178
Köztünk voltak, vannak és lesznek
  • Voltan
    #1
    Nem flémtopiknak nyitottam. Csak el lehetne beszélgetni arról, hogy mi is visz embereket ilyen tettekre. És szeretném elrettentő példával ellátni az ifjabbakat.
    Kezdjük egy eléggé ismert esettel. Charles Manson. Személyesen meggyilkolt több embert, és az ő "szektájához" tartozó fiatalok törtek be egy Los Angelesi házba, ahol épp partit tartottak, és megölték többek között Sharon Tate-et. Roman Polanski feleségét, aki akkor épp terhes volt a gyermekével.
    Íme Sharon Tate:



    Gyönyörű, csodálatos nő volt. Ez az egyik leghíresebb eset, és ugyan nem a sorozatgyilkosok mintapéldája Manson, hiszen egy apró szektája volt, mégis sok ember halt meg a keze által.
  • kulabácsi
    #2
    ezek az emberek betegek
    az h mi viszi őket rá sztem senki nem tudja megmondani, talán még ők maguk sem! egyszerűen elkattan vmi az agyban, és úgy érzi h neki most gyilkolni kell, esetleg hangok mondják neki, elmebajosak :/
  • Mirk
    #3
    hangok csak a filmekben vannak. én is szivesen megölnék egykét embert, de nem hallok hangokat, csak ha bekapcsolom a rádiót
  • Hakan
    #4
    Ramirez Richard na ez se 1 egyszerű emberke volt. 1989-ben, Ramirezt 13 gyilkosságért ítélték el, de jó esély van rá, hogy valójában sokkal többet követett el. 1985. tavaszától Los Angeles lakói félelemben éltek az „Éjszakai vadásztól”, jobban ellenőrizték ajtóikon és ablakaikon a zárakat. Az újságok nevezték őt el így, mivel mindig éjjel támadott, mint egy vámpír.
  • n3whous3
    #5
    sztem ha már úgyis topik, mindenki írjon infót arról, akit beírt. Mint te ezt a Ramirez Richardot.
  • Voltan
    #6
    Nem csak erről van szó. És Te sem ölnél meg senkit. Senki épeszű ember nem ölne meg senkit, hacsak valami nagyon extrém körülmény nem kényszeríti rá. És ebben a topikban eredetileg csak az ún. sorozatgyilkosokat akartam megbeszélni, de rájöttem, hogy ez itthon még -hála az égnek- nem releváns. Viszont az iskolai lövöldözések is kicsit idevág, és bármikor megtörténhet itthon is. Semmi közös nincs benne pszichológiailag a klasszikus sorozatgyilkossal, de mindkettő egy jelenség, amiről érdemes és kell beszélni.
  • kulabácsi
    #7
    léteznek súlyosan skizofrén személyek akik hallanak hangokat!
  • Hakan
    #8
    És ez az ő idézete
    „Szeretek embereket ölni. Szeretem nézni, ahogy meghalnak. Szeretném fejbelőni őket, hogy tekeregjenek a földön, majd abbahagyják. Vagy szeretném őket felvágni egy késsel, és nézni, ahogy elfehéredik az arcuk. Szeretem a vért.”

    „Minden pszichopatának vannak érzelmei.”

    „Már régen feladtam, hogy szeressek és boldog legyek.”

    „Ti férgek tesztek engem beteggé. De bosszút állok. Lucifer mindannyiunkban ott van.”

    „A sorozatgyilkosok ugyanazt csinálják kicsiben, mint a kormányok nagyban. Ők a modern idők termékei, és ezek vérszomjas idők.”

    „Adjatok egy pisztolyt, hogy orosz rulettet játszhassak. Inkább meghalok, minthogy életem nagy részét börtönben töltsem.”

    „Sátánista vagyok.”

    ja és az IQ-152 volt És ha megfigyelitek majdnem mind ilyen IQ ja van
  • kulabácsi
    #9
    hát az iskolai lövöldözések is egy érdekes dolog az biztos! folyton csak azt hallani h a játékoktól meg a filmektől lesz ilyen egy gyerek, de ez sztem csak parasztvakítás...van benne vmi h persze ebből látják ezeket a dolgokat, de egyszerű nevelés kérdése sztem az egész. ha nem mutatják meg neked h mi helyes és mi nem, akkor nem is fogod tudni, hülye példa de egy elkényesztetett gazdag gyerek sem tudja igazán a pénz értékét! egyszerűen szerint ezekkel a gyerekekkel nem foglalkozik senki, csak nő mint a fű, és nézi a tv-t, meg gyilkolászik a számítógépen, és gondolja kipróbálja már milyen is lehet ténylegesen ölni
  • kulabácsi
    #10
    érdekes mondatok
  • Voltan
    #11
    Ha csak ez kell, van magyar sorozatgyilkos is, Balogh Lajos. 5 gyilkosságot bizonyítottak rá eddig, és sok ügyben még mindig nem zárult le a nyomozás. 1994-95 ről beszélünk. Íme egy idézet a bírósági jegyzőkönyvből:
    "Magam is annak tartom magam, kéjgyilkosnak. Igy utólag visszanézve az első ugyan nem annak indult, de amikor a sógornőmet meggyilkoltam, azt rendesen élveztem, éppen ezért órákig húztam. Többször is volt olyan, hogy már eszméletét vesztette, de fölélesztettem. Ezt háromszor-négyszer eljátszottuk. Idézőjelben játszottuk."
  • Hakan
    #12
    igen erről az emberről olvastam már vagyis az önéletrajzát hát nem semmi volt
  • kulabácsi
    #13
    hamár itt tartunk akkor az egyik leghíresebbnek is adjunk helyet

    Hasfelmetsző Jack (Jack the Ripper) a fedőneve annak a londoni sorozatgyilkosnak, aki 1888-ban öt nőt (négy korosodó prostituált és egy fiatal nőt a Whitechapel nyomornegyedben) ölt meg (habár tizennégy gyilkossággal gyanúsították) ritka kegyetlenséggel: sebészi pontossággal vágta ki szerveiket (veséjüket, szívüket), sőt, az ötödik áldozata szobáját körbepakolta annak szerveivel. A gyilkosságokat úgy követte el, hogy a bűntettek színhelyei egy keresztet formáljanak a térképen.
  • KM
    #14
    A leghírhedtebb magyar (Pándyt) leszámítva: Kiss Béla.
  • Voltan
    #15
    Abszolút egyetértek. Én 4 éves koromban találkoztam először az Invaders játéktermi verziójával Siófokon. Akkor ez elkapott, nagyon keményen. Sok évvel később lett egy C-64-em, tehát a lényeg: minden véres és kegyetlen játékot végigjátszottam (meg sok másfajtát is). Imádom a játékokat, és végigkövettem-és követem őket. De ugyanakkor a szüleim is ott voltak végig mellettem. És végigolvastam a világirodalom klasszikusait, és a mai napig is olvasok, művelődök (és még mindig sörözök), de sokan nem. Én el tudom hinni, hogy az x-edik LAN-party után valami kis hülye kölyök elviszi az apu pisztolyát és lövöldözni kezd.
  • desigo
    #16
    uhh
    ez a Kiss Béla durván beteg volt...
  • kulabácsi
    #17
    hát eléggé
  • Hakan
    #18
    De figyeltétek már ezeknek majdnem mindnek az IQ-ja 100 felet van
  • Voltan
    #19
    Mintha ez bármit is jelentene.
    Az IQ egy hülye mértékrendszer, ami teljesen irreleváns.
    Senki sem mondta, hogy ezek az emberek hülyék lennének, egyszerűen nem alkalmasak a társadalombeli létre. Persze, hogy relatíve magas volt az IQ-juk, hiszen felszívődtak, eltűntek. Ezért veszélyesek. Ezt hívják pszichopatizmusnak. Ted Bundy is egy rendkívül szimpatikus, művelt, okos, családos ember volt. És a családja sem tudott a kis titkos életéről.
  • Petko
    #20
    jeffrey dahmert nehéz überelni a témában
    na az aztán halmozottan beteg volt... buzi, nekrofil stb.
  • kulabácsi
    #21
    egy kis gyűjtemény!!! már az első, peter kurten elég beteg
  • Voltan
    #22
    És Ramirez, ha már felmerült:

    „Minden pszichopatának vannak érzelmei.”

    -Az első fázis, megmondták neki, mi az a pszichopata.

    „Már régen feladtam, hogy szeressek és boldog legyek.”

    -A pszichopatizmus lényege, hogy megfeleljen a mások elvárásának. Nincs saját értékrend.

    „Ti férgek tesztek engem beteggé. De bosszút állok. Lucifer mindannyiunkban ott van.”

    -Itt jön a düh. Közhelyekkel dobálózik, ami végig megmarad: az ún. Sátánizmus. Megbotránkoztatás a cél.

    „A sorozatgyilkosok ugyanazt csinálják kicsiben, mint a kormányok nagyban. Ők a modern idők termékei, és ezek vérszomjas idők.”

    -Megalománia. Felsőbbrendűnek tekinti magát.

    „Adjatok egy pisztolyt, hogy orosz rulettet játszhassak. Inkább meghalok, minthogy életem nagy részét börtönben töltsem.”

    - Mártír szindróma. Nem öngyilkos lesz, hanem hős.

    „Sátánista vagyok.”

    A végső "csapás". Megbontránkoztatás.

    A végső diagnózis: psychopatizmus.
  • kulabácsi
    #23
    amúgy kis off, láttátok a született gyilkosok című filmet? elég beteg film az is, és a témája a topikba vág végülis :)
  • kulabácsi
    #24
    Jeffrey Dahmer, az Amerikai rémálom ( The Millwaukee Monster )

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Jeffrey Dahmer, 1960 -ban született, hat éves korában családjával Ohio -ba költözött, ahol a szomszéd fiú rendszeresen szexszuálisan molesztálta. A szakértok véleménye szerint ezek a gyermekkori emlékek és a szüleivel való rossz kapcsolata hatására lett Jeffrey -bol pszihopata gyilkos. Jeff, 10 éves korától már állatkinzással is foglalkozott az iskola mellett. Kutyák koponyájába fúrt mély lyukakat majd végignézte halálukat. Serdülo korában alkoholista és kábitószerfüggo lett. 1978 -ban követte el elso morbid gyilkosságát. A 19 éves Steven Hicks nevu bolti eladót bárddal fejbeverte, majd állatokon szerzett tapasztalatai alapján szétroncsolta a testet. 1982 -ben Wisconsin -ba költözött a nagyszüleihez, ahol belekezdett a szörnyeteghez illo gyilkosságsorozatba. Elfogásának napján, 1991. július 22 -én volt 31 éves. Ahogy szörnyu tetteire fény derült azonnal az Amerikai történelem legálnokabb gyilkosának kiáltották ki. A Millwaukee -ból származó Dahmer lyukakat fúrt áldozatai fejébe, majd erosen maró savat öntött közvetlenül az agyvelejükre. Az iszonyatos kinok között haldokló emberek fejét, kezét, nemi szervét levágta. Felmetszett hasukból kihasitotta a májukat és veséjüket. Az igy összeszabdalt emberi maradványokat megeroszakolta vagy maszturbált felettük. Az áldozatok koponyáját lefagyasztotta, idonként kiszáritotta és belakkozta. Áldozatai : 1978. Steven Hicks 19 éves, feldabarobolta, a csontokat táskába rejtette. A rendorség 3 év múlva talált rá... 1987. Steven Tuomi 24 éves, részeg volt amikor Dahmer leütötte és megpróbálta kihasitani a szivét. Jeffrey-t megzavarták, a testet elvonszolta nagyszülei házához és a pincében folytatta amit elkezdett. A testet soha nem találták meg... 1988. Január 16. James Doxtator 14 éves, teletömte gyógyszerrel, megfojtotta majd lenyúzta a borét, a csontokat elrejtette a szekrényben... 1988. Március 24. Richard Guererro 23 éves, megfojtotta megkinozta, a csontokat elrejtette a szekrényben... 1989. Március 25. Anthony Sears 26 éves, megfojtotta, levágta a fejét és a nemi szervét majd kifestette a koponyáját... 1990. Május 20. Raymond Smith 33 éves, megfojtotta, a holttestet megeroszakolta, feldarabolta a testét, levágta a fejét, a koponyát miután kifestette szürkére, a hutoszekrény tetején kapott helyet... 1990. Május 24. Eddie Smith 27 éves, megfojtotta, feldarabolta... 1990. Május 24. Ernest Miller 22 éves, elcsalta üzleti ügyben, kivágta a gégéjét, a húsát lenyúzta, a csontokat elrejtette, néhány testrészbol szobadiszt készitett... 1990. Szeptember 24. David Thomas 23 éves, altatópirulákat kevert az italába, megfojtotta megnyúzta... 1991. Február 18. Curtis Straughter 19 éves, megfojtotta, a holttestet feldarabolta, a csontokat összetörte, a koponyát a szekrényben tárolta... 1991. Április 7. Errol Linsey 19 éves prostituált, megfojtotta, megeroszakolta, feldarabolta, a koponyából falitrofeát készitett... 1991. Május 24. Tony Hughs 31 éves, levetkozetette, beszélgetett vele, megfojtotta, feldarabolta, koponyáját belakkozta... 1991. Május 27. Konerak Sinthasomphone 14 éves, mielott megfojtotta lyukat fúrt a fején és Hydroclórt fecskendezett közvetlen agyvelejére, mikor meghalt feldarabolta... 1991. Június 30. Matt Turner 20 éves, megfojtotta, feldarabolta, a csontokat szétszorta a lakásban... 1991. Július 7. Jeremiah Weinberger 23 éves, lyukat fúrt a koponyáján, vizet fecskendezett az agyvelejére, két nap szenvedés után megfojtotta, feldarabolta... 1991. Július 15. Oliver Lacy 23 éves, megfojtotta, a holttestet megeroszakolta, kihasitotta a szivét és a hutoszekrényben tárolta... 1991. Július 19. Joseph Bradehoft 25 éves, megfojtotta, maszturbált a holtest felett, feldarabolta, a koponyáját belakkozta és "bútort" készitett belole...
    Jeffrey Dahmer mindezért 1027 év börtönbüntetést kapott a biróságon, de abbol csak kettot tudott letölteni mert cellatársa, a feketeboru Christopher Scarver, aki azt állitotta isten parancsára cselekedett, meggyilkolta.




    hát ez tényleg nem akármi :O
  • toysoldier
    #25
  • kulabácsi
    #26
    ezeket végigolvasva az azért feltűnt h kb mindegyik esetnél az apja alkoholista volt, vagy korán meghalltak a szülei, szal nem hülyeség az h a nevelés sokat számít abban h milyen ember is leszel valójában!
  • degenerator
    #27
    vannak egyes betegségek, pl skizofrének, akik hangokat hallanak.
    vannak másféle, de hasonló agyi betegségek, ahol egész nap hallucinálnak a betegek. és van egy 3. szekció is, amikor valaki politikus lesz.
  • kulabácsi
    #28
    az utolsó tetszett :D
  • degenerator
    #29
    igazából sablonos.
  • degenerator
    #30
    rengeteg fajta iq-teszt van. néha nekem is kijön átlagos, néha jóval átlagon felüli. attól függ, hogy lexikális tudást kérdeznek, matekos példát, vagy mi illik a kecskéhez, esetleg hány éves a kapitány
    megsúgom, eq is létezik, érzelmi intelligencia, és gyanítom, hogy abban nem jeleskednek ezek az emberkék.
  • poppe
    #31
    persze h kell a magas IQ különben az 1. után elkapják és nem válhat serial killává :) viszont az EQ-juk 60-70 körül van, képtelenek élni a társadalomban...
  • degenerator
    #32
    igazából szerintem köztünk járnak. láttam már szép dolgokat a neten.
    pl aki ezeket rajzolta

    na és még anno a csecsen-orosz háborúról készült videó ledöbbentett. mindkét részről.
    -a mujahedinek levágják az orosz katona fejét hevesen allah akbarozva, majd hazamennek megsimogatni a gyerekeket.
    -az orosz katonák a lemészárolt csecsenek hulláival szórakoznak, felültetik őket a csapatszállítókra, és integetnek a rohadó hullákkal...és leszerelnek, a társadalom "hasznos" tagjai lesznek.
  • SötétBarom
    #33
    Ezeket az arcokat iszonyatosan nehéz elkapni, mivel minden gyilkossági nyomozás alapja, az indítik megállapítása, ami ezen esetekben ugye nyilvánvalóan nincs..
  • kulabácsi
    #34
    érdekes rajzok :O
  • degenerator
    #35
    vannak olyanok, akik séma alapján dolgoznak.
  • SötétBarom
    #36
  • SötétBarom
    #37
    Ha a gyilkosságok között viszonylag nagy a földrajzi és időbeli eltérés, akkor ezt is szinte esélytelen észrevenni..
  • poppe
    #38
    aszittem a helyszínen talált nyomok :)
  • degenerator
    #39
    igaz, nem az usára gondoltam.
  • AntiHero
    #40
    Esetleg filmeket tudtok sorolni?
    (élő, "megtörtén" sorozatgyilkosokról)