135
Reneszánsz Királyságok (Renaissance Kingdoms) böngészős MMO játék
  • ZsZso
    #1
    A tehenet reggel fejni, a búzát olcsón adni, elkergetjük a grófot este, éjjel meg az árokban részegen és fekve.

    Egy boldog és csendes nap a Reneszánsz Királyságokban...


    Pár szóban, miről is van szó:
    Egy palit/nőt alakítassz, akit nem árt naponta etetni. Minden nap keresned kell munkát, s muszáj is, hisz a játék elején csupán így maradhatsz életben. Mehetsz fát vágni, horgászni, vagy dolgozni a bányába. Az első szint eléréséhez kell 3 bizalompont (játékostársaktól lehet szerezni, vagy ha a templomban dolgozol), és 90 fontot. Ha elérted az első szintet (én itt tartok), akkor a királyság megadományoz egy telekkel, melyen kiválaszthatod, hogy milyen fajta tevékenységet szeretnél művelni (tehenet tenyésztessz, búzát, zöldséget termesztessz, stb.). Én pl. tehenekkel foglalatoskodom, és ha minden igaz már meg is tudnám fejni őket, csak még kerítenem kell magamnak egy vödröt (45 font a piacon. Ha nincs kedved dolgozni a földeden, de mégis szeretnél belőle némi nyereségre szert tenni, menj a városházába, és keress embereket. Az 1. szintet elért játékosok ugyanis elvállalhatják más játékosok által meghirdetett munkákat.

    Ahogy telik-múlik az idő, egyre okosabb és tapasztaltabb leszel, s ahogy látom, ez majdan fel is jogosíthat arra, hogy pl. taníts az egyetemen.

    A kicsit gonoszabb személyiségek is kibontakozhatnak a játékban, s beállhatnak a rablók kis táborába. Ugyan még nem próbáltam, de valószínű, hogy az utazók nincsenek 100% biztonságban az előbb emlegetett embertársakat figyelembevéve :).

    Röviden fontos dolgok:
    Mennyit kell naponta játszani?
    Elvileg 5 percet. Gyakorlatban beülhetsz a kocsmába, és órákat is beszélgethetsz az ott lévőkkel. Akkor sincs veszve semmi, ha tudod napokig nem fogod tudni meglátogatni kisembered ... menj a templomba, és vonulj vissza addig.
    Milyen sűrűn kell feljárnom (ha jót akarok)?
    Naponta 1szer. Itt nincs olyan, hogy nap közben megtámadnak, vagy 2-3 óránként fel kell nézni, nehogy valaki kiraboljon. Napi 1 látogatás bőven elég.

    Egyelőre egy magyar város kapott még csak helyet (Győr), de a fejemet rá, hogy hamarosan újabbakkal is találkozhatunk.

    Hivatalos magyar honlap
    Hivatalos angol honlap
  • k3nGu
    #2
    olyan mint a Travian, csak összetettebb
    Reneszánsz Királyságok pillanatnyilag nagyon zsúfoltak!
    Kérjük próbálkozz egy óra múlva.
    Túl sok az új játékos. Hogy jó minőségű játékot biztosíthassunk minden játékosnak, nem regisztrálhatsz néhány óráig, most új területeket hozunk létre (új városokat, grófságokat, stb.). Gyere vissza későb, addigra minden rendben lesz! de jó:/
  • ZsZso
    #3
    Ugyanúgy böngészővel játszod ... tán a legnagyobb eltérés, hogy nem egy népet vezetsz, hanem egy embert. Nekem a Travianban az nem tetszett a végén, hogy a bunkóság soxor győzelmedeskedett az etika, erkölcs fölött, s soxor a beképzelt tahó nagyképű üzenetektől a való életben is ideges lettem, pedig épp kikapcsolódni szerettem volna, elfelejteni a világ búját-baját ... legalább arra az 5 percre. Tényleg az a jó, hogy itt nem kell felnéznem félóránként, hogy ugyan legyalulták -e a földem, az emberem. Játékostársakkal eddig boldogan éltünk egymás mellett, s segítettük egymást. Itt úgy néz ki előrébb jutsz, ha összedolgozol a veled egy faluban élőkkel ...

    Amit eddig láttam belőle, nagyon bejött ... Viszont itt is igaz, hogy aki gyors játékokat szereti, az felejtse el ezt.
  • kemszi2
    #5
    hmm...talán meglesem xD
  • SHADOWEYES7
    #6
    ne linkelj többet olyat, mert kiváglak, nem vetted észre kiszedtem már 2x?
  • ZsZso
    #7
    OFF:
    Nem, vettem észre. Nem újreg vagyok, gondolom láttad ... sose volt még a linkelésből probléma, sose olvastam erre vonatkozó szabályzatot, bár belátom bennem lesz a hiba. Kérlek linkeld be számomra a szabályzatot, hogy tájékozódhassak, rendesen. Sajnos nem sikerült megtalálnom. (A linkekhez direkt feltüntettem, hogy melyik melyik, nem kihasználni szerettem volna az embereket, csak tudatosan segítettek volna nekem)

    Hogyha arra kérem a kedves egybegyűlteket, hogy szponzorként adják meg a nevem, az is szabálysértő?

    Előre is köszi a segítséget, elnézést az OFFért, de talán más is okul a hibámból, ha ide írom.
  • SHADOWEYES7
    #8
    amit linkeltél reklám célzatú volt, neked ebből hasznod származik, innestől mit nem értessz?
  • ZsZso
    #9
    OFF:
    Még valami ...

    A szponzorált linkekkel egyetemben kiszedted a hivatalos oldal linkjeit is. Ezek szerint ez is szabálysértő. Én nem merem már bírni újra, míg kimerítő választ nem adsz, addig viszont eme böngészővel játszható játék topikja, URL hiányában elég eszehagyott egy téma xD.

    Aki emiatt nem tudja megtalálni a játékot, v. nem tud regisztrálni addig, attól elnézést kérek!
  • ZsZso
    #10
    Csupán azt, hogy egy halandó emberke, honnan tudhassa, hogy miért "vágják ki".

    Hasznom származott volna persze! De felhivtam rá a figyelmet ... nekem is hányingerem van azoktól az emberektől, akik a szponzorlinkek elé valami hamis/csalogató feliratot tesznek. A fejemet rá, hogy te se találtad volna meg, ha nem írom oda külön. És pont ez volt a cél, csak az kattintsok oda, aki támogatni akar, aki nem, annak ott a hivatalos link, regisztráljon ott ... nekem az egész nem ért annyit, hogy felidegeljen, megfenyegessen egy moderátor, hogy kivág az általam már több éve napi szinten többször is látogatott fórumról.
  • SHADOWEYES7
    #11
    # Hozzászólások törlése:
    # Mások szólásszabadságának csorbítására alkalmas hozzászólások, fenyegetés, személyeskedés, rágalmazás, emberi méltóság megsértése, a vitapartner lejáratása, szidalmazása, minősíthetetlen hangnem.
    # Üres hozzászólások, illetve a véletlenül duplán beírt hozzászólások egyike.
    # Moderátor által törölt hozzászólások visszamásolása.
    # A kulturált, folyamatos társalgást feltűnően és szándékosan akadályozó és zavaró, agresszív vagy off-topic hozzászólások.
    # Céltalanul vitát szító hozzászólások.
    # A szándékosan nagyméretű képek, szövegfájlok indokolatlan felmásolása ami a rendszer működését lényegesen lassítja.
    # A moderálással és szerkesztéssel kapcsolatos véleményeket, észrevételeket kifejezetten az erre a célra létrehozott "Moderátor figyelmébe" topicokba lehet beírni, ellenkező esetben törlésre kerülnek.
    # Bárki személyes adatának (pl. név, munkahely, lakhely, beosztás) engedély nélküli közzététele.
    # Szándékos flood és reklám esetén. <---------------------talán ez mond valamit?


    http://www.sg.hu/forummoderalasalapelvek.php
    Elég rég itt vagy ahhoz ,hogy ezt tudd.
  • Fbn Lx
    #12
    "Dolgozhatsz az aranybányában, keletre of Győr, for 16,00 font"

    hát, a magyarítás még közel sem tökéletes néhol :D

    Amúgy én sem értem, mért kellett kiszedni az oldal linkjét.
  • ZsZso
    #13
    OFF:
    Ismételt szabálymegszegés elkerülése végett a "Moderátor figyelmébe" topikban folytatom az eszmecserét.

    Köszönöm szépen a tájékoztatást Shadow! Szabályzatra kerestem mindenhol, ezért nem találtam.
  • ZsZso
    #14
    No igen. Ha nem tetszik, még mindig választhatsz tíz másik nyelvből :).

    Én nagyon nagy pozitívumként éltem meg, hogy egy nagy világ van, tehát ha az angol oldalon jelentkezel be, akkor csak a felület lesz angol, de ugyanabban a világban vagyok, mint a magyar felülettel játszó játékostársam, így akár kereskedhetek is vele.

    Fbn Lx, tisztázom a szabályokat a modi topikban, aztán ha lehetséges leírom a játékbeli nevem (nem nehéz kitalálni), s akkor felvehetjük egymást ismerősnek, adhatunk egymásnak bizalmat. SGsek tartsunk össze :)
  • ZsZso
    #15
    Aki felvett szponzornak, annak köszönöm :) Jól jött most a lé :). Tegnap tehenet fejtem ... aztán csak nap végén derült ki, hogy nincs vödröm, úgyhogy egész nap nem csináltam semmit :( (mekkora muri már ... addig csak bámultam a tehén tőgyét, vagy mi? :) MOndjuk az inteligencia pontom 0, úgyhogy belefér :)) Így már lassan tudok venni egy vödröt :).

    Jótanács!
    Tehén fejéséhez VÖDÖR kell!
    Állat levágásához KÉS kell!

    Evidensen hangzik, de higgyétek el, nagyon szomorúak lesztek, ha 1 napot ezek hiánya miatt csesztek el (igazán szólhatna akkor mikor kiválasztom mit szeretnék aznap csinálni)

    Még egy jó tipp:
    Első szint meglépése után lesz földbirtokunk ... DE HOL?! Na én az első nap kerestem 5 percig, nem találtam, aztán tojtam rá. 3 nap múlva találtam rá véletlen ... még szerencsére élt a bocim :).
    Tehát
    Saját földbirtok megtekintése: Otthonom >> Otthonod >> Jobb felső sarok
  • Cat 02 #16
    travianból is van travianer de csak német =\

    Zsozso told be a sima linket és alá egy olyat, hogyha szeretnél támogatni innen linkelj, úgyis mindeki arra kattint
  • Coco
    #17
    :DDD
  • ZsZso
    #18
    OFF: Úgy volt az első posztban:

    Hivatalos linket kitettem, majd alá "Regisztráljatok az alanti linken, s támogattok egy pár fonttal:" + a szponzoros reglinket (képben). Így sem szabad sajnos, szabályellenes (tehát senki se tegye! Csak és kizárólag azért írtam most le ezt, hogy más ne essen ebbe a hibába!)... a témát a modis topikban folytatom.

    Amúgy ZsZso :) Mindenhol ezt a nevet használom ... Zsozsoból sok van :) ZsZsoból csak 1 ;).

    ON:
    De a travianerbe ha bejelentkeztél nem láttad a magyarokat! Hoho :) A nyelvkeveredéssel szerintem baj max úgy lehet, ha bemész német fejjel egy Győri kocsmába, és Győrben midnenki csak magyarul beszél :), vagy magyarul küldessz egy külföldinek levet :).

    Ha valami nem tiszta, kérdezettek bátran, megpróbálok segíteni ... én már vagy 1 hete játszom :) LOL. Ha valaki rájön valami hasznos dologra, azt se tartsa magába.


    Aki még nem kezdett neki íme egy kis adalék: ha jól lobbizol, a többi játékossal akár polgármesternek is megszavaztathatod magad. ;) Kicsit olyan mint az Europa 1400 (The Guild).
  • ZsZso
    #19
    Ezúton köszönném meg SHADOWEYES7 moderátornak, hogy visszatette a kitörölt linkeket a nyitó hozzászólásomba!
  • tugyiti
    #20
    -http//
  • Shiwo
    #21
    nah, regeltem Shiwo néven, barátnőm meg Peg_Guester néven
  • Cat 02 #22
    elég xar gém :D
    vagy csak nehéz kezelni

    elején mit érdemes csinálni ? vettem kenyerete de enni nem tudok
  • Shiwo
    #23
    nem olvastad a levelet amit kaptál ? abban leírja..

    otthonom - leltárod - használ

    munkát meg a grófság-on bellül a munka alatt találhatsz, vagy a templomban.. az első többet fizet, míg a második hírnevet ad (ami kell a szintlépéshez majd)

    tényleg nemtúl pörgős, de ezt ZsZso írta is
  • Shiwo
    #24
    pontosítok... bizalompont kell.. bár így nem értem..ha hírnév-pontot ad a templom, hogy kapok ott bizalompontot
  • Larvin
    #25
    Elsőre valóban gagyinak tűnik. Kb egy tevenevelgetős dolognak. Érdemes elolvasni azonban az angol fórumon a szabályokat. Magyar fordításban még nagyon nagy hátrány van. Sok a bug is. Az angol verzió viszont elég jó. A franciák tartanak a legelőrébb. A játék minél magasabb szintre lépsz annál komplexebb és élvezetesebb. Az alapjátékba is egyre jobb dolgokat implementálnak be. A közösség folyton nő. Már európát is behálózza. Egyenlőre nagyon tetszik, hogy a fejlesztők nézőpontja. Minden hasonló játék negatívumaira találtak megoldást. Itt tényleg közösségépítés folyik. Nem kell attól félned, hogy valaki el akarja rontani a játékod, rád szál, elveszted a megszerzett dolgaid. Persze megtörténhet a dolog, de az csakis a te hülyeséged folytán történhet így. Pl ha az úton mész tele rakománnyal kirabolhatnak, de ezesetben hülye voltál, mert lehet kíséretben utazni. Otthon is hagyhatod a pénzed és a ruhád nem tudják elvenni tőled. Nem is kell az úton poroszkálnod, csak ha úgydöntessz kereskedő leszel. A legtöbb ember el se hagyja a szülővárosát.
    Akit valami rosszaságon kapnak nem kap azonnal büntetést. Valódi tárgyaláson megy keresztül ahol megvédheti magát, tanúkat idézhet stb. RP-ben még ki is dumálhatja magát, ha ügyes.
    Sok lehetőség van különböző szakmák elsajátítására és mivel a szakmák alapanyagszükséglete arra ösztönzi a többieket, hogy békében éljenek egymással mindenki függ mindenkitől. Ha előre akarsz lépni a ranglétrán jobb, ha jóban vagy másokkal, ugyanis az ő véleményüktől is függ, hogy mennyire leszel sikeres. Egyszóval kisebb az esélye egy faragatlan bunkónak előrelépnie. Itt is lehet csalni, de nem éri meg. Ha több acc-od van nagyon sokat kell dolgoznod, hogy mindet életben tartsd. A csalókat rögtönítélő bíróságok törlésre ítélik, szóval érdemes meggondolni megéri e a kockázatot sé a vesződést. Azontúl nem tudsz átadni másik játékosnak semmit. Kereskedn ia piacon lehet és az ott feltett cuccokért 10 percen belül bárki jelentkezhet. Az viszi el akinek nagyobb a karizmája. Ha felüllicitálnak visszakapod a pénzed! Tehát itt is látszik nem az a cél, hogy kicsesszenek veled.
    A fizetős playerek nincsenek akkora előnyben a nem fizetősökkel szemben. Az ő előnyük majdnemhogy jelképes.
    Szóval ez egy egyre fejlődő játék, növekvő playerbázissal és közösségépítő szellemmel átitatva.
    Ne tévesszen meg a kezdeti egyszerűség! A magasabb szinteken sokkal bonyolultabb lesz a játék és élvezetesebb. Ajánlom a külföldi szervereket, mert ott minden már implementált funkció működik rendesen és sokkal több játékos van. Kialakult társadalmi élet stb. Itt az adott ország nyelvét kell beszélned, de megéri az áldozat és segítőkész mindenki. Mint mondtam itt hosszútávon az a nyerő akit kedvelnek a társai. A bunkók rövidéletűek. Előbb-utóbb elszigetelődnek és megunják a játékot. Csak pár dolog ami a pletykákból leszűrve várható a jövőben: további fejledtségi szintek (eddig 3 a max, nincsenek übertáp playerek), háború (országok közt) elméletileg most is lehet területet foglalni, de a jövőben nagyobb inváziós hadseregek is alakulhatnak (játékosokból) további szakmák, további országok és városok

    Ha úgy döntessz kipróbálod az angol szerveren megtalálsz: Larvin_coel néven.
    http://www.renaissancekingdoms.com/
    Írj be szponzornak regisztrációnál és keress priviben a kérdéseddel!
  • ZsZso
    #26
    Larvin:
    Angol szerver = magyar szerver. Csak a felület más.
    A téma elején épp a 25ös hozzászólás utolsó mondatáért kaptam össze az egyik modival. Kíváncsi vagyok mennyire következetesek, és rád milyen kihatással lesz a dolog (engem ugye majdnem "kivágtak" érte).

    Köszi szépen a leírást, voltak benne olyan dolgok amiről eddig gőzöm nem volt :)

    Shiwo:
    Szerintem csak félrefordították, a 2 ugyanaz. Mivel nem foglaltak állást a kérdésben a kedves moderátorok, ezért leírom:

    ZsZso a karakterem neve ... keressetek meg, nézem az eseményeket, s aki bizalom ponttal megadományoz, annak én is szoktam adni. Így segíthetjük egymást a szintlépésben.
  • Sadist
    #27
    Szerintem nézz utána a reklám definíciójának, egy google bőven elég hozzá. Vagy akkor már légy következetes, és minden játéktopik fejlécéből törölgesd ki a hivatalos oldalra mutató linkeket, mert a csúnya mocskos kapitalista kiadóknak és játékfejlesztőknek még hasznuk származik belőle.
  • Sadist
    #28
    Screenshotot valaki tudna linkelni, hogy hogy is néz ki az egész?
  • Larvin
    #29
    - bizalompontot csak másik játékostól kaphatsz ez maximalizálva van minden szinten 0-ikon:3 (bizalompont a hírnévpont egy formája)
    - a hírnévpont pedig a templomban szerezhető
  • Larvin
    #30
    nézz körül a youtube-on
    a játék angol nevét írd a keresőbe
    Nem teszek linket nehogy reklámozzam a youtube-ot :P :DDDD
  • ZsZso
    #31
    Szerintem kezdetnek nézd meg a kedvcsináló SWFet: ;).

    Screenshotokra egyelőre nem bukkantam
  • Sadist
    #32
    Azt néztem, de konkrétan a kezelőfelület érdekelt volna, mennyire átlátható, kezelhető.
    Screenshotot meg úgy gondoltam, hogy aki regelve van már, játékon belül csinál egyet printscreennel és feltölti :)
  • ZsZso
    #33
    Moccsináltam :)
  • Larvin
    #34
    Igazából ez csak a város. A valódi játék a fórumokon zajlik. Angliában a fejlesztő a király. De nem ő kormányoz, hanem egy választott régens. Van threadje az egyetemnek az egyháznak. Választhatsz magadnak nemesi hátteret címerrel. A különböző hercegségek élén egy választott tanács van. A városokat havontaválasztott kormányzó vezeti. A hercegségeken belül a gazdaságot a kibányászott ásványkincsek és a városonként egyedileg beállított piaci normák befolyásolják. A nagyobb termelés érdekében a kormányzók lottójátékokat tartanak nyereményekkel, ezzel serkentik a produktivitást. Pl, ha sokan halásznak, vagy bányásznak az jó a városnak. Létezik bíróság, lehet sereget toborozni, (bár ez egyenlőre még nincs kész) lesz betegség, így a tudósok között lehetnek majd gyógyítók. Az egyház teljesen ki van építve. Vannak püspökök, meg minden. Vannak egyetemek ahol lvl 3asok tanulhatnak görögöt és ezezl hozzáférhessenek szellemi fejlődést előidéző könyvekhez. A játékban az istent Jah-nak hívják és a prófétája Arisztotelész :D
    Lehet tüntetni és lázadni. Lázadással át lehet venni a hatalmat a város felett. enenk szabályai mind ki vannak dolgozva. A másik út, hogy vmegválasztatod magad. Lehet szavazni a hercegség tanácsába bejutáshoz listán és a kormányzóra, (vagy másnéven)polgármesterre egyéniben. Vannak lovagrendek, guildek, pártok, rablóbandák ahová lehet jelentkezni a fórumcsoportok segítségével. Elég hosszú és bonyodalmas. Csak azért írtam ízelítót, hogy lehessen látni, hogy a játék kezelőfelülete nem jelent semmit. Az igazi játék a fórumokon megy. Sajnos a magyar fórumon még nyomát sem látni ennek. A magyar rész még nagyon új, de a fordító nagyon rendes és segítőkész. Idővel a magyar is kiforrja majd magát.
  • ColdFire
    #35
    időt valós időben méri?
    tolvaj hogy lehetek?:)
  • Sadist
    #36
    Ha pl. kiválasztom, hogy fát vágok, akkor egy teljes napig (24 óráig) csak fát fog vágni az emberem? Vagy ha meguntam, akkor át lehet küldeni máshova?
  • Mr_no_NaMe
    #37
    Nagyon-nagyon jó alkotásnak TŰNIK. Nagyon jó lenne ez a játék ha nem lennének 1 napos korlátok. Az egyetlen netes játék ami engem megfogott az a Larkinor. Egész nap játszhatsz vele és nem csak annyit, hogy kijelöld mit kezdjél el csinálni. Szeretném ezeket a játékokat ha nem lennének ilyen baromi lassúak :S
  • Larvin
    #38
    Az idő a fórumon lényeges illetve, ha misére akarsz járni ami ált. 2x van a templomban 1 héten. Mint mondtam a fórum az igazi helye a játéknak egyébként nagyon unalmas lehetne a játék kb egy tevenevelgetős gagyiság. Tehát, ha igazán játszani akarsz akkor reggelned kell a fórumra. Lehetőleg külföldi fórumra, mert a magyarok még nem kezdtek el játszani igazán. Aki szereti a fórum alapú szerepjátékot annak ez ideális. Mint írtam korábban, minden eddigi játék hátrányait igyekeztek megoldani. Ennek az is része, hogy az aki csak ész nélkül tápol és nem akar játszani, rá se bagózik a többiekre, az meg fogja unni a dolgot. A hangsúly a kölcsönhatáson van. Ennek pedig 2 helyszíne lehetséges. A chat ami itt a kocsma és a fórum. Namármost a fórumokat moderátorok vigyázzák így az oda nem való dolgok kikerülnek, vagy helyesbítésre javasolják. A kocsmáknak pedig logja van. Szóval vigyázzák a többiek játékélményét. A tahókat rendreutasítják. Miután a fórum és a chat nem szorítja korlátok közé a játék rendszerét így csak a te fantáziádon múlik mennyire lesz élvezetes és nyüzsgő a játék világa. Ha valaki nincs megáldva fantáziával akkor ez nem az ő világa. Keressen inkább egy FPS-t

    #36 igen
  • Frosty01
    #39
    hahah :D
    ez nagyon állat

    Aibo a karakterem neve... majd néha felpöppenek a kocsmába meginni az sg-sekkel egy két korsó sört :)
  • Larvin
    #40
    A magyar részt nem ajánlom senkinek. Én is ott kezdtem, de nézzétek csak meg a fórumot. Mit láttok ott? Szabályokat. Játékot nem, csak szabályokat. Az angol fórum tele van játékkal, rp beszélgetések, sztorik, vetélkedők, játékok.
    Itt a kocsmában a játékosok nem játszanak csak örülnek mint macska a farkának, hogy lehet inni és csuklani egy idő után.
    Elmesélek egy tapasztalatomat: Bementem a kocsmába egy kicsit beszélgetni. Bejött valaki (név nem lényeg) Gondoltam akkor beszélgessünk. Az az igazság nem volt valami közlékeny. Erre elkezdtem én beszélni. Nagy hallgatások... néha egy-egy kelletlen válasz. A végén pedig kapom az értesítőt, hogy a beszélgetésünkről (már, ha lehet annak nevezni) screenshotokat készített és feljelentett a bíróságon. végig azt nézte, hogy mibe köthet bele. Nem az járt az eszébe, hogy beszélgessünk, szerepjáték, vagy csak out of character duma, hanem, hogy találjon valamit amibe beleköthet és feljelenthessen. A polgármester csak mosolygott az eseten és ellátott tanácsokkal az angol szerveren való játékkal kapcsolatban. Én elmondtam a védőbeszédem a bíróságon (a vád: nem lehet a piacon vett terméket visszaárusítani magasabb áron, védelem: megvettem, de nem adtam el szevasz tavasz
    Nem tagadom, hogy jogosan pereltek be, de itt a hozzáálláson van a hangsúly. A magyar szerveren nem tapasztaltam játékot, csak szabályok és azok betartatása. Közösségépítésnek nyoma sincs. Azért mennek be a kocsmába (chatre, hogy bizalompontot kunyeráljanak aztán szevasz) Ezek az emberek nagyon hamar meg figják unni ezt a játékot.
    Igazából ez egy folyamat. Még a tanulási szakasz van. Új a játék, meg kell ismerni.
    Ellenben az angol fórumot nézve látszik, hogy ott már kialakult egy játékosréteg. Már kialakult egy generáció akik játszák a játékot és nem azzal vannak elfoglalva, hogy megtanítsák a többieknek. Topiconként néol már több mint 100ezer hozzászólás! A magyar részen is ki fog alakulni, de ehhez még sok idő kell. Ezért javaslom mindenkinek aki tud valamenynyire idegen nyelvet beszélni, hogy inkább máshol játszon anglia, németo, franciao.
  • Frosty01
    #41
    remélem a gyatra magyar verziót kijavítják minél előbb, mert még gondolkodnom kell bizonyos dolgok jelentésén itt ott...