23
Merevlemezes LG plazmatévé
  • Gerygrey
    #1
    Tegnap vettem egy ilyen merevlemezzel ellátott LG csodát (LG 50PT81 - Google nem sok találatot ad), és azt szeretném tudni, hogy valamilyen módon hozzá lehet-e férni a gépben rejlő vinyóhoz? Ahol vettem, azt mondták hogy nem, de gondoltam hátha van valami hack vagy ilyesmi, hogy valamilyen módon rá lehessen tölteni DivX-et, vagy leszedni róla a TV-vel felvett videót, mondjuk USB csatin keresztül, mert az van rajta.

    Ha valakinek van ötlete, ki vele :)

    A másik kérdés: ha monitornak szeretném használni, és csak DVI csatlakozó van a videókártyán (de abból kettő), a TV-n pedig RGB, VGA és HDMI bemenetek, akkor mire érdemes átalakítani a PC jelét? Mert nekem a VGA-t ajánlották, de én meg a HDMI-re tippelek.

    Ja és mégegy: ha rákötöttem a gépet, hogyan tudom 1920*1080-ra állítani a felbontást? Mert a képernyőbeállításoknál nekem csak 1280*1024 és 1440*900 a max, ami a monitor natív felbontása.

    Előre is köszi ha valaki tud segíteni.
  • n3whous3
    #2
    HDMI

    A HDD-re nincs tippem.
  • n3whous3
    #3
    HDMI persze, ha a VGA-d meghajtja... de aki ilyen TV-t tud venni, annak valszeg van pénze ilyenekre
  • Synit HUN
    #4
    127cm plazma telvízió, HD Ready, 1366x768pixel, 15000:1 kontraszt, 1 tuneres PIP és PAP, HDMI, PC

    Mondd má el hogy akarsz ezzel full HD-t? Arra LCD-t kellett volna venni.
  • n3whous3
    #5
    Ja igen... :)
  • GanXstaZoleeWrk
    #6
    Na igen full HD tvk amik normálisak 350+ bőven.
  • r4pt0r
    #7
    Elfért volna itt is.
  • tugyiti
    #8
    cseréld le erre
  • GanXstaZoleeWrk
    #9
    2őt kérek!
  • Landor
    #10
    igen mert ebben már van "Beégés elleni védelem"
    lásd #4
  • Gerygrey
    #11
    Ja, bocsi, igen, 1366x768 a felbontás, de olyant se tud a videókártyám.

    350-ért én még nemigen láttam full HD-t, legalábbis ekkorát nem, én mondjuk egy 106-os full HD-set néztem ki magamnak, de amikor elmentünk asszonykámmal megvenni, akkor nem tudtam meggyőzni hogy a nagyobb felbontásúnak mennyivel szebb a képe, neki a nagyobb kellett. Ne vigyetek nőt magatokkal műszaki cikk vásárlásra :)

    Azért nem ide írtam, mert engem elsősorban kimondottan ez a vinyós dolog érdekel, hogy hozzá lehet-e valahogy férni vagy nem.
  • Landor
    #12
    Én ezt néztem ki magamnak:
    Samsung - LE-40M87
    102cm LCD televízió, Full HD, 1920x1080 pixel, 15.000:1 kontraszt, 1 analóg és 1 DVB-T tuner, HDMI 1.3, PC
    bruttó ár: 351 900 Ft

    és ez tényleg tudja a 1920*1080-at számítógépről
  • Prince of Máté
    #13
    Ha HDMI-n viszed át a jelet, akkor tudja az 1366x768-at.
  • zoolee
    #14
    Ha 2,5 ös winyó van benne szedd le a takaróját a hdd nek, vegyél egy kis hordozható 2,5 ös rack et és másolj fel rá valamit.
  • Sml
    #15
    Ismerős a téma. Én vittem, de nem hagytam magam meggyőzni..
  • r4pt0r
    #16
    Valszeg saját fájlrendszere van amit pc nem tud olvasni. pl. a mi sony dvd felvevőnk wincsijét sem látja a pc.
  • zoolee
    #17
    Hömm.az meglehet.
  • CzGobe
    #18
    általában nem úgy vannak megcsinálva, h usb-ről hozzá lehessen férni, max ha vhogy kiszeded a HDDt...
  • Gerygrey
    #19
    Ok, amint hazaérek, nekiesek a 4K-s plazmának :)

    Na mindegy, HDMI-n vagy valahogy csakcsak át lehet játszani PC-re.
  • zoolee
    #20
    Erről beszéltem.:)
  • ibrik
    #21
    Már annakidején sem értettem, amikor megjelentek a VHS-el egybeépített TV-k, hogy a mi a fenének - azóta láttam már DVD-vel egybeépített "hagyományos" (katódsugárcsöves) TV-t is, de az is dettó...

    Nagyjából, amennyivel többet fizettél ezért a HDD-s funkcióért, abból vehettél volna egy képileg ugyanilyen tudású TV-t egy normális HDD-s asztali DVD-felvevővel, ami sokkal többet tud, mint a TV-dbe beépített HDD cucc. (pl. könnyebben hozzájuthatsz a felvett anyagokhoz, stb...)
  • ibrik
    #22
    Ja, a második bekezdésben a "képileg ugyanilyen tudású TV-n" természetesen egy "képileg ugyanilyen tudású LCD vagy plazma TV-t" értettem.
  • Gerygrey
    #23
    Ugyanennyiért láttam egy ugyanekkora Samsungot, de annak valahogy ennek jobban tetzett a képe. Meg nem is a vinyó, hanem az USB funkció volt amire rákattantam: végre nem kell a sorozatepizódokat minden héten kiírni egy újraírható lemezre, elég pendrive-ra másolni és kész, ráadásul - mint megtudtam - USB (vinyó/pendrive) is használható felvételre.