89
Mi jön le neked ebből a Koncepcióból? #1
  • Hunnenkoenig
    #1
    Elöször is kerem a modokat, ne töröljek ezt a topicot! Nagyon fontos, hogy olyan jatekosok adjanak feedbacket a következökben leirtakrol, akik meg nem hallottak a projektröl. Erre az sg.hu a legalkalmasabb. Ahhoz, hogy seikeresek lehessünk, szüksegünk van ezekre a visszajelzesekre. Ez nem reklam, hanem piackutatas.

    ----------

    Arra szeretnek kerni mindenkit, hogy töltse le a lenti linkben levö Power Point Prezentaciot (winrarral tömöritve) es miutan megnezte, irja le lehetöleg reszletesen, hogy olvasas utan hogyan kepzeli el a leirtakat a megvalositasban.

    Hogyan kepzelitek el ezt a jatekot müködesben? Ez alapjan szerintetek mit tudtok es mit nem tudtok csinalni a jatekban? Szerintetek milyen jatekelmeny var ratok?

    A presentacioban szereplö linket ezutan meglatogathatjatok, ha akarjatok, hogy több infot szerezzetek, de FONTOS, hogy az elsö benyomasaitokat kizarolag a presentaciobol irjatok le!

    Elöre is köszönöm mindenkinek!

    A prezentacio letöltese
  • Pheel
    #2
    Namost a piackutatás is reklám, csak másféle. Másrészt a cím semmitmondó, harmadrészt neked ebből a "piackutatásból" pénzben kifejezhető hasznod származik. Győzz meg, hogy tévedek!
  • grizzly21
    #3
    nekem jonak tunik, a hangulat a legfontosabb szerintem, az igazabol csak akkor derul ki ha kiprobalja az ember a jatekot, arra szerintem mindenkepp erdemes fektetni, hogy meglegyen az igenyes tortenet, hangok, zene es stilus egyszoval minden ami feelinget ad
  • Hunnenkoenig
    #4
    Akarsz segiteni vagy nem? Ha igen, akkor köszi, ha nem, akkor legyszives hagyd, hogy masok segitsenek.

    Azert csinaljuk, hogy sikeresek legyünk, es ha sikeresek leszünk, akkor az a jatekosoknak is jo.

    Nem tudom miert kell mindjart negativan hozzaallni mindenhez.

    Ha mod vagy es szurja a szemed, akkor töröld. Akkor probalkozom ott, ahol meg normalis mentalitasu emberek vannak.

    Mint irtam, nem a reklam a cel, hanem a feedback. Azert irtama cimet is semmitmondora, mert irhattam volna azt is, hogy "Az XY cimü jatek bla-bla"

    Mivel a jateknak mar van itt topikja, nincs ilyen reklamra szüksegem. Azert nem oda raktam, mert aki ismeri a jatekot, az mar nem tud elfogulatlanul hozzaszolni a dologhoz, nekünk viszont olyan emberekre van szüksegünk, akik nem ismerik a dolgot.

    Nem az a cel, hogy megismertessük velük. Az a cel, hogy eldöntsük, hogy sikerült-e ugy megcsinalni a prezentaciot, hogy az is megertse, aki nem tudja miröl van szo.

    Remelem erthetö, amit mondani akarok.
  • blackgamer
    #5
    lol, hát ez rövid és nincs benne semmi konkrétum
  • Hunnenkoenig
    #6
    Köszi a valaszt!

    En azt szeretnem töled (töletek) tudni, hogy hogyan kepzelitek el a jatekot. A leiras alapjan ti milyen vilagot es milyen jatekelemeket kepzeltek el benne? Ha a baratodnak kene ez alapjan elmeselned a jatekot, mit mondanal neki?

    "Kepzeld, van itt egy jatek, ami igy es igy nez ki, ezt es ezt lehet benne csinalni es ezt es ezt a hangulatot nyujtja... stb."

    Szoval ha lehet, kicsit reszletesebben.

    Nem jokiansagokat es tippeket szeretnenk! Kizarolag azt, hogy milyennek kepzelitek el ezt a jatekot a prezentacio alapjan.
  • Hunnenkoenig
    #7
    Pont ez a lenyeg!

    Rövid es nincs benne semmi. Megis elkepzelsz rola valamit! Mit?
  • ColdFire
    #8
    ennyit kibirunk szerintem, hogy fejlődjön vmit a magyar játékpiac...
  • Beast Machine
    #9
    Már megint ti?
  • Hunnenkoenig
    #10
    Van valami bajod velünk?
  • bardocz
    #11
    ez a játék mikorra várható?amúgy elég kevés info van róla a prezentációban,de tetszetős
    azt még el lehetne mondani hogy fizetős lesz-e meg ilyeneket:)
  • blackgamer
    #12
    szal én egy ilyen spéci hardware-t képzelek el

    amivel fizikailag bejárhatom a területet és 3D sisakon keresztül látom, spéci kesztyűvel pedig fogdoshatok mindent
    nekem ez jött le hirtelen, kaptafa játékot pedig ne készítsetek mert azokból sok van és unalmasok
  • Hunnenkoenig
    #13
    Sracok, probaljunk meg fokuszalni!

    Aki infot akar, menjen a honlapra, vagy keresse meg itt a jatek topikjat.

    Kerem tenyleg csak akkor irjatok, ha segiteni akartok, es csak azt, amit kerek.
  • n3whous3
    #14
    Ha ez pénzes cucc lesz, akkor nem biztos, hogy a modik meghagyják... Mert az SG.hu nem piackutató központ...
  • Pheel
    #15
    "Ha mod vagy es szurja a szemed, akkor töröld."
    Igen, mod vagyok és azért kértem, hogy győzz meg, hogy ne kelljen törölnöm.

    "Akkor probalkozom ott, ahol meg normalis mentalitasu emberek vannak."
    És ez normális mentalitás a részedről?!?

    Egyébként rendben, nem törlöm. Elfér.
  • trident
    #16
    Őszintén szólva egy önmagában + játékosok beavatkozásától változó környezet (világ, gazdaság, politika) teljesen rendben van, jó ötlet. Nem hiszem, hogy nagyon részletes kell hogy legyen, értsék meg a játékosok.

    Rétegjáték(koncepciónak) tűnik, de szerintem az sem baj, elvégre az oda nem valók szépen ki fognak hullni.

    Ami szerintem (pontosabban nekem) fontos, az az, hogy többféle koncepciót, játékstílust, lehetőséget tartalmazzon a rendszer. Például aki akar az maradjon a küldetés/mob/feladat/xp/jajdejó cuccoknál, aki pedig intrikálni/gazdálkodni szeretne az azt tegye, legyen átjárás, legyen többféle lehetőség is. Jópárat érdemes kitalálni, amit akár párhuzamosan is lehet vinni. Lehetőség szerint minél több lehetőség, ami nem gépies, szórakoztató.

    Nem vagyok otthon az mmo világban, de valószínűleg tetszene egy ilyesféle crossover kezdeményezés, amiben valóban több lehetőség van de a szokásos/szokványos/megszokott elemek is jó ha maradnak, nincs azzal baj.

    Ellenben. Ha egy abszolút stratégiai játékot készítetek, akkor nagyon kommentárom nincs, az nem foglalkoztat.:)

    Remélem kihámozható, lepusztították ma az agyam, még nem állt helyre.
  • blackgamer
    #17
    kis-nagy játékok topikban sok jó ötletet találsz
    nem feltétlen a brutálnagy játéktér amire mindenki vágyik, meg a csilli-villi lények és környezet
    nekem az is tetszene ha ősemberek lennének a szereplők és barlangban laknának, bogyót gyűjtenének és mamutra vadásznának

    de több topikban is millió játékötlet van pl itt, vagy itt, esetleg itt

    arról meg semmit nem írtál hogy mennyire vagytok eleresztve tudással, idővel, pénzzel, hányan vagytok stb.
    weblapon nem tudok semmire se bökni, flash áldása

    lehetnétek kicsit összeszedettebbek
  • _Atti_
    #18
    Több éves tapasztalat de egy forum x.y jainak véleménye szükséges...
    Engem ez a fantasztikus Magyar Gta-ra emlékeztet, ahol összehordtak egy rakás égbetörő tervet aztán ugye semmi..

    Piac? amerika, ausztália, európa? uh..

    Másrészt ez nem prezentáció ezzel nemszurjátok ki senki szemét. Egy mod prezentációjátol is többet vár az ember.

    ..különben sem jöhettek elő olyan szavakkal mint Sims vagy Gyűrűk ura ilyen szép nyíltan ha nem akarjátok hogy szétpereljék a csücsülőtök..Még Mod, vagy Garázs témában ez elmegy, de nem ilyen 'international' tervekkel.

    Egyébként a honlap szép..ha tényleg scratchből készült akkor tényleg szép eredmény.Látszik hogy ehhez a részhez ért ott valaki.
  • Hunnenkoenig
    #19
    @Pheel: Ha jelezted volna, hogy mod vagy, akkor makepp reagaltam volna. Sajnos nem ismerem itt kivülröl a modokat.

    "És ez normális mentalitás a részedről?!?"
    Bocs, csak mar unom, hogy magyar forumon mindig az van, hogy az elsö aki kesztetest ir, valami negativummal kezdi, aztan a többiek meg felugranak a vagonra.

    @blackgamer: Nem ötletekre van szüksegünk. A koncepcio megvan, az ötletek is meg vannak, a jatek is meg van tervezve. Nekem az kell, hogy ez alapjan mondjatok el, hogy milyennek kepzelitek a MEGLEVÖ jatekot ti!

    Tudom, hogy keves az info, de ez a lenyeg.

    @Trident: A jatek MMO. Nem azt akarjuk tudni, hogy a jatekosnak mi fontos! Azt akarjuk tudni, hogy a presentacio alapjan te milyennek kepzeled el a jatekot!

    De ugy latom egyszerüen nem tudom elmagyarazni... *sigh*

    Probaljatok kilepni az altalanos forumozasi szokasaitokbol es ne tanacsot adjatok, meg velemenyt meglevö mmorpgk-röl, meg ugy altalaban a jatekokrol, hanem arrol irjatok, hogy ti minek kepzelitek el EZT!

    kb Igy:

    "En ugy vettem le, hogy ez egy MMO lesz, ahol csinalhatom ezt, meg azt, es szerintem a hangulata ilyen lesz meg olyan lesz."
  • soulhunter
    #20
    engem az érdekelne,h érdekelne-e akárki 1 fürész játék, ami kizárolag flashből áll, online játszhato, mind a 3 részt ötvözné, és mivel a készitőnek megvan mind a 3 DVD (amiből kivágta a megfelelő jeleneteket a hatás kedvéért 1-1 halálnemnél), ezért mégcsak szerzői jogokkal sem lehetne firtatni, mivel teljesen magáncélu (ergo nem jövedelmezne lovét), és hiába flash, akkor is baromi gyors lenne, mer a váltások közt nem lehetne észrevenni azt, h vált, max az "ingame videoknál" :) , és lenne 1 jigsaw, aki kiosztaná a feladatokat, meg 8 játékos, és nem lenne MI, mivel a játékosok maguk buherálnák a sztorit, ergo csak intelligencia lenne, ahol a játékosok függenek 1mástol, és 1más végétől, halálátol... persze nemcsak filmből lopott 5letek vannak benne, hanem sajátok, amikhez már meganimáltunk kb. 30 féle halált :)

    na kb. ilyen szintet olvastam eddig :)

    az más kérdés, h a "jigsaw - the flash game" játék már 3/4-ében elkészült, márcsak az online hangtorzitást kéne megoldani :)
    online lesz, és full ingyenes, és angol és magyar nyelven elérhető :)

    nyakam rá, h ezé kapok büntitpontot, holott nem is reklám (mivel nincs megadva link), nem is közvéleménykutatás (mer ugyse válaszol rá senki), v netán wareznak minősitik (holott minden DVD megvan orig, és ugye tjuk, h ha nem haszonszerzés céljábol használom fel, akkor ugye jogomban áll kivágni 1-1 részletet)

    de azért érdekel a véleményetek, ettől függetlenül mi dolgozunk rajta, ha kapunk büntipontot, ha nem :P
    az más kérdés, h eleve miért álltunk neki a csapattal...
  • Hunnenkoenig
    #21
    Ne haragudj, de nem tudod, hogy ez a presentacio minek a resze es ki mihez ert nalunk.

    Ne itelj, hanem a feladatra fokuszalj!

    Hogy nekünk ez mihez es miert kell, az teged ne erdekeljen. :-P
  • _Atti_
    #22
    "a presentacio alapjan te milyennek kepzeled el a jatekot!"

    dióhéjban amit lelehet vonni: Nagy tervek, kevés alátámasztás, semmi uj amit még nem hallottam igéretként, olyan lesz mint minden más csak azok addigra sokkal kiforrottabbak lesznek.
  • Hunnenkoenig
    #23
    Ok, sracok, felejtsük el.

    Modok, kerem töröljek a topikot.

    Latom megsem volt jo ötlet ide jönni.
  • _Atti_
    #24
    na meg persze erősen előtűnik hogy nemsok újal nem tudtok előállni..
    (ilyen mennyiségű játékcim felemlegetése után amik önamagukban designegészt alkotnak nehéz elképzelni hogy keverésük mellé még valami saját is férne, azontul hogy teljesen elmossa az ember gondolatait..semmi konkrét nem jelenik meg előttem hogy mit várjak...Tudod sokféle kajába tesznek sót lisztet meg tojást mégis ennyiből megnem mondom mit sütsz )
  • PíszLávJuniti
    #25
    A látottak alapján ígéretes.
    Nem ti vagytok, akik az asztali MAGUS szabályrendszere alapján írtok játékot?
    Egyetértek az előttem szólókkal, vagyis a játék hangulatát nem lehet megítélni képek alapján. Egy MMORPGnél sokat számít a történet és a játszatóság. Nem szerencsés túlbonyolítani a kezelést, a képzettségrendszert stb-t, viszont ha egyszerű hentelésról szól ( ölj meg X-et ebből a szörnyből, és menj vissza, stb.. ) az egy sokadik játék.
    Szerintem kell egy fő vonal, ami mentén fel lehet fűzni a játékosokat, ezt sem találtam leírva. Fajok háborúznak? El kell juttatni egy karavánt másik helyre?
  • _Atti_
    #26
    hát de nem kell törölni de most:

    "Ultima Online, Star Wars Galaxies, Dark Age of Camelot, Gothic 1-3, Thief, Arx Fatalis, EVE Online"

    Ez nem mond semmit. Ebből senki nem tudja elképzelni hogy milyen lesz.

    Pl az arx fatalis fő jellemvonása az hogy egérmozgással lehetett benne varázsolni meg rendkivül interaktiv volt a világa...most én honnan tudjam melyikben fog hasonlitani a játékotok az arx-hoz?
  • _Atti_
    #27
    "Vedd a “The Sims” részletgazdag szervezési rendszerét, gyúrd össze a “Gyűrűk Ura” mesevilágával, fűszerezd meg egy kis valós alapú gazdasági és politikai mechanizmussal, s éld a saját “Második Életed” egy működő középkori társadalomban, annak összes pozitívumával, negatívumával és konfliktusaival."

    erről amugy nekem a The guild jut eszembe inkább mint bármelyik a felsorolt játékok közül..
  • Hunnenkoenig
    #28
    Ez a lenyeg. Ismered a jatekokat. Tudod, melyik miben volt jo. Ezek alapjan a cimszavak alapjan TE milyennek kepzeled el az UJ jatekot feature es hangulat szinten? Ez a lenyeg.

    Azt akarjuk tesztelni, hogy ezek alapjan a jatekosok fantaziajaban egy ugyanolyan kep alakul e ki a MI jatekunkrol, mint NEKÜNK.

    Hidd el, hogy rohadtul nincs kedvem masok jatekaval peldalozni, mert igenis RENGETEG ujitas van a mienkben, de sajnos követelmeny volt, hogy EGY mondatban irjam le a koncepciot es a jatek varazsat (ami megfogja a jatekost a wow helyett) es hogy IRJAM ODA, hogy milyen letezö jatekok hasonlitanak hozza.

    Semmi ertelme azzal vagdalkozni, hogy ki mihez ert, meg hogy ez mennyire lesz tucatjatek meg ilyesmik, mert ezt senki nem kerdezte. Meg csak azt sem akarom, hogy TEGED megnyerjelek vele, hogy szeresd a jatekot.

    Itt pusztan arrol van szo, hogy ennyiböl lejön-e a MI jatekunk koncepcioja, amit MAGUNKNAK csinalunk szorakozasbol es TE sosem fogod talan meglatni.

    Vedd ugy, hogy nem NEKED csinaljuk.

    Ha TE a sci-fit szereted, attol meg egy jancso film forgatokönyvenek az összefoglalasabol el tudod mondani, hogy szerinted milyen lesz majd. Söt objektivabban tudod elmondani, mert rohadtul nem füz hozza semmi. Erre van szüksegünk itt is.
  • Petko
    #29
    igyekszem az én szubjektív véleményem írni:
    a ppt-ben nem sok önálló információ van, hanem sok utalás arra hogy a játék milyen más játékokkal van kapcsolatba...
    plussz egyértelműen fantasy téma, és eléggé sablonos szöveg amit már sokan írtak hogy így meg úgy világszimuláció stb.
    szóval (no offense) de nekem azonnal egy újabb szabvány fantasy mmorpg ugrik be, szokásos számrepkedős, skilltaskbaros... semmi olyan dolgot nem olvastam ami bármi extra, vagy bármilyen szemléletbeli váltásra utalna (amire pedig nagyon szükség lenne a játékiparban)
  • soulhunter
    #30
    na mivan? a mi 5letünkre senki nem kivi? v mivan? csináljunk trailert hozzá, v mi a rák?

    az általam beirt cumo bőven belefér a "véleményeteket kérem" topicba :)
  • Hunnenkoenig
    #31
    Ok, Petko, szerinted hogy kene megfogalmazni EGY MONDATBAN, hogy ne ez jöjjön le belöle?
  • Hunnenkoenig
    #32
    Csinalj neki sajat topikot es ne az enyemet highjackeld legyszi!
  • _Atti_
    #33
    Na de egy játékcim csak annak mond valamit valakinek ha ismeri azt..ha nemismeri akkor ... ha meg ismeri akkor tudja hogy ennyiféle játékot nemlehet összevegyiteni csak igy....semmi konkrét leirás nélkül...
    pl aztse lehet elképelni hogy milyen nézőpontu lesz a játék.

    a sims menedszerszerü ahol a karakterektől eltekinthetsz, az arx/thief szigoruan karakterhezkötött, mig a gothicoc harmadikszemélyűek de nem mmo jellegűek.
    Szoval inkább jelzőkkel kéne jellemezni mint cimekkel vagy legalább összekötni a cimeket jelzőkkel...
    Nem mindegy hogy olyan sötét lesz mint a thiefben vagy olyan részletes lesz a lopakodás :D (vagy éppen annyira lesz feladatcentrikus/ lesznek dinamikusak a feladatok hogy valami komoly jellemzőt is irjak amit el lehet ezalapján képzelni)
  • Hunnenkoenig
    #34
    Na, kezdünk konstruktivabbak lenni... ezt miert nem lehet mindjart ?
  • Hunnenkoenig
    #35
    Amugy vedd ugy, hogy olyan emberek olvassak, akik ismerik az összes emlitett jatekot, mert ez a dolguk :-)
  • soulhunter
    #36
    akkor csinálj olyan topicot, ami NEM ÁLTALÁNOSan értendő, hanem önmgagában a saját cuccod tartalmazza!!!

    ez a topic-cim tul általános, ergo az enyém, de akárkié másé is belefér :P

    ha nem tetszik, nevezd át!
    ámen
  • Petko
    #37
    bár nem vagyok márketing szakember, meg nem is ínyem az ilyen téma, meg természetesen a játéktól is függ
    de a sablon dumát mindenképp kerülni kell, mert már milliószor eljátszották a nagy MMO szerepjáték dumát hogy így meg úgy hangulat meg beleélés az adott szerepbe, ami egytől egyig mind kamu volt, illetve lehetetlen volt ilyet csinál... és természetesen az emberek ezt mind tudják már
    többi játékra se szabadna utalni, mert akkor mindenki csak azokra a játékokra fog gondoli... az olvasó nem tudja elképzelni hogy te mit értessz egybegyúráson, csak külön külön gondol azokra a gamekre
    Inkább azt kéne írni hogy miben más attól amit eddig ismertünk, és miért nem wow klón. Mi az a hatalmas szemléletbeli különbség amitől ez több lesz. Akár le lehet valami rövid technológia jellemzővel is írni, hogy pl. forradalmi módon teljesen körökre osztott, vagy forradalmi módon teljesen ügyességi alapú a harcrendszer stb.
  • _Atti_
    #38
    Egyébként az ujjáépitéses dolog kb az egyetlen olyan szo benne ami nagyjából leíró.

    picit off: egyébként egy ötletnek én képzeltem olyan mmot ami két részre lenne osztva, lehetne a játékos maga a realm. És a realmek is harcolnának,tevékenykednének valahogy karakter nélkül és ezen a nagyobb jellegű harc felületén mint apro hangyák játszanának a hagyományos értelemben vett karakterek.. :) (kicsit olyan szilmarilos beütés) mint realm a lehetséges lakoid azok élőhelyét, nagyobb erőket irányitanál.
  • _Atti_
    #39
    "A Renaissance nem csak egy játék"
    irjátok hogy 'a Renaissance csak egy játék! Annak minden értékével amiért igy hivunk egy szoftvert! '

    meglepődnének:D
  • Darkon
    #40
    [segitene de nincs powerp-ja :(( ]

    Nem masolna be valaki ide a szoveget.