200
Sziasztok! Remélem jó sokan leszünk itt!
  • N o N a m e
    #1
    Először is: keresőben nem találtam ilyen topikot.

    Szeretném összegyűjteni az SG-n fórumozó Erdélyi embereket. Remélem hogy jó sokan leszünk itt. Fogjunk össze Erdélyiek, mutassuk meg hogy mi is létezünk!
  • Kojiro
    #2
    sztem kezdheted is, hogy hol lax meg ilyenek, adj egy kis kedvet a többieknek a topikhoz
  • Vaxi
    #3
    te nem is ott laksz -.- :D
  • dieselG
    #4
    Pont ezekben a percekben gondoltam az Erdélyben élő honfitársainkra.. Aztán felnéztem ide az sg-re, és mit látok az új topikoknál? Ez nem lehet véletlen! Egyetértek a topiknyitó kezdeményezésével, csak így tovább, kitartás, satöbbi! -.-
  • N o N a m e
    #5
    :) OK. Én Székelyudvarhelyen élek, 17 éves vagyok. Nagyon szép itt a táj, hegyek, dombok várnak titeket ha idejöttök.

    Egy pár oldal a szülővárosommal kapcsolatosan:

    Wikipedia - Székelyudvarhely
    Startlap - Székelyudvarhely
    Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatal
  • trident
    #6
    Sok sikert a topiknak!
  • V43 1105
    #7
    Hajrá, egyébként mesélj, hol laksz milyen házikóban, milyen nállatok az idő, milyenek az emberek ? : )
  • bracsek #8
    Kitartás fiam, ahogy a csiki mondaná, udvarhelyre nem megyünk, aszalt szilvát nem eszünk.
    Ideje volt egy ilyen topikot is nyítani, mert ahogy felétek mondani szokták induljunk, mert csíkban már dél van.

    Wikipedia - Csíkszereda
    Startlap - Csíkszereda
    Csíkszereda Polgármesteri Hivatala
    Tetszene is a topik, de egy udvarhelyi nyította. -fav.
  • bracsek #9
    Képzeld el az embereknek itt is van két lába két keze, két szeme, egy nyaka, két füle egy óra, stb. Sőt vannak szép és randa emberek is. Sőt okos és bunkoból is van, mint látszik nálatok is van egy pár extra bunkó.
  • V43 1105
    #10
    Én nem kötöszködésből kérdeztem , csupán érdeklőttem volna -.- sosem jártam még Erdélyben , szóval ..
  • bracsek #11
    Szóval nem vagyok én egy szivélyes fajta, és túlzott reakcióval török ki a taplóság, és a tudatlanság ellen. Szóval
    Vagy lehet az alkohol beszél belőlem.
  • Sephi
    #12
    Nos én Nagyváradi vagyok. én szívem szerint a legjobb hely a világon... faj is a szívem amióta elköltöztem :(

    Nagyon szép város ahol nem kell felni éjszaka az utcán... van nekünk is "brazil" negyedünk de... nem agresszivak.

    Lenne mit mesélni... gyönyörű.

  • N o N a m e
    #13
    Megtudhatom hogy miért vagy ilyen ellenszenves az udvarhelyiekkel szemben?
  • N o N a m e
    #14
    mindenkinek a legszebb helye a világon a szülőföldje, persze vannak kivételek is :)
  • dieselG
    #15
    2007 nyarán a szülővárosod kimaradt az útjainkból, sorrend szerint a következőkben tettünk tiszteletet: Arad, Piski, Déva, Gyulafehérvár, Segesvár, Korond, Parajd, Gyergyóditró, Gyergyószentmiklós, Gyiloktó, (két csángómagyar településre is elnéztünk a Kárpátokon túlra: Gyimesbükk és Románvásár, hihetetlen volt hallgatni, ahogy az ottani magyarok megőrizték a középkorban használt dialektusainkat, beszédeinket, és így is rendesen megértettük egymást! Olyan volt, mintha visszautaztunk volna a a 16. századba, találkozni az elődeinkkel, kábé ilyen érzéshez tudnám hasonlítani a velük való kommunikációt), Szováta, Marosvásárhely, Maroshévíz, Torda, Torockó, Nagyenyed, végül 3nap táborozás-nélkülözés a megfoghatatlanul pazar Retyezát-hegységben! -.- Volt szerencsém sok helyen megfordulni a világban, de mindenféle méregdrága luxusutazást porig alázza a barátokkal szervezett erdélyi utazás! Egy olyan gyönyörű hely, melyen egy napos fárasztó útra az érdekhatártól még mindig a saját nemzeteddel találkozol... Már tervezgetünk egy többhetes túrát idénre.

    Muszáj volt mindezt leírnom, akit bővebben érdekel, nyugodtan kérdezzen! Addig is jóéjt mindenkinek!
  • dieselG
    #16
    Amúgy noname-nek írtam az első mondatot. ;)
  • bracsek #17
    Kb? Kb az a gondom, hogy nem udvarhely a világ közepe.
  • N o N a m e
    #18
    A Gyilkos-tó és a Békási szoros nekem is nagyon megtetszett amikor arrajártam. A tavaly osztálykiránduláson voltunk Kolozsvárra és visszafele elmentünk Torockóra is és megmásztuk a Székely követ. Na az is egy felejthetetlen élmény a számomra.
    Köszi hogy megosztottad velünk az élményed!
  • N o N a m e
    #19
    de nem is Csikszereda..
  • bracsek #20
    Én nem is mondtam, csak...
  • CUCLI
    #21
    Csiki sör mindenek felett :D (Y) jó topik
    /fav
  • bracsek #22
    Mióta a nagy faluba csinálják keserű mint a szar, habár a szart nem kostoltam.
  • CUCLI
    #23
    nyáron még fasza volt :/ nemtudom most milyen mivel "rég" jártam arrafelé :/
  • SHADOWEYES7
    #24
    Neked már a saját földiddel is bajod van? Az ,hogy mi tudatlanul mondtuk azt ,hogy román vagy az passzol, de még a saját földiddel is ellenséges vagy hát akkor belőled nemkérünk itt MO-n 1 cseppet sem.
  • bracsek #25
    Nem tudom te halgattál-e éjjel 3-ig Akela Ajas Kúszóbab, és külömböző Magyar undergrounot, 10 hónapon keresztül minden éjjel egy udvarhalyi csávó végett? Még ha szeretném is a stiust, de amikor már kívülről fujtuk, hogy nevem any@baszó címem tatabánya, akkor már már a 10. ről való kidobás kivitelezésén törtük az agyunk, és nem csak én egyedül, habár a csávó azóta is barátom, akármikor a szemébe mondom, hogy egy fac.

    Az első két állításnak meg alapja van, a két város a megyeszékhely címéért harcolt(anno), és akkor volt a csikiak mondása az első sorom, a második, egy ha még jol tudom, most is élő mondás, mivel régebb mire beértek csíkba dél lett.(ez mind a kettő amolyan ércelődés, mert csí1kban már nem terem meg normálisan a szilva)
  • bracsek #26
    Ha még ezen kényszerült zenehalgatás után is barátom, nem nagyon hiszem, hogy problémát jelentene a hovavalósága, 3 románnal is éltem 10 hónapig, habár sokat nem kommunikáltunk, mert ők nem tudtak magyarul, én meg nem voltam/vagyok jó románban, de attol jókat kártyáztunk, Közösen néztük az angol filmeket, tehát igazán nem lehet rámfogni, azontúl, hogy jár a pofám, hogy nem jövök ki a külömböző nemzetiségekkel vagy földrajzi származásával.
  • SHADOWEYES7
    #27
    Ez nem magyarázat!
  • dieselG
    #28
    Na, már azt hittem hogy Székelyföldnek is megvan a saját fradi vs újpestje -.-
  • bracsek #29
    [bocs hogy átírtam]
  • bracsek #30
    Volt mikor megvolt, de az csak egy nyár ősz volt, mert hát megvolt a kérdés, kik fognak 40KM szerpentint utazni azért, hogy a megyeközpontba jusson, de ez soha nem okozott igazi ellentétet, mert csak érdekek voltak, semmi érzelmi füttötség. És ez is olyan régen, amikor szüleink születtek.
  • SHADOWEYES7
    #31
    énis bocs,hogy átírtam.
  • bracsek #32
    Hát akkor ne tégy fel kérdést #24
  • SHADOWEYES7
    #33
    #27?
  • bracsek #34
    Ez háromszög, körbemegy és értelem nélkül maradt.
  • barnie1990
    #35
    Én Szatmári vagyok, nekem mondjuk marhára nem tetszik itt,de ez van.
  • Z
    #36
    "Tetszene is a topik, de egy udvarhelyi nyította. -fav." --- bracsek ismerd be, hogy csak irigy vagy, mert megelőzött!

    "Hajrá, egyébként mesélj, hol laksz milyen házikóban, milyen nállatok az idő, milyenek az emberek ?" --- nem jól tetted fel a kérdést szerintem. Kb olyan lett, mint mikor réges régen az amerikai rokonaival beszélgetett egy barátunk, és azok megkérdezték tőle:
    - Na, és Magyarországon van hűtőgép, mosógép, vagy autó?
    - Persze, van mindenféle gépünk, és egy Mercedes-szel járunk.
    - MEERCÉÉÉDESSZEEEEL??????

    Nem azt mondom, hogy buta tök vagy, mint azok az amcsik, mert biztos nem vagy az. Csak a "házikó" szó...hát finoman szólva is tiszteletlen, és degradáló volt. Meg az, hogy "milyen az idő". Valószínűleg óceáni az éghajlat...
  • Sephirot T
    #37
    Na végre ilyen is van már :D
    Nagykároly gyönyörű városábol való vagyok,és néhány dologtól eltekintve imádok itt lakni
  • N o N a m e
    #38
    Nekem a tanárom mondta hogy még '89 előtt a kommunizmusban nagy harcok voltak az udvarhelyiek és a csikiak között hogy hol legyen a megyeközpont. Majd a csikiak megkapták. A kommunizmus betelepitett egy csomó románt Csikba, felépitették azt a nagy tapsteret és elb*szták egész Csikszeredát. Először haraguttunk rátok, hogy ti vagytok a megyeközpont, de most.. jó hogy ti lettetek, mert udvarhelynek van egy szép központja ami csiknak (mondjuk azt hogy) nincs, udvarhelynek is nincs sok román lakósa (kb 1000 a 36000-lakósságból, a többi 35000 magyar). Na de fejezzük be. Nektek kellett a megyeközpont..
  • bracsek #39
    Nincsen topiknyítási kényszerem, én tanultam a leckéből egyet megnyítottam és bezárták, többet nem nyítok.
    Az a házikó nekem is szúrta a szemem, csak annélkül is eléggé kötekedősre vettem a figurát.
  • bracsek #40
    Igen, megkaptuk és örülünk is neki, szép csúnya, de a mienk, igaz néha zavaró, hogy állítólag 89-előtt jöttek be, de érdekes módon pár évvel ezelőtt még nem volt probléma magyarúl vásárolni, de mostmár egyre több hely van, ahol már nem lehet, szép központ, az is meglesz, épülget, körforgalmunk már több van mint Kolozsvárnak, de hát ha mánia akkor mániákusan kell ragazkodni hozzá, legalább a forgalmat lassítják. Arányokba nem mennék bele mert nem vagyok a statisztikával tisztában, de nálunk szép számban vannak.