57
Konvertáljunk avit, 3gp-be
  • The FlashBack
    #1
    kerestem, konvertáló címszó alatt, de nem találtam olyat, ahová nyugott szívvel fel tudnám tenni a kérdésem:

    Tudtok-e mondani olyan programot, amivel egész filmeket konvertálhatok 3gp-be. Próbálkoztam sokkal, valamelyik csak fél órát, valamelyik 5, 10 percet enged. Segítenétek?
    Köszike
  • akyyy
    #2
    nokia pc suite, vagy nokia movie maganer,
  • Szabi1991
    #3
    3gp leginkább mobilos formátum, szal a Mobil fórum-ban találsz rá pár topikot !

    amúgy én a Total Video Converter-t használom :)
    (én 2 órás filmet konvertáltam vele, aztán nem fért fel a mobilomra -.-')
  • The FlashBack
    #4
    oké, rendi. Amúgy tényleg igazad van, hogy mobil fórum. Ez a Total Video Konverter ingyenes?
  • Szabi1991
    #5
    sztem nem, a többit privibe folytatom ha gondolod :)
  • Pheel
    #6
    Átraktam, rendesen elneveztem.
  • NEOreg3
    #7
    http://media-convert.com/
  • zserrbo
    #8
    Én ezt használom ilyen célra:
    Power MP4 iPod PSP 3GP AVI MPG WMV Video Converter
    Igaz az 5.0-s verziót. Van egy másik is a Super videi converter vagy valami hasonló a neve, de abba hiába választható 3 féle 3gp-be konvertálás is (3gp nokia, sonye, 3gp2), a 3gp (nokia) módot választom annál nem tudok 320x240-es felontást használni, a 3gp2-nél meg caggat a videó. Bár az több mindenbe tud kovnertálni így asszem (már kicsit régen használtam) pl flv fájlokat ezzel kovnertálok avi-ba, majd a Power szoftverrrel 3gp-be :)
  • precision
    #9
    super (igen, ez a program neve)
    mindent konvertál mindenbe
    ja és: FREE
  • Shadow_THH
    #10
    nekem még mindig van egy rakat full filmem

    de sokkal célszerübb avi-ba rakni és symbianos avi lejátszóval megnyitni vagy esetlegn rm-be
  • zserrbo
    #11
    Nem minden telefon oprendszeres. Gondolom ez a módszer csak azoknál működik a symbian név miatt.
  • bardocz
    #12
    én imTOO 3gp video convertert használok,700 megás filmet 60 megába tömörítette,és jó a minősége is
  • Goruck
    #13
    az igaz, de ott a legújjjjjabb koment is 2004be lett írva kb....

    #1: Énis most ezzel szenvedtem, letöltöttem SmatrMovie-t és a telefon kliensét és most AVI-ba nézem telefonon a filmeket
  • Goruck
    #14
    most látom énis ezt mondtam :)
  • zserrbo
    #15
    Ezt a szoftvert már használtam én is, már nem emlékszem miért, de hamar úton távozott a gépről.
  • csgery
    #16
    Én ezt ajánlom! akármit akármibe tudsz vele konvertálni, és nincsen semmiféle idő-limit:P
  • csgery
    #17
    Igen, elátom előttem már írták ezt a progit amit linkeltem:D
  • bardocz
    #18
    biztos kevés volta hely a gépeden
  • zserrbo
    #19
    250GB-ból csak telik rá hely.
  • zserrbo
    #20
    Ezzel csak annyi gond van, amit írtam. 176x144-es (3gp) felbontásban meg egy kisebben biztos működik, de nagyobbat, hoyg csinálsz vele? Sehogy.
  • csgery
    #21
    352x288 as felbontás is van, ha MP4 (h.263) as kodeket állítod be...
  • zserrbo
    #22
    Érdekes nálam nincs. A 3GP (Nokai/NEC/Siemens) kimeneti formátum választásakor.
  • Yoda001
    #23
    30 napos trial.. :) de full értékű
  • csgery
    #24
    Mert nem azt kell választni. Ha a telefonod MP4- et is lejátszik (gondolom igen) akkor keresd ki az MP4 -et. Ott felül a video kedeknél állítsd h.263 ra, mert az biztos hogy le kell neki játszani. Az audio kodekkel nem érdemes foglalkozni, mert az akárhogy jó. Ha rákittintol erre a kodekre, akkor három fajta felbontás fog megjelenni (128x96) , (176x144), (352x288). És utána mehet is;)
  • zserrbo
    #25
    Sztem nem játszik le mp4-et. Amúgy Nokia 6234-es a telóm.
  • bardocz
    #26
    ezt imtoo3gp video converterrel csináltam,v630i-n(176x220) elforgatva is jó minőségű,toltartóba a telefon,akkor egyáltalán nem is látszik pixelesnek
  • Goruck
    #27
    mi is úgy toljuk nekem 5700m van AVIba fel a telóra 320x240, tolltaróba be és órán nézzük suliba:P
  • Goruck
    #28
    elvileg lejátszik...és 240x320...azon szépen lehet filmet nézni még feliratosat is simán

    én pl most másolom épp a telómra a I am Legend-et és a Blöfff-öt mindkettő feliratos
  • bardocz
    #29
    mi pénteken néztük rajzon meg föcin
  • The FlashBack
    #30
    köszike, ki fogok próbálni sokat, hosszú távra kell egy szoftver:)
  • The FlashBack
    #31
    amúgy, ha már lett ez a topik nyugodtan ajánlhatok filmeket is:)
    Látta már valaki a cashbacket, illetve a No Country for old Man-t?:))
    előbbit tegnap néztem (gépen), utóbbit konvertálom most az egyik, itt ajánlt progival:)
    Szerintem a cashbacket nyugodt szívvel ajánlhatom mobilra. Föci órára mondjuk nem a legjobb, de otthon hazafelé a buszon szuper (lehet):D
  • Balumann
    #32
    Én is a Super nevű programot tudom ajánlani amit már belinkeltek többször, én is azt használom bár csak kisebb videókra, főleg youtube videókat szoktam vele konvertálni, rátenni a telómra. Egyszerű kezelni, jól beállítható, nem csinál túl nagy méretű fájlokat, jó hangminőség, stb..
  • Goruck
    #33
    mi meg valami mást néztünk pénteken és vége lett és a maradék időbe elkeztü azt de még nem láttam ma letöltöttem és már telón van...este megnézem:P :D
  • adios
    #34
    Hali!
    Lehet kicsit cikinek hat,de én még sosem konvertáltam filmet.Szóval van egy Samsung U600-om és arra szeretnék feltenni egy filmet.Letöltöttem ezt a Super 2007 B23 free nevű progit,ám szeretnék tanácsot kérni,hogy hogyan kezdjek hozzá.
    Előre is THX!
  • alert
    #35
    Elmondok egy több külföldi fórumon is fellelhető nálam eddig tuti módszert. Én is nemrég találtam rá és hosszú ideje ez az egyetlen olyan eljárás amit találtam, hogy több mobilon kipróbáltam, működik, nem csúszik se kép se hang, nem fagy és ha felirat van az avi mellé azt is konvertálja :D Arról nem beszélve hogy veszettjó minőségű a videó. A program ami kell hozzá: MPEGable. Ez egy fizetős cucc, de... blabla. A leírás a 2.2.7-es verzióhoz készült:

    1. telepítsd a progit
    2. kattints a "Browse" gombra és nyiss meg egy fájlt
    3. válaszd ki a "Video Processing" fület és változtasd meg a "target frame rate"-et "user definied"-re és állíts be pontosan 16.50 Hz-et.
    3. válaszd ki az "Interoperability" fület és változtasd meg a beállítást "3GPP"-re, a video codec legyen "MPEG-4 SP" és változtasd meg az "audio codec"-et "AAC"-re.
    4. válaszd ki a "Video Encoding" fület és változtasd meg a "video bitrate"-et a legjobb minőség/teljesítmény beállításhoz "128 kbit/sec"-re, de ha felirat is fog kerülni a filmre akkor "230"-ra. Ennél többre ne, mert a telefonok nem kezelik az ennél nagyobb bitrate-et. Valamelyik már ezt se, de u600-on és d900-on meg néhány nokián nekem kifogástalanul működött. Az "Adaptive Framerate" beállítást állítsd "FULL"-ra. Ezután válaszd ki bitrate mode-nak a "Near Constant Bitrate" opciót.
    5. válaszd ki az "Audio Encoding" fület és változtasd meg az "audio bitrate"-et 64-re. Ez nem teljesen kristálytiszta hang de elviselhető mobilon. Ha igazán jót akarsz akkor 96-ra tedd, de ez növeli a végleges videó méretét elég rendesen... Állítsd be az "audio codec"-et "MPEG-4 AAC"-re és a "Sample Rate Conversion"-nek adj meg "44100 Hz"-et. A "Channels"-nél válaszd ki a "stereo"-t.
    6. válaszd ki az "Image Preprocessing" fület és pipáld ki a "Cropping/Resizing" opciót majd kattints a mellette lévő "setup" gombra.
    7. válaszd ki "Absolute Size"-nak a "QCIF (176x144)"-t és győződj meg róla, hogy a "Resizing Mode" az "Bilinear"-ra van állítva. Pipáld ki a "High Quality" opciót. Ellenőrizd, hogy "Constrain Proportions" NE legyen bepipálva. Kattints az OK gombra és visszakerülsz a "Settings" ablakba.
    8. válaszd ki a "Basic I/O" fület és válaszd ki, hogy hova akarod menteni a fájlt.
    9. Ha minden kész, kattins a piros körön (felvevőgomv -REC- kinézetű) és várd meg amíg kész.

    Beállításoktól függően egy átlagos film mérete 180-220 mega között lesz majd illetve ha felnyomod a beállításokat a javasoltak maximumáig, akkor 350 megás is lehet.

    Ha feliratos filmről van szó, akkor úgy égethető bele a felirat a filmbe, hogy a DirectVobSub nevű feliratmegjelenítő codec-et használod. Ekkor ugye ha a feliratfájlnév egyezik a film nevével a felirat automatikusan megjelenik a filmen szinte minden lejátszónál pl windows media playerben is. Namost ilyenkor be kell lőnöd egy jól látható feliratméretet. Kétszer kattintasz a DirectVobSub tálcán lévő ikonján miközben lejátszol egy filmet és a betűtípusnál növeled a méretet. Nekem az a tapasztalatom, hogy Arial betűtípus esetén 26-os méretnél már olvasható és nem lesz zavaróan nagy a felirat telefonon. Az MPEGable-ben nem kell semmit állítani, a konvertálás megkezdésekor a DirectVobSub automatikusan el fog indulni és a felirat ráég a filmre.

    Kész is a tökéletes film. Nekem a konvertálás elég gyorsan végigmegy igaz egy jó processzor dolgozik (core2 duo 3ghz), de lassab gépeken is ki lehet bírni.
  • adios
    #36
    Oké köszi szépen a korrekt és kielégítő választ:)
  • bardocz
    #37
    kár hogy így eléggé nagy a videók mérete:( nekem most 60mb kb 1-1.5 óra,és mivel mesziről nézem nem látom rosznak a képminőséget(jó volt ma halálunalmas magyaron videót nézni:D)
  • alert
    #38
    nagy? csak azon mulik mennyire allitod a bitrateet. a d900nak eleg nagyfelbontasu kepe van ezert jora allitom de ha lejjebb veszed ebbol is lehet 60mbot sot kevesebbet is csinalni.
  • adios
    #39
    Miért írja ki azt a manager program amikor felakarom tenni a videót,hogy a művelet nem lehetséges,vagy nem kompatibilis a formátummal?
  • adios
    #40
    Mostmár sikerült rátennem a telóra,működik is csak a hang csúszkál.Úgy értem a kép megy normálisan ám a hang előrébb jár.MI a megoldás?előre is thx!