101
  • MaSzKa
    #1
    :(
  • tunyo902
    #2
    Na végre !!
  • OliApa
    #3
    Végre! Nekünk sem jó ez az egész cirkusz.
  • sh0x
    #4
    Low HD DVD ...
  • Spectrum
    #5
    http://www.sg.hu/cikkek/56856/meg_boven_van_eselye_a_hd_dvd_tabornak
  • Narxis
    #6
    Ezzel a lépéssel már nincs.
  • virs lee
    #7
    könnyen a Betamax sorsára juthat, amely szintén a filmek hiánya miatt halt ki.

    A mai letöltögetős világban ennél sokkal nagyobb szerepe van hogy melyiken lehet olcsóbban több warezt eltárolni. ^^
  • Midas
    #8
    Ez sztem semmit nem jelent meg mert mig ilyen draga ugy is mindenki dvdt vesz.
  • virs lee
    #9
    És az MS még mindig a HDDVD mellett van, ami a pc fronton sorsdöntő lehet, és ha ott eldől a harc, akkor hiába a kiadók meg a mittoménmi, az emberek boltban vásárlás helyett ma már letöltenek, tökmindegy min volt eredetileg a film, hozzá már csak torrenten ér el.
  • item
    #10
    Hajrá Blu Ray...
  • dez
    #11
    Kérdés, hogy a gyártóknak az olcsó PC-s olvasókból, írókból származik-e több nyereség, vagy a filmkiadásból és az asztali lejátszókból. Továbbá hogy magának a Sonynak és a Toshibának miből ki jut a jogdíjak révén. Lemezt meg ugye akkor érdemes gyártani, ha van mivel írni/olvasni. Egyébként újabb fejlesztéseknek köszönhetően a Blu-ray lemezek gyártása már semmivel sem drágább.
  • dez
    #12
    A MS korábban közölte, hogy amellett áll, amelyik nyer. OS szinten most sem "tiltja le" a Blu-ray használatát, az Xbox360-hoz való HD_DVD olvasó meg alig számít valamit, kevesen veszik.
  • dez
    #13
    Amúgy ha ez így lenne, ahogy írod, már nem is adnának ki filmeket, programokat. Mert ugye ingyen senki sem dolgozik. Néha nem ártana kicsit gondolkodni.
  • Hedgehunter #14
    Hajra blueray...
  • L3zl13
    #15
    "A stúdió ugyanis elsősorban a piac szűkülésével kapcsolatos félelmek miatt határozta el magát a lépésre"

    Szerintem elég hülye lépés volt pont most. Most jönnek a hibrid meghajtók. Ha beválnak, akkor mindenki ilyet fog venni, és nem fog beszűkülni egyik fél piaca sem.

    Egyébként nem volna rossz, ha csak egy formátum volna. Csak éppen a Sony politikája a saját fejlesztésű szabványaival kapcsolatban a múltban nem túl kecsegtető...
  • Gerygrey
    #16
    Közvetve az olcsó PC írókból.

    Nekem most van kb 80 darab DVD filmem. Ha ezeket hivatalos úton veszem meg 3-5000 Ft/db áron, akkor durván 300 ropit költöttem filmre az elmúlt pár évben. Mivel ezt megspóroltam, gyűjtögettem és vettem kicsit többért egy LG plazmatévét - az LG szerintem jobban járt így (a filmkiadók kevésbé, de te a gyártókat kérdezted :))) Vagyis igen, a gyártóknak a warez kegyetlenül jó biznisz, kíváncsi lennék divx-es DVD játékost ki venne, ha nem létezne warez. Valószínűleg nem is olyan sokára hasonló siker lesz az MKV lejátszó is.
  • L3zl13
    #17
    Ez utóbbi nem lenne hülyeség.
    MKV formátum támogatás, valamint a jelenlegi divx (xvid) mellé még h264 támogatású cuccra szvsz lenne kereslet.
  • grizzly21
    #18
    ehhez nem kell nagy josnak lenni, en mar akkor "eldontottem" hogy a blu ray fog nyerni amikor nem is tudom masfel eve elkezdodott ez az egesz, es megtudtam hogy a sony csinalja a blurayt..ennyi eleg is volt.
  • Bith
    #19
    Egy - mondjuk - DVD megvásárlásával ugyebár nem a filmet veszem meg, hanem annak a jogát, hogy megnézhessem.
    Ebből következően, nekem jogom van bármilyen(!) hordozón megnézni, tehát ha úgy döntök, hogy nekem kell a BD verzió is, akkor természetesen csak maga a lemez árát kérhetik el jogosan, ami még BD-nél is max. 2-300Ft lehet (de inkább kevesebb).
    Egyébként, ha nem így van, abban az esetben viszont a filmet vettem meg, és ebből következik, hogy ott, és annyi embernek mutatom be, amennyinek nem szégyellem, sőt, még pénzt is kérhetek érte.

    Jó lenne, ha ezen mindenki elgondolkozna kicsit...
  • lapaleves
    #20
    szerintem azt gondold végig, hogy a minőség nem ua, nem ugyanazt veszed meg.

    titkon reméltem, hogy nem lesz szarakodás, mint anno a +r és -r lemezekkel.
  • dez
    #21
    Valószínű inkább úgy értették, a HD-s lemezes filmpiac szűkül(ne) be egyre jobban a bizonytalanság miatt, és így a kisebb kereslet miatti kisebb volumenből fakadó magasan maradó árak miatt.

    Volt azért jópár olyan szabványa is a Sonynak, amit a fél világ használ, vagy használt: Beta SP, Digital Beta studio-videomagnók; Trinitron képcső; SPDIF (Philips-szel közös), stb.
  • Gauge
    #22
    Szerintem z nyerjen, amleyiknek nagyobb a kapacitása; ma pillanatnyilag a BRD. Mire elterjednek széleskörben ezek a formátumok addig a DVD kapacitása rendkívűl kevésnek fog bizonyulni (szerintem már ma is az).

    Csak egy példa:
    egy teljes évados sorozatot nem kell majd 6-7 lemzen árulni, hanem egyre ráfér az egész.
  • dez
    #23
    Azért szerintem többnyire nem az vesz plazmatévét, aki eredeti filmet nem, csak warezol. Főleg külföldön.

    A warezt egyelőre sem HD_DVD-re, sem BD-re nem írják mostanában, hanem a jó öreg DVD-re.. Amíg ennyire drágák az írható nagykapacitású lemezek, ez így is marad. Később meg együtt fognak egyre olcsóbbá válni.

    Elég tetemes bevétel van azért a lemezes filmkiadásból, különben nem léteznek. Főleg mert jóval több rajta a haszon (mondjuk 100Ft anyagköltség->több ezer Ft forgalmazási ár), mint a PC-s cuccokon (minimális haszonkulcs).
  • dez
    #24
    Bizonyára lenne, de alig drágábban tudnák csak eladni, mint egy DH_DVD-s vagy Blu-ray lejátszót, melyeket már 4-500 dollárért lehet kapni. Ráadásul jobb helyeken ha valakinek HD kell, fogja, és vesz egy ilyet. MKV-vel az szórakozik (főleg kint), aki semmilyen lejátszót nem akar venni, hanem PC-n, monitoron néz filmet, vagy max. a tévére köti.
  • dez
    #25
    HD_DVD
  • dez
    #26
    Ehh, rossz a mondat is. Szal: Bizonyára lenne, de alig drágábban tudnák csak eladni, mint egy divx-es DVD lejátszót, és mindenképpen jóval olcsóbban, mint egy HD_DVD-s vagy Blu-ray lejátszót..
  • SpeedXHUN
    #27
    jó a blue ray csak a neve olyan "dedós" a HD DVD az jobban hangzin(mint név)
  • Gonz0
    #28
    A blue ray név valóban dedós.. micsoda szerencse, hogy nem így hívják.
  • Yoshimitsu
    #29
    Srác, inkább az lenne jó ha te gondolkodnál el ezen. Bazz mert ennyi erővel ha eredetiben meg volt neked mondjuk a "Bűnvadászok" című műremek VHS-en. Akkor ha DVD-n meg akartad volna venni úgy történt volna hogy elvitted volna a VHS-t odaadtad volna ráfizettél volna egy üres DVD-nyit. És kész. Vagy mégdurvábban, elvitted volna a VHS-ed blokját hogy neked jogod van nézni. (:DDDDD) és odaadták volna ingyen. El vagy te tájolva.

    Nézz már utána a filmekkel kapcsolatos jogokra és stb.
    Neked ha boltban veszel műsoros DVD-t ahoz van jogod hogy azt az egy példányt amit vettél feldugd a seggedbe vagy megnézd vagy amit akarsz. De ha pénzésrt mutogatod, akkor az APEH letépi a tököd, és ha szerencséd van még a forgalmazó és beperel. :D

    Vedd, meg a tékás változatot és azt kölcsön adhatod pénzért, de nyilvánosan még azt sem vetítheted. És ahoz meg válalkozónak kell lenni hogy megvedd a tékásat.

    Különben szerinted miért kerül pl a Transformers DVD 3700 ft-be a tékás változat (ami ugyan az, csak a jogaid műsok a lemezzel kapcsolatban...) 7000 ft körül?
  • Yoshimitsu
    #30
    MIért? hogy hívják?
  • Yoshimitsu
    #31
    Igaz én voltam a hülye. benéztem :D
  • Yoshimitsu
    #32
    De különben ki vitázik és min ebben a témában?

    Mert már pl a Pókember 3-at kiadták már Blu-ray-en is.
    És nem jut eszembe mit de aszem már HD DVD-n is jelent meg film.
    Akkor mi a baj?
  • magus4884
    #33
    Szerintem Még a HD DVD-nek is teremhetnek babárjai,ijenkor ugy is még simán vissza mehet a HD dvd hez ha valami nem ugy jön ki a Blue Raynél ahogy azt a STUDIó akarja,Szerintem mindkét formátum nagyon jó de én a HD dvd teném elöbre mert szerintem az jobb,és olcsob lesz és hát még két elég nagy cég áll mellete és lehet hogy igy fognak majd nyerni és majd egyre többen át álnak hozzájuk,de aztán lehet hogy most a Blue Ray kihasznája a 70% os piaci részesedését és elhuz mint a nyavaja:)
  • L3zl13
    #34
    Nem látom a HD-DVD/Blu-Ray és az MKV/DivX miért konkurenciái egymásnak.
    Csak annyit mondtam, a jelenlegi elterjedt és népszerű DivX támogatású DVD lejátszók jó lenne ha tudnának MKV/H264-et is.
    A HD-s lejátszóknál meg ugyan úgy pluszban jó lenne MKV támogatás. (H264 már van, divx gondolom nem gond, talán van is bennük, csak az MKV wrapper kellene pluszba.)

    MKV-kkel, DivX-szel nem csak PC-s emberkék szórakoznak szerintem. Sorozat rajongók, anime rajongók szvsz buknának rá külföldön is.
  • Bith
    #35
    Igen kissrác, pontosan úgy kellett volna, hogy a Bűnvadászokra már vettél jogot, tehát a filmért már fizettél 1x. Senki nem mondta, hogy ingyen kaphatnál DVD-t. A DVD alapanyagot, amin van, ki kell fizetni, ahogy írtam is, de a filmre már van jogod, érted okostóni? Inkább te gondolkodj el ezen.
    És azt se mondtam, hogy így van. Annyit mondtam, hogy így lenne a normális.
    Egyébként meg, ha így álsz a dologhoz, akkor nehogy a kis mp3 lejátszódon legyen zene, amit nem direkt arra vettél meg. Ja, hogy a saját megvett CD-ről toltad át? Az nem érdekes, akkor is tilos. Ugye?
  • Yoshimitsu
    #36
    mindegy nekem van igazam, és te nem érted amit én mondok.
    Mert mégis te írtál faszságot, csak nem dolgozza az agyad amit én írtam. Pont nem úgy van és nem is lenne jó ha úgy lenne. Mert senkinek nem állna érdekében kiadni DVD-n a filmet ha csak 100 forintot meg a régi VHS-t kéne lepasszolni érte.

    Te vagy a gyökér...
  • dez
    #37
    Miben jobb szerinted a HD_DVD?
  • dez
    #38
    Én sem a konkurálást emeltem ki, hanem hogy ma már nem nagyon éri meg a nagyobb gyártóknak. Esetleg lehet, hogy a kisebbek bepróbálkoznak majd vele. Mondjuk a h.264-nek, főleg a HD-ben van egy erőforrás-igénye. Igaz, vannak ma már erre célchipek, de nem az olcsók közé tartoznak.

    De azért persze valahol konkurálnak is, mert a lényeg mindkettőnél a HD-s tartalom lejátszása.

    Vagy arra gondoltál, hogy ha a DVD lejátszókban lenne h.264 támogatás, SD tartalom is jelenne meg ilyen kódolásban? Végülis lehet, bár szerintem nem lenne akkora "piaca" ma már ennek.
  • dez
    #39
    Ilyen erővel egy DVD megvásárlása után ingyen be kellene engendiük a moziba is... De ezt biztos nem fogják megtenni.

    Egy új formátumon való megjelentetésnél nem csak nyersanyag-költség van..
  • MadBence
    #40
    Ilyen névvel, hogy HD DVD... Blu-Ray sokkal hangzatosabb. Amúgy ez a verseny eldőlt. Hamarosan megy a többi kiadó is...