293
oldalnézetes, mászkálós, 2D-s, ugrálós, platform játékok, side-scrolling, akció kalandjáték
  • Desiderata #1
    Sziasztok!

    Régi idők legkedveltebb játék típusa volt. Mára eléggé elsorvadt ez a műfaj, de nem halt ki teljesen!
    Jelennek meg új játékok, sokszor nagy casual game sitokon, ahol a minőségük nem mindig a legjobb.
    Mára a legnagyobb célpont a kisgyerekek, pedig régen bárki eljátszott egy Prehistorik 2-vel vagy Commander Keen 4-el.
    Azért nem kell szomorkodni mert az igényesebb kategória is fentmaradt, például Gish személyében, ami fizikájának és kedves főszereplőjének köszönheti leginkább sikerét.
    Illetve a Mario töretlenül népszerű minden platformon :)

    lehet nosztalgiázni és az új játékokat minősíteni
  • Desiderata #2
    pár régi játék:

    Superfrog


    Commander Keen sorozat


    Prince of Persia


    Prehistorik 2


    Jazz Jackrabbit
  • Desiderata #3
    a napokban jelent meg a The Tuttles Madcap Misadventures
    demó nincs, de kiváncsi lennék rá, mert van víz, indán ugrálás,repülés
  • akyyy
    #4
    portal 2 d,
  • akyyy
    #5
    jah, ezekhez van old game topik . . .
  • Desiderata #6
    azt ismerem
  • Sheltem
    #7
    Szerintem ez elfér különálló topicként egész nyugodtan. Eléggé kihalóban van a dolog ne zárassuk be.

    Nekem a kedvencem most a stílusban(picit offtopicként)DSen van a Contra4 személyében:




  • Desiderata #8
    flash megöli ezeket a játékokat, mindenhol vektorgrafika, nem ad kellemes hangulatot
  • Sheltem
    #9
    Legszívesebben pcn egy új prince of persia-t tudnék elképzelni 2d ben, ez persze csak álom marad a 3d vonalon nyomulnak. Pedig mekkora lenne gyönyörűen megrajzolt 2dben...
  • Desiderata #10
    én is szerettem nagyon, első részhez készült pálya editor is
    nagy divat remake-elni, talán valaki fejleszteni kezdi szebbre egyszer
  • csupaA
    #11
    Szerintem meg kuzsé... itt CSAK 2D-s scrollozós platform van, miért ne lehetne külön topikja? Ha sok embert ez érdekel, akkor nem fognak ezért egy bővebb topikba járni.
  • csupaA
    #12
    Sztem meg a vektoros flash nagyonis jó :)
  • Sheltem
    #13
    Egyébként nagyon melegszívvel tudom ajánlani a Granny in Paradise-t a maga 170 pályájával pont elég nehézségével és változatos helyszíneivel, ellenfeleivel, egy gyöngyszem a stílusában:






  • Vlala #14
    Lost Vikings? Az egyik első játék, amely lekötött:



  • Atti12
    #15
    ahh... kedvenc játékom volt :|
  • Sheltem
    #16
    Ezt a játékot a Blizzard csinálta. Ezzel elmondtam mindent :) Hibátlan.
    Imádtam játszani vele, télleg logikázni kellett benne melyik törpöt hogyan használd, nagyon frankó volt.
  • Atti12
    #17
    volt még egy nagyon jó játék, egy ilyen zöld ufoval kellett menni. Valami Abe volt a neve, de erre má nem emléxek :S Az is nagyon jó volt :)
  • gz8
    #18
    Jól emlékszel, az az Abe sorozat volt: az Abe's Oddysee 1997-ben és az Abe's Exoddus 1998-ban, ezek a PC-re írt verziók.
  • Atti12
    #19
    azaz :)
  • blackgamer
    #20
    nem a Cosmo Cosmic?

    voltak egyedi dolgai, falhoz tapadt a tapadókorongos kezével, tudott bombát lerakni és ha egyszemű virágra raktad akkor plusz pontot adott :)
    sok apró trükk is volt ami nem elhanyagolható a kategóriában + bonus pályák, és helyesek az ellenfelek
    igazi hangulat volt vele játszani
  • blackgamer
    #21
    jah, ez volt a Music Instructor klipjében annó :) nem is tudtam hogy játék is van
  • cenobite
    #22
    Ghosts And Goblins


    Blackthorne:


    Ezekkel de sokat toltam...
  • Kmarha
    #23
    Nálunk egy jóideig a Gods volt a nyerő







  • G_ArchAngel #24
    Rick Dangerous
  • dronkZero
    #25
    Ha már Blizzard, meg platform: Blackthorne!

    Továbbá:
    Another World
    Flashback
    Duke Nukem (Vagyis Nukum volt asszem az elején még)

    Bár nem annyira platformjátékok, inkább beat'em up-ok, de szerintem érdemes a MAME emulátorral foglalkozni, ha 2D side scrolling kategóriában jókat akartok játszani.
    D&D:Shadow over Mystara, Metal Slug sorozat, Double Dragon sorozat, Punisher, stb...
  • Kmarha
    #26
    egyébbként a Commander Keen-ekkel és a prince of persia 1-2-vel még a mai napig el tudok játszadozni :)

    (főleg mikor otthon bekapcsolom a porszivó hangjára hajazó ősrégi, megsárgult 386-osomat :D)
  • blackgamer
    #27
    Gods-al csak annyi volt a baj, hogy amikor hozzám került még nem volt VGA-m, csak suliban nyomtuk fekete-fehér monitoron
    á, régi szép idők :)

    Hocus Pocus-t bírtam még, szép volt a háttér a pályákon
  • Sheltem
    #28
    Atyaúristen ez mekkora játék volt :)
  • Rage47
    #29
    Duke Nukem Manhattan Project
  • [SiX] Boci
    #30
    Egyik kedvencem:
    MYTH
  • Hajnalcat
    #31
    Végre egy nekem való játékos topik. +fav
  • Vdanosss
    #32
    nagyonrégi kedvenc játékaim
    a Ken-t asszem még kisem akasztottam
  • Darkon
    #33
    Mennyi jo jatek. Szerintem mindenidok legnagyobbika a Turricanvolt. C64en amikor mindig Amigarol almodoztunk...
  • Vlala #34
    Oddworld: Abe's Exxodus, majd Abe's Odyssey... Abe egy mudokon kiválasztott, aki arra hivatott, hogy megmentse a népét Rupture Farms-ról.

  • Neoncsoves
    #35
    BEST!!! 3 évesen a P1-en ezzel toltaM:)
  • blackgamer
    #36
    Commodore korszakból a First Samurai-t csodáltam, hogyan tudnak egy ilyen összetett játékot C64-en megírni, asszem elsőre Amigán jelent meg
  • skyblade
    #37
    Ez a zene nincs meg valakinek, ami alatta megy?
  • Prince of Máté
    #38
    nem tudjátok mi volt annak a játéknak a neve, ami Boulder dash szerű volt?
    EGy földben kellett ásni, de követett egy kukac is és előle kellett menekülni :)
  • Timbo
    #39
    na ezen felmérgeltem magam :D
  • Hajnalcat
    #40
    Nekem ez marad mindig az örök kedvenc
    :
    Sajnálom, hogy nem csináltak belőle újabb részt. :((
    Brave Dwarves













    Itt lehet vásárolni a bácsitól: