55
ZU Online (MMORPG)
  • Probatbicol
    #1
    Remélem nincs még ilyen.
    Open bétá-nál tart ez a meglepően jó minőségű kínai mmo. Hogy ingyenes lesz-e azt nem tudom csak gyanítom.

    Nekem mindig is szinpatikusak voltak az ilyen rajzfilmes grafikájú játékok (pl. XIII, vagy most a Team fortress) ahol a grafika nem abban merül ki, hogy még finomabb legyen az élsimítás, hanem a megrajzolt dolgok legyenek minél szebbek, látványosabbak.

    Ezeket a játékokat elnézve (lásd még Perfect World) gondolkodtam el először komolyabban, hogy Kína tényleg le fogja nyomni pár éven(évtizeden) belül a nyugatot. Mostanában olyan mértékben és minőségben jönnek ki a keleti ingyenes mmorpg-k, hogy a nyugati fizetős társaiknak igencsak fel kell kötni a gatyájukat, ha fel akarják venni a versenyt.

    Szóval a játékról. A grafika nagyon szép, a kezelőfelület kiváló, egyenlőre nem is lagos. 3 érdekesség az elején: 1.karaktermegadáskor meg kell adni a nemzetiséget, és az annak megfelelő chat-szobába automatikusan berak, 2. ez első kvesztekben teszt-szerűen visszakérdezi a tutorialban tanultakat - ez jó ötlet lenne a debilek és a nyelvet nem tudók szűréseére de azért túl könnyűek a kérdések, 3. a questeknél van trace, ami azt jelenti, hogy a quest szövegben vannak linkek, amire kattintva oda szalad a karakter ahova kell.

    Az eleje nagyon könnyű- már-már túlságosan is, 1-2 óra alatt 25-ös lettem,mounttal, úgy hogy szinte minden szöveget elolvastam. Gondolom ez később nehezedni fog.

    Szóval szerintem jó kis játék lesz ez, ajánlom kipróbálásra.

  • Enosh Chan
    #2
    Open betanak is van honlapja meg kepei nem?
  • Probatbicol
    #3
    Van, csak nem akartam linnkel kezdeni, nehogy hirdetésnek tűnjön :)

    Zu online
  • Szaruman
    #4
    Hát, a PW nem igazán minőségi... Egész pontosan messze van attól, h színvonalban felvegye a versenyt a nyugati mmokkal.
  • Probatbicol
    #5
    Miért is?
  • Szaruman
    #6
    Lagos. Az a legnagyobb probléma, legalábbis számomra. Illetve vhogy az egész játék... Nekem nem jött be. Játszottam fizetős MMOval is (lotro), fényévekre van attól a színvonaltól, amit az képvisel.
  • zsakosfrodo2
    #7
    Az ingyenes mmo-kal nálam mindig is az volt a baj, hogy azért hogy szép és jó cuccaid lehessenek, ahhoz be kell fizetned a megfelelő mennyiségű pénzt, és már ugyanott vagyunk ahol a fizetős, sőt a fizetősöknél sokkal többet kap a játékos, mint ahogy elsőre gondolná. (Elég csak a WoW-ot idetenni, rengeteg eventtel [bár nem vok wowos de mind1 :D] )

    Sajna nem tom kipróbálni ezt az mmo-t de képek nagyon tetszetősek, biztos jó is (márugye ameddig lehet élvezni egy ingyenes mmo-t).
  • Szaruman
    #8
    A másik gondom az ingyé mmokkal a grindfest. PW mondjuk kevésbé az, de ott sem tudták elfelejteni ezt a 'meghalsz mínusz xp' marhaságot.
  • Probatbicol
    #9
    Ez igaz. Nyilván nem lenne olyan lagos, ha nem Malajziában, vagy hol a túróban lennének az angol nyelvű szerverek.
    De amikor színvonalról beszéltem én nem a szerver latency-t értettem alatta, hanem a megjelenést, játszhatóságot, HANGULATOT amit képvisel. Meg a tendenciát. Pár évvel ezelőtt milyenek voltak ezek az ingyenes keleti mmo-k? 10 perc volt mire beléptél aztán szaladgálhattál egy városban kristályokat keresgélve.
    Most meg itt vannak ezek a játékok, nagy ,hangulatos térképekkel no1 grafikával és szemtelenül minden jót ellopnak nyugati társaiktól. Ott van pl a Fury is. Tulajdonképp egy Unreal Tournament rpg karakterekkel.

    És igaza van Frodo-nak is, egy ilyen 'ingyenes' játékra akár a többszörösét is el lehet költeni mint ha előfizetéses lenne. Csak érdekes a szemléltebeli különbség, míg az egyik azt mondja, vedd meg a boltban, és ha nincs bankkártyád, vagy nem vizetsz ki előre még egy kis időt akkor szóba sem állunk veled, a másik meg azt, hogy gyere játssz és ha tetszik és jó akarsz lenni benne akkor fizess. Még azt sem mondom, hogy a második szimpatikusabb, de hosszú távon lehet, hogy az lesz a nyerő.
  • ScarY MAN
    #10
    engem az zavar igazan a keleti mmo-k ba hogy nincs meg benne az a "fantasy" hangulat...
    pl Icewind dale , nwn, dungeon siege etc. lehetne sorolni.
    szóval nekem az ilyenek jönnek be... ha játszok is egy ilyen free keleti mmo val akkor is csak fellangolas es csak nehaneha jaccok vele :S
  • Probatbicol
    #11
    Ez engem is zavar, biztos azért van ez mert az említett játékok a nyugati mitológiákra épült fantasy-ból táplálkoznak és azt szoktuk meg. Egy kínainak meg nyilván ezek az idegenek.
    Csak ha úgy lesz amitől tartok, akkor lehet, hogy az unakáinkanak már Zu és társai jelentik majd a fantasy-t :)
  • ScarY MAN
    #12
    remélem nem :D
  • jupa
    #13
    Király!
    Majd ha a Drift City-t végigtoltam akkor majd leszedem:D
  • Blacksheep333
    #14
    álmomban se gondoltam volna, hogy veled együtt olvasom a topicot :DD én már szedem, majd toljuk együtt a TF melett.
  • Szaruman
    #15
    Ezek a játékok egyelőre messze vannak az igényes tömegszórakoztatástól. Igazából a PWnek nem nagy durranás a grafikája, ami azt illeti, ocsmány. Hasonlítsd össze a Lotroval (mondjuk annak talán az 1ik legszebb), GWvel, vagy a WAR-ral (mondjuk az még nem jelent meg), vagy lineage (sztem még az is szebb).
    Hangulat... eddig 1etlen free ázsiai MMOnak sem volt számomra igazán magávalragadó hangulata, max rövid időre, de általában gyorsan feledteti az igénytelenség/bugok tömege:)
  • Probatbicol
    #16
    Na az első mountnak korai volt örülni, mert csak fél órára szólt, de azóta van már végleges is. A fejlődésben azt látom, hogy itt kb 3 szint felel meg 1 hagyományos mmo-beli szintnek. Lvl 30-tól lesz pl. talentezés (3 talent-fa, ismerős valahonnan?:) és azután 3 szintenként kap az ember egy pontot.
    A küldetésekben sajnos ez sem váltja meg a világot, nyírj ki x db szörnyet/szedj össze y db szörnyből hulló tárgyat.
    Nekem a negatívumok még: a karakter fölhöz kötött, tehát egy fél méteres lankán nem tud lemenni, ha a meredeksége nagyobb az előírtnál; a másik, hogy bár működik a WASD irányítás, meghagyták a régi motorosok kedvéért az egérkattintásra mozgást. Ha véletlen egy mob vagy npc mellé kattint az ember akkor a karakter buzgón odaszalad- ez idegesítő egy kicsit.

    Egyébként a honlapon elég csúnya screenshotok vannak kint, élőben sokkal szebb, itt is van pár látványosabb.
  • Probatbicol
    #17
    Azért Te egy kicsit elfogult vagy az egyik oldallal nem? Hogy ocsmány lenne a pw? Nem tudom milyen gépen futtattad, de mindent a max-ra állítva simán felveszi a versenyt a Lotro-val is, ami egyébként tényleg nagyon szép. Egyébként is, egy vörös sziklafalak által körbezárt kis csendes tó, partján fákkal körbenőtt halászkunyhó, a móló a víz fölé nyúlik, mindez olyan eldugott helyen ahova questek nem is szólnak, csak véletlenül keveredik arra az ember- számomra ez az igényesség és a hangulat nem a 600-szoros antialising.A PW-ben ilyenek vannak.

    A Zu grafikájába végépp nem lehet belekötni, vagy tetszik ez a stílus vagy nem, de hogy igényes az biztos. És még egy előnye van: időtálló. Ez a típusú megjelenítés 10 év múlva is ugyanilyen jól fog kinézni, míg a realisztikusságra gyúró társaira csak mosolyogva fogunk legyinteni.
  • csgj
    #18
    Nekem az a problémám az mmokkal, hogy ami ingyenes, az mind mangás, keleti stílusú, és általában vacakabb, rondább. Persze, van ami szép, de mindegy, mert manga és azt nem bírom... Az ilyen wow, lotro, gw, eq és hasonló normális mmo-t pedig nemtom megfizetni. És ez kár, mert szeretnék velük játszani.
  • Probatbicol
    #19
    Hát ezen tényleg nehéz segíteni :). Mondjuk ez a Zu nem annyira mangás, vagy próbáld ki esetleg a Voyage Century Online-t. Ez kalózos és ha jól emlékszem nem mangás.
  • WNW
    #20
    TF mint Tulelok Foldje...?
  • bardocz
    #21
    az nem mangás egyáltalán,és elég jó kis játék:) bár én hamar ráuntam:D
  • csgj
    #22
    Hát... nemtom, inkább vmi fantasy-s cuccot keresnék. De mindegy, hagyjuk ezt, nem akarok offolni.
  • Frosty01
    #23
    játszik valaki?

    és melyik szerveren, melyik zászló alatt?

    én a holyn a 3. zászlónál, asszem xun vagy mi a halál.
    de tök jó el lehet vele lenni azért elég jól
  • Probatbicol
    #24
    Igen, mi játszunk 2-en, Holy szerver, piros zászló alatt, de mivel csak együtt jelentkezünk be, csak most vagyunk 36-osak - 2 summoner.

    Mondjuk idáig elég easy-mode volt, tulajdonképp most találkoztunk az első mobbal - Anga - akit 1 skillel nem lehetett kinyírni, egész izgalmas harc volt, remélem később sok ilyen lesz.
  • Vegitaking
    #25
    Énis jáccok !
    Holy szerver és Tai

    Vegitaking vagyok :)
    Legkirályabb !
  • Probatbicol
    #26
    Van fogalmatok a pvp-ről? Mert kipróbáltam, hogy másik zászló alatt is csináltam karaktert, de ugyanazok a kezdő helyszínek, tehát valószínű instance-oltak. Mikor és hol fogunk találkozni ellenféllel?
  • savior
    #27
    pvp-zni szinte barhol lehet. csak kisebb helyek vannak, ahol vedelem alatt vannak a jatekosok.
    monster melle kattintas: egyreszrol eleg nehez mellekattintani, masreszrol van a q gomb, ami a legkozelebbi ellenfelet kijeloli, harmad reszrol pedig ha rossz helyre kattintol eleg a wasd gombok egyiket megnyomni es megall a karakter.
    targyrendszer: kep (upgradelhetok, craftolhatok meg a set itemes targyak is... szal melyik fizetos jatekban is van ennel komolyabb?)
    mozgas: szinte az osszes letezo modszerrel lehet kozlekedni: wasd, eger, kis/nagyterkepen valahova kattintva odaszalad, kis/nagyterkepen valahova kattintva odarepul, allomasok kozotti repkedes, map-ok kozotti teleport, quest ablakban alahuzott targy/monster/npc nevere kattintva, kisterkep alatti search gombbal jatekos/monster/npc nevet kikeresni es repulve vagy futva odamenni, teleport itembol vagy skillbol, pet hatan. most ennyi jutott eszembe
    quest: keves penzt adnak, de jo targyakat es sok xp-t lehet veluk osszegyujteni. nehany tipusa: megolni x db valamit, begyujteni x db targyat monsterektol, beszelni valakivel, osszegyujteni x db targyat amik szetszorva vannak, megolni valami boss-t, kerdesekre valaszolgatni. de neha ad nem szokvanyosat is: petet elvinni valahova es setaltatni meg jollakatni, friend listara x db embert felvenni es kozosen csinalni valamit meg hasonlok.
    grind: ugy 60-as szintig eleg keveset kell olni, inkabb csak maszkalgatni, kuldiket csinalni. utana jonnek be az olyan kuldetesek, hogy oljunk meg 100-150-et valamibol, de altalaban ez is gyorsan megy, mert egyszerre sok ellenfelet lehet olni teruletre hato spellel/skillel.
    unnepek: most karacsonyra es szilveszterre voltak karacsonyfak es mikulas, meg par beoltozott monster, nehany karacsonyi quest, petardak es tuzijatekok, mikulasos maszk, telapo ruha, ajandekos zokni... szoval eleg jol megcsinaltak.
    eventek: bizonyos szintenkent bejon 1-1 event, amikre jelentkezni lehet. ilyenkor egy kisablak felugrik es rakerdez hogy benevezunk e. lvl 30-on kviz jatek, lvl 50-en monster olo jatek, aztan kesobb lesz meg egy par.
  • savior
    #28
    valodi penzert pedig aranyat lehet vasarolni, amiert a jatekon belul lehet venni rengeteg dolgot. viszont aki ingyenesen jatszik, az is szert tehet aranyra: aukcion el kell adni sok targyat, amiert ezusttel fizetnek, es az ezustot atvaltani aranyra. persze nem konnyu ilyen modszerrel nagy vagyonra szert tenni, de egy jarhato ut ez is.
  • savior
    #29
    Zu online magyar rajongói oldal
  • TQ cheater
    #30
    Van egy kis problémám. Letöltöttem a ZU-t Flashgettel. Elindítottam, feletelepítettem mindent. Elindítom, kijön az a kis ablak, jólvan. Rányomok hogy start vagy mi, és látok egy fekete képernyőt, meg a Zu-s kurzort, de semmi mást. A játék nem indul, a program nem válaszol. Mi lehet a baj? Próbáltam már a settingssel babrálni, de nem megy. Először a serverre gyanakodtam, de ez inkább progihibának tűnik. Mi lehet a baj?
  • Wirth
    #31
    VobSub nincs feltelepítve véletlenül?
    Néhány játék megáll az indulásnál, ha arra van állítva a vobsub, h induljon minden videó lejátszásakor.
    (azok amelyikek wmv, avi, mpg.. stb formátumban tárolják az intro-t, vagy logó videót)
  • Powerfull
    #32
    Sziasztok!

    Ma lekapom a jatekot melyik serveren vannak magyarok?
  • DisznóXar
    #33
    Én most töltöttem le a játkot de kíír 5 crc hibát!

    Beírtam a fórumukba,hátha választ kapok.
    A pach nem rakta be ezeket fájlokat a játékba, ezért el sem indul.
  • DisznóXar
    #34
    http://kepfeltolto.hu/i/?127863 itt van a kép, ha valaki nem látná az előzőt.
  • mateto
    #35
    a Ghost serveren vannak magyarok köztük én is
    :)
  • Zsozsoooo
    #36
    Most szedtem le a játékot... :) Kérnék szépen egy kis segítséget, hogy melyik szerverre ajánlatos menni és milyen zászló alá? Szükségem lenne egy kis útmutatásra is játékon belül.
    Előre is köszi!
  • mateto
    #37
    Valaki tud segíteni abban hogy hogy lehet szerezni ilyen faction contribution pontokat plz hamar kéne ????
  • istvan56
    #38
    hi!
    az a gondom hogy mikor elindítom a zu online-t akkor az egér megjelenik de a kép fekete!
    Mi van ilyenkor és mit kell csinálni?
  • DarkBlade
    #39
    Szasztok.

    Bocs hogy felhozom a mélyből azt a topicot.
    De lenne egy kicsike kérdésem.

    Szóval, launcher indít és a Choose a server mindig waiting -ot mutat.
    És nem tudok szervert választani.
    De ettől függetlenül, be tok menni egy szerverre.. valami "Hexad" -ra.

    A kérdésem az lenne, hogy a launcher ezen hibáját lehet valahogy javítani?
    Hivatalos fórumon lévő dolgokat már mind meg csináltam, de nem akar a server lista előjönni.
  • Misiike
    #40
    szisztok én régen játszottam és most is kezdem tölteni csak arra nem tok rájönni h valami tojást kaptam kiszedtem belőlle vmi állatot és kicsi volt hogy lehet nagyra növelni vagy fejleszteni??