54
  • Requiem88
    #1
    de jó kis csaj
  • I.C.ram
    #2
    Talpát retusálhatták volna kicsit :D
  • szombi
    #3
    te kis pedofil...
  • aDannyBoy
    #4
    hagyjad már, ha a 88 a nickjében a születési dátum, akkor pont jó neki :)
  • joebacsi
    #5
    jelzem, utolsó kép cseréje szvsz előnytelenül módosította a cikket :P
    (amúgy korrekt iromány...én nem állítom magamról, hogy nem utp kábellel a s*ggemben születtem, de még így is hasznos ez az áttekintés, köszi )
  • m4G1c
    #6
    jó cikk. szerintem hp renew gépekkel érdemes tenni egy próbát, én már élem egy ideje és több, mint elégedett vagyok vele. (a megerősített burkolatra azért nem ülnék rá :)
  • Reagol
    #7
    Elismerésem! Nagyon jó cikk, főleg a kézkrémes rész tetszik benne..:)
    Régen olvastam ilyen minőségi írást.
  • awender
    #8
    Fenyőtövis? Ez egy nyelvújító. Ilyen szó nincs is :)
  • Molnibalage
    #9
    Aha. Ki vesz 100'000 fornit értékben ajándékot?? Nálunk ilyesmi nem szokás... Ej, ej
  • Turul1
    #10
    "itt útelágazáshoz érkezik a felhasználó' útelágazódzáááááá. útlegázhozáá. nehéz szó. :D
  • azirafael
    #11
    Vicces, hogy az egyik képen egy Apple laptop van de a cikkben egy büdös szót nem írnak róla... Én speciel igényeltem volna, hogy az író kitérjen az almás cég gépeire is, miért jó vs. miért szar stb.
  • asdasdasd
    #12
    Ha jól látom egy dual processzoros apple van a felső képen. Egyik processzor az asztalon, a másik a kanapén.
  • fv
    #13
    Annyit tennék hozzá, hogy akinek videokamerája van, az olyat vegyen, amiben van firewire port. Amúgy teljesen korrekt a cikk.
  • loga
    #14
    Alienware? :) orulnek neki karacsonyra de ha nem vezxek magamnak akkor nem lesz :/
    A Bnom most vett egy HP Paviliont en most akartam hasznalni a DVD irojat erre elbaszott 3 DVD-t nem is irt egy jot sem szal megy vissza gariba a szervizbe... es meghogy a marka szamit :/
    Csalodtam azert ebben...
  • loga
    #15
    Marmint ha vennek akkor en magamnak alienware-t vennek hogy megbirjon mindent :D
  • illaes
    #16
    Nem jó drága gépet venni ajándékba, mert adózni kell utánna
  • Csi9aa
    #17
    Pont tegnap futottam egy ilyenbe... ismerős hívott hogyan kell Windowst tenni OSXre(??)... Kérdeztem mi a fene?
    Kiderült hogy hellokitty típusú lánykának megtetszett a macbook színe, de hát annyi sütnivalója se volt hogy az OSX-et használni tudja. Na meg kell az MSN Plus meg a Spyware Central smileycsomag, meg magyar MS Office (az aztán nagyon, gondolom állandóan az excelt tolja felsőbb matematikai számításokkal)
    Jó dolog hogy van bootcamp, ugye :/ Siralmas.

    Az Apple árai ettől függetlenül eléggé elszálltak voltak mindig is. Most, hogy "egyszerű" PC hardware van a Mac-ekben, egyre inkább indokolatlanul.
  • Molnibalage
    #18
    "Egy valamirevaló 2007-es gépben már mindenképp kétmagos processzor lakozik"

    Azt minek? Az alkalmazások nagy része szart sem tud kezdeni vele. A közeli cimboráim közül senkinek sincs kétmagos procija és vígan elvagyunk...
  • Cat #19
    Viszont ha most veszel laptopot, aminek ugye a processzora nem cserélhető, akkor 2 évre érdemes előre gondolkodni. Nem a pillanatnyi igényeket kell kielégíteni, hanem jó, ha később is gond nélkül használni tudod.
  • kow83
    #20
    Csak DELL-t vennék, 3 év gari nagyon meggyőző.
  • raingun
    #21
    Már 1.5 éve is láma beszólás volt ez, nem hogy ma. Próbáld ki és megérted...
  • raingun
    #22
    Én egy Dell d620-as vettem, üzleti modell, nettó 350-ért. Sokkot is kaptam amikor megjelentek a hasonló konfigurációjú gépek nettó 150-ért, aztán láttam a különbséget. A fém ház sokat számít, elötte egy olcsó gerikomom volt és 2x kellett a házat cserélni 2 év alatt, mert 20 cm zuhanás után mindenhol elpattant. (nem kell a gerikomot fikázni, az olcsó laptopok mindegyikének gyenge a háza)
    A képernyő minősége is ég és föld. Hosszútávra mindenképp megéri minőséget venni.
    Az enyémet a tesztekben 1 méter magasról ledobták, leöntötték és vígan ment tovább, egy olcsóbb típus rommá törik. És ez nem extrém felhasználás, elöbb utóbb minden laptop ugrik eggyet.
    No meg ezerrel zúg a ventije, szénné égeti a lábat, stb.
    Vicces de a FUSI modellek 300K fölött gyengék...
    Még egy dolog, egy rakás kijelzőt fényesen szerelnek ami baromi látványos, de használhatatlan, mert a fehér hátteret leszámítva, tökéletesen tükröződik benne minden. Parasztvakítás, de arra nagyon jó. Alig kapni matt-os kijelzőt...
  • lcee
    #23
    "Gyakori extra a főleg videóátvitelre alkalmazott Firewire/IEEE1394 port, ami a legtöbb ember számára teljesen felesleges"
    Ha van pl egy sony kamerád (többit nem ismerem)
    Az csak Firewire-n keresztül hajlandó átvinni a videót a gépre
    ugyhogy konkrétan ha nem lenne a laptopon engem eléégé zavarna, és szerintem nem csak nekem van kamerám.:)
  • lcee
    #24
    szerintem nekem is csak így lesz laptopom ...
    és így hogy elég közel van az időpont, most már nagyon biztos hogy nem lesz:)
  • PíszLávJuniti
    #25
    első csaj jöhet a fa alá egy EEE pc-vel egyetemben:)
  • Csaba42
    #26
    Aham, tehát akkor 1,5 éve is mindenki azt hangoztatta, hogy kétmagos proci kell mindenbe, mert gondolni kell a jövőre is (akkor minek adnak még mindig fél giga RAM-os gépeket, amikor 512 MB RAM semmire sem elég???), de semmi érdemleges dolog nem történt azóta, magyarán 1,5 éve hiába vett az ember 2 magos procit, max. a Windows használta ki. De, ha már itt tartunk, vitatkozzunk el azon is, hogy milyen láma dolog az AMD/Intel, vagy az Ati/nVidia cucc is, mert általában idáig szoktak elfajulni a dolgok. Most akkor beáll a sorba a procimag-szám is - vagy már beállt?
  • szombi
    #27
    Nekem is SONY merevlemezes kamerám van, azon van USB is, mit sírsz!
    Csak jobban meg kéne nézni azt az aprócska kis csatlakozót, amibe az USB kábel vékonyabb vége megy!!!
  • gkalcso
    #28
    Azért láttam már olyat, hogy az egyik mag csumán ment a másik meg malmozott.

    Amúgy meg az adott feladathoz kell a gépet összerakni/kiválasztani.
  • szurop
    #29
    Ha a laptopon amit vettem, volt oem Winfos, és az természetesen meghalt, és én raktam új winfost, de ugyi nem eredetit, akkor ugrik a gari? Nem kötnek bele? Pl mint az itt említett eset, hogy megdöglik a DVD író. Visszaküldöm, nem csinálnak olyat hogy ez nem garis mert milyen windows ez?
  • roliika
    #30
    Előre szólok, GMA945-950 cipsettel ne vegyetek laptopot! Mert mindenki mondogatja, hogy nme fog laptopon játtszani, mert minek nme arra való az, ám ha egy COD2 mégus jólesne hát nem fog menni. És még most is az olcsóbb gépekbe ezt tolják bele, a Fujitsu és a HP is.

    A Sony Vaio gépek nagyon jók, sőt az Acerek is, mind minőségre, mind árban, de ezek javarésze CSAK Vista alatt működik rendesen, mert XP alá nincs driver...pl wifi, bluetooth, hangkártya.

    Az sem mind1, hogy milyen garancia jár a géphez. Mert van olyan gyártó aki megengedi, hogy te tegyél bele ramot utólag, ami mosr rendkívül olcsó, tehát nem kell aggodni, hogy kevés van benne, ám 1-es gyártóknál be kell vinni a szervízbe ahol vagy kérnek cirka 20 000Ft-ot magáért a műveletért, vagy nem, de 1 hétig náluk fog rostokolni a gép jó esetben.

    Aztán...ha gépet vsztek, tessék megfogni, felemelni, és meggyőződni az anyagminőségről. Ha recseg-ropog, és csak 120 000Ft, azonnal tegyük le, mert a vékony műanyag illesztések ha pontatlanok, betoredezhetnek ami 1-2 hónap után nálunk fog problémákat okozni.

    Próbáljuk ki a gépet működés közben is, ahol erre nincs lehetőség szintén azonnal urvariasan köszönjük meg a kiszolgálást és menjünk el onnét. Kipróbálás közben figyeljünk arra, mennyire melegszik a gép, ha túl meleg 10-20 per után, és nem használunk külső billentyűzetet, hanem a sajátját, egy idő után pláne nyáron nagyon kényelmetlenné válhat a dolog.

    Figyeljük meg a kijelzőt. Nem-e pixel hibás. Ha ige, kérjünk másikat, még alpixel hiba esetén is...vagyis ha az adott kép zöld, de barna pixel van benne ez alpixel hiba, ilyet se vegyünk meg.

    Egy darabig megy a gép, és a ventillátor csak akkor kapcsol be ha már 50fok körüli a processzor hőmérséklete. Figyeljük meg a hangját, hogy nem e ad ki olyan hangot mint egy sugárhajtómű, van nincs-e kicsit kerregő hangja. Ha van, szintén tegyük félre.

    A billentyűzet sem mellékes szempont. Az olcsó kategóriás gépek nagy részénél, ha a gombokat lenyomjuk, olyan érzésünk támadhat, hogy az egész klaviatúra hullámzik...ez sajnos nme érzékcsalódás, valóban előfordul ilyen.

    Tehát ha veszünk gépet, ne feltétlen az árcédula döntsön, mert komolyabb gondok elé is nézhetünk.
  • vanclemmons
    #31
    én ibm (pontosabban már lenovo) mániás vagyok, de egyre kevésbé jön be, főleg h kicsit el van már szállva ár-ügyileg...
    apple gépet még sosem használtam, de az azért érdekelne, mert nagyon szívesen kipróbálnám a mac rendszert, a windowsban annyit csalódtam már...
    asusban pozitívan csalódtam, csak a hiperszuper ilyenolyan crystalbright shine system olyan idegesítő, h lehetetlen huzamosabb ideig nézni a kijelzőt...
    a köv gépem tuti dell lesz.

    azt pedig szeretném megkérdezni, h melyik tulajdonságra kell figyelni különösen, ha filmnézésre akarom használni?
  • roliika
    #32
    Legyen széles vásznú nagy fényerejű nagy felbontású, vagy látoszögű. :)
  • roliika
    #33
    Ja és legyen minél kisebb a válaszideje.
  • jhetedikj
    #34
    Én olcsó laptopot vettem(spárba volt 110-ért még nyáron,már nem kapható egyébként),de úgy látszik sikerült kifognom,mert nem sok gond van vele,még ilyen 50 forintos bizbasz is van rajt.:) Nagyon csendes,alig melegszik bár mondjuk a Lítium ionos akis csak 3 órát bír,de leginkább itthon használom és akkor hálózatba szokott menni. Meg áramszünetkor is marha jó,hogy minden lekapcs,de laptop megy tovább,csak a net szakad meg.
    Ami problémám volt vele,hogy nem lehetett felrakni rá az xp-t,ezért vista ment rá,de mostmár,ha lehetne se raknám rá azt. Aztán kicsit várni kell amíg betölti az oprendszert,kb.3 perc gondolom ez az aránylag kevés 512 ram miatt van,de ha elinult már gyors. Msn,net megy rajta,ami nekem kell ill. pókerezni szoktam(a PKR is jól megy rajt,ha valaki ismeri a termet) meg persze a jó öreg Runescape is elmegy,de valami izmosabb játékkal már nem hiszem,hogy bírna.Ezen egy kemény műanyag borítás van,eddig jól bírja még szerencsére nem esett le ám múltkor vittem be a szobába és véletlenül hozzácsaptam az ajtófélfához,de egy karcolás nélkül megúszta. Filmet lehet rajt nézni szvsz olyan 4 ember még tudja élvezni,de aki nagyon oldalról nézi az már nem biztos,hogy olyan jól látja. Fujitsu-Siemens Laptop RULEZ!!
  • jhetedikj
    #35
    Azt még hozzáteszem az első csajt bevállalnám.
    Na meg a cikk is remek.
  • Csaba42
    #37
    Én most kb. 11 ezer Ft-ot költök rá, az ösztöndíjamból.
  • chuky123
    #38
    Biztos jó a lenovo laptop, de Nem tudom ki találkozott már ezzel a hibával
    (tipus: lenovo 3000 N100 http://www.pc.ibm.com/us/notebooks/3dtours/3000/n-series/web/demo.html?re=nb3000naccessories_hero_US )De ha a wifi be van rajta kapcsolva akkor ki-be kapcsolja a nyomtatásisorvezérlőjét xp alatt magyarul hálózatba egyszerüen nem lehet nyomtatni. Ugyanugy kapcsolgatja ahogy a wifi led villog rajta. Igy jöttem
    rá hogy ha kikapcsolom a laptopon a wifit a kapcsolójával ugy nincs probléma vele.
  • solti
    #39
    wifi mióta hozza a 100 mbit/sec-es LAN sebességet? csak a mesében...attól hogy mi van ráírva színes nagybetűkkel, attól az még nem igaz (alapszabály: ami csili-vili csomagolásban van, azt ne vedd meg:D)
    egyébként bluetooth ritka még mindig sok laptopban, meg 2000 forint egy külső usb-s adapter...telefonról meg lehet kábellel is tolni, mert a mai 2-5 mpixeles képeket telóról bt-vel áttolni azért beletelik kis időbe...
  • Su0my
    #40
    annyit az indokolatlanságról, hogy ez egy luxus kategóriás márka, ráadásul amikor kijön, akkor a hardverkombinációt és az árat tekintve is az élmezőnyben van... én ugyan MacBook-ot nem vennék (legalábbis nem 1Gb RAM-mal), inkább egy PRO-t, de nem tudom, aki megveszi, az az esetek nagy százelékában nem csalódik. lehet divatból/arisztokratikus feelingből veszik, de az az 1 tény, hogy marha jó dolog. windowst meg bármikor lehet rá tenni, ha játszani akar valaki.. mindenki eldönti maga, de kicsit unalmas az APPLE fikázás, főleg, ha valaki volt olyan már megbocsáss, de buta, hogy abszolút nem képes nem wordot használni és olyat vesz... mellesleg MSN messenger van Mac-en is ;)

    u.i.: akinek meg nincs annyi sütnivalója, hogy használja a Mac-et... na, az az ember tényleg gondban van a mai világban..::D

    u.i.2.: azt is hadd tegyem még hozzá, hogy egyszerű PC alkatrészek+ár: notebook és notebook között is van különbség... ugyanis a magasabb árú gépekbe azért válogatott 'alapanyagok' kerülnek..
  • kvp
    #41
    "Fujitsu-Siemens Laptop RULEZ!!"

    A legutobbi fusi laptop amivel talalkoztam olyan gyenge papirvekony villentyuzettel erkezett, hogy egy foliabillentyuzeteten jobb erzes lett volna kepelni. Mindezt ugy, hogy a gep kozepere tettek, tehat nem lehetett az asztalon tartott alkarral elerni a gombokat. Viszont kapott szep tukrozodo kijelzot es tuzforro volt az egesz gep egy par ora hasznalat utan.

    Nekem a regi ibm thinkpad-ekkel es toshibakkal van jo tapasztalatom. Jelenleg is egy regebbi 14 inches thinkpad-et hasznalok ha laptop kell. Kenyelmes a billentyuzete es eleg strapabiro. (a rekord a 2.5 meter eses bekapcsolva es kibirta)

    ps: Valoszinuleg az uj laptopom egy asus eee lesz, mivel van egy osi 10 inches 80 gombos toshibam, 7 inches szines 480p-s kijelzovel (oldalt a hangfalak) es ide-s ssd-vel. Ergonomiailag nagyon jol hasznalhato sokkal jobb a billentyuzete mint a fent emlitett ketmagos fusi laptopnak, csak ma mar egy 486-os keves. Az asus eee pont ilyen, csak modernebb elektronikaval, nagyobb hattertarral es soros portok helyett usb-vel.