273
Mindenki jól lát?
  • Airbus A380
    #1
    Kinek miért van szemüvege? Mióta van? Hogyan tűri? (ezt azér kérdem mert sokan nem bírják elviselni a szemüveget) És milyen a szemüvege? (ha tudsz tegyél be képet.
  • REALista
    #2
    "Kinek miért van szemüvege?"
    Na vajon miért?O_o
  • ForzaInter
    #3
    :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDdddddd
  • Cat 02 #4
    me' trendi
  • Aspyrin
    #5
    Üdv!

    Azért hordok 4-5 éve szemüveget, mert nem látok élesen messzire(-1 dioptriás mindkét lencsém, így nincs nagy vész). Tulajdonképpen önszántamból csináltattam meg az első keretem, és nem okozott semmilyen különös gondot a viselése. Ma már persze sokkal körültekintőbben vásárolok: fontos, hogy könnyű legyen, lehetőleg vékony keretes, illetve, hogy ne legyen széles a szára, mint a mai retro szemüvegeknek, mert abból nem igazán látni ki oldalra. Most egy közepes árfekvésű Versus-t viselek. Igazán strapabíró, ahhoz képest, hogy damilos. Egyszer véletlenül rátérdeltem, és legnagyobb döbbenetemre nem tört el, éppencsak meggörbült az egyik szára :)
  • DaniX14
    #6
    hali
    én 4 éve vok szemüveges de nem hordtam csak suliba :S
    de most hogy kontaklencsém van igy azt hordom de azt nem annyira szeretm mert néha tök szurós érzés a szememnek de néha meg jó..érdekes.
  • Shiwo
    #7
    nekem általános 7-es korom óta van szemüvegem, eleinte -0,75-ös volt mindkettő, de úgy 4 évvel késöbb már -1,75-ös lett..azóta nem romlott különösebben, a bal szemem romlott pár cilindernyit, de az nem komoly..amúgy pont most csináltattam szemüveget, mert a régi már elég karcos volt, és a munkahelyemen épp volt rá lehetőség, hogy ha új szemüveget csináltatunk, akkor árengedményt kapunk +8,5k-t fizet a cég...így most vettem egy új szemüveget..26k volt, sötétedik, elvileg karcolásoknak is jól ellenáll, s a monitor sugárzása ellen is véd valamennyit hivatalosan..
  • Shiwo
    #8
    sokáig én se hordtam az utcán, de idővel rájöttem, hogy szemüvegbe jobban lehet mustrálni a lenge öltözetü csajokat nyáron ,-P
  • bodesz
    #9
    nekem 2éve kéne szemüveket hordanom kb
    nemvoltkedvem még orvoshoz sem elemenni xD
    nemtudom hogy károsabb márha az szemüveggel v anélkül de 1 éve elmentem felírtak 0,5 v 0,75 ös szemüveget de nemvettem szemüveget
    azóta se érzem úgy hogy nagyon kéne báááár lehet nemártana :o
  • Airbus A380
    #10
    Sok külömböző oka lehet.
  • Airbus A380
    #11
    Ez szerintem felelőtlenség.
  • Airbus A380
    #12
    Nekem -5-ös a szemüvegem.

    Hallottatok már cube márkájú szemüvegről? Mert nekem ilyen van de a neten semmitse találni róla. Esetleg másnak is van?
  • Airbus A380
    #13
    Pedig nem valami fájdalmas egy szemüveg viselése.
  • Csesza
    #14
    5éve van szemüvegem, 1szer volt rajtam, szarabbul látok vele mint nélküle -.-
  • gercse
    #15
    nekem is van feles szemüvegem, el kezdtem még anno hordani, de csak rosszabb lett a szemem tőle..., le is raktam, azóta ugyanolyan, nem romlott (kopp kopp kopp)
  • The Garrett
    #16
    en is igy voltam vele, kb 2 éve kellett volna már szemüveget hordanom de csak idén csináltattam 1-t. :) (csak -1es de ez is rengeteget szamit)

    Tök furcsa volt utanna hogy a buszról nem csak akkor tudtam hanyas amikor már majdnem a megállóban volt, meg hogy az utca túlsó vége valójában nem homályos. :D
    Komolyan mikor megvettem rácsodálkoztam a világra és rájöttem milyen hülye voltam 2 évig. :P
  • Beast Machine
    #17
    nekem fél éves korom óta kell szemüveget hordanom, 5/4,5-össel kezdtem, ez lement nemrég 3/2,5-re. Lassan egy éve nem hordom azonban, mert látok anélkül is jól - egyébként én kancsal voltam, azért kellett, plusz a bal szemem egy picit kevésbé van kinyílva, mint a jobb.
  • bracsek #18
    Nekem is pont ilyen van meg már 3 éve, eleinte nem hordtam, mert jobban zavart mint amennyit segített a látásban 0.5 volt és csak az egyik, aztán azóta sem mentem vissza órvos felé se, a szeműveget, meg egyáltalán nem hordtam, még nincsennek ilyen gondjaim, hogy nem látok az utca túloldalára, a buszok megkülömböztetésében már akadnak gondok, de nem azért mert nem látom, hanem mert ráírják, hogy 37/38 és én sose tudom melyik utvonalat fogja épp csinálni, de ez nem a szeműveg problémája.
  • kas123
    #19
    nekem 7dikbe volt szemüvegem fél évig, és valahogy kinőttem (a doki szerint) így már nem kell hordanom :)(és tényleg jól látok:))
  • HiPPoNaX
    #20
    Egyaltalan nem biztos, hogy jo otlet nem hordani azt a szemuveget. Ha peched van, romlik a szemed nelkule, amivel aztan a kesobbiekben nagyon nem leszel kisegitve. Annyira meg nem rossz dolog a szemuveg, hogy valaki ne birja ki a viseletet (ha nem is allandoan, akkor legalabb akkor, amikor tenyleg igenybeveszi a szemet)
  • Vlala #21
    Nekem is van, túl sokáig, túl közelről bámultam a monitort. :)
    Megszokni nem volt nehéz, lévén azzal látok, anélkül meg nem :)
  • Molnibalage
    #22
    25 leszek hamarosan. 6 éves korom óta van. Kezdetben 0,5-ös volt (rövidlátó vagyok), de ez felment 1,5-1,75 környékére. Volt egy kb. 1-1,5 év amíg nem viseltem, mert a doki szerint nem kellett. Valamit nagyon elnézhetett, mert 1 év után azt vettem észre, hogy hamar kifáradok és nem látok jól. Na lett is egyből 1,25 dioptria. Azóta csak minimálisan romblott.
  • Fbn Lx
    #23
    heló.
    azért kellene szemüveget hordanom, mert szar a szemem.
    azért szar a szemem, mert nem hordok szemüveget.
    azért nem hordok szemüveget, mert a szemüveg egy szar.
  • Hegi90
    #24
    kkty
  • Atti12
    #25
    nekem nincs :| És nem is kell. Szerencsére jól látok. :)
  • LasDen #26
    nekem 3-os korom óta van szemüvegem....az elsőt nem hordtam, mert nem tetszett, de azóta rendszeresen....és most nekem is egy olyan van, mint ami az #5-ösben van linkelve.....annyi bajom van vele, hogy ez nem olyan fényre sötétedős mint az előző volt.....de amúgy mára már teljesen hozzászoktam......haverok többször kérdezték, mért nem hordok kontaklencsét, de én nem szeretnék vesződni vele, meg amúgy is mostanra el se tudnám képzelni magam szemüveg nélkül.....jah és -3-as...... :D
  • Vlala #27
    Engem is traktáltak SZTK-keretessel, de nem igazán jött be. Eredmény: az akkori 1-1.5-ös helyett mosrt 3-as kell, de az tényleg kell, mert vezetek.
  • Hajnalcat
    #28
    Én egyik szememmel (jobb) homályosan látok, a másikkal viszont tökéletesen. Kiskorom óta kellene szemüveget hordanom, de csak általános végéig hordtam, utána jött a középiskola és hát egy picit normálisabban akartam kinézni és ezért félretettem a szemüveget. Azóta se hordok, de végülis rendesen látok mindent, csak nem mindkét szememmel, hanem csak az egyikkel. De így is jó nekem. :))
  • Nuki
    #29
    6 vagy 7-es korom óta hordok szemüveget (kb. 6-7év), azért mert túl sokat olvastam közelről. (mellkason könyv, aztán élvezet:).
    Amint megkaptam a szemüvegem, véletlenül (tényleg!) elhagytam, örültem neki mert utáltam akkor is, most is.
    1 év múlva újra kaptam egyet, azóta nem-nagyon módosult a látásom. Mostanra a bal szemem: -0,75 a jobb szemem: -2,5-es. Furcsa adatok:P
    A kontaklencsétől bevallom őszintén félek.
  • RAZOR27
    #30
    Egyik ismerősömnek 16-dioptriás van, bazz, az már golyóálló :D
  • tommyg
    #31
    nekem oszt társam első padból nem látja a táblát azt mindig rólam írja
    de a szemészetre nem mer elmenni mer fél hogy kiröhögnénk a szemüvege miatt is(ami igaz is) de egyszer kajak én viszem el a szemészetre ha az annya se képes :D
  • Balumann
    #32
    Ajánlom mindenkinek ezt az oldalt, sztem mindenki olvassa el:
    LÁTÁSTRÉNING
    Egy idézet az oldalról:
    "A látástréningről

    A szemüvegesség minden hiedelem ellenére gyógyítható, tehát a jó látás megtartható, sőt extralátássá fejleszthető. Az egészséges nézési szokásokat újra meg lehet tanulni, és akár életünk végéig szemüveg nélkül élhetünk."
  • Gyocsika
    #33
    Nekem olyan 3 éve van szemcsim, a bal -0.5 a jobb -0.75. Azóta nem változorr semmit, remélem így is marad. Mostmár teljesen hozzászoktam, fényre sötétedő vastagabb keretes. Az előző szemcsim vékony keretes volt, ha azt visszahúzom akkor nagyon nagyon kényelmetlen a mostanihoz képest.
    A fényre sötétedés pedig nagyon ott van, ha kinn vagyok azt utcán akkor majdnem mindig sötétedik, attól függ mekkora a napfény, tisztára mintha napcsemüveg lenne.
  • Balumann
    #34
    Én nekem kicsi szemtengelyferdülésem van, és már kicsi korom óta üldöznek azzal, hogy szemüveget kellene hordanom, mert "megvakulhatok". Hát anyukám nem engedte. Tavaly karácsony körül találtam meg a látástraininges oldalt. Legutóbbi szemvizsgálaton aztmondták sokat javult a látás :-)
    (később aztán meg jöhet a lézeres szemműtét)
  • sweech
    #35
    már 4-5 éve is kaptam beutalót szemészetre, de még mindig nem mentem el. nem jó dolog, mert érzem, hogy folyamatosan romlik a szemem :p
  • hunbasser
    #36
    ez igaz.kb 6-8 évig voltam szemüveges,és most kiváló a látásom,már kb 7 éve nem hordok szemüveget :)
  • w77d
    #37
    nekem 0.75-ös szemüvegem van már 7 éve. Most már annyira megszoktam, hogy sokszor észre sem veszem, hogy rajtam van. Vezetni csak szemüveggel szoktam és utcán is mindíg hordom.
  • Balumann
    #38
    És az a baj, hogy erről szemészeten, meg sehol nem tesznek említést, holott rengeteg embernek simán lehetne jó látása. A szemüveg csak méginkább ront a helyzeten. Ha már 4 évesen kaptam volna szemüveget szerintem már nem is látnák a bal szememmel. Szemét szemorvosok.
  • hunbasser
    #39
    jó,de ez nekem szemüveggel sikerült...:D tehát azért jó dolog az...
  • Balumann
    #40
    :o AZ nélkül lehet gyorsabban sikerült volna :P
    Nekem egyébként kicsi koromba felirtak egy kurvaerős szemüveget. Képeket kellett volna felismerni, és nem tudtam. Az a vicces, hogy utána anyukám is megnézte, és ő se tudta (nem azért mert nem látta). A szemüveg meg iszonyat ronda volt, és még menni is alig bírtam menni benne :-8