3646
www.facebook.com
  • grizzly21
    #1
    Nem lattam ilyen temat eddig ami fura...a lenyeg:
    A Facebook a kulfoldi iwiw, a kulonbseg az, hogy mukodik :)
    Az iwiw is volt ido amikor mukodott, de miota tomegtermek lett nem foglalkoztak a technikai hatter biztositasaval, csucsidoben hasznalhatatlan, hibakat dob, hianyzik belole egy csomo fontos funkcio, stb...Amire a nagy rozsaszin T testver rateszi a mancsat abbol jo nem sulhet ki.
    Tehat aki nem ismeri, es elegedetlen az iwiw-vel, egy probat mindenkepp tegyen a facebook-kal. Az az elonye is megvan, hogyha kulfoldi ismeroseid vannak, azokat is fel tudod venni rajta, es valljuk be ennek van igazabol ertelme, hogy a vilag barmely pontjan szamon tudd tartani az ismeroseidet barmelyik orszagbol.
    A funkciokrol nem irnek, mindenki fedezze fel, de messze tulmutat az iwiwen..
  • I.C.ram
    #2
    Miben más ez mint az iwiw? Azon kívül, hogy nagy valószínűséggel egy ismerősöm sincs fent rajta :D
  • DJviolin
    #3
    Mindenben! :)

    Szabadon formálható profiloldalak: -Megfogsz egy ablakot, és a "megfogod és húzod" módszerrel oda pakolod, ahova akarod.

    Beépülő modulok (widgetek) támogatása: -Több ezer ilyen modul van. Például: Nekem van egy olyan modulom, hogy TV Shows. Ezt be tudom fűzni az adatlapomra. Egy tizes listán fel tudom sorolni, hogy mi nálam a top 10 tévé sorozat. Így mások tudni fogják, hogy nekem mi tetszik, és így én is tudni fogom, hogy mondjuk mikor adják le a Prison Break legújabb részét. Vagy van egy magyar fejlesztésű widgetem. A neve az, hogy IWIW profil. :) Lényegében ha rákattintanak, akkor elvezet az IWIW profilomra. :) És ezekhez hasonló több ezer ilyen kiegészítők vannak, amelyet gyakorlatilag bárki készíthet.

    Csoportok és networkok támogatása: -Leginkább a MyVIP Klubok rendszeréhez lehetne hasonlítani. Én például benne vagyok egy Hungary Networkben (megjegyzem kb. 30ezer felhasználó a tag :D) És egy Webizstán Networkben, ami a webisztan.blog.hu-nak a Facebook közösségi oldala.

    Plusz van egy üzenőfal a profiloldalamon, ahova bárki írhat hozzám.

    Plusz a képeket és videókat mappákba lehet rendezni. Ja, és a képeken mondjuk az arcokhoz kis négyzeteket lehet rendelni, amire ha rávisszük az egeret, tetszőleges szöveget tudonk hozzárendelni. Egy csoportképen nagyon hasznos, hogy kit-hogyan hívnak.

    És hogy nincs fennt sok magyar? Nemsokára lesz egy olyan fejlesztés, hogy a Facebook nyelvi modulja nyílt lesz, ergo bárki készíthet hozzá lokalizált nyelvet. :)

    Szóval, hogy mi is a Facebook? Jelenleg a világ legjobb közösségi oldala, amely kezdi lenyomni a MySpace-t is.
  • Lammer
    #4
    ahh ujabb kapcsolattartasi oldalnak alcazott adatgyujtegetosdi okossag
    remek
  • Fabio Capello
    #5
    az iwiw nemzetközi kapcsolatfenntartó oldal (International Who Is Who), így max. iwiw utánzat
  • blackgamer
    #6
    azért nincs téma, mert van Közösségi oldalak topik
  • Gerbill
    #7
    Bizony, ahogy a mondás tartja: "IWIW, jobb mint az FBI adatbázis"
  • Dynamic
    #8
    Most mi a fontosabb?Hogy millió módon formálhasd a profilodat, vagy hogy minél több ismerősöd legyen?Szerintem egy ilyen oldalnál az utóbbi.Szal amíg az iwiwen x millió magyar van, addig hiába a facebook jobbnál jobb ficsörei, labdába nem rúghat(itt, nálunk).
  • Dynamic
    #9
    "minél több ismerősöd legyen"

    értsd: minél több ismerősöd MEGTALÁLHATÓ legyen.Szal nem a skalpvadászokra gondolok, akik minden szart bejelölnek, csak hogy minél nagyobb szám legyen a nevük mögött:)
  • DJviolin
    #10
    Huuhhh mi ez a negatív visszhang a Facebook-ról emberek?

    #4 -> Lehet, na és? Gondolom már te is annyi helyen fennt vagy, hogy már hiába akarsz láthatalan lenni a rendszer számára. Már nem oszt, nem szoroz. :)
    #5 -> Akkor ha így nézzük, akkor IWIW utánzat a MySPace, MyVIP, PPL, Porkolt, meg az összes többi... De szerintem az is valószínű, hogy a Facebook azt se tudja, hogy a világon van az IWIW. :)
    #8 -> Ilyen hozzáállással nem leszünk sokkal többen a facebook-on. :( Egyébként hogyan indult el az IWIW, MyVIP, PPL, meg az összes többi. Volt fennt egy karesz, aki meghívta a többit. A Facebook-on is lehet embereket invitálni. :) ha ez neked problémát okoz, hogy nincs fennt senki, akkor invitálj. :) Egyébként amikor felmentem Facebook-ra, két ismerősöm már fennt volt, igaz, azóta sincs több. :) De ha egyre népszerűbb lesz, ez változni fog.

    Egyébként megértelek titeket. Valaki ezeket a social site-okat netes telefonkönyvnek használja. Azonban vannak olyanok, akiknek nem merül ki ott az időtöltés az IWIW-en mondjuk, hogy azt böngésszük, ki melyik buliban mennyire piálta le magát egy fotós előtt, meg hogy a kedvenc állata a Bodri kutyája, hanem szeretnénk megtunni róla mondjuk összetettebb információkat. Melyik filmeket nézi, mennyire osztályozza az én kedvenc filmemet. Van-e olyan lány fennt, aki mondjuk szintén kapcsolatot keres, Kecskeméten él, és a kedvenc filmje a Pulp Fiction, és Vitorlázórepül. Ezeket mind tudja a facebook. Az IWIW pedig továbbra is az Internet Arany Oldalakja. Kár egy kategória alá sorolni a két oldalt. Nem egy célcsoport a közönségük.

    És még valami, ami nekem a legfontosabb. A Facebook valami olyat nyújt, amit az IWIW sohasem. A Regisztráció megér egy külön misét, na meg a kezelőfelület is. Ergo az üzenőfalas szófosó diszkós dumagépektől védve van a rendszer. :)
  • gz8
    #11
    #6, bár ugye van iwiw-es, myvip-s topic is...
  • DJviolin
    #12
    Ezt most találtam. Jól kifejezi egyre több ember véleményét az IWIW-ről. :) Remélem ti is hallottatok az IWIW gerilla politikájáról az e-mail címekkel kapcsolatban?
  • Muki100
    #13
    Én az ilyenekre mindig úgy tekintek, mint a spam és feleslegesen pazarolt sávszél melegágya..
  • grizzly21
    #14
    nos, koszi gz8!

    folytatva a temat,
    azt irtam akinek az iwiw-vel gondja van az adjon ennek egy eselyt. nyilvan aki az osszes ilyet utalja annak ez se fog tetszeni.
    mondjuk en sajnos nem sok eselyt latok arra hogy az emberek elpartoljanak iwiwrol..sok bena angolul se tud, hogy eligazodjon, meg az a sok funkcio a nehezere esne stb.
    ugyanugy mint az msn, arrol is kezdek leszokni a skype javara
  • grizzly21
    #15
    adatgyujtes ? nem tudom. engem nem zavar, ha begyujtik hogy kik az ismeroseim, milyen kepeket rakok fel stb..
  • grizzly21
    #16
    igen de ennek pont forditva kellene lennie. a feature-ok adva vannak mar csak hasznalni kellene oket:)
  • grizzly21
    #17
    az iwiw-et csak magyarok hasznaljak, miert lenne a facebook ennek az utanzata
  • Rage47
    #18
    SG cikk Facebook-ról
  • 5c0rp330n
    #19
    iwiw utánzat a Facebook?
    Ez majdnem akkora baromság, mintha azt mondanád, hogy freemail utánzat a Gmail.
  • Gyocsika
    #20
    Szerintem, ha megcsinálják magyarra, akkor a felhasználók száma biztosan sokszorosára megnő. (Csak 18 év felett lehet regisztrálni?)
  • precision
    #21
    32k magyar user... kevés, nagyon kevés
    szóval alternatívának nem jó, max érdekesség hogy ilyen is van
    ja és annyi minden van benne hogy átláthatatlanná teszi némely emberek adatlapját... találtam olyat is akinek vagy 1 percig scrolloztam lefelé az adatlapján úgy hogy nem olvastam, csak tekerés
  • blackgamer
    #22
    embereknek iwiw és esetleg myvip jut eszükbe közösségi oldalakról, pedig magyar weben is van vagy tucatnyi másik közösségi oldal
    jobb funkciókkal, pl. milgram, in3touch, macadu, drusza, ppl, jobarat, tvn, hotdog, porkolt, baratikor, indivi, dada, network stb...

    facebook-ra sose fognak áttérni, hiába gondolják azt egyesek, hogy ami külföldi az jobb
    persze ha egyszer magyarítják akkor talán többek odatévednek, csak éppen LiveJournal is magyarítva volt, de alig használta pár ezer magyar (használta? csak regisztrált max), ezért a magyarítására is ráuntak idővel
    és igazából a magyar közösségi oldalakra se tértek át, milgramon se találok szinte senki ismerőst, pedig relatív sok a regisztrált tag és még fóruma is van ami elvileg csábítaná az embereket mindennapi használatra
    de talán nem is az extra funkciók miatt regisztrálnak ezekre
  • Gyocsika
    #23
    Szeretnék reggelni , és egy gond van. Ugyebár bejelölöm a High School-t (középiskola) de a felsorolásban nincsen az iskolám természetesen.
    Ilyenkor mivan? Mert amit én irok be azt nem fogadja el.
  • precision
    #24
    az enyém sincs benne mégis elfogadta... próbáld meg hogy nem írsz be akkor semmit
  • Gyocsika
    #25
    "You must fill in all of the fields." Ezt írja ha beirom , ha nem. :S
  • 5c0rp330n
    #26
    Akkor ne úgy regisztrálj, mint középiskolás, hanem mint különálló személy (vagy egyéb) vagy van vmi hasonló lehetőség.
  • Gyocsika
    #27
    Nem tudok reggelni se úgy hogy at a company ,s úgy se hogy none of above vagy mi. Vicc , pedig szeretnék.
  • Gyocsika
    #28
    Ha kiválasztok egy iskolát, azt késöbb meg tudom változtani? Most beirok valamit ami a listában van, aztán késöbb majd benn átírom sajátra, lehet úgy engedné?
  • grizzly21
    #29
    tenyleg nem fog a nagytomeg atterni. kiegeszitesnek viszont jo szerintem, foleg ha kulfoldi ismeroseid vannak, nekem sikerult megtalalni keresztszulok gyerekeit, usa-ban tenyleg mindenki hasznalja
  • grizzly21
    #30
    probald ki sztem
  • Fabio Capello
    #31
    az előítéleteim ellenére egy próbád megér, meglátom mit tud :)
  • ElectricalTech
    #32
    Ha lesz magyar verzioja, akkor biztos, hogy lenyegesen tobb magyar felhasznalo lesz, de ehez szukseg lesz szorgos emberekre, akik onszorgalombol reklamozzak az oldalt, stb...
    En special FaceBook parti vagyok, mert ott van jelen minden ismerosom, de a magyarorszagon elo rokonaim miatt pl. fel kell mennem az iwiw-re, amit ugyebar innen nehezen erek el, mert nagyon lassan tolti le.
  • G_ArchAngel #33
    én belekezdtem, de szétuntam magam, a design az hyperratyi iwiw-et is alulmúlja...

    pedig számomra még lenne is értelme, hogy más londoniakkal kapcsolatot keressek, de túl időigényes, elérhetőségi listának elég az iwiw, a többi része annak sem érdekel...:)
  • Desiderata #34
    névre hol lehet rákeresni? mert csak email alapján találtam friend keresőt
  • Desiderata #35
    csak rájöttem, de adatlapot hogyan lehet megnézni?
  • DJviolin
    #36
    Igaz, a dizájn egységes. Kevés beleszólásuk van a felhasználóknak, de még így is többet nyújt (szerintem) dizájnban, mint az IWIW. Elvégre lehet pakolgatni az ablakokat, és olyan modulokat felpakolni, amilyet csak akarsz. De csak módjával, mert az se jó, ha van 60 kieg, és úgy néz ki az adatlap, mint egy karácsonyfa. :) Egyébként ha szeretnél feltenni sok modult, de nem akarod, hogy teleszemeteljék az adatlapodat, akkor már erre is van egy eszköz.
  • grizzly21
    #37
    a design letisztult, minimal, teljesen jo. ossze sem hasonlithato az undorito iwiwes kek gombokkal..
  • G_ArchAngel #38
    nem hívnám letisztultnak, szerintem nagyon primitív mindkettőé...
  • Rage47
    #39
    az iwiw viszont tetü lassú
  • G_ArchAngel #40
    ez igaz, de munkaidőben annyira nem, csak 8-9 körül mikor a titkárnők kezdenek, és du.5 körül, mikor végeznek:)