55
Mabinogi
  • ZsZso
    #1


    Ez a fantasy MMORPG a Mabinogion Keltik mitológiára épül. Más játékoktól eltérően itt nem kasztokat kell választani, mikor új karaktert kezdünk, hanem a karakterünk korát kell megadni. Minden szombaton egy évvel lesz idősebb a karink, s ezzel együtt stat pontokkal és egyéb finomságokkal gazdagszik. A játék legnagyobb különlegessé talán az újjászületés. Újjászülethetsz level 1es karakterré ... ilyenkor minden resetelődik, kivéve a skillek, amiket már megtanultál az előző életben. Az újjászületés továbbá újabb skillek megtanulását is lehetővé teszi.

    Előnyök:
    Talán az egyik legszebb cel-shaded anime MMORPG. A Mabinogi hangulata magávalragadó ... rengeteg quesetet tetttek bele a játékba - egy bagoly repül hozzád, s ő adja a quesetet. Ezek azok az apró dolgok, amik izgalmassá teszik a játékot. Sokféle skill áll rendelkezésünkre, mint pl. life skillek (élet skillek), battle skillek (harci skillek) és magic skillek (varázsló skillek). Egy teljesen egyedi “title rendszert” tettek a játékba – a játékosok “címeket” szerezhetnek magunknak bizonyos dolgok teljesítésével (stat pontok növekedésével is járnak eme tettek).

    Hátrányok:
    A külföldi verziók közül vannak P2P és F2P verziók is. Azok akik nem fizetnek 2 órát tudnak naponta játszani az ingyenes szervereken (P2P verzióban). Pletykák szerint az angol verzió F2P lesz mindenféle időlimit nélkül vagy legalábbis amíg a béta verzió be nem fejeződik. Bár, továbbra is maradnak majd ingyenes szerverek. Egy igazi hátránya a játéknak talán az, hogy nincsenek igazi kasztok, csak a kor, ami számít.

    Linkek:
    FreeToPlay.org (innen fordítottam) - angol
    WikiPédia – angol

    Képek:


    UI: Wikit érdemes olvasgatni, mert az élet skilleknél, van a tehénfejéstől a birkanyírásig minden van ... nagyon húzós játék lehet, de sajna nem volt erőm 5 percnél tovább játszani a TW verzióval, mert nem értettem semmit :(.
  • Gladiator
    #2
    ez tök jól néz ki. mikor jön ki?
  • ZsZso
    #3
    Egy kicsit még izgatom a fantáziátokat. Biztos ismerős a LOTROból, hogy saját zenét készíthetsz a játékban, aztán nyomhatod a frendekkel. No ez a játék jóval öregebb nála, de itt is van benne ilyen fícsör :).

    Nézegessetek videókat a YouTube -on, van belőle rengeteg.
    Ropjad maci
    Playing for money
    Együttes
    (persze a zene nem nagy szám, de hangulatoooooos! :))

    További Mabinogi videók
  • ZsZso
    #4
    Na ez az, amint írtam egy kósza GameSpotos cikk alapján most :). Gyakorlatig nem lehet tudni ... ha minden igaz lelkes emberkék készítenek angol peccset a játékhoz, ami elég jól áll ... érdemes a freetoplay.org -on nézelődni, én is onnan tudom, ha van vmi info.
  • ZsZso
    #5
    Ismerős?

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Linkin Park - Numb
  • Super Saiyan
    #6
    ez hány éveseknek való? :D
  • Cat 02 #7
    12+ gondolom
  • Atkamon
    #8
    "Egy teljesen egyedi “title rendszert” tettek a játékba – a játékosok “címeket” szerezhetnek magunknak bizonyos dolgok teljesítésével"

    ilyen van a 9Dragonsban is. Egy két questet ha megcsinálok, kapok valamilyen nevet a karakterem neve fölé, és az ad valamilyen buffot.
  • Hmuda
    #9
    Sőt, van még az SWG-ben, CoX-ban is és még jónéhány másik MMO-ban, de szerintem nem is ez a lényege a játéknak. :-)

    Nekem az eddigi infók alapján tetszik, de majd jó lenne a bétáról is híreket kapni. :-)
  • Frosty01
    #10
    nekem ez eléggé bejön! van angol nyelvü szerver valahol?? szeretném kipróbálni!
  • 0Fritz0
    #11
    Mennyire grindelős?
  • ZsZso
    #12
    Azt írják, hogy quest alapú, de 5 percnél tovább nem játszottam. :s

    Elnézést a félreinformálásért, csupán a freetoplay.org -ról fordítottam. Amúgy megjegyezném, hogy a 9dragons jóval fiatalabb játék ennél (hiszen ez 2004es).
  • ZsZso
    #13
    A WoWnál is feltehetnéd akkor a kérdést :). Azért vigyázni kell a Keletiekkel, mert gyengéd, gyerekes rajzok mögött brutális erőszak is megbújhat . (és akkor a Hentaikról még nem is beszéltem)

    Mellesleg a karakter-animációk a játékban hihetetlen jól sikerültek.
  • Culram #14
    Szeretnék regelni, de nem tok koreaiusul

    Help me plz
  • Frosty01
    #15
    ANGOL NYELVŰ szerver van?? ha van linket legyetek szívesek!
  • ZsZso
    #16
    Jelenleg nincs sajnos
  • Ferro
    #17
    Aki elég mazochista kipróbálhatja és regisztrálhat, itt talál egy regisztrációs útmutatót.

    A megjelenés teljesen bizonytalan. Értelmezhető weboldal híján. A megjelenést ez év decemberétől (haha), jövő év közepéig tippelik. De nagyon abandon szaga van számomra.
  • Culram #18
    én is találtam már angol leírást, de sose a legfrissebbek, és egy két rublikával mindig több van. és azokat nem tudom beírni.
  • Ferro
    #19
    BabelFish. Elég jól el lehet vele bogarászni azon az oldalon amelyik hagyja magát.
  • Culram #20
    Hát tök mindegy mit kérdez nem fogad el semmit. Már mindennel próbálkoztam. Vagy esetleg tudja az oldal hogy nem mondok igazat?

    Ha valaki regelt valahol, plz vezessen végig.
  • Frosty01
    #21
    :S valaki küldjön privit ha lesz emberi nyelven is, köszi :))
  • ZsZso
    #22
    A játék CBje 29 nap múlva indul!

  • ZsZso
    #23
    Mivel még sehol se láttam magyar Mabinogi fansite -ot, gyorsan összedobtam egy fórumot. Gyertek, lakjuk be. MabiHun
  • Hmuda
    #24
    Csak mellékesen szólok, hogy a korábbi oldalon már mehet a béta-regisztrálás. :)
  • ZsZso
    #25
    Észak Amerikaiak számára.

    Trükkösen csak a bétára jelentkező lap tetején "írják ki" (egy képről van szó végülis) ...
  • Hmuda
    #26
    Én azért elküldtem, max nem vesznek be, de ha csak a regisztráltáskor megadott országot veszik figyelembe akkor úgy át lehet őket verni, hogy ihaj. :-)
  • Hmuda
    #27
    Hopp, ezt olvasom egy angol figurától a hivatalos fórumon:

    I could wholly swear that that banner on top was not even displayed when I had applied for beta testing. And by further note, American only? Why LET other countries be selected in the dang 'Select your country' drop down. Maybe you should fix that part of the form and properly display banners from day one.

    I already got my 'You are now eligible for beta testing' page (not to be confused with the newer 'You may be considered for beta testing' page), is it really a good idea just to say "Hey, I know we said you were in before, but.. now we've decided you're not."?


    Nos, nekem se volt kirakva az a szöveg és én is megkaptam a "lehetősged van bejutni a bétába" szöveget. Szóval ha nem tartják akkor lesz egy pár kellemetlen törölnivalójuk a fórumról. :P
  • ZsZso
    #28
    Na ezt nem olvastam, de való igaz, hogy csak most vettem észre én is - a hivatalos fórumot olvasgatva - azt a tényt, hogy csak amcsik jelentkezhetnek.

    S most hogy írtad, nekem is tisztán rémlik, a "you got a chance" szövegrész a jelentkezés után ... most viszont már automatice rááll Amerikaföldre a jelentkezési ív.

    Hogy őszinte legyek engem nem is ez zavar, sokkal inkább az hogy ingyenes lesz -e, vagy sem: Pl. csak IRL pénzért vehetek -e rebirth kártyát.
  • ZsZso
    #29
    Hölgyeim és Uraim!

    Február 23án kezdetét veszi a PreOB! (mely 2 napig tart)

    Jöhet mindenki, tegyetek egy próbát még az OB előtt!
  • ZsZso
    #30
    Na ilyet még nem láttam. Miután kijelentették, hogy indul a Pre-OB, ami mindenki számára elérhető (All nexon.net users) most az indulásnál eszükbe jutott, hogy boccccs, továbbra is csak Észak-Amerikai IPkkel engedünk játszani Titeket ... tehát ennek a verziónak is lőttek ...

    Erre mit lehet mondani? Ilyen gané egy csapatot mint a Nexon ...
  • TQ cheater
    #31
    Szevasz ZsZso!!

    Látom kinézted magadnak ezt a játékot PW után :).Nos, én is.Tetszik, és PWre időm nem nagyon volt, meg egy kicsit be is untam.Szal már csak néha játszom.Úgyhogy úgy gondoltam, körülnézek ai ingyenes piacon...és ezen akadt meg a szemem!!Remélem csinálunk majd együtt egy szép klánt!

    Az OB (remélem nem csak amcsiknak) március 5.-én(szerdán) indul!!
    Üdv.:Titan
  • ZsZso
    #32
    Nexon verzió North America only lesz végig (hivatalos verzióig). Szóval egy ideig tuti nem Mabinogizunk.

    Ellenben megjegyezném, hogy létezik egy ún. HotspotShield progi, amivel fel tudtam menni a preOBra, IPbantól függetlenül :). Sajna rohadtul laggzott úgyhogy számomra ez se megoldás :(.
    - Grafját szokni kell amúgy is, itt már azért meglátszódik az idő vasfoga. -
  • TQ cheater
    #33
    A rohadt életbe!!(már bocsánat)Ez szemétség tőlük!
    Azért megprobálom azzal a progival, hátha nem laggol nekem annyira.

    Grafika:hogyhogy szokni kell?Hogy szokjuk meg, ha nem játszhatunk?
    És a hivatalos verzsön mikor lesz?
  • ZsZso
    #34
    Mostanában játszottam a Zu Onlinenal ... ugyanez a stílus, de sajnos a Mabinogi sokkal randább :S. Végül is jópár évvel idősebb az előbb említett játéknál.

    Szóval csak arra akartam utalni, hogy a videókban látható graf élőben csúúúúúnyább. Persze a játékélmény számít, s nem a graf.
  • TQ cheater
    #35
    Értem....de én nem vagyok nagy grafos...
  • TQ cheater
    #36
    Na, beléptem azzal a progival és játszottam. Nálam nem volt nagy lagg.
    Jó kis játék! lvl12 vagyok, és 15 éves (onnan is kezdtem).Közelharcra gyurok. A questek jopofak, a bagoly zsenialis. A zeneles is jo, mar komponálgattam egy kicsit, de nem tudom, hogy lehet egy oktávot lefele menni a composer progiban. Egyelöre ennyit mondanék.
  • TQ cheater
    #37
    Ja, és a grafot 1 óra alatt megszoktam, szerintem poénos, aranyos.
  • ZsZso
    #38
    Engem kicsit szíven ütött a videók és a Zu Online után :S
  • TQ cheater
    #39
    Na és az a Zu Online milyen?Tetszett?
  • ZsZso
    #40
    OFF:
    Útálom a PvPt, és a az agyamra ment, amikor 50 szinttel nagyobb emberek öltek puszta poénból.
    Amúgy nagyon jó gamma, remek ötletek ... lapos, de jó. (és jobb minél hamarabb túltenni magad azon, hogy ingyenes, bár szinte minden pénzbe kerül ... pl. guildot is csak valós pénzért hozhatsz létre)