10
  • assdf
    #1
    "Bár a piacon a redmondi óriás szoftvereinek számos alternatívája jelen van, a cégek túlnyomó többsége a megszokott termékek mellett teszi le a voksát. "

    Ja aztán az apeh adóbevallást kitöltő szoftware futtatható-e bármelyik másik platformon? Esetleg egy apehnek küldendő mellékletet lehet-e office doc formátumon kivül másban küldeni? Akkor meg miről beszélünk...
  • poizon
    #2
    Állítólag az abev megy linux+wine párosítással. Én ugyan még nem próbáltam, de lassan itt az idő tesztelni :P
    Egyébként meg az apeh igérgeti hogy készül a linuxos változat, csak igazából nemtom minek ez az egész kliens cirkusz. Weblapon 1 form, https, mentési lehetőség, elküldés oszt csókolom, verzióproblémákkal sincs gond, az adatok meg azonnal ott vannak az adatbázisukban.
  • szombi
    #3
    Figyu egy vállalatnál az adóbevallást egyetlen WIN-es gépen is meg lehet csinálni,
    nem hiszem hogy a kis billentyűs-titkárnők gépére pont az ABEV miatt tettek windózt...

    Ja, és szerintem meg csalóka ez az arány, mert a linuxos vállalati gépekről
    hogyan mértek statisztikát? A teszkóban eladott mennyiség után?
    Mert így nem is csodálom, hogy ,,a többség'' win-t használ az ÖSSZES gépén.

    Én alkuszcégnél dolgozom, és a gépek felén linux van mert így olcsóbb.
    A böngészőn kívül másra nincs szükség, a PHP és az adatbázis minden funkciót megvalósít...
  • minatomirai
    #4
    Ismerek olyan ceget ahol 40 fejleszto fejleszt linux-on, es majdnem azt osszes tobbi gepen is linux fut.
  • hiftu
    #5
    Hmm.. Nálunk mindenki linuxot használ, windows csak vmware-n keresztül elérhető.
    (Ja és nem ketten vagyunk a Józsival...)
  • opeca
    #6
    Ez várható ugyanis a kompatibilitási problémákat még a mi napig sem sikerült megoldani.

    Majd ha valakik kifejlesztenek egy olyan portolót, ami pik-pakk átfordítja Linux vagy más oprendszer alatt futtatható progira a szovtvereket, vagy kifejlesztenek egy operációs rendszert, amire minden más os-ről gyorsan lehet ráprotolni, akkor majd másképpen lesz ez a statisztika.
  • opeca
    #7
    Neked nem szóltk még, hogy az állami hivatalok zömében, csókos emberek ülnek, akik szakmailag annyira felkészültek mint egy marék föld?
  • poizon
    #8
    Ezzel a ténnyel sajnos tisztában vagyok, ennél már csak az a szomorúbb, hogy a felsőoktatásban is hasonló a helyzet...
  • homeless
    #9
    Elég rég óta létezik már java.
  • Csi9aa
    #10
    "pikk-pakk átfordítja" ez így hülyeség, de hasonló megoldás (API wrapper) létezik, a wine (win32 => Linux/UNIX) illetve lxrun (Linux => UNIX).

    De van (hw+sw) platformfüggetlen bináris is, a Java programok ilyenek.