37
Internetre kötött gépeink erőforrását kihasználó magyar tudományos projekt
  • blackgamer
    #1
    Sziasztok!


    Kiváncsi vagyok hányan kutatjátok innen a 11. dimenziót :) vagyis hányan futtatjátok gépeteken a magyar SZTAKI Desktop Grid projektet.

    a lényeg röviden: szuperszámítógép helyett a regisztrált userek ezreinek processzorát használják tudományos kutatásra



    hivatalos oldal itt
    ez pedig egy írás az origón

    jöhetnek ide: kezdőknek segítség, hibák átbeszélése, kreditek, csapat infók, helyezések, ki milyen gépe(ke)n futtatja, stb. bármi a témába tartozó

    nekem jelenleg 2294 kreditem van, ami nem számít kiemelkedőnek, de tervezem egy másik gép munkába állítását is
  • n3whous3
    #2
    Én kaptam mailt tőlük pár hete, most kezdtem bele
  • Max7
    #3
    Mire való a kredit rendszer? Engem ez érdekelne! Valami verseny van a felhasználók között, hogy ki segít többet? Jelenleg 2 gépem fut aminek kihasználatlan erőforrásaik vannak! Lehet érdekelne ez a dolog :) +fav
  • n3whous3
    #4
    Alapítsunk egy SG csapatot!

    Nemtom milyen kiváltság van, ha csapatban megy a dolog, de csak van értelme...
  • blackgamer
    #5
    krediteket az elvégzett munka után kapsz, csapatok között verseny van, sőt nemzetek között is jelenleg amcsik épp lenyomnak minket sajna :(
  • blackgamer
    #6
    van SG csapat, csak én most nem abban nyomom
  • blackgamer
    #7
    akit érdekel a háttér jobban, itt talál egy prezentációt
  • Max7
    #8
    mit kap a nyertes? :)
  • blackgamer
    #9
    elismerést :)
    azt nem írtam, de természetesen csapaton belül is verseny van!
  • Vlala #10
    Magyar SETI? Szép, miután az amerikai is kudarcba fulladt... Nekem inkább a BH használja az erőforrásaimat. :)
  • n3whous3
    #11
    A SETI űrlényeket keresett te nagy agy :S
    Ez pedig tudományos számításokat végeztet.
    Olvass, mielőtt a baromságaidat beköpöd.
  • Cat 02 #12
    hm mire letöltöm/feltöltöm az adatot addigra ő is ki tudja nem ?
    illetve ők tudányos célra használják v játszanak belőle ? :D
  • n3whous3
    #13
    bazmeeeeg... rohadt sok ember van felkapcsolódva. Hidd el, hogy egy bizonyos szint felett igenis van értelme
  • Pistike 007
    #14
    Én örülök ha elindul a Firefox!:D
    Egy ideig én is toltam a SETI-s cuccot, de sok értelmét nem nagyon találtam.
  • Vlala #15
    A Setit a cikkből vettem... egyébként egy verzió szerint a SETI "űrlénykeresés" címszó alatt besegített a hadseregnek gyilkológépeket kreálni. Kíváncsi vagyok, honfitársaim mire akarják felhasználni a gépemet "11. dimenzió kutatása" címszó alatt.
  • grizzly21
    #16
    magyarul ingyenmunka :DDD
  • blackgamer
    #17
    nem értem mire ez a szkeptikusság és a többiek félrevezetése

    biztosítalak hogy nem üresbe megy el a feldolgozott adat és nem bombákat kreálnak a géped jóvoltából
  • blackgamer
    #18
    felfogás kérdése, nekem nem "ingyenmunka"
  • zvaragabor
    #19
    Én csak azon csodálkozok, hogy magyar fejlesztés, földrajzilag is magyarország területén van a központ, és mégis az amcsik vezetnek.
  • blackgamer
    #20
    maga a rendszer ami működteti a folyamatokat amerikai, a kaliforniai egyetemen dolgozták ki, BOINC néven fut, nyílt forráskódú, sok kutatás használja

    amerikaiak többen vannak, itthon pedig kevesen ismerik ezt az egészet, látható hogy pl. csak origó írt cikket annó, még SG-ig se jutott el

    összefogva lenyomhatók lennének az amcsik :)
  • zvaragabor
    #21
    De amerikában is SZTAKI Desktop Grid néven fut ez a dolog?
  • Cat 02 #22
    nekem vmi olyasmi jött le h van egy nagy köszponti cucc és annak egy része a sztaki-s
  • blackgamer
    #23
    nem része
    van a BOINC szoftver, kliens és szerver, ezt fejlesztik Berkeleyben, ez a technikai háttér

    vannak a tudományos kutatások a világban, pl. SETI (űrlény üzenet dekódoló), Rosetta (fehérje kutató),.... lista itt

    BOINC csak az infrastuktúrát adja, de nincs konkrétan köze a projektekhez (talán SETI-hez van mert abból indult az egész)
  • blackgamer
    #24
    van lehetőség az aktuális adatok kiíratására, mondjuk most közvetetten boincstats-on keresztül próbálom
    itt van róla leírás, és itt olvasható az adatlapom, bal felső sarokban bárki rákereshet magára
    sajnos az adatok nem egészen naprakészek, 1-2 napos csúszás van benne
    ez például a pár napos SZTAKI-s adataimat adja meg

    jópófa dolog mert mindig frissül
    mondjuk szeretném designolni és magyarul kiiratni az adatokat, valakinek van ebben jártassága? fórum adatlapomra szeretném kirakni
    BOINC oldalán is van valami cucc de még nem próbáltam
  • blackgamer
    #25
    túlléptem az 5000 kreditet :)
    munkába állítottam egy új számítógépet is
  • czapi
    #26
    Régen nekem is ment a SZTAKI, de aztán abbahagytam. Viszont most újra csatlakoztam:)
  • blackgamer
    #27
    az jó, már ketten vagyunk, és melyik csapatban vagy?
  • czapi
    #28
    ME csoport.
  • blackgamer
    #29
    Túl vagyok a 10 ezer krediten!
  • blackgamer
    #30
    feltettem az új logós BOINC-ot (5.10.45), de valami miatt nem akar automatikusan indulni rendszer indulásakor
    pedig ott van az indítópultban, találkoztatok ilyen hibával?
  • Myron
    #31
    azt vágjátok h 20-50W-al többet fogyaszt a proci ha ezt futtatjátok (procija válogatja)? Havi szinten ez már meglátszódhat az áramszámlán.
  • Myron
    #32
    amúgy most behalt a sztaki, az oldal se jön be, lassan elfogynak a munkacsomagjaim!
  • blackgamer
    #33
    valaki cigire költ, valaki pedig a hobbijára
  • Myron
    #34
    bazeg végleg behalt vagy mi a f*sz lesz már??
    átálltam SHA-1 Collision-re
  • Myron
    #35
    na már megy
  • pet0330
    #36
    Sziasztok!

    Ha valaki el tudná magyarázni hogy ez mit is csinál, és az mire jó lehet én is beszállnék:D
  • Myron
    #37
    http://www.origo.hu/techbazis/hardver/20050928magyarseti.html

    a fenti linken van egy kis leírás róla de egész konkrétan ott sem részletezik h pontosan mit csinál gondolom azért mert hétköznapi ember úgysem értené