160
Virtuális balesetek
  • Attila8805
    #1
    Virtual CRASH 1.0 verzió egy új generációs baleset rekonstrukciós program. A legújabb hardver és szoftver fejlesztési eredmények lehetové teszik a személyi számítógépen nagy bonyolultságú rendszerek reál idoben történo modellezését. A szimulációs eredmények megjeleníthetok 3D perspektivikus nézetben, méretarányos felülnézeti képen, diagram és táblázatos formában.

    Tulajdonságok

    * Könnyű kezelhetőség
    * Teljes interaktivitás
    * Intelligens súgó (Virtual CRASH tanár)
    * Kudlich-Slibar ütközés modell
    * Deformációs munka számítás (EES - Equivalent Energy Speed)
    * Tetszőleges számú automatikus járműütközés számítás
    * A járművek átfedéséből adódó Valós idejű jármű deformációk
    * Valós idejű 3D animáció
    * Gyors számítás
    * Visszavonás, mégis funkció - az utolsó utasítás visszafordítható.
  • Alexease
    #2
    http://www.vcrash.com/page.php?lang=1&id=1
  • Tomsteel
    #3
    jól hangzik a dolog...töltöm...érdekelnek az efféle dolgok.
  • Attila8805
    #4
    Engem is ezért próbáltam ki.
    Szerintem nagyon jó csak mivel demo verzió elég sok dolog nincs benne.
    A teljes verzió meg több százezer forint:D
    El lehet bíbelődni amúgy vele!
  • akyyy
    #5
    :CCCC
  • akyyy
    #6

    semmi törés nincs benne? ugy nem valami jó.
  • Tinman #7
    Na de uraim!
    Gázolóként mondhatom, hogy az ember nem rongybaba! (Ne menjünk bele, elég annyi, hogy védett főútvonalon menve kijött elém biciklivel, úgy, hogy elsőbbségadás kötelező táblája volt... szerencsére semmi komoly baja nem lett.)

    Egy FPS-ben még elmegy -de már a kezdetektől fogva húztam a szám a ragdoll miatt-, de egy ütközés\baleseti szimulátorban nem állja meg a helyét.
    Ez a program egyszerűen figyelmen kívül hagyja azt, hogy az emberi test különböző sebességeknél másképp viselkedik!
    Egy 40-50-es ütközésnél még képes némi védekezésre, hárító mozdulatokra. Egy nagyobb sebességnél már szakadhatnak le végtagok!
  • SötétBarom
    #8
    Hát ez kurva jónak tűnik :DDDDDDDD
  • Adam69852
    #9
    erre lenne jó az endorphin motor... ott különbözö helyzetekben különbözöen viselkedik a bábu "ember"... ezt úgy érték el hogy egy minimális AI-t (mesterséges intelligenciát) adtak a modelleknek... például belehet állítani hogy mondjuk részeg legyen... és ha meglökjük akkor próbál ellenállni.. tehát mivel amugy sincsen jó egyensúlya egy részegnek :D itt ha meglökjük elsönek tántorognikezd próbál egyensúlyozni de eldöl...

    itt van pár videó... a részegest nem találtam meg de meglehet találni

    egy kis pankráció

    [URL=http://youtube.com/watch?v=Ae3fgj2x1aI]és egy hivatalos "trailer"[/URL] most ez egy jó nagy off volt de csak válaszoltam :D

    *ON*
  • Tinman #10
    Sajnos az ütközések/esések végén itt is mintha megszünne a test természetes mozgás/reakció képessége és teljesen átmegy tehetetlen rongybabába.
    A videoban nem egy helyen az érkezés után úgy elhagyja a végtagjait, hogy azok ki is csavarodnak, vagy nekicsapódnak a talajnak.

    Egy pankrátot, harcművész, sportoló különösen tudja, hogy tudatosan mit kell tennie ha esik/burul stb.
    Valóban néha az a legjobb, hogy hagyjuk magunkat /pl. extrém síelés/ ha esünk, de az megint egy speciális helyzet.

    Kár, hogy ez csak engem zavar és mindenkinek elég a ragdoll. Szép, volt jó volt, de már többre lenne képes a fizikai motor, sem a verlet se a blended sem pedig az inverz nem kellene, hogy elég legyen.

    Lassan 12 éves a technika... ez az endorphin viszont már sokkal emészthetőbb, de pont az ütközések utáni állapotoknál mintha kikapcsolna és bekapcsolna a ragdoll fizika.
  • Tomsteel
    #11
    jó program ez, de annyira tényleg nem realisztikus, hogy iyen óriási összeget kérjenek érte. Százszor előbb vennék meg az endorphin-t + valamilyen tréningre be is tudnék még iratkozni.

    Autótörés van ebben a programban? vagy nekem csak a demo miatt nem volt?
  • Tomsteel
    #12
    a physx például ingyenesen(nincs kártyám) ajánl egy SDK nevű cuccot amivel én hetekig el tudtam lenni különböző szituációk modellezésével. mindez tök ingyen, physx kártya birtoklása nélkül.

    szóval azért mert csináltak egy élethű fizikai motort, meg lemodelleztek pár low poly járművet, szerintem nem indokolja a többszázezres árát.
  • Alexease
    #13
    Ennyi erovel Half Life 2, Far Cry, stb.:)
  • Tomsteel
    #14
    tény, hogy hasonló szintű motor duruzsol azok alatt is, de ez a physx sdk teljesen ingyenes, egy regisztrációba kerül.
  • Adam69852
    #15
    nem muszály akció után ragdollnak lennie... lehet tovább is vinni, pl. ott van a helikopteres rész, elkapja,nem bírja tartani, félkézzel tartja magát majd leugrik gurul és fut tovább... aztán lehet csinálni vele mást is pl ezután átugrik 1 autót... azért kapcsolt ki a cucc és ment átt ragdollba mert nem fejezték be és ugyhagyták.
  • Attila8805
    #16
    a 2.3 ban lesz törés!
  • Legend Killer
    #17
    Ez kurva naaaaaaaaaaagyyyy!!!!!

    Pankráció rulz! Hihetetlen mozdulatok voltak!
  • akyyy
    #18
    muszáj az pontos JÉ:D
  • Tinman #19
    Alakul:

    SW: Force Unleashed

  • bardocz
    #20
    érdeks program,bár nekem tegap nem motort rakott le, motor helyére hanem kcosit,meg nem is nagyon tudom még kezelni,de most meg egy csomó updatet szed le
  • Pepsi Twist
    #21
    fasza!

    /fav (én is ütöttem el már embert 60al és a csákó felugrott és oda jött hogy micsinálok nem volt semmi baja míg a verda szépen összetört...)
  • bardocz
    #22
    jah persze mert hülyevagyok,demoba csak corsa van :D
  • Prézli
    #23
    Ilyen fizikás dolgokért mindig is odavoltam az Armadillo Run óta és ez is nagyon bejön. Arra rájöttem, hogy lehet több autót is betenni demoban (a képek menüpont), de ilyen ugratókat mint a 2. videóban voltak sehogy sem bírok kreálni. Lehet egyáltalán ilyet demoban csinálni?
  • bardocz
    #24
    szerintem nem,neekm sajna sok embernél nagyon belassult a progi,pedig akrtam csinálni nagy ütközést:D
  • Prézli
    #25
    Közben rájöttem, az egyik tool-al lehet mindenféle formát csinálni. (többet tud ez a progi mint gondolnád)
  • bardocz
    #26
    melyikkel?:O csinálok olyat,hogy pont beleugrat az embrebe,vagy valami tömegbe:D
  • Prézli
    #27
    Ugrató:
    A bal oldalon elhelyezkedő függőleges enüsorban található egy fehér ÉK irányba mutató nyíl. Arra ráböksz.Átmész 3D nézetbe és rajzlosz valamit ami körbeér (négyzet) és ekkor besárgul. Jobbklikkel ráböksz és a középen lévő zöveget aktívra állítod. Mostmár a csúszkákkal lehet állítgatni rajta.

    Több autó:
    Leraksz egy autót, bal alsó sarokban a Képtár ikonra böksz ott a: c vehicles 3d > medium ,és megjelenik egy csomó autómárka. A kocsikon rengeteget torzít sajnos, de pár autó tökéletesen passzol. (drag&dropp-al ráemeled az ott megjelenő képet az elhelyezett sima autóra.

    Bicikli, motor, egyéb finomságok:
    Fent: Súgó > bemutató példa lejátszás > eg.:bycicle , most elkezdi lejátszni a tutorial-t. Amikor elhelyez vmi érdekeset akkor nyomsz egy esc-et és a video leáll, de az cucc ottmarad és lehet piszkálni is.

    Egyelőre ennyi majd ha rájövök többre akkor leírom. Ha ti tudtok vmit akkor meg plz ti írjátok le.

  • bardocz
    #28
    na sikerült:) de az miért van hogy elcsapja első embert és szinte vége is?nem tud végigmenni a soron:D
  • Prézli
    #29
    Mert max 6 máaodpercig tarthat egy jelenet. Demo verzió korlátja szvsz
  • bardocz
    #30
    kár,pedig olyan jó kis karambolokat lehetne csinálni :D
  • Tresh
    #31
    szerintetek van belőle teljes verzió warezon? vagy valami crack?
  • bertino
    #32
    ha nincs, biztos lesz
  • Tomsteel
    #33
    ez is endorphin verkein belül készült, marha jó ahogy a fickó magától próbálja elkapni a cuccokat, kapaszkodna szerencsétlen. tehát természetes emberi reakciókat tudnak kreálni az endorphinnal.
  • balazska8
    #34
    csak azt mondjatok meg nekem légyszives honnan lehet letölteni a full verziot mert ahogy itt olvasgattam megteccet a progi és kiváncsi vagyok már erre a progira
  • bardocz
    #35
    #2-ben van a demo,azt szedd le,sg-n nem létezik warez:D
  • bardocz
    #36
    van a programon belül mód arra,hogy felvegyem videóra azt amit csináltam?
  • balazska8
    #37
    de télleg ha valakinek meg van a full verzio az megmondhatná hogy honnan töltötte le vagy valami emailbe megirnátok nekem légyszi

    email cimem:[email protected]
  • bardocz
    #38
    én demo-t hanálok csak ezzel is el lehet szórakozgatni,olyan jó ugratót építettem:D
  • SötétBarom
    #39
    Most felejtsd el.. Ilyen volumenű progik többnyire hardwarekulcsosak..
  • bardocz
    #40
    amőgy csak nekem tünik úgy,hogy a gravitáció sántít picit?szerintem irreálisan nagyokat lehet benne ugrani,nekem valahogy ez a része nem valóságos,amúgy most csináltam olyan ugratót,hogy amikor a kocsi 250-el ráment akkor 4x fordult meg a tengelye körül,és kerékre érkezett:DDD