint az előtte szólóak...

    Akinek meg nem inge ne vegye magára

    PEACE
  • Bakter393
    #35
    Hülyeség,mint mondtam 1 éve használok 64 bites vistát és egyszer nem szivtam vele sőt, rosszúl tudod a vistának pl. sokkal jobb a memória kezelése. Lehet ,hogy többet zabál az elején,de megfigyeli a szokásaidat és utánna ahoz igazitja magát.Amúgy dvd irok konvertálok meg most ide neked irogatok.A mai árak melett pedig 2 vagy 4gb ram beszerzése nem nagy gond
  • Bakter393
    #36
    Ja amúgy az az XP-nél ugyanez volt az elején szopás volt
  • Wiseman
    #37
    Nem azokra gondolok, akik gyenge géppel használnak Vistát! Én sem azért használok XP-t mert lassú lenne a Vista. Egy elég ismert számítástechnikai eszközöket gyártó cégnél dolgozok, és a munkánk sok más mellett az, hogy XP-hez ill. Vistához technikai segítséget adjunk.

    Elég szánalmasnak tartom, hogy valaki pl. vesz több 100ezer forintért egy lézernyomtatót, vagy 2 millióért egy plottert és nekünk azt kell mondanunk, hogy sajnos kilátás sincs arra, hogy a közeljövőben Vistával használni tudja. Vagy pl. a notebookon nem működnek a gyorsbillentyűk, nem lehet szinkronizálni PDA-t, stb... külön topicot lehetne nyitni. És ez nem azon múlik hogy van-e neki 2GB vagy 4GB RAM.

    Még soha nem terveztek bevezetni olyan gyorsan új OPrendszert, mint most a Vista után a Windows 7-t.

    És hogy ne maradjak ki a sorból, elmondom, hogy a régi konfigom 1,5 pontot kapott:
    EPOX 8RDA3+
    AMD 2800+ (Barton)
    1GB DDR 333
    ATI Radeon 9800 Pro
    2x Samsung 200GB SATA HDD

    Már ezen a gépen sem elsősorban a sebességgel volt bajom (másodsorban igen) hanem a kompatibilitással.

    Szerintem, mivel lassan 1 éve van kint hivatalosan a Vista, annyira már nem tartunk az elején, hogy ilyen szopások legyenek vele...
  • Bakter393
    #38
    Igy már értemEbbe nagyonis igazad van,nekem sem ismerte fel a kamerámat.Azért annyit hozzá tennék,hogy a 32 bites vistával azért nincsenek ilyen gondok.Azon álltalában futnak a programok és a legtöbb dolgot felismeri és mostanra a gyártók megpróbálltak elég sok dologra ujj drivereket irni.
  • Narxis
    #39
    ÚJ drivert?
  • marcokeceli
    #40
    Sziasztok.Bocs hogy ide írok de az összes fórum kihalt!!!Bajaim van a Vistával .Telepítéskor a telepítés befejezéséig eljut aztán váratlanul ujraindul a,mit a windows is jelez újraindulás után,hogy a telepítés sikertellen mert váraltlanul újraindult a gép.Mit tudok csinalni?memóriahiba lehet?


    Meg 1x bocs hogy ide irom(uj topikot nem tudok nyitni)