71
A 9-es század igaz története / Правда о девятой роте
  • hykao #1
    Újabb történelmi játék érkezik az oroszoktól! Egy FPS köntösbe bújtatott akciójáték keretein belül szeretnék elmesélni a 9. század igaz történetét.
    Az időpont: 1988. A cselekmény: Szovjet-Afgán háború. Helyszín: Afganisztán.

    A történetet 2005-ben már megfilmesítették, ám nem teljes történelmi hitelességgel (ettől szvsz még nagyon jóra sikeredett film)

    A filmről:

    " A 9. század

    Az oroszoknak másfél évtizedig tartott, amíg valaki mozgóképpen is megpróbált - úgymond - szembenézni a kollektív görccsel, amelyet az afganisztáni háború okozott. Érdekes: íródtak könyvek, zajlott tényfeltárás, de nem mozizott a témában senki. Pedig Afganisztán az az oroszoknak, ami Vietnam az amerikaiaknak, körülbelül akkora arccal mentek oda, ugyanúgy szívtak ott, és ugyanolyan nyiszletten jöttek el onnét. Talán több is: a 80-as években sokan gondolták, hogy tényleg nemzetközi kötelezettséget teljesítenek a hegyek közt a tinédzserek.

    Fjodor Bondarcsuk, a sokszorosan díjazott szovjet filmrendező, Szergej Bondarcsuk fia 9 millió dollárból készíthette el 2005-ben a 9. század (9-ja rota) című filmet - ezzel debütált a pályán -, amely horribilis büdzséjének hála látványos lett, és ütős nagyon. (Egyetlen repülőgép-balesetre 450 ezer dollárt költöttek.) És visszahozta a pénzt simán. Nem sorolom az adatokat, csak a legfrissebbet mondom: ősszel adták ki Oroszországban a hivatalos dvd-t, és egy hónap alatt másfél millió példány fogyott belőle. Mindez a legfejlettebb kalózkultúra országában.

    Based on a true story, a 345-ös légidesszant ezred 9. századát a szovjet invázió kezdetén az elsők között dobták át Afganisztánba, és ott maradt végig. A sorkatonák cserélődtek, nemcsak azért, mert hullottak, hanem azért is, mert akkoriban két évet kellett kihúzniuk a 18-20 éves kölyköknek egyenruhában.

    Tucatnyi katona történetét mondja el a film - akiket szerencsére nem harmincéves férfiak játszanak. Minden a bevonulás napján kezdődik, a visszatéréskor végződik, ami közben van, az látvány, vér, veríték, halál. A fiúk fiatalok, a hegyek gyönyörűek, a dusmánok szemetek, a sors kegyetlen, a dramaturgia perfekt. Nem érzelgős pacifista izé ez, hanem hatásosra formált háborús mozi, amelynek végén persze el lehet érzékenyülni. Működik."

    Forrás: Gazda Albert írása az INDEXen

    Előzetesek a filmből:
    KATT
    KATT
    KATT

    A játék:




    KÉPEK

    A történelmi hűség

    Előzetes videó

    Várható megjelenés: 2008. I. negyedéve
    Angol verzió kétséges, azonban ha fordítható lesz, akkor megeshet, hogy ezt is górcső alá veszem. :)
  • milk41
    #2
    már megbocsáss.

    fórum/Játékosok fóruma/A 9. század igaz történe

    és,ha jól értelmeztem akkor te valami fps féle filmről beszélsz...őőő,WTF?
  • hykao #4
    Már megbocsáss, de nem olvasol elég tüzetesen! :)
  • milk41
    #5
    jah,most esett le.nem szóltam,sorry
  • Goruck
    #6
    FPS játék, ami olyan minta film...szerintem..:S :D
  • hykao #7
    Bazz...a játék TÉMÁJÁT már megfilmesítették korábban, 2005-ben. Tényleg ennyire bonyolult? :)))
  • Goruck
    #8
    én értem, csak este van... :D
  • Tigristank
    #9
    A film nem lehet rossz, de sajnos sehol se találtam meg. :(
    A Háborús fenevad című film is az afganisztáni háborúról szól, és szerintem az se rossz.
    A játékról meg nem mondanék véleményt. :)
  • tommyg
    #10
    eléggé :))
  • Truck Driver001
    #11
    @hykao!Orosz játék mániás vagy-e ifjú Gorbacsov?!:DD
    Csak mert elég sok ruszki gém topikod van:O
    A játék meg nem tűnik rossznak..
  • trogerzsiger
    #12
    Ejj!!! ezt meg kell néznem!
  • hykao #13
    A film megtalálható sima publikus torrent oldalakon. Leginkább "9th Company" néven. Sőt magyar felirat is van már egy ideje.
  • blackgamer
    #14
    már kezdtem örülni hogy a történelemhamisításokról nyílt téma :(
  • Scottt
    #15
    Akinek az filmmegvan az írjon lehetőleg.A játék nem hangzik rosszul..
  • haxoror
    #16
    A francba azt hittem hogy a játék a 9. században játszódik, vikingek, sötét középkor meg ilyesmi :(
  • autoszimulator
    #17
    há kopasz
  • grebber
    #18
    Off: Akit érdekel a film az tölthetiinnen Csak ezt találtam!
  • Timbo
    #19
    tölcsük sokan osztáá lesz seed XD OFF
  • Tigristank
    #20
    Hmm, köszi, én csak zárt oldalakon kerestem, de nem találtam. :)
    Grebber, neked is köszi a linket.
  • hykao #21
    A többi játéknak úgyis nyitnak mások topikot, esetenként többen, többet is... :)))
  • degenerator
    #22
    képek vannak?
  • hykao #23
    Meglepő módon az #1 hozzászólásban ott a link... :)))
  • degenerator
    #24
    hopp......................
  • degenerator
    #25
    tuti letöltöm vhonnan.
  • Torzonborz
    #26
    /halkan súg : 1 zárt oldalon fent van. hmm a neve a procik magjának angol kifejezése :)
  • bakvarnyu
    #27
    Én meg azt hittem itt a téma a Heribert Illig féle "Kitalált középkor" lesz. Hogy az i.sz. 614-911 éveket meghamisította a történelem.
  • Grenzjager
    #28
    én is,
    nem vagy egyedül
  • hykao #29
    Mégis mi alapján hittétek azt? Tudtommal az ÉVszázadokat római számokkal kell írni, nem!?
  • haxoror
    #30
    Nem, nem kell római számokkal írni ráadásul a játékok többsége amerikai ők meg nem írnának római számokat mert a célközönségük nem ismeri azokat :)
  • hykao #31
    Én magyarul írtam a címet...az meg nem igaz, hogy a játékok többsége amerikai...max. az lehet igaz, hogy az emberek nagy része amerikai KIADÓK megjelenéseiből készített warezokat tölt le, bár erre sem vennék mérget... :)
  • haxoror
    #32
    Akkor így, a játékok célközönsége elsősorban az amerikai fiatalság, nem tudom mi a nyelvtani szabály de egy csomó helyen már idehaza is évszázad-jelölésre arab számokat használnak a rómaiak helyett.

    (már itthon is egyre több embernek okoz gondot hogy nem, vagy csak részlegesen ismeri a római számokat)
  • Grenzjager
    #33
  • Scottt
    #34
    És feliratot löksz hozzá?Hamár ilyen nagy lelkű vagy :P
  • Tigristank
    #35
    Az "nmagra" gondolsz? Én ott is kerestem, de nem adott ki semmit. Milyen kulcsszóra kerestél rá? :S
  • bakvarnyu
    #36
    ma délbe lökték fel oda
  • bakvarnyu
    #37
    tököm tudja, ki emlékszik már arra , engem az "igaz történet" tévesztett meg
  • magus
    #38
    hát sok időbe telt míg feloldottam magamban azt az ellentétet, hogy 9. század és 19xx, de sikerült
  • Torzonborz
    #39
    igen arra , keress rá a század szóra és meglesz. most is seedelem :)
  • Scottt
    #40
    Én mininováról húzom de 28kbval jön:@
  • Scottt
    #41
    Flood:Hol találok hozzá feliratot?:PMert ahol én kerestem ott nincs fennt:S