342
Nokia E51
  • I.C.ram
    #1
    Hello!

    Tervezem egy ilyen mobil beszerzését, viszont mindenképpen előfizetéssel szeretnem megvenni. A telefon már rég kijött, de a mobil szolgáltatóknál még mindig semmi, csak szürkeimportos, független teleofnokat lehet kapni vagyonokért.

    Lehet tudni, hogy kb mikor jön ki T-mobile-nál a Nokia E51 telefon? Jó lenne tudni, mert akkor úgy időzítem a mostani telefonom eladását.
  • ColdFire
    #2
    nekem e50em volt, de mostmár e50 slim, mert motorozás közben kiesett a zsebemből, és kb 50 auto ment át rajta :)
  • Yoda001
    #3
    sikerült összeszedni?
  • I.C.ram
    #4
    Nagyon szomorúan hallom a történetet, de tudtok segíteni? :D
  • skinnyman
    #5
    Mért olyan jó az az E50? Még WLAN sincs benne :) Nálam már itt elvérzett.
  • Adaaam
    #6
    A voda behozza még karácsony előtt, szetintem a T-nél is lesz.
    Amúgy jó telefon, van benne wi-fi és symbian
  • I.C.ram
    #7
    Azt tervezem, hogy eladom a k810-esem olyan negyvenpárezerért, és akkor veszek előfizetéssel egy E51et a t-mobilenál. Kb ugyanannyiba kerülhet a két teló. Max 50 lesz az e51 előfizetéssel, szóval rádobok egy tizest, és megvan az e51em :)
  • I.C.ram
    #8
    Amúgy ezt honnan tudod, hogy behozza karácsony elött? Én meg felhívtam a tmobilt, és megkérdeztem, hogy lehet-e valahonnan értesülni az új telefonokról, erre azt mondták, hogy nem igazán, mert ők is minden héten kapnak egy listát, aztán azon vagy rajta van, vagy nincs.
  • Adaaam
    #9
    Mobilfórumokon néha írnak ilyen infókat :) pl. itt: http://forum.terminal.hu/viewforum.php?f=12&sid=d61f04cefab6bc79d276f758aacdd1bf
    A t-mobile szerintem behozza, mert elég nagy kereslet lenne rá, az e50-et is vették rendesen, persze ezt csak én gondolom :)
  • 5c0rp330n
    #10
    Amúgy jobban utánaolvasva: qrvajó ez a telefon. Bevallom, mindig a rühelltem a Nokiát és az összes szappantartó telefonját (1-2 jól sikerült telefonja volt, azok pedig nagyon drágák voltak vagy kihagytak pár léneges dolgot belőle), de ez iszonyatosan bejön. Tényleg minden benne van ami kell: Tűrhető kijelző (240*320~16M színnel), WLAN, profi böngésző (JavaScript-et is támogat), jó aksiélettartam és ezek mellet az alap multimédiás képességekkel is rendelkezik (mindenféle zene, kép és videó megnyitása). Symbian 9.2, rengeteg RAM: 96MB, boot után is marad 50mega szabadon (ezáltal nagyon gyors és sok program futhat egyszerre), a legmodernebb proci dübörög benne, amit a Nokia gyárt (369MHz, N95-nél is gyorsabb). Ezek mellé ott van a mindenféle file-ok megnyitása (zip-től kezdve pdf-ig minden), beépített e-mail kliens és VoIP (!), 4 gigáig bővíthető memória, Bluetooth 2.0, infra, 2 megapixeles kamera, 3,5G (UMTS+HSDPA), USB 2.0, miniusb csatlakozó. Szóval gyakorlatilag tényleg szinte minden lényeges dolog benne van. Ezek mellett egészen jól is néz ki, igényes anyagból készült, jól össze van rakva (rozsdamentes acél borítású), és nem is túlzottan drága. (65-70k függetlenül) Frankón elnyerte a tetszésemet ez a teló, egészen komoly esélt látok rá, hogy beruházok egyre.
  • Pheel
    #11
    Én kivárom, amíg nem csak szürkeimportból lehet csökkentett garival ennyiért venni. Ha a rendes két év garit akarod rá, akkor hirtelen 75-85 az a 65 egyelőre.
    Hátha beakciózza a Csodavoda. Akkor megveszem náluk. Van időm várni, a lassan három éves 6230i még mindig jó telefon nekem. ;-)
  • Pheel
    #12
    A voda nem hozta be még Karácsony előtt. :(
  • 5c0rp330n
    #13
    Van olyan bolt, ahol 70k 2év nokia garival, de ennél olcsóbb tényleg nincs. Sztem ha én ilyet veszek, függetlenü fogom venni, nincs akkora különbség az árak között, hogy megérje elköteleződni...
  • Mr Hyde
    #14
    A pannonnál is lehet kapni előfizetésesként. Ott 54 ezer, jan 13.-áig még él a használtmobil beszámítás, ami -10000.

    A jelenlegit eladom 15-ért, és máris 30000 :) Nekem annyit simán megér.
  • Pheel
    #15
    Én telefon nélküli előfizus vagyok, ráadásul nem is tervezem cserélni az előfizetésem. Röhögve aláírnék két évet, ha kapnék érte olcsón mobilt. Persze nem akármilyet. ;-)

    Egyébként ha 50 felett marad Vodánál, akkor én is inkább függetlennek veszem meg.
  • 5c0rp330n
    #16
    1 hete megvettem amúgy, nem gyenge kis teló!
  • Mr Hyde
    #17
    Az első olyan telefon amivel maximálisan megvagyok elégedve. Ami nem kis szó :)
  • 5c0rp330n
    #18
    én is hasonlóan vagyok vele, egyszerűen nem tudok mibe belekötni, pedig az eddigi összes telefonomnál amikor vettem már tudtam, hogy ez bizony sok dolgot nem tud még és még ezekre jöttek rá még a csalódások. ez meg mindent tud és csalódás sincs :)
    illetve 1 van, ami kicsit idegesítő: az usb sebesség. 1 (legfeljebb 2) MB/s körül alakult eddig, nem értem miért.
  • Mr Hyde
    #19
    Nekem egy dolog van ami zavar, bár az a saját hülyeségem volt, hogy leszedtem a foliát a kijelzőről. Javaslom senki ne szedje le :)
  • 5c0rp330n
    #20
    én nem szedtem le, viszont megpróbáltam azt a kis háromszöget eltávolítani a jobb alsó sarokból és ezt csak úgy sikerült, hogy buborékosan tudtam csak azt a szélét visszatenni. a kijelzőbe bele se lóg, csak kicsit zavaró az a pár miliméternyi terület.
  • gotchaaa
    #21
    Tetszik ez a telefon, kb. fél év múlva szerintem beszrzek egyet.
  • gotchaaa
    #22

    *beszerzek*
  • cement
    #23
    hi
    tegnap vettem ilyen telefont, és az a problémám hogy olyan ir ki témák telepitesnel hogy nincs tanusitvany vagy nemtom mi a lofasz es nem teszi fel... sosem volt még symbianos telefonom, ugyhogy aki ért hozza segitsen plz
  • Pheel
    #24
    Kapcsold ki a tanusítvány kérését.
  • cement
    #25
    nézegetem a telot is meg a kezikonyvet is de sehol nem talalok olyan menut ahol ezt megtehetnem :S
  • repvez
    #26
    Látogass el a nokiaprogramok.hu oldalra, ott mindent megtalálsz ami a telefonoddal kapcsolatos és minden segitséget megkapsz.
  • 5c0rp330n
    #27
    prohardver fórumán eléggé elörehaladott topicja wan a telonak,ott kb mindent megtalálsz szintén.
  • cement
    #28
    ó zsir. megleltem a prohardveren a problema kulcsat.

    akit érdekel:
    menu->telepitesek->alk.kezelo->opciok->szoftvertelepitesek->mind

    es mostmar mukodik. kiroá

    kös
  • msgreg
    #29
    Hali!!!
    Szeretnék venni egy ilyen E51-et,vagy várok a 6600slide-ra:D
    És olvastam ilyen telefon tesztet,ahol azt írták,hogy gyenge mínőségű videót készít,de mihez képest csinál gyenge minőségűt???
    mer nekem most egy őskövület Sony Ericcson k700-am van:D,és ahhoz képest biztos szép a videó,de volt már sharp 902-m is,és az tényleg szép videókat csinállt,csak telefonként volt szar:D,és a lényeg,hogy akkor ezt a nemjó minőségű videó készítést hogy kell érteni???tényleg szar,vagy csak nem olyan profi???
  • repvez
    #30
    Ha videozásra kell akkor nem ez a te telefonod arra ott vannak a videokamerák és még olcsobban is kijössz mint egy ilyen teloval.De ha csak arra kell hogy valamit hirtelen megörökits arra ugyan ugy megteszi mint bármely másik telo 320x240-es felbontással dolgozik mp4 tömöritéssel..Én is egy K700i-röl váltottam.De nem a kamera minösége volt a döntö, hanem hogy szinte bármit csinálhatok a telefonnal.Mindenféle kapcsoodási lehetöség és telepithetöség van benne.Nálam ez számitott.Plusz 10k külsö GPS antenna és már navigálhatsz is
  • otter
    #31
    Sziasztok!



    A héten vettem E51-est és segítségeteket szeretném kérni.

    Memóriakártyát akarok bele venni, de nem tudom, hogy:



    - SD HC típúsút is tud kezelni vagy csak sima micrp SD-t?

    - 4GB-os még simán kezeli minden fennakadás nélkül?



    Válaszotokat előre is köszönöm!
  • 5c0rp330n
    #32
    kezel sdhc-t, 16 gigásat is gond nélkül viszi.
  • otter
    #33
    Köszönöm!
    Nem is értettem a nokia honlapját, hogy miért írják ki, hoygy 4GB-ig bővithető aztán meg 8GB-os kártyát is ajánlják hozzá opcióként.

    Még lennen pár kérdésem:

    A beépített böngésző elegendő vagy rakjak fel pl.: egy Opera Mini-t?
    DivX-es videókhoz van vmi jó lejátszó amit fel lehet telepíteni a telóre és megbízhatón sok fajta divX-es videót lejátszik?

    Még egyszer köszönöm a asegítségedet!
  • 5c0rp330n
    #34
    a beépített böngésző szinte tökéletes, de egy Opera Mini nem árthat, gyorsabb és kevesebb adatforgalmat csinál, viszont kevesebbet tud.
    videólejátszáshoz hasznáj CorePlayer-t.
  • otter
    #35
    Sziasztok!

    Vettem 4GB-os SD HC memóriakártyát az E51-be.
    Beletettem, de nem formáztam meg.
    Most olyan játszik, hogy nem jeleníti meg jó páre *.jpg a képet.
    A másik probléma, hogy ha indexképet akarok számhoz rendelni, akkor jó őárnál olyant ír ki: "védett objektum" vagy vmi ilyesmi.

    Találkoztatok már ilyennel?
    A kártyát meg kellett volna formáznom?
  • otter
    #36
    Ja a márka Kingstone.
  • ZeGa
    #37
    Hello all!

    Mobil vásárlását tervezem, de nem tudom eldönteni, hogy melyiket Nokia E51 vagy Nokia 6120 classic-ot vagyek? e51 mellett szól a Wifi, de ellene a kisebb képernyő. Ha tudtok, segítsetek, köszi.
  • cement
    #38
    a kepernyo meretevel semmi gond, elég nagy és kibaszott éles képe van, 16millió színnel. azzal nem lesz problémád
  • 5c0rp330n
    #39
    ugyanakkora képernyőjük van.
    amiben a 6120c jobb: -elülső kamera, ledes vaku
    amiben az e51 jobb: -minden más.
  • otter
    #40
    Sziasztok!

    WAP-al kapcsolatban lenne kérdésem.

    Hol lehet elindítani ezen a WAP-ot?

    és

    ha elindul melyik "Hozzáférési pont"-ot kell választanom?

    Azért kérdezem mert az előredefiniáltak "Hozzáférési pont"-ok között elvileg van olyan (Vodás ügyfélszolgálat szerint), ami nekem jó, de a nevét csak 15 karakterig jelzi ki így aztán még ha akarnám se tudnám, hogy mit választok.

    Na már most ennek következtében csak ennyit látok:

    Vodafone IMPS
    Vodafone Internet
    Vodafone Live!
    Vodafone Live! V...
    Vodafone MMs
    Vodafone Strea...
    Vodafone VitaMA...
    Vodafone VitaMA...

    Segítségeteket előre is köszönöm.