45
Buckethead
  • Match
    #1
    Sziasztok,

    Folytassuk itt a beszélgetést buckethead-ről, akinek van kedve, elkerülendő a más topicokban esetlegesen kialakulható flamet.
  • Match
    #2
    Cement:
    Nem csak ilyen számai vannak...
    Minden féle zenét játszik a death metal-hoz hasonlótól az egészen jazz-es témákig, több akusztikus albuma is van és több számot is tudok belinkelni a youtube-ról, amik kifejezetten szépek (az egyik pl a kedvenc lassú számom).
    A humoros topicba beszúrt számnál vannak durvábbak is a bucketheadland-eken :)
    Valamint még ott van a death cube K néven kiadott pár lemez...amit besorolni valahova már már lehetetlenség :)
    A wikipedia-n is annyit írnak a stílushoz, hogy avante garde :)

    Hallgass meg pl egy big sur moon-t, egy whitewash-t, vagy egy soothsayer-t (soothsayert mindenképpen).
  • Match
    #3
    Na pár számocska:

    Soothsayer (a klipp nem eredeti, de sztem erre mindenki rá fog jönni).

    Night of the slunk

    Whitewash

    Big sur moon (+ egy kis szóló az elején)

    Padmasana (szintén szép szám)

    Nightrain (with guns) (a sokat vitatott guns szólója...kérem, ne jöjjön ezer guns fanatikus hogy slash így jobb meg úgy jobb...nem jobb, más...(és ezt úgy mondom, hogy slash-t nem igazán szeretem, inkább csak a velvetbe))
  • Enosh Chan
    #4
    cement:
    szerintem ez akkor is beteg. normalis ember ilyet nem hallgat

    De hallgat :) A zenevel mibajod? A klip beteg max :) (bar nekem az is tetszik)
  • Enosh Chan
    #5
    Jah es +fav :)
  • Match
    #6
    Ja, nekem is tetszik, illeszkedik a számhoz :)

    Kíváncsi vagyok egy skull scrape-hez milyen klippet csinálna :)
  • Cuchulainn
    #7
    Hmm nekem tetszett a másik topikba belinkelt cucc, majd utánanézek ezeknek is :)
  • Hellhammer
    #8
    A PS2-es Guitar Hero II-ben van egy Buckethead szám (ha jól emlékszem a Jordan) az extrák között, illetve a Guitar Hero 3-ban van egy vásárolható karakter aki eléggé emlékeztet Buckethead-re.
    Amúgy a gitáros oktató videói is elég érdekesek :)
  • Dying Soul
    #9
    ja hát igen.

    egyik legnagyobb nevű avantgarde - gitáros.
  • Match
    #10
    Jaja, a jordan jó szám...

    A videoiban pedig herbie beszél, ugyanis buckethead sosem szólal meg :)
  • RatBaG #11
    tánci-tánci meg Big Sur Moon live

    szerintem gyönyörűen szól.

    én csak pár napja ismerem, de nagyon tetszik. gyorsan be is szereztem 2 gigát a munkásságából de még így is hiányzik néhány a solo albumai közül. perpill a Cuckoo Clocks of Hell-t hallgatom, ez a szám amit humorosba linkeltem nagyon tetszik. főleg a zúzósabb, gyorsabb számok jönnek be, aki ismeri ajánlhatná pár ilyen albumot.
  • RatBaG #12
    lehet már találtam is egyet, Bucketheadland, Vol. 2 jónak tűnik
  • Match
    #13
    Zúzdából a kaleidoscope-ot illetve a island of minds (magy island of the mind?) albumokat mindenképpen ajánlom :)
  • Match
    #14
    Nah, pontosítok.

    Kaleidoscalp

    illetve

    Island of Lost Minds

    Még jó hogy csak az Island of lost minds az egyik kedvenc albumom :)
  • RatBaG #15
    ja a kaleidoscope is tetszett. egyébként Island Of Lost Minds, csak az a gáz, hogy ez monoban van meg
  • Match
    #16
    Amúgy nem igaz hogy idén kiadott 4 albumot :D
    Ebből 2 megvan, mondom dejó, már csak a régi albumok közül kell megszerezni párat, erre megint van 2 :)

    Érdemes elolvasni a wikipedia-n az önéletrajzát :) Vicces.
    Illetve a neten kering róla 1 (azaz egy) kép ahol nincs rajta maszk.
  • RatBaG #17
    azt hiszem nekem csak a Pepper's Ghost hiányzik 2007ből.
    viszont kurvára kéne a Funnel Weaver meg a Day of the Robot...

    egyébként a jordan melyik albumon van?
  • Match
    #18
    Egyiken se.
    Illetve a guitar hero soundtrack-jén (weben meg lehet valahol találni, én is onnan szedtem, jó szar minőségbe).

    Eredetileg csak live-ba játszotta a post office buddy köré, szóló nélkül.
  • Match
    #19
    LOL!!!

    Nem lehet egyszerű dolguk a roadoknak illetve a többieknek egy turné alatt :)
  • Ron Ragm
    #20
    Akármennyire tud azért nem teljesen komplett a csávó.
  • Atti12
    #21
    ez az ember nagyon tud :|. Sose hallottam róla de nagyon tud gitározni :D
  • bardocz
    #22
    a zúzósabb számok nagyon bejönnek,még sose hallotam erről de nagyon jó:)
  • RatBaG #23
    ezt ismeritek? :)
  • mumpic
    #24
    hogyhogy sosem szólal meg? hogy kommunikál akkor a többi zenésztársával? számomra kicsit érthetetlen. :) meg a wikipedia nem tűnt annyira teljesörűnek.
  • mumpic
    #25
    azért ezek nem semmi számok, tetszenek :)
    meg amúgy az álarc miatt nekem a V mint vérbosszú c film ugrott be kicsit. De csak az álarc miatt.
  • Match
    #26
    Nézd meg a RatBag által linkelt videot, abban benne van herbie, aki beszél "helyette".
  • mumpic
    #27
    hmm? :)

  • Match
    #28
    Jah, az egyetlen kép ami kering róla a neten...most 40 éves (mármint buckethead, nem a kép :D).
  • mumpic
    #29
    Azért ez kemény, mi késztet egy embert arra hogy bevödrözze meg maszkolja a fejét?
    Családja van pl?
  • RatBaG #30
    az is a show része, meg az idióta mozgás. ezért is kering az, hogy autista gitárzseni meg hasonlók...
  • sz4bolcs
    #31
    Húha, asszem csúnyán alábecsültem ezt az arcot.
  • sz4bolcs
    #32
    Zseniális a játéka. A gunsos téma viszont iszonyú nehéz helyzet.
  • sz4bolcs
    #33
    OMG!!! de szar! :D:D:D
  • Match
    #34
    Jah, kár hogy nem ő :)
  • mumpic
    #35


    jók ezek a nuncsakus baromságai :)
  • sz4bolcs
    #36
    hali

    Ami ennek a végén van, abból van valahol több is?? Létezik valami különálló kis dalocska, vagy ezt csak úgy bohóckodásból játszotta?
  • sz4bolcs
    #37
    Pirates life for me
  • RatBaG #38
    hoppá
  • bcrics
    #39



    hehe
  • RatBaG #40
    egyébként tudom ajánlani EZT a feltöltőt, van egy halom high quality-s videója!